Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ 2 iPhone έχω και εξαφανίζεται όταν βάζω τη σιμ της Wind. Μόνο όταν βάζω τις σιμ των άλλων δύο τότε εμφανίζεται.
Μήπως έχεις παλιά sim ή έχει φθορά;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις παλιά sim ή έχει φθορά;

 

Καινούρια η σιμ αγορασμενη πριν 3 μέρες. Επειδή δεν είμαι καθόλου άσχετος ούτε με τα iPhone που χρησιμοποιώ εδώ και 20 χρόνια τουλάχιστον ούτε με τη Wind που έχω νούμερο από τότε που έχει έρθει στην Ελλάδα.... το ίντερνετ λειτουργεί σε iPhone μόνο όταν βάζεις για πρώτη φορά τη σιμ και ενεργοποιεις το καινούριο iPhone. Αν από κει και πέρα βάλεις άλλης εταιρείας σιμ και κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων δυκτιου δεν έχεις ίντερνετ. Μόνο με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια η σιμ αγορασμενη πριν 3 μέρες. Επειδή δεν είμαι καθόλου άσχετος ούτε με τα iPhone που χρησιμοποιώ εδώ και 20 χρόνια τουλάχιστον ούτε με τη Wind που έχω νούμερο από τότε που έχει έρθει στην Ελλάδα.... το ίντερνετ λειτουργεί σε iPhone μόνο όταν βάζεις για πρώτη φορά τη σιμ και ενεργοποιεις το καινούριο iPhone. Αν από κει και πέρα βάλεις άλλης εταιρείας σιμ και κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων δυκτιου δεν έχεις ίντερνετ. Μόνο με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.
Έχεις δίκιο . Έβαλα την δικιά μου sim στο iPhone 8 της γυναίκας μου και χάθηκε η ρύθμιση ...

Ένας λόγος ακομη να μην χωνεύω τα iPhone

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο . Έβαλα την δικιά μου sim στο iPhone 8 της γυναίκας μου και χάθηκε η ρύθμιση ...

 

Σε ευχαριστώ που με επιβεβαιώνεις γιατί κάποιοι εδώ μέσα θέλουν να με βγάλουν ή τρελό ή άσχετο...

Link to comment
Share on other sites

Τι κουλο ειναι πάλι αυτό; Στο 5s δεν θυμαμαι τέτοιο θέμα . έχει να κάνει με.τον πάροχο ή είναι σκάλωμα του ios;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Τι κουλο ειναι πάλι αυτό; Στο 5s δεν θυμαμαι τέτοιο θέμα . έχει να κάνει με.τον πάροχο ή είναι σκάλωμα του ios;

 

Με τη Wind έχει να κάνει. Τουλάχιστον στις άλλες εταιρείες μπορείς να ενεργοποιήσεις το ίντερνετ με ενα sms. Ούτε αυτό δεν μπορεί να κάνει η Wind. 100 χρόνια πίσω δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως παίζει να μου δίνει τις χειρότερες προσφορές... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200209/90c88bb5b9389fde22779d47217c56ef.jpg

 

Στάλθηκε από το Nokia 8 Sirocco μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
παράθεση τεράστιας εικόνας
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τη Wind έχει να κάνει. Τουλάχιστον στις άλλες εταιρείες μπορείς να ενεργοποιήσεις το ίντερνετ με ενα sms. Ούτε αυτό δεν μπορεί να κάνει η Wind. 100 χρόνια πίσω δυστυχώς...
Να γίνω λίγο κακός; Το δοκίμασα με κινητό xiaomi και άλλαξα κάρτες και το apn ήταν εκεί . Πιστεύω ότι είναι και θέμα iOS .... Αν βρίσκει κάποια ιδιαιτεροτητα στις ρυθμίσεις της wind να κρύβει κάποια υπομενού ...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Να γίνω λίγο κακός; Το δοκίμασα με κινητό xiaomi και άλλαξα κάρτες και το apn ήταν εκεί . Πιστεύω ότι είναι και θέμα iOS .... Αν βρίσκει κάποια ιδιαιτεροτητα στις ρυθμίσεις της wind να κρύβει κάποια υπομενού ...

 

Ναι σωστά λες. Σε Android παίζει κανονικά. Το γνωρίζω. Γι αυτό αναφέρομαι αποκλειστικά στα iPhone όπου υπάρχει το πρόβλημα. Το iOS δεν ευθύνεται. Η Wind δεν έχει δώσει τις κατάλληλες ρυθμίσεις για iOS.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πακέτο ιντερνέτ για την Ουκρανία απο f2g;;;
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν από τη wind για καρτοσυμβόλαιο. Μου είπαν το γνωστό , ότι θα πάει η κάρτα στα 15€, και μου ξεφούρνισαν ότι σε κάποιες περιοχές έχει γίνει 15€ ήδη.

Πως γίνετε αυτό λέω, δεν έχετε στείλει στα περίπτερα 12αρες κάρτες; Ακριβώς μου απαντάει και αυτό θα γίνει παντού.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν από τη wind για καρτοσυμβόλαιο. Μου είπαν το γνωστό , ότι θα πάει η κάρτα στα 15€, και μου ξεφούρνισαν ότι σε κάποιες περιοχές έχει γίνει 15€ ήδη.

Πως γίνετε αυτό λέω, δεν έχετε στείλει στα περίπτερα 12αρες κάρτες; Ακριβώς μου απαντάει και αυτό θα γίνει παντού.

 

"Σε καποιες περιοχές εχει γινει 15ε ηδη"; Μα για ποσο τούβλα μας περνανε τελοσπαντων;

 

Επρεπε να ρωτήσεις ποια θα ειναι η τελευταία περιοχή που θα κανει την αυξηση να μετακομίσεις εκεί :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ισχύει κάτι που έγραψα προηγουμένως.

 

Όταν κάνεις ενεργοποίηση της προσφοράς και σου τραβάει 10.40 ευρώ για 3 μήνες μπορείς να βάλεις και 10 ευρώ αν έχεις υπόλοιπο μέσα που φτάνει τα 10.4. δεν χρειάζεται να βάλεις 12 ευρώ δηλαδή για να τραβήξει τα 10.4. το δοκίμασα.

 

Δηλαδή αν έχεις 5 ευρώ υπόλοιπο και βάλεις 10 ευρώ θα έχεις 13.5 και θα τραβήξει τα 10.4 για να σου δώσει την προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Και όμως.

Προχθές έκανα ανανέωση κ δεν τράβηξε τίποτα! Και έδωσε κ τα 300 συν 500.

Τον προηγούμενο μήνα βέβαια τα τράβηξε τα 10.4 για να δώσει τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Τα τραβάει κάθε ημερολογιακό τρίμηνο απ'όσο έχω καταλάβει. Δηλαδή αν δεν έχεις ικανό υπόλοιπο 1/1 ως 30/3 και βάλεις κάρτα που ανεβάζει πάνω από τα 10.40 στις 31/3 θα σου τα τραβήξει για το πρώτο τρίμηνο και αν ξαναβάλεις 1/4 θα σου τα ξαναφάει για το δεύτερο! Δηλαδή η... δωρεάν προσφορά στοιχίζει 41.6 ευρώ τον χρόνο και επειδή την ονομάζουν "προσφορά" δε σου τα δίνουν στο εξωτερικό στην ΕΕ ως όφειλαν. Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Έχουν χωρίσει το κάθε έτος σε 4 τρίμηνα.

Για όσους έχουν την παλιά προσφορά και είναι στο free2talk χρεώνουν στην 1η ανανέωση του τριμήνου 10,4 € ανεξάρτητα αν η ανανέωση είναι 10 ή 12€ (άλλα λέει η ανακοίνωσή τους, άλλα το app. Ισχύει δοκιμασμένα και για 10€) αρκεί να υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο 10,4€.

Και οι επόμενες ανανεώσεις του τριμήνου σου προσφέρουν το bonus των 300' ακόμα και με 10€.

Υπάρχει όμως ένα θέμα με το bonus των 500MB για ένα μήνα. Στην 1η ανανέωση μου το έδωσε, στη 2η του Ιανουαρίου δεν το πήρα.

Τα 500ΜΒ που αναφέρει ο spirospatra ότι πήρε είναι τα 500ΜΒ που δίνει λόγω ανανέωσης 10€ και διαρκούν 15 ημέρες. Αυτό είναι έξτρα bonus και το παίρνουν όλοι, μην το μπερδεύετε με τα 500ΜΒ του free2talk.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Γιατί συμβαίνει αυτό ξέρει κανείς; με το που βάζω κάρτα, πάει αφαίρεση.

 

H AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣOY ΔINEI ΔΩPEAN 300 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 MEPEΣ ME ANANEΩΣH AΠO 12E+ EΠEKTAΘHKE MEXPI TON MAPTIO! EΠIΠΛEON ME THN EΠEKTAΣH EΛABEΣ BONUS 500MB ΓIA 30 MEPEΣ. H EΠEKTAΣH THΣ ΠPOΣΦOPAΣ AΞIAΣ 10.4E AΦAIPEΘHKE AΠO TO YΠOΛOIΠO ΣOY. ΠΛHPOΦOPIEΣ YΠOΛOIΠOY ΣTO MYF2G APP 'H ΣTO 1269.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί συμβαίνει αυτό ξέρει κανείς; με το που βάζω κάρτα, πάει αφαίρεση.

 

 

 

H AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣOY ΔINEI ΔΩPEAN 300 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 MEPEΣ ME ANANEΩΣH AΠO 12E+ EΠEKTAΘHKE MEXPI TON MAPTIO! EΠIΠΛEON ME THN EΠEKTAΣH EΛABEΣ BONUS 500MB ΓIA 30 MEPEΣ. H EΠEKTAΣH THΣ ΠPOΣΦOPAΣ AΞIAΣ 10.4E AΦAIPEΘHKE AΠO TO YΠOΛOIΠO ΣOY. ΠΛHPOΦOPIEΣ YΠOΛOIΠOY ΣTO MYF2G APP 'H ΣTO 1269.

H ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣOY ΔINEI ΔΩPEAN 300 ΛEΠTA.

 

Για την wind δωρεάν σημαίνει 10,40 κάθε 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

H ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣOY ΔINEI ΔΩPEAN 300 ΛEΠTA.

 

Για την wind δωρεάν σημαίνει 10,40 κάθε 3 μήνες.

Τι μπορώ να κάνω για να την σταματήσω; γιατί τους έχω στείλει δύο φορές e-mail και δεν έχουν απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις το δώρο που τάχα σου κάνουν. Την είχα πάθει και εγώ και το κατάλαβα. Τους τα "έχωσα" και μου τα επέστρεψαν.

Δεν θέλω "δώρα" που να τα πληρώνω.

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις το δώρο που τάχα σου κάνουν. Την είχα πάθει και εγώ και το κατάλαβα. Τους τα "έχωσα" και μου τα επέστρεψαν.

Δεν θέλω "δώρα" που να τα πληρώνω.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, τι έκανες τελικά; να τους πάρω τηλέφωνο κ να τους ρίξω καντήλια; Edited by bynoname
Link to comment
Share on other sites

2 μηνυματα πιο πανω αναφερεται,στην αρχη της σελιδας. Υπηρχε ανακοινωση για το τι θα ισχυει με το free2talk. Αν δεν σας πολυχρειαζεται το μπονους με τα 300' αλλάξτε σε free2surf
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...