Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.Μια ερώτηση να κάνω.Μου ήρθαν χθες στο κινητό κάποιο sms και κατά λάθος το έσβησα χωρίς καν να το ανοίξω(χρεωσιμο sms) με αποτέλεσμα να μην θυμάμαι τον αριθμό από το οποίο στάλθηκε.Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ανακτησω μέσα από το τηλέφωνο μου χωρίς να μπλέξω με την q και την ανάλυση λογαριασμόυ η οποία αργεί παρά πολύ;;

Ευχαριστώ

 

Μπορείς να τους γράψεις και στη φόρμα επικοινωνίας της wind.Σε αντίστοιχη περίπτωση μου πιστώσανε τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτό;

 

4e7f2c3e3ea0c9fb4cc1e50231543cac.jpg

 

Προσφορα αν ανανεωσεις το χρονο ομιλιας σου.Τετοια sms σου στελνει αν εχεις βαλει ηδη καρτα μια φορα για να ξαναβαλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει παρατηρήσει κανείς αν έχει αλλάξει ο τρόπος κατανάλωσης των mb; Παρατηρήσαμε (3 συνδρομητές) ότι το πακέτο του 1 GB καταναλώνεται πολύ γρήγορα. Μετά μείναμε με τα 500 mb που δίνει δώρο με την ανανέωση και πάλι τα ίδια. Δηλ. εκεί που την βγάζαμε άνετα με 500 mb το μήνα αυτά εξαντλούνται σε 5 μέρες...

 

Μαζι σου σε αυτο,τα 2Gb εφευγαν βροχη ειδικα αν ειχα 4G ανοιχτο.Κλεισε το και πραγματικα με 1GB το μηνα μακρια απο youtube,online radio,instagram.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι εγώ δεν πληκτρολογησα πουθενά τον αριθμό ούτε μου ήρθε κάποιο pin για να το βάλω σε κάποιο site.Υπάρχει περίπτωση κάποιος άλλος να πληκτρολογησε τον αριθμό μου;;

Τεσπα..μπορώ να κάνω φραγή όπως λες σε όλα τα πενταψηφια της σειράς 54χχχ και 19χχχ στη q.Υπάρχουν και τίποτα αλλα που πρέπει να βάλω φραγή;Πιστεύεις οτι αν το κάνω αυτό θα γλιτώσω από τις χρεώσεις γιατί έμεινα τελείως από υπόλοιπο και σκέφτομαι να βάλω αύριο

 

Πολλοί την πάτησαν δεν είσαι ο μόνος. Λύση? Καλείς 1220 ή1222 δε θυμάμαι(εξ. Πελατών) και ζητάς φραγή ειδικά τα 54ΧΧΧ αλλά και τα άλλα αν ρωτάς εμένα. Τα stop και άλλες βλακειες είναι ημίμετρα θα το ξαναβρείς μπροστά σου. Βάλε φραγή και σε premium τύπου 090 ή όπως τα λένε τώρα . οι κατηγορίες φραγή υπάρχουν στο site και είναι δωρεαν

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καλώντας το 1225 και πατώντας την επιλογή 1 με μεγάλη μου αρνητική έκπληξη παρατηρώ ότι δεν λειτουργεί! Συμβαίνει και σε άλλους αυτό;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί με καθυστέρηση οταν τελειώνει η αναγγελία. Και προσοχή αν έχεις υπόλοιπο >7€ γιατι πατώντας 2 φορές τον άσσο ενεργοποιείται στο τέλος πακέτο προς Ελλάδα/εξωτερικό με 7€. Υπάρχει η επιλογή μετά την ακρόαση υπολοίπου,εφ'όσον έχεις υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Καλώντας το 1225 και πατώντας την επιλογή 1 με μεγάλη μου αρνητική έκπληξη παρατηρώ ότι δεν λειτουργεί! Συμβαίνει και σε άλλους αυτό;

 

Λειτουργεί σε μενα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί με καθυστέρηση οταν τελειώνει η αναγγελία. Και προσοχή αν έχεις υπόλοιπο >7€ γιατι πατώντας 2 φορές τον άσσο ενεργοποιείται στο τέλος πακέτο προς Ελλάδα/εξωτερικό με 7€. Υπάρχει η επιλογή μετά την ακρόαση υπολοίπου,εφ'όσον έχεις υπόλοιπο.

 

Έχω μηδενικό υπόλοιπο και εξακολουθεί να μην λειτουργεί, θα έπρεπε λειτουργεί γιατί πρέπει και για να μου ανακοινώνει πότε μπαίνει η φραγή.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω μηδενικό υπόλοιπο και εξακολουθεί να μην λειτουργεί, θα έπρεπε λειτουργεί γιατί πρέπει και για να μου ανακοινώνει πότε μπαίνει η φραγή.

 

Μπορείς και από το app της Κιού να ενημερωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και από το app της Κιού να ενημερωθείς.

 

Λες να μην το ξέρω... Απλα το θέμα είναι ότι κάποια στιγμή θα χρειαστεί και τηλεφωνικώς..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στείλε κενό μήνυμα στο 1225

 

Σε αυτή την έκδοση λειτουργικού δεν επιτρέπεται αντιθέτως σε άλλη πιο νέα επιτρέπεται, ευχαριστώ!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε..βάλε μια τελεία και στείλε..αντί για κενό.

 

Εχεις δίκιο! Όπως επίσης έχω δίκιο στο ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη προσωρινά. Αυτό λέει το μήνυμα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να βγω εκτός θέματος, ακούω από αρκετούς φίλους που είτε είχαν Q με το ειδικό πακέτο είτε όχι, να είναι πολύ ζεστοί στο να μεταπηδήσουν στο ειδικό φοιτητικό που έδωσε πολύ πρόσφατα το What's up. Η Cosmote υπερτερεί κατά πολυ στο ίντερνετ εκτός μεγάλων πόλεων και με αυτά τα χαζά που κάνει η Wind, που ακριβαίνει τα πακέτα διαρκώς, που πέφτουν τα μονόευρα για "χρήση ίντερνετ", βλέπω κύμα φυγής το επόμενο διάστημα.
Φύγαμε ήδη και όχι στο φοιτητικό ... :cool:

Ήμουν 15 χρόνια στην Q από εποχές Q telecom.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η κιού δυστυχώς σταμάτησε τα μονόευρα πακέτα και τα έφτασε 4ευρα. Ο κύριος λόγος που πήγα Φρογκ. Εχω βέβαια ενεργοποιημένο το 8ε/8gb για ωρα ανάγκης...
Link to comment
Share on other sites

Η κιού δυστυχώς σταμάτησε τα μονόευρα πακέτα και τα έφτασε 4ευρα. Ο κύριος λόγος που πήγα Φρογκ. Εχω βέβαια ενεργοποιημένο το 8ε/8gb για ωρα ανάγκης...

 

Αν βάλω 5€ θα μου δώσει τίποτα ως δωράκι;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις σε κατάστημα, θα σε χρεωσει 0.30 ευρω και θα επιλεξεις αναμεσα σε 120μβ ή 120 λεπτά προς σταθερα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις σε κατάστημα, θα σε χρεωσει 0.30 ευρω και θα επιλεξεις αναμεσα σε 120μβ ή 120 λεπτά προς σταθερα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Οχι από χρεωστική έλεγα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις σε κατάστημα, θα σε χρεωσει 0.30 ευρω και θα επιλεξεις αναμεσα σε 120μβ ή 120 λεπτά προς σταθερα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Τα 120' λεπτα προς σταθερα ειναι με ελαχιστη χρεωση 3' λεπτα ανα κληση.Αρα 40 κλησεις χ 3 λεπτα = 120 λεπτα ( και οχι χρεωση ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο )

Link to comment
Share on other sites

Τα 120' λεπτα προς σταθερα ειναι με ελαχιστη χρεωση 3' λεπτα ανα κληση.Αρα 40 κλησεις χ 3 λεπτα = 120 λεπτα ( και οχι χρεωση ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο )

 

Ετσι κάνει στα δώρα/μπόνους. Στα αγορασμένα πακέτα ισχύει ανα δευτ. απο το πρωτο δευτ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Δεν μου έχουν δώσει το 1 γιγα από την προσφορά 1 γιγα /μήνα.Μήπως επειδή έχω υπολοιπο λογαριασμού 0,23 ευρώλεπτα;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...