Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά, δίνουν 5G με 10,4€.

Ποιο πακέτο είναι αυτό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, δίνουν 5G με 10,4€.

 

Γράψτε το σωστό 4GB και 5GB γιατί το 4G, 5G που γράφετε παραπέμπει σε τεχνολογίες ασύρματης δικτύωσης και μπερδεύει .

Link to comment
Share on other sites

Γράψτε το σωστό 4GB και 5GB γιατί το 4G, 5G που γράφετε παραπέμπει σε τεχνολογίες ασύρματης δικτύωσης και μπερδεύει .

 

ΝΑΙ, έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο αυτό δίνει μόνο gb;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μπήκα σήμερα στο f2go να ανανεώσω βάζω λοιπόν 10 ευρω καθώς έχει την επιλογή αυτή και μετά πάω να κάνω την επιλογή πακέτου

αμ δε ,οι μάγκες τις wind εξαφάνισαν τα πακέτα με τα 8,5 ευρω και άλλαξαν την τιμή στα 10,40 με αποτέλεσμα να μην υπάρχει καμιά λογική η ανανέωση με 10 ευρώ

 

παντού εξυπνάδες η wind θα τους κουνήσω μαντίλι λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να υπάρχει ;

Όταν υπήρχε ανανέωση με 5 ευρώ έπερνε κανείς τίποτα ; Όχι βέβαια.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει πακέτο με 8,5 ευρώ. Το ότι έχουμε επιλογή φτηνής ανανέωσης δεν είναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Διότι αν πχ. έχεις υπόλοιπο 8 ευρώ (τυχαίο ποσό) και θέλεις άλλα 2,40 για να αγοράσεις πακέτο, παλαιότερα έβαζες ένα τάλιρο.

Τώρα είσαι αναγκασμένος να βάλεις 10 ευρώ.

Βέβαια δεν χάνεις τα υπολοιπα χρήματα, βόλευε όμως η 5ευρη ανανέωση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχε χάρη που έχω κόσμο με free2go και Q και βολεύει το 1500αρι στα magic number συν στο ότι στην δουλειά πιάνει μόνο η wind.Α και τα log n win.

Παντως δεν ξέρω αν οι άλλες δύο καρτοκινητες είναι καλύτερες.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχε χάρη που έχω κόσμο με free2go και Q και βολεύει το 1500αρι στα magic number συν στο ότι στην δουλειά πιάνει μόνο η wind.Α και τα log n win.

Παντως δεν ξέρω αν οι άλλες δύο καρτοκινητες είναι καλύτερες.

 

Αν αναφέρεσαι στο σήμα, η κάθε περιοχή είναι διαφορετική. Ωστόσο υπάρχουν περιοχές που δεν έχουν ακόμα 4G.

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω ότι εδώ μιλάμε για το καρτοκινητό F2G . Για την πορεία της WIND μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα μόνο η πράξη θα δείξει αν είναι όπως στα είπανε. Αθάνατη WIND...

Λοιπόν έκανα ανανέωση 10€ σήμερα το πρωί. Είχα ήδη μέσα 9€ και ενεργοποιημένο το free2talk.

Ενεργοποιήθηκε το bonus, μου αφαίρεσε 10,4 , μου έδωσε 300' +500ΜΒ+500ΜΒ

Θα δείξει αν και οι επόμενες πρέπει να είναι 12άρες για να λαμβάνουμε το bonus.

 

 

Θέλω να ενημερώσω για όσους έχουν το free2talk

Συνέχεια... των ανωτέρω που είχα γράψει.

Έβαλα πάλι 10άρα σήμερα. Αυτή τη φορά (2η ανανέωση στο μήνα)

1)μου πρόσθεσε 8,63€

2)μου έδωσε 300' bonus προς όλους

3)μου έδωσε 500ΜΒ για 15 ημέρες

4)ΔΕΝ μου έδωσε 500ΜΒ bonus για ένα μήνα. Οπότε αυτό πρέπει να είναι το μειονέκτημα της 10άρας καθώς σε αφήνει το δεύτερο μισό του μήνα χωρίς data. Για μένα δεν είναι σημαντικό γιατί βάζω κάρτα περίπου κάθε 20 μέρες οπότε θα την βγάλω με Log&win τις τελευταίες μέρες.

Για κάποιον άλλο μπορεί να είναι σημαντικό και να το προσέξει.

Link to comment
Share on other sites

Να δω πότε θα ενεργοποιηθεί το volte στα καρτοκινητα, 2020 φτάσαμε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε οτιδήποτε καινούργιο αυτή η εταιρεία αργεί τουλάχιστον 2 χρόνια+ μέχρι να το λανσάρει.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ενημερώσω για όσους έχουν το free2talk

 

Συνέχεια... των ανωτέρω που είχα γράψει.

 

Έβαλα πάλι 10άρα σήμερα. Αυτή τη φορά (2η ανανέωση στο μήνα)

 

1)μου πρόσθεσε 8,63€

 

2)μου έδωσε 300' bonus προς όλους

 

3)μου έδωσε 500ΜΒ για 15 ημέρες

 

4)ΔΕΝ μου έδωσε 500ΜΒ bonus για ένα μήνα. Οπότε αυτό πρέπει να είναι το μειονέκτημα της 10άρας καθώς σε αφήνει το δεύτερο μισό του μήνα χωρίς data. Για μένα δεν είναι σημαντικό γιατί βάζω κάρτα περίπου κάθε 20 μέρες οπότε θα την βγάλω με Log&win τις τελευταίες μέρες.

 

Για κάποιον άλλο μπορεί να είναι σημαντικό και να το προσέξει.

Νομίζω πως τα 500mb με διάρκεια 30 μέρες στα δίνει μόνο στην πρώτη ανανέωση του τριμήνου, όταν σου αφαιρεί τα 10 (τώρα 10,4) ευρώ.

 

Στάλθηκε από το MI CC 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να δω πότε θα ενεργοποιηθεί το volte στα καρτοκινητα, 2020 φτάσαμε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε οτιδήποτε καινούργιο αυτή η εταιρεία αργεί τουλάχιστον 2 χρόνια+ μέχρι να το λανσάρει.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στην dual sim έχει αργήσει ιστα καρτοκινητα 10 και χρόνια

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Έχει κατεβάσει κανείς την ΝΕΑ έκδοση ?

Το λέω γιατί το κινητό βρίσκεται σε ΑΛΛΗ πόλη και φοβάμαι μήπως ζητήσει κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση της εφαρμογής;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η νέα έκδοση της εφαρμογής σου δίνει επιπρόσθετα την επιλογή να συνδεθείς με αποστολή κωδικού στο κινητό. Μπορείς ωστόσο να συνδεθείς ακόμα με username/password.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καιρό που έγινε αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ME ANANEΩΣH 12€! MHN ΞEXNAΣ NA BAZEIΣ KAPTA KAΘE MHNA ΓIA NA AΠOΛAMBANEIΣ THN KAΛYTEPH ΠPOΣΦOPA ΔΩPEAN! (IΣXYEI ΓIA 2 KAPTEΣ ANA MHNA) ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

 

Τι είναι αυτό τώρα;

Εγω εχω απενεργοποιησει το free2talk και έχω το free2surf εδώ κ χρόνια.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να κανω ανανέωση στον πατέρα μου και είδα το πακέτο που ειχα στα 8,5 ευρω πριν εξαφανισμένο και ολα τα αλλα παρόμοια στα 10,40!!

2 ευρω αύξηση γιατι απλά μπορούν

Με 200ΜΒ δώρο ξέρω γω για να ειναι και καλά σωστοί απέναντι στην συζήτηση τους με τον Μητσοτάκη...

Link to comment
Share on other sites

Πως μαθαίνω πότε απενεργοποιείται η sim μου; Είμαι εξωτερικό και χρησιμοποιώ την f2g όποτε βρίσκομαι Ελλάδα.

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Πως μαθαίνω πότε απενεργοποιείται η sim μου; Είμαι εξωτερικό και χρησιμοποιώ την f2g όποτε βρίσκομαι Ελλάδα.

 

Δες εδώ στο official faq

 

"Διάρκεια ισχύος της σύνδεσης WIND F2G καρτοκινητής είναι 4 μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας.

Με το πέρας 4 μηνών από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας, φράσσονται αυτόματα οι εξερχόμενες κλήσεις. Από την ημερομηνία φραγής, έχεις στη διάθεσή σου 35 μέρες για να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου και να επιστρέψεις στην κανονική λειτουργία του τηλεφώνου σου..

Με τη λήξη της προθεσμίας των 35 ημερών, ο αριθμός του κινητού σου τηλεφώνου διαγράφεται και κατά συνέπεια σταματά και η σύνδεσή σου με το δίκτυο GSM WIND."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...