Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό είναι να αποφεύγονται κάποιες εκφράσεις που δεν συνάδουν με το σωστό τρόπο γραφής και ομιλίας κατά τη γνώμη μου.

Η ελληνική γλώσσα έχει τόσο μεγάλο πλούτο που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε εκφράσεις όμορφες και σωστές.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να αποφευγονται τα VS τα οποια διαβαζουμε συχα πυκνα τον τελευταίο καιρό καθως το θεμα δεν προσφέρεται για συγκρίσεις αλλά μονο για την Q.:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

το πακετο που λες δινει 150 λεπτα προς ολους + 150 λεπτα προς Wind/Q κ μονο μεσα απο το app

 

απο την σελιδα τους με 4€ δινει 120 λεπτα προς ολους

 

τα τσεκαρα πριν λιγο

 

δεν ξερω τωρα τελευταια αν εχουν ανακοινωσει καποια επικειμενη αλλαγη

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=469

Από 14 Σεπτεμβρίου 2017 πραγματοποιούνται τροποποιήσεις σε πακέτα προπληρωμένης χρήσης. Συγκεκριμένα αυξάνεται η χρέωση του WIND F2G πακέτου προπληρωμένης χρήσης με την εμπορική ονομασία Blender από 8,07€ σε 8,5€, προσφέροντας την ίδια χρήση. Ταυτόχρονα αυξάνεται η χρέωση του προπληρωμένου πακέτου Q Economy talk από 3,5€ σε 4€, χωρίς να μεταβάλλεται η προσφερόμενη χρήση του. Τέλος αυξάνεται η χρέωση από 3€ σε 4€ των προπληρωμένων πακέτων Q card που προσφέρουν 800 λεπτά ομιλίας ή 800 SMS προς όλους τους αριθμούς Wind/ Q με ταυτόχρονη αύξηση της ενσωματωμένης χρήσης σε 1000 λεπτά ομιλίας ή 1000 SMS προς όλους τους αριθμούς Wind/ Q.

το συγκεκριμενο που λες δεν το πειραζουν ακομα.Νομιζω ομως οτι και σε αυτο,120' με 4 € δινονται μονο online,απο το 12200 πρέπει να είναι 100'.

Link to comment
Share on other sites

Πωωω κάποτε έδινε με 1€ 400 λεπτά προς Wind/Q και με άλλο 1€ 400 sms προς τον ίδιο προορισμό. Με μαξιμουμ τέσσερις ενεργοποιήσεις ανά ημερολογιακο μήνα.. Και τώρα πέρα βρέχει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εκανα μλκια που πήγα στην Q ?

 

το εαν ήταν χαζομάρα αυτό ειναι καθαρά υποκειμενικό.

Ο κάθε άνθρωπος εχει διαφορετικές ανάγκες τόσο στην χρήση κινητού για ομιλία, κείμενο και ιντερνετ.

Προσωπικά, όλα αυτά τα χρόνια που ειμαι Q κάνω τρομερή οικονομία.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

το εαν ήταν χαζομάρα αυτό ειναι καθαρά υποκειμενικό.

Ο κάθε άνθρωπος εχει διαφορετικές ανάγκες τόσο στην χρήση κινητού για ομιλία, κείμενο και ιντερνετ.

Προσωπικά, όλα αυτά τα χρόνια που ειμαι Q κάνω τρομερή οικονομία.

 

Ναι,αλλα πλεον πολλα τα λεφτα...απο το 1€ πηγαμε στα 4€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αλλα πλεον πολλα τα λεφτα...απο το 1€ πηγαμε στα 4€.

Αυτό ακριβώς. Δε βλέπω αύξηση στο πορτοφόλι μου, γιατί να βλέπω αύξηση στα έξοδα μου; Εγώ από τότε που το έκανε 2 ευρώ το άφησα για αρκετό καιρό μέχρι που εδωσε το πακετο των 3,5 . Τώρα που θα το κάνει 4 , θα το ξαναφησω. Θα δώσω τα λεφτά μου αλλού, απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Η Q ομως δεν μεταφερει (ακομη τουλαχιστον) τα λεπτα και τα mb.

 

Υπάρχει κάποια εταιρία που μεταφέρει υπολοιπο λεπτών ή MB στον επόμενο μήνα;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

5GB MONO 5€ ΓIA 30 MEPEΣ, ΓIA ATEΛEIΩTO ΣEPΦAPIΣMA! ΣTEIΛE 55 ΣTO 12410 EΩΣ 31/08 & ΠAPE THN AΠOKΛEIΣTIKH SURF ΠPOΣΦOPA!

 

(Δε ξέρω εάν ισχύει για όλους, δοκιμάζοντας θα μάθετε)

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

500 ΛEΠTA & 50SMS ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 4,44€! ΣTEIΛE: 12 ΣTO 12410 & ENEPΓOΠOIHΣE THN AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΦOPA EΩΣ 31/08

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποια εταιρία που μεταφέρει υπολοιπο λεπτών ή MB στον επόμενο μήνα;

Η Cosmote. Από το 2009 είσαι μέλος στο φόρουμ και δεν το ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχω κερδίσει εδώ κι ένα μήνα στο διαγωνισμό 15 ετων Q που δίνει σε 15 νικητές 1500 λεπτά και 1,5gb για 15 μήνες.εβδομαδιαιως στέλνω τι περιμένουν και δε δίνουν το δώρο. Κάθε φορά απαντούν πως θα ενημερώσουν άμεσα και με γειωνουν κανονικά. Στην σελίδα τους έχουμε διαμαρτυρηθεί 2 άτομα/νικητές για το ίδιο θέμα. Στις 8 Αυγούστου μάλιστα απάντησαν ότι τα δώρα θα αποδωθουν άμεσα. Μέχρι και σήμερα παριστάνουν τον κινέζο. Κι ενώ στους όρους του διαγωνισμού γράφει πως η εταιρεία μπορεί να ανακαλέσει τα δώρα. Πραγματικά το μόνο που μου χάρισαν εδώ κι ένα μήνα είναι σπασμένα νεύρα με τη συμπεριφορά τους. Στην τελική μιλάμε για αυλο δώρο....
Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα είχα κερδίσει κι εγώ σε εναν διαγωνισμό στο facebook, είχα αφήσει στοιχεία αλλά δεν παραδόθηκε ποτέ το δώρο. Δεν ήταν άυλο.

Στην περίπτωση της Wind πιστεύω πως θα τα δώσουν λιγο καθυστερημένα. Δεν ρισκάρουν να εκτεθούν. Απλά υποθέτω πως δεν ηταν οργανωμένοι καλά ωστε να προγραμματίσουν τα συστήματά τους κατάλληλα για το δώρο... όπως είχαν κάνει και με την προσφορά των 8GB με 8€. Άργησαν αλλά το έφτιαξαν.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε δικαιολογεί να σε γράφουν ξανά και ξανά όταν ρωτάς γιατί αργούν η πότε θα το δώσουν. Όπως επίσης η μόνη φορά που απάντησαν θα δοθεί άμεσα ήταν 21 μέρες πριν. Δηλαδή αν το άμεσα είναι πάνω από 3 πλήρεις εβδομάδες (και χωρίς καν απάντηση) το θα καθυστερήσει πόσο θα ήταν,3 χρόνια;
Link to comment
Share on other sites

για να παρω προς wind/Q που πρέπει να κανω ανανεώση;

 

Αν εννοείς για δώρο, εβαλα 11€ από το myq app και μου εδωσε μόνο προς Q 1000 λεπτά.

Μπορεί να ήταν ανέκαθεν έτσι, δεν ξέρω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα μπουν 8.63 αντί για 8.93 και εκτος απο τα μπόνους ανανέωσης 1 γιγα και 1000' προς q μπορείς να επιλέξεις 120 mb ή 120' προς σταθερά.(μπόνους καταστήματος). Φροντισε να τους το πεις έγκαιρα αν θες το 2ο γιατί από μόνοι τους βάζουν το 1ο.
Link to comment
Share on other sites

εννοω σε καταστημα ... τι προσφορα θα εχω αμα ανανεωσω μεχρι 10αρικο δινω..

 

Εάν είναι η πρώτη ανανέωση του μήνα (με 10 ευρώ), σου δίνει 1000' προς Q και 1 GB για έναν μήνα.Αν κάνεις την ανανέωση σε κατάστημα μπορείς να ζητήσεις να σου κρατήσουν 0,30 ευρώ απ' το δεκάρικο και να σου δώσουν 120' προς όλα τα σταθερά.Από 'κει και πέρα με τα χρήματα που μένουν στην κάρτα αγοράζεις πακέτα μέσα από την εφαρμογή myQ.

Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα είχα κερδίσει κι εγώ σε εναν διαγωνισμό στο facebook, είχα αφήσει στοιχεία αλλά δεν παραδόθηκε ποτέ το δώρο. Δεν ήταν άυλο.

Στην περίπτωση της Wind πιστεύω πως θα τα δώσουν λιγο καθυστερημένα. Δεν ρισκάρουν να εκτεθούν. Απλά υποθέτω πως δεν ηταν οργανωμένοι καλά ωστε να προγραμματίσουν τα συστήματά τους κατάλληλα για το δώρο... όπως είχαν κάνει και με την προσφορά των 8GB με 8€. Άργησαν αλλά το έφτιαξαν.

Εγ κέρδισα κινητό και με το στειλαν κανονικά

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τραγικό της περίπτωσης μου είναι ότι δε χρειάζεται να στείλουν τίποτα... Ούτε να παραγγείλουν ούτε να φτιαχτεί ούτε να φτάσει

Λεπτά ομιλίας και data κέρδισα...

Και πέρα από αυτό η αγένεια να με αγνοούν και να κοροϊδεύουν εδώ και ένα μήνα κάθε φορά που ρωτάω γιατί αργούν.

Link to comment
Share on other sites

στοίχημα πως δεν έχουν προγραμματίσει το σύστημά τους να αποδίδει data και χρόνο ομιλίας στους συγκεκριμένους πελάτες... υπομονή

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει countdown με 50 sms προς όλους για 2€
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια με τον διαγωνισμό που κληρωνει ενα Huawei P8 lite που μου πεταει καθε φορά που μπαίνω στο σαιτ τι παίζει; Εχω συμμετάσχει αρκετές φορές αλλά ακόμα δεν το έχουν κληρώσει. Ξέρει κανείς πότε γίνεται η κλήρωση γιατί δεν έχω βρεί κατι σχετικό στο σαιτ.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Στους όρους δεν υπάρχει συγκεκριμένη ημερομηνία συμμετοχής και κλήρωσης. Οπότε μάλλον θα το δώσουν όταν και αν αποφασίσουν.

Ερώτηση που έχει ίσως απαντηθεί αλλά δεν θυμάμαι τι γίνεται. Μεταξύ του πακέτου 8gb/8€ και του μπόνους 1 gb από την ανανέωση,ποιό προηγείται? Έχω υπόλοιπο από το 1ο και στις 8 του μήνα θα μπει το επόμενο. Αν βάλω 10€ στο ενδιάμεσο απο ποιά θα τρώει και τι θα αλλάξει (αν αλλάξει) στις 8 του μήνα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...