Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι το πακέτο 150' προς όλους + 150' προς Wind/Q με 3,5€ δεν συγκρίνεται μ' αυτό.

 

Εννοείται φίλε μου! Απλά το έστειλα εδώ στο φόρουμ ενημερωτικά.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω .. τελικά ειναι οικονομική ή οχι ;; γιατι αμα βαλω καρτα .θα πρεπει να μου μεινουν λεφτα για να βαζω αυτα τα πακετα;; ή οταν τα εχω αναγκη ..εννπω για τα Countdown offers. εσεις για ενα μηνα ποση καρτα βαζετε ;

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται φίλε μου! Απλά το έστειλα εδώ στο φόρουμ ενημερωτικά.

ολα μετράνε, αν εχεις ας πούμε μόνο 3 € στην κάρτα και βαριέσαι να πας στο κατάστημα να βάλεις μινιμουμ 5€ ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω .. τελικά ειναι οικονομική ή οχι ;; γιατι αμα βαλω καρτα .θα πρεπει να μου μεινουν λεφτα για να βαζω αυτα τα πακετα;; ή οταν τα εχω αναγκη ..εννπω για τα Countdown offers. εσεις για ενα μηνα ποση καρτα βαζετε ;

 

Εγώ βάζω 15€ το δίμηνο και παίρνω το 1GB και τα 1000' προς q, ενεργοποιώ και το Q economy από την εφαρμογή και μόλις λήγουν βάζω άλλο ένα Q economy και τα 700 ΜΒ και βγάζω και τον δεύτερο μήνα.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω 15€ το δίμηνο και παίρνω το 1GB και τα 1000' προς q, ενεργοποιώ και το Q economy από την εφαρμογή και μόλις λήγουν βάζω άλλο ένα Q economy και τα 700 ΜΒ και βγάζω και τον δεύτερο μήνα.

 

χρησιμοποείς το 4G ή το 3G ?

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

ολα μετράνε, αν εχεις ας πούμε μόνο 3 € στην κάρτα και βαριέσαι να πας στο κατάστημα να βάλεις μινιμουμ 5€ ;)

Αυτο ισχυει μονο για αυτους που δεν ανανεωνουν με την χρεωστικη ;)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες,ειχα αγορασει ενα Q νουμερο. Μολις το ανοιξα και δεν βρισκει δικτυο. Δεν εχει ομως πουθενα ημερομηνια ενεργοποιησης. Λετε να ειναι ληγμενο? Ηταν σφραγισμενο.

Δεν είναι ενεργοποιημενο. Ταυτότητα κτλ

 

Επίσης η μεταφορά από f2g σε q είναι δωρεάν περίπου. Γράφτηκε κάτι για 35€ κτλ αλλά η αδερφή μου το έκανε με 5€,όσο κάνει η κάθε της q σε κάταστημα wind. Δυστυχώς άλλο κατάστημα της έλεγε δε γίνεται κτλ που θα πει δεν ξέρουν τι τους γίνεται..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Θυμαστε τι μηνυμα και που, στελναμε για να λαβουμε τα 4gb της Q;

Ειχε και αυτη περα απο την φρογκ ,πακετο ομοιο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποείς το 4G ή το 3G ?

 

Κυρίως 4G που πιάνει παντού αλλά στο σπίτι και την δουλειά φυσικά έχω Wifi αλλιώς δεν θα έφταναν ούτε για ζήτω!!!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ορίστε τι παρατήρησα σημερα...

Εαν εχεις ενεργοποιήσει τα 15GB για 2 μηνες αλλα ΚΑΙ την προσφορά 1GB κάθε μήνα για 8 μήνες με 8€ ... θα σου τραβά πρώτα το 1GB κάθε μήνα (των 8€) και μετά απο τα 15GB.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ορίστε τι παρατήρησα σημερα...

Εαν εχεις ενεργοποιήσει τα 15GB για 2 μηνες αλλα ΚΑΙ την προσφορά 1GB κάθε μήνα για 8 μήνες με 8€ ... θα σου τραβά πρώτα το 1GB κάθε μήνα (των 8€) και μετά απο τα 15GB.

 

Καλυτερα απο τη στιγμη που διαρκει 62 μερες...αρκει ομως να το βαλεις ιδια μερα με την ημερα που θα παρεις το 1Gb.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σήμερα μου ήρθαν κάτι sms από συνδρομητική υπηρεσία 19χχχ δε θυμάμαι ακριβώς...βέβαια δεν τα άνοιξα καθόλου και τα έσβησα κατευθείαν.Όμως τσεκαροντας το υπόλοιπο μου είδα ότι μου αφαιρεσαν περίπου 6 ευρώ από το υπόλοιπο μου.Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση γιατί και νέα λεφτά να βάλω πάλι όταν έρθουν αυτά τα μυνηματα θα μου τα ξαναφανε.Υπάρχει τρόπος να βάλω φραγή στο τηλέφωνο(smartphone HTC one s) μου γενικά σε μυνηματα της μορφής 19χχχ.Εχει συμβεί σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο 1ο μήνυμα που έρχεται υπάρχει και ο τρόπος διαγραφής από την υπηρεσία. Αφού το έσβησες,το μόνο που μπορείς να κάνεις να ζητήσεις από την wind να σου βάλει φραγή στα 5ψήφια.

Ακόμα κι αν βρεις τρόπο να βάλεις φραγή για αυτά τα μηνύματα στη συσκευή,αυτά θα συνεχισουν να έρχονται στο κέντρο,αρα θα χρεώνεσαι. Αν κάνει φραγή η εταιρία δεν θα έρχονται καθόλου.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι εγώ δεν πληκτρολογησα πουθενά τον αριθμό ούτε μου ήρθε κάποιο pin για να το βάλω σε κάποιο site.Υπάρχει περίπτωση κάποιος άλλος να πληκτρολογησε τον αριθμό μου;;

Τεσπα..μπορώ να κάνω φραγή όπως λες σε όλα τα πενταψηφια της σειράς 54χχχ και 19χχχ στη q.Υπάρχουν και τίποτα αλλα που πρέπει να βάλω φραγή;Πιστεύεις οτι αν το κάνω αυτό θα γλιτώσω από τις χρεώσεις γιατί έμεινα τελείως από υπόλοιπο και σκέφτομαι να βάλω αύριο

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι εγώ δεν πληκτρολογησα πουθενά τον αριθμό ούτε μου ήρθε κάποιο pin για να το βάλω σε κάποιο site.Υπάρχει περίπτωση κάποιος άλλος να πληκτρολογησε τον αριθμό μου;;

Τεσπα..μπορώ να κάνω φραγή όπως λες σε όλα τα πενταψηφια της σειράς 54χχχ και 19χχχ στη q.Υπάρχουν και τίποτα αλλα που πρέπει να βάλω φραγή;Πιστεύεις οτι αν το κάνω αυτό θα γλιτώσω από τις χρεώσεις γιατί έμεινα τελείως από υπόλοιπο και σκέφτομαι να βάλω αύριο

 

Δες λίγο εδώ το θέμα από διπλανό forum. Και σε αυτό εδώ το forum έχουν γράψει σχετικά.

Άντε με τους απατεώνες.

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταινε οι απατεωνες, αλλα η ΕΕΤΤ που ειναι πανταχου απουσα.

Μηπως αραγε ξερει κανεις ποσο να μας στοιχίζει αυτο το μαγαζι? Γιατι ειμι σχεδον σιγουρος οτι δεν ειναι απο τους χαμηλομισθους τα παληκαρακια εκει.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αν έχει αλλάξει ο τρόπος κατανάλωσης των mb; Παρατηρήσαμε (3 συνδρομητές) ότι το πακέτο του 1 GB καταναλώνεται πολύ γρήγορα. Μετά μείναμε με τα 500 mb που δίνει δώρο με την ανανέωση και πάλι τα ίδια. Δηλ. εκεί που την βγάζαμε άνετα με 500 mb το μήνα αυτά εξαντλούνται σε 5 μέρες...
:p
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αν έχει αλλάξει ο τρόπος κατανάλωσης των mb; Παρατηρήσαμε (3 συνδρομητές) ότι το πακέτο του 1 GB καταναλώνεται πολύ γρήγορα. Μετά μείναμε με τα 500 mb που δίνει δώρο με την ανανέωση και πάλι τα ίδια. Δηλ. εκεί που την βγάζαμε άνετα με 500 mb το μήνα αυτά εξαντλούνται σε 5 μέρες...

 

Για να φεύγουν πιό γρήγορα τα δεδομένα αρα είναι πιο γρήγορη η σύνδεση. Εχεις κάποια άλλη εξήγηση;

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα σου ειναι.

Για να πειστείς κατεβασε μια εφαρμογη που δειχνει ποιες εφαρμογες καταναλωσαν τα δεδομενα.

Ετσι θα συγκρίνεις με τα mb του προγράμματος σου

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Μια ερώτηση να κάνω.Μου ήρθαν χθες στο κινητό κάποιο sms και κατά λάθος το έσβησα χωρίς καν να το ανοίξω(χρεωσιμο sms) με αποτέλεσμα να μην θυμάμαι τον αριθμό από το οποίο στάλθηκε.Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ανακτησω μέσα από το τηλέφωνο μου χωρίς να μπλέξω με την q και την ανάλυση λογαριασμόυ η οποία αργεί παρά πολύ;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν υπάρχει τρόπος άλλος,καλύτερα να μιλήσεις στο chat μήπως σου πούνε,και να ζητήσεις και φραγή στα 5ψήφια.
Link to comment
Share on other sites

Ποιό chat εννοείς;Της q;

Το δεύτερο που λες το έχω κάνει ήδη.

Ευχαριστώ για την απάντηση έτσι κι αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...