Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω 1.1€ υπολοιπο στην καρτα που ληγει 13/8 .Αν βαλω 5€ στην καρτα στις 13/8 κι αγορασω το πακετο των 3.5€

α)το 1.1€ θα υπολογιστει στην αγορα του πακετου των 3.5€ και

β) δεν θα χω θεμα με τη ληξη του πακετου λογικα σε ενα μηνα δηλαδη στις 12/9)

Link to comment
Share on other sites

Εχω 1.1€ υπολοιπο στην καρτα που ληγει 13/8 .Αν βαλω 5€ στην καρτα στις 13/8 κι αγορασω το πακετο των 3.5€

α)το 1.1€ θα υπολογιστει στην αγορα του πακετου των 3.5€ και

β) δεν θα χω θεμα με τη ληξη του πακετου λογικα σε ενα μηνα δηλαδη στις 12/9)

βάζοντας κάρτα το 1.1 θα προστεθεί στα 4.46 (καθαρά ή όσα είναι) των 5€ και όλα μαζί θα αποκτήσουν λήξη σε τρεις μήνες (μεταφέρεται η λήξη τους, δεν λήγουν νωρίτερα τα παλαιά).

Δεν είναι λεπτά (min) τα χρήματα να λήγουν σε κύματα, είναι λεφτά (money) και λήγουν όλα μαζί. :cool:

 

Αναφέρομαι σε "κανονικά" ποσά ανανεώσεων και όχι "ειδικά" που δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε πακέτα (όπως κάποια που δίνονται από τα χρήματα της φορητότητας).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το "α" είναι επίσημη θέση της Wind ή αυθαίρετη απόφαση των καταστημάτων; Οπως το 5ευρο (που κανονικά είναι δωρεάν) που χρεωνουν τα καταστηματα για αλλαγή σιμ 4G.

Απ τη στιγμή που λήγουν διαφορετικά από την κανονική αγορά υπολοίπου, είναι ρύθμιση της Wind.

Link to comment
Share on other sites

Το "α" είναι επίσημη θέση της Wind ή αυθαίρετη απόφαση των καταστημάτων; Οπως το 5ευρο (που κανονικά είναι δωρεάν) που χρεωνουν τα καταστηματα για αλλαγή σιμ 4G.

Είναι επίσημο δυστυχώς (και στο f2g αντίστοιχα)

https://www.wind.gr/gr/q/giati-q/timokatalogos/

Και για το άλλο με την sim βασικά δεν έχουμε ξεκαθαρίσει τι φταίει,αν είναι το σύστημα της wind ή οι υπάλληλοι ή και τα 2...

Link to comment
Share on other sites

Ποιον αριθμό καλούμε για να βάλουμε πακέτο εάν δεν έχουμε την εφαρμογή...?

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

12200 αλλά ξεχνάς τα μπόνους της εφαρμογής

Αν έχεις ίντερνετ τα βάζεις κι από myq.gr

Link to comment
Share on other sites

Για καντο λιανά. Τι τράπεζες ενημερώνουν και τι σχέση έχει η ανανέωση του καρτοκινητού?
Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου ειχε ενα κιου που τον ειχαν πρηξει οι εισπρακτικες. Τους τελευταιους 7 μηνες δεν ειχε βαλει καρτα και δεν ειχε ενοχληση για περιπου 10 μηνες. Πριν λιγες ημερες εβαλε καρτα και μετα απο 2 ημερες ξεκινησαν παλι τις ενοχλησεις οι εισπρακτικες... Δεν πιστευω οτι ειναι συμπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Και τι του ζηταγαν; Να βάλει κάρτα; Ή άσχετο είναι; Χρώσταγε σε τράπεζες κτλ και τον εντόπισαν από το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

ναι καλα, τη Q περιμεναν οι εισπρακτικες-τραπεζες για να παρουν τηλ τον κακομοιρη και να του πουν οτι τους χρωσταει λεφτα, ειδικα τη Q δλδ που ειναι και καρτοκινητη, τελος παντων.
Link to comment
Share on other sites

Τα 15GB που δίνει στο F2G με 10€ Υπάρχουν στην Q...? Με τι τρόπο γίνεται ενεργοποίηση...? Στην εφαρμογή δεν είδα κάτι .εκτος και εάν δεν πρόσεξα καλά...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή , επιλέγεις πακέτα και το δεύτερο είναι το summer data.

 

Μπορεί να το βρεις και στα νέα πακέτα Q.

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε φωτο την απόδειξη και στείλε την φωτο με μήνυμα στο facebook στην Q , αναφέροντας και σε ποιό κατάστημα σε χρέωσαν.

Μετα απο λίγο θα σου πιστώσουν τα 5€ καθαρά, χωρίς να αφαιρέσουν ΦΠΑ.

 

Προς ενημερωση, δεν εχουν μπει στον κοπο ακομα να μου απαντησουν!

Ακουω προτασεις για .... Ξεκατινιασμα! :grin::grin::

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί εδώ οι απατεώνες την έχουν εξελίξει κι άλλο την απάτη!

 

Σήμερα μου φαγαν σχεδόν 3 ευρώ που είχα, ενώ μετά κι από άλλη μια κλήση, έχω ακόμα χρόνο ομιλίας προς όλα τα κινητά bonus..

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να βγω εκτός θέματος, ακούω από αρκετούς φίλους που είτε είχαν Q με το ειδικό πακέτο είτε όχι, να είναι πολύ ζεστοί στο να μεταπηδήσουν στο ειδικό φοιτητικό που έδωσε πολύ πρόσφατα το What's up. Η Cosmote υπερτερεί κατά πολυ στο ίντερνετ εκτός μεγάλων πόλεων και με αυτά τα χαζά που κάνει η Wind, που ακριβαίνει τα πακέτα διαρκώς, που πέφτουν τα μονόευρα για "χρήση ίντερνετ", βλέπω κύμα φυγής το επόμενο διάστημα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί εδώ οι απατεώνες την έχουν εξελίξει κι άλλο την απάτη!

 

Σήμερα μου φαγαν σχεδόν 3 ευρώ που είχα, ενώ μετά κι από άλλη μια κλήση, έχω ακόμα χρόνο ομιλίας προς όλα τα κινητά bonus..

 

Εμένα στη βονταφον όλο μου έτρωγαν χρήματα, μέχρι που πήγα Wind και ησύχασα! Δε μου έχουν φάει ούτε σεντ στη Wind.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να βγω εκτός θέματος, ακούω από αρκετούς φίλους που είτε είχαν Q με το ειδικό πακέτο είτε όχι, να είναι πολύ ζεστοί στο να μεταπηδήσουν στο ειδικό φοιτητικό που έδωσε πολύ πρόσφατα το What's up. Η Cosmote υπερτερεί κατά πολυ στο ίντερνετ εκτός μεγάλων πόλεων και με αυτά τα χαζά που κάνει η Wind, που ακριβαίνει τα πακέτα διαρκώς, που πέφτουν τα μονόευρα για "χρήση ίντερνετ", βλέπω κύμα φυγής το επόμενο διάστημα.

 

Εγω για τα χαζα της Wind,αφησα τα 1500 που εχω(φοιτητικο).Η καλυψη στη βορεια ελλαδα κλαφτα ειναι.Αν ανεβεις απο λαρισα εως Αλεξανδρουπολη στο 40-50% της διαδρομης θα εχεις H+ και

4G.Και αν βγουμε εκτος πολεων κλαφτα ειναι.Αν το παμε σε νομους δεν εχουν αναβαθμιστει: Ημαθιας,Κιλκις,Σερρων,Δραμας,Φλωρινας,Κοζανης,Τρικαλων,Καρδιτσας,

Γρεβενων ειναι με το παλιο δικτυο.Νομοι που ειναι αναβαθμισμενοι αλλα εχουν

θεματα ακομα ειναι Ξανθης,Κομοτηνης,Αλεξανδρουπολης,Λαρισας,Καβαλας,Πιεριας(στο Αιγινιο οπου ειναι τα συνορα με την Ημαθια).Για θεσσαλονικη στα περιχωρα εχει θεματα,ειδικα στα συνορα με αλλους νομους.Μεσα στη πολη αξιοπρεπεστατα ειναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο επέστρεψα Βόλο απο Θεσσαλονίκη. Αυτό που παρατήρησα σε όλο το κεντρικο οδικό άξονα μέχρι λιγο έξω απο Λάρισα (στον Ε75) το σήμα ήταν στην πλοιοψηφία LTE με λιγες μεταπτώσεις σε 3G κι ελάχιστες E. Το ιντερνετ ήταν γρήγορο.

Καθώς πλησίαζα Λάρισα και μέχρι την βιομηχανική περιοχή Βόλου το σήμα ήταν περισσότερο 3G και E με αρκετές μεταπτώσεις GPRS κι ελάχιστα σε LTE.

Μετά ήταν σταθερά σε LTE.

Σε iphone 7.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο επέστρεψα Βόλο απο Θεσσαλονίκη. Αυτό που παρατήρησα σε όλο το κεντρικο οδικό άξονα μέχρι λιγο έξω απο Λάρισα (στον Ε75) το σήμα ήταν στην πλοιοψηφία LTE με λιγες μεταπτώσεις σε 3G κι ελάχιστες E. Το ιντερνετ ήταν γρήγορο.

Καθώς πλησίαζα Λάρισα και μέχρι την βιομηχανική περιοχή Βόλου το σήμα ήταν περισσότερο 3G και E με αρκετές μεταπτώσεις GPRS κι ελάχιστα σε LTE.

Μετά ήταν σταθερά σε LTE.

Σε iphone 7.

 

Μια χαρα σε γενικες γραμμες.Μπραβο στη Wind.Απο Θεσσαλονικη μεχρι λεπτοκαρυα παντως H+ εχει κανονικα και ελαχιστα σημεια με Edge/Gprs.

4G δεν ειδαμε γιατι δεν εχει την 800αρα το κινητο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το εξης μηνυμα

 

Q COUNTDOWN! 120Λ ΠPOΣ OΛOYΣ MONO ME 3€ KAI MONO ΓIA ΛIΓEΣ ΩPEΣ! ΠPOΛABE TO AΠOKΛEIΣTIKO ΠAKETO. MΠEΣ ΣTO bit.ly/Q_CountdownOffers H ΣTO MYQAPP!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε το εξης μηνυμα

 

Q COUNTDOWN! 120Λ ΠPOΣ OΛOYΣ MONO ME 3€ KAI MONO ΓIA ΛIΓEΣ ΩPEΣ! ΠPOΛABE TO AΠOKΛEIΣTIKO ΠAKETO. MΠEΣ ΣTO bit.ly/Q_CountdownOffers H ΣTO MYQAPP!

 

Νομίζω ότι το πακέτο 150' προς όλους + 150' προς Wind/Q με 3,5€ δεν συγκρίνεται μ' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...