Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον δεν γίνεται ποτέ η κλήρωση. Ούτε στο site της q αλλά ούτε και της wind.

Το κληρώνουν μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν γίνεται ποτέ η κλήρωση. Ούτε στο site της q αλλά ούτε και της wind.

Το κληρώνουν μεταξύ τους.

 

Εννοειται, γιατι αλλου ετσι δεν κανουν; ονοματα δε λεμε υπολειψεις δε θιγουμε...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην Q υπαρχει κατι αναλογο με το easy transfer της cosmote. Μπορεις δηλαδη να στειλεις υπολοιπο απο το ενα κινητο q σε αλλο κινητο q?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο γενικώτερα στην WIND.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το VoLTE στην Q;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το VoLTE στην Q;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ανέκδοτο της ημέρας φίλε μου χαχα, μακάρι να υπήρχε.... Θα έπρεπε να ιδρωνει το αυτακι τους...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ανέκδοτο της ημέρας φίλε μου χαχα, μακάρι να υπήρχε.... Θα έπρεπε να ιδρωνει το αυτακι τους...

οπότε αν υπήρχε τι? θα είχες ας πούμε καλύτερη φωνή που τώρα δε σου είναι αρκετή.. :lol:

Εύρος από το ελάχιστο lte θα έτρωγε. Άσε να έχουμε λίγο παραπάνω εύρος στα data. Εκεί είναι το πρόβλημα όχι στο voice. :rolleyes:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

οπότε αν υπήρχε τι? θα είχες ας πούμε καλύτερη φωνή που τώρα δε σου είναι αρκετή.. :lol:

Εύρος από το ελάχιστο lte θα έτρωγε. Άσε να έχουμε λίγο παραπάνω εύρος στα data. Εκεί είναι το πρόβλημα όχι στο voice. :rolleyes:

 

Αν μπει παντου B7 και παρει εξτρα φασμα στα 1800 ή κανει refarm το ηδη υπαρχον μια χαρα θα εχουμε volte.

Δευτερον αν δεν γινει single ran huawei το δικτυο,δεν θα δουμε volte/wifi calling.Για το 2ο μονο αν κανει ειδικο app οπως η Three UK.

Ο εξοπλισμος ειναι αναμεσα ericsson και huawei πανελλαδικα.Οσοι σταθμοι δεν εχουν αναβαθμιστει ειναι με ericsson.Επισης στην επαρχια το 2G ειναι κυριως στα 900 και μετρημενες κεραιες εχουν και στα 1800.Στην Ημαθια τουλαχιστον ετσι ειναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ας μου θυμίσει κάποιος παρακαλώ από πότε ξεκινάει η νέα μέτρηση 4μηνου για φραγή ΚΑΙ εισερχομένων, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Στις 14 του μήνα.

Σωραίος! Εαν βαλω στις 10 του μηνα ενα 5ευρω, δεν πιστευω να μου ξαναζητησει νεα ανανεωση απο 14...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Χθες μου ήρθε μήνυμα για 4gb ιντερνετ με 6€ και να ρωτήσω σε ένα κατάστημα wind. Ξέρει κανένας τι προσφορά είναι αυτή και τα 4gb για τι διάρκεια χρόνου είναι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Χθες μου ήρθε μήνυμα για 4gb ιντερνετ με 6€ και να ρωτήσω σε ένα κατάστημα wind. Ξέρει κανένας τι προσφορά είναι αυτή και τα 4gb για τι διάρκεια χρόνου είναι?

 

Ερχεται συχνα σε μενα ειναι για ενα μηνα ομως

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, θα σας περιγράψω σύντομα την ταλαιπωρία που υφίσταμαι απο χτες και θα ήθελα τις συμβουλές σας,

 

Την προηγούμενη Πέμπτη παρέλαβα δυο καρτες Q έχοντας κάνει αιτηση φορητοτητας online απο δυο συμβόλαια κοσμοτέ που είχα. Την επομένη ενημερωθηκα απο την q οτι θα ενεργοποιηθω τη Δευτέρα(χτες) στις 16:00. Παράλληλα με πήραν και από τη κοσμοτε για αντιπροσφορά που δεν δεχτηκα και με ενημέρωσαν επίσης πως επρεπε να κάνω φορητότητα μετα τις 13/9 που βγαίνει ο τελευταιος λόγαριασμός και τωρα αν ενεργοποιηθω τη Δευτερα θα πληρωσω ποινη 90 ευρώ το καθε νουμερο!!!!

Καταφέρνω και μιλαω με wind το Σάββατο το πρωι και τους ζητάω να μου καθυστερησουν την ενεργοποίηση μεχρι τις 20/9 για να γλιτώσω την ποινή. Μου λένε ΟΚ!!!

παρόλα αυτά χτες χανω το σημα της κοσμοτε και ενεργοποιούμαι στην Q!!!

Και έχω μπλέξει τωρα όπως καταλαβαίνετε, απο την wind δεν μπορουν να βρουν άκρη, τους εχω πει ποτε έγινε επικοινωνια μαζι τους και απο ποιο νουμερο με καλεσαν το Σάββατο για να μου πουν το ΟΚ (δυστυχως δεν θυμαμαι το ονομα της υπαλλήλου, αλλά υποτίθεται οτι τα ηχογραφουν ολα) μου ειπαν οτι θα το κοιτάξουν και θα μου πουν σε 4 μερες!

Απο τη Κοσμοτε μου ειπαν οτι ο μονος τροπος για να μην πληρωσω το πεναλτι είναι να δεχτω την αντιπροσφορα τους για νεο συμβολαιό. Απο την Κοσμοτε δεν απαιτω κατι παραπάνω γιατι μαλλόν δεν φταινε αυτοι.

Στη Wind όμως πόσο ερασιτέχνες είναι?????? Aς μου ελεγαν οτι δεν γινεται να εκανα ακυρωση φορητοτητας σρο 13899 στο κατω κατω...

Τι προτείνετε? εχει τυχει κατι παρόμοιο σε κάποιον??

 

Και κάτι ακομα έχω βάλει τις κάρτες q σε iphone και δεν βλέπω 4g πουθενα,μόνο 3g, (περιοχή Αθήνα). Περα του ότι εβαλα το myq στο APN χρειάζεται και κατι άλλο για το 4g??

 

Σας ευχαριστώ!

Edited by almeras
Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

Εφ' όσον έκανες online την αίτηση φορητότητας έχεις 14 ημέρες στη διάθεσή σου για υπαναχώρηση χωρίς επιβάρυνση δια νόμου. Κανένα πρόβλημα δεν έχεις, μόνο λίγη ταλαιπωρία να πεις τι θες. Μαγικές λέξεις για την εξυπηρέτηση πελατών: υπαναχώρηση, 14 ημέρες, αγορά από απόσταση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει σε καρτοκινητό όλο αυτό όμως. Ισχύει σίγουρα στις συνδέσεις σταθερής τηλεφωνίας.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω! Το θέμα είναι οτι απο το τμημα ειδικων προσφορων της κοσμοτε που με πηραν μου ειπαν πως για να γυρισω πισω πρεπει να κανω νεο συμβόλαιο.
Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω! Το θέμα είναι οτι απο το τμημα ειδικων προσφορων της κοσμοτε που με πηραν μου ειπαν πως για να γυρισω πισω πρεπει να κανω νεο συμβόλαιο.

 

Όχι, σου λένε χαζομάρες. Τους λες ό,τι σου έγραψα παραπάνω και αν δεν δεχθούν πίσω στο παλιό σου συμβόλαιο πες ότι θα καταγγείλεις το περιστατικό στην ΕΕΤΤ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει μπέρδεμα. Για την κοσμοτέ θεωρείται υποψήφιος νέος πελάτης από την στιγμή που έχει ενεργοποιηθεί στην q.

Κανονικά και χωρίς να θέλω να απογοητεύσω το φίλο,θα έπρεπε να περιμένει μέχρι τη λήξη του συμβολαίου ή/και να ενημερωθεί πρώτα για το κόστος διακοπής. Η επόμενη επιλογή θα ήταν να γίνει άμεσα ακύρωση φορητότητας,που ούτε αυτό έγινε. Υπάρχει νομίζω δυνατότητα να παραταθεί η ημερομηνία ενεργοποίησης στο νέο πάροχο (q) αλλά δεν ξέρω αν η επιλογή της ημέρας ενεργοποίησης μπορεί να τραβήξει τόσο πολύ (σχεδόν 20 μέρες από την αίτηση). Αν βρω χρόνο θα κοιτάξω τον κανονισμό της εεττ για να μην μιλάμε στον αέρα. Η q μπορεί να ελεγχθει απο την εεττ γιατί παρά το αίτημα παράτασης προχώρησε σε ενεργοποίηση ενώ για την κοσμοτέ αν υπάρχει λόγος προσφυγής είναι για να σβηστεί το τέλος των 90€.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

http://www.foritotita.gr/?page_id=95

 

-Ερώτημα 13.

Εδώ φαίνονται οι όροι για ακύρωση

-Ερώτημα 3 (κυρίως η τελευταία παράγραφος)

Οπως είπα και πριν,παράπονα βάσιμα στην εεττ μπορούν να γίνουν για αγνόηση απο την wind της αίτησης για μετάθεση ενεργοποίησης και δεν φαίνεται εδώ και χρονική διάρκεια της παράτασης. Το ζήτημα εδώ είναι τι απόφαση θα παρθεί από την εεττ. Αν δικαιώνεται ο συνδρομητής θα πρέπει να γυρισει στην κοσμοτέ (με τι συμβόλαιο?) και να ξαναπάει στην q στις 20/9?

Θα παραγραφεί η απαίτηση των 90 € και θα συνεχίσει να είναι στην q? Γι'αυτό λέω οτι παίζει μπέρδεμα.

http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/downloads/Informative_Documentation/EETT.pdf

Ερωτήματα 3 και 6 για εξ'αποστασεως συμβάσεις (σελ.9-10). Αμφιβάλλω αν εφαρμόζεται στην προπληρωμένη κινητή και κυρίως στην περίπτωση που συζητάμε.

Θα πρέπει να δούμε τι ακριβώς αναφέρεται στη σύμβαση της q (κανονικά πρέπει να έχει δωθεί αντίγραφο των όρων στο συνδρομητή).

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Έχουν ξεφύγει οι εταιρίες για να μην χάσουν συνδρομητές. Ο πόλεμος της γυφτιας :)

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...