Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε λιγότερο από εβδομάδα, οι 3000 κρύσταλλοι έχουν γίνει 6251. Τους 600 κρυστάλλους τη μέρα τους έχω για πλάκα πλέον. Που είναι όλοι αυτοί που έλεγαν για μούφα κλπ;

 

:-) μακάρι να μπορούσα και εγώ να το παίξω! προσπάθησα να το παίξω στο κινητό του πατέρα μου iPhone 5 και έλεγε ότι δεν μπορεί να κατέβει άμα δεν κατεβάσω την έκδοση 12 κάτι τέτοιο, πάω να κάνω αναβάθμιση με δίκτυο κινητής λέει δεν γίνεται. μετά με Wi-Fi ακόμα ψάχνει για ενημέρωση λογισμικού τελικά τίποτα

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

:-) μακάρι να μπορούσα και εγώ να το παίξω! προσπάθησα να το παίξω στο κινητό του πατέρα μου iPhone 5 και έλεγε ότι δεν μπορεί να κατέβει άμα δεν κατεβάσω την έκδοση 12 κάτι τέτοιο, πάω να κάνω αναβάθμιση με δίκτυο κινητής λέει δεν γίνεται. μετά με Wi-Fi ακόμα ψάχνει για ενημέρωση λογισμικού τελικά τίποτα

 

Το iPhone 5 έχει μείνει στην 10.3.3,σε 5s γίνεται.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγότερο από εβδομάδα, οι 3000 κρύσταλλοι έχουν γίνει 6251. Τους 600 κρυστάλλους τη μέρα τους έχω για πλάκα πλέον. Που είναι όλοι αυτοί που έλεγαν για μούφα κλπ;

 

Πράγματι είναι πολύ καλή φάση το παιχνιδάκι!

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγότερο από εβδομάδα, οι 3000 κρύσταλλοι έχουν γίνει 6251. Τους 600 κρυστάλλους τη μέρα τους έχω για πλάκα πλέον. Που είναι όλοι αυτοί που έλεγαν για μούφα κλπ;

 

Την 1η μέρα που έπαιξα, μου έδινε πολύ λίγους κρυστάλλους... Τώρα μαζεύω κι εγώ 600-700 την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Την 1η μέρα που έπαιξα, μου έδινε πολύ λίγους κρυστάλλους... Τώρα μαζεύω κι εγώ 600-700 την ημέρα.

 

Παιδιά τι παίζει με το παιχνίδι;

 

Από πού το κατεβάζω;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι παίζει με το παιχνίδι;

 

Από πού το κατεβάζω;

 

Αν μπεις στο vodafonecu.gr θα μάθεις.

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/big-bang/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σήμερα το πακέτο των 7 ευρώ cu talk to all καταργείται! στο 1252 επιλογή 3 και μετά 1 δεν το ακούω. αλλά δεν ξέρω εάν ακούγοντανε και πριν. στην εφαρμογή my Vodafone υπάρχει κανονικά.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα sim που είχα παραγγείλει μέσω site.

 

Είχα δηλώσει τηλεφωνικώς τα στοιχεία μου και σήμερα στην εταιρεία courier έδωσα φωτοτυπία ταυτότητας.

 

Τοποθετώ τη sim σε συσκευή, καλώ στο 1252 αλλά δε συνδέεται ποτέ.

 

Πρέπει να περιμένω να επιστραφεί η ταυτότητά μου στην εταιρεία για να ενεργοποιηθεί η σύνδεση ή κάνω κάτι λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα sim που είχα παραγγείλει μέσω site.

 

Είχα δηλώσει τηλεφωνικώς τα στοιχεία μου και σήμερα στην εταιρεία courier έδωσα φωτοτυπία ταυτότητας.

 

Τοποθετώ τη sim σε συσκευή, καλώ στο 1252 αλλά δε συνδέεται ποτέ.

 

Πρέπει να περιμένω να επιστραφεί η ταυτότητά μου στην εταιρεία για να ενεργοποιηθεί η σύνδεση ή κάνω κάτι λάθος ;

 

Ότι είπες στην τελευταία πρόταση.

Πρέπει να παραλάβει ο πάροχος την φωτοτυπία της ταυτότητας σου για να ενεργοποιηθεί η σύνδεση. Σε 1-2 μέρες θα είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Ότι είπες στην τελευταία πρόταση.

Πρέπει να παραλάβει ο πάροχος την φωτοτυπία της ταυτότητας σου για να ενεργοποιηθεί η σύνδεση. Σε 1-2 μέρες θα είσαι έτοιμος.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε !

Edited by XP130TD
εκτός OΠΧ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σήμερα το πακέτο των 7 ευρώ cu talk to all καταργείται! στο 1252 επιλογή 3 και μετά 1 δεν το ακούω. αλλά δεν ξέρω εάν ακούγοντανε και πριν. στην εφαρμογή my Vodafone υπάρχει κανονικά.

Το πακέτο έκανε φτερά, όχι μόνο από το 1252, αλλά και από το my CU. Πραγματικά κρίμα, γιατί ήταν ένα από τα καλύτερα πακέτα, εξαιρουμένων των φοιτητικών/προνομιακών. Μαζί με το online bonus που έδινε, παρείχε την καλύτερη αναλογία κόστους προς χρόνο ομιλίας προς όλους, μόλις 0,0175€/λεπτό. Να ζήσουμε να το θυμόμαστε, γιατί τέτοια πακέτα, μάλλον πέρασαν ανεπιστρεπτί.

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο έκανε φτερά, όχι μόνο από το 1252, αλλά και από το my CU. Πραγματικά κρίμα, γιατί ήταν ένα από τα καλύτερα πακέτα, εξαιρουμένων των φοιτητικών/προνομιακών. Μαζί με το online bonus που έδινε, παρείχε την καλύτερη αναλογία κόστους προς χρόνο ομιλίας προς όλους, μόλις 0,0175€/λεπτό. Να ζήσουμε να το θυμόμαστε, γιατί τέτοια πακέτα, μάλλον πέρασαν ανεπιστρεπτί.

 

κριμα μπηκα τωρα και το ειδα ! το μονο πακετο που εχει 7,06 ευρω ευτυχως υπαρχει αλλα δινει 200 λεπτα προς το εξωτερικο και προς ελλαδα

το Talk Abroad. αυτο βλεπω να βαζω στους γονεις μου . εξαλλου οτι εχουνε μαζεψει απο το cu talk al lot θα χαθει ετσι και αλλιως.

και λεω να τους γυρισω στο μπονους 120 λεπτα προς ολη την vodafone με online ανανεωση 10 ευρω! για να δουμε ποσο καταναλωνουνε! αμα δεν τους φτασουνε μαλλον θα τους βαζω το πακετο με 8,50 ευρω . κατι που δεν τα χρησιμοποιησουνε , μονο για ομιλια προς cu και προς ολους χρησιμοποιουνε!

 

επίσης μου είπανε στο chat του Vodafone cu site ότι όσοι έχουν λεπτά από το cu talk a lot όταν πάνε να ενεργοποίησουν το πακέτο με 8.50 ευρώ cu combo 600 πριν την λήξη του cu talk a lot θα πάρουν δώρο διπλασιασμό είτε τριπλασιάσμο στο πακέτο για να φτάσουν τα λεπτά που είχαν πριν στο cu talk a lot και προφανώς θα χαθούν. !

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Με λύπη διαπίστωσα και εγώ την κατάργηση των πακέτων ομιλίας με 7 ευρώ. Δυστυχώς το CU δεν έχει πια ανταγωνιστικά πακέτα, με βλέπω σε μετατροπή του σε καρτοσυμβόλαιο..:confused:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Με λύπη διαπίστωσα και εγώ την κατάργηση των πακέτων ομιλίας με 7 ευρώ. Δυστυχώς το CU δεν έχει πια ανταγωνιστικά πακέτα, με βλέπω σε μετατροπή του σε καρτοσυμβόλαιο..:confused:

 

Για μένα πιο ανταγωνιστική είναι το What's Up.

Κερδίζει έδαφος πλέον με τις αλλαγές του CU.

Εγώ έχω φοιτητικά καρτοκινητα,μόνο αυτά συμφέρουν.

Στο μόνο που αξίζει είναι ότι μετά τους 4 μήνες γίνεται φραγή εξερχομένων μόνο και όχι εισερχομένων.Και δωρεάν 0.facebook

Η Cosmote το έκοψε.

Τώρα με το CU Big Bang δίνει και δωράκια άμα μαζέψεις κάνα κρύσταλλο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν από vodafone και συγκεκριμένα απο το κατάστημα της γειτονιάς μου που βάζω κάρτα που και που να μου πουν κλασικά ότι από Μάρτιο η ελάχιστη ανανέωση θα γίνει 12€ και να μου προτείνουν αφού έχω φοιτητικό το κλάσικό καρτοπρόγραμμα με τα 600 voda, 1000 προς όλους, 100sms, 3GB internet με τα 16,91€ αλλά λέει ανά 45 ημέρες.

Το ρώτησα 3 φορές και μου είπε ναι είναι ανά 45 ημέρες το πάγιο οπότε βγαίνει κάτω από 12€ το μήνα που θα θέλετε ανανέωση.

Η αλήθεια είναι ότι συμφέρει αν είναι έτσι αλλά δεν έχω ξανακούσει πάγιο ανά 45ημέρες.

Μου είπε αν επιθυμώ να περάσω από το κατάστημα με ταυτότητα.

Έχει τύχει σε κανέναν;

 

ΥΓ: το φοιτητικό μου έχει λήξει χρόνια τώρα μη πω ότι δεν ήταν ποτέ φοιτητικό από προσφορά το είχα οπότε οσονούπω θα γίνει cu special φαντάζομαι

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αφού θα περάσεις από κατάστημα θα υπογράψεις συμβόλαιο και θα διαβάσεις καλά αν είναι ανά 45 ημέρες ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν από vodafone και......... το κλάσικό καρτοπρόγραμμα με τα 600 voda, 1000 προς όλους, 100sms, 3GB internet με τα 16,91€ αλλά λέει ανά 45 ημέρες......

Τα ίδια προσπαθούσε να μου πει τις προάλλες κι εμένα μια κυρία στο τηλέφωνο με μεγάλη επιμονή!! αλλά....αφού αγριεψα,... εννοουσε ότι μπορώ να το αποπληρωνω έως και ενάμιση μήνα μετά... Όμως ουσιαστικά και πραγματικά η χρέωση είναι μηνιαία.

 

Φιλικά

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια προσπαθούσε να μου πει τις προάλλες κι εμένα μια κυρία στο τηλέφωνο με μεγάλη επιμονή!! αλλά....αφού αγριεψα,... εννοουσε ότι μπορώ να το αποπληρωνω έως και ενάμιση μήνα μετά... Όμως ουσιαστικά και πραγματικά η χρέωση είναι μηνιαία.

 

 

 

Φιλικά

+1

Αυτο ειναι. Μπορεις να το πληρωνεις 15 μερες μετα. Η ουσια ειναι πως καθε μηνα σου τραβαει το ποσο. Αρα δεν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

εχει η αδερφη μου cu και στελνει sms για ανανεωση και τις βαζουνε

και τα λεπτα απο το προηγουμενο μηνα.

εγω εχω καρτα voda ισχυει και για αυτο με καποιο sms?

εγω αγοραζω πακετα μεσο app.

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

εχει η αδερφη μου cu και στελνει sms για ανανεωση και τις βαζουνε

και τα λεπτα απο το προηγουμενο μηνα.

εγω εχω καρτα voda ισχυει και για αυτο με καποιο sms?

εγω αγοραζω πακετα μεσο app.

ευχαριστω!!

 

Μονο στο CU γίνεται αυτό με ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου κάθε μήνα.Μεταφερονται όλα τα λεπτά/sms/mb.

Με φοιτητικό CU έχω 1500' προς CU δωρεάν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

+1

Αυτο ειναι. Μπορεις να το πληρωνεις 15 μερες μετα. Η ουσια ειναι πως καθε μηνα σου τραβαει το ποσο. Αρα δεν αξιζει

 

Απατεωνιά και ρώτησα τρεις φορές αν το πάγιο είναι για 45 ημέρες γιατί δε το έχω ξανακούσει και μου λέει ναι καθε 45 ημέρες οπότε σας βγαίνει κάτω απο 12€ το μήνα που θα δίνεται στη κάρτα :confused::blink:

Edited by Vasileios
προσωπικοί χαρακτηρισμοί

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Απατεωνιά , και ρώτησα τρεις φορές αν το πάγιο είναι για 45 ημέρες γιατί δε το έχω ξανακούσει και μου λέει ναι καθε 45 ημέρες οπότε σας βγαίνει κάτω απο 12€ το μήνα που θα δίνεται στη κάρτα :confused::blink:

 

φίλε μου εσύ τώρα περιμένεις τιμιότητα από καρτέλ?

Edited by Vasileios

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου εσύ τώρα περιμένεις τιμιότητα από καρτέλ?

 

Καλά δε διαφωνώ τους ξέρω χρόνια, απλά όταν ρωτάω τρεις φορές σίγουρα το πάγιο είναι κάθε 45 ημέρες και μου λέει ναι κάθε 45 δηλαδή 11€ το μήνα απλά ο λογαριασμός θα σας έρχεται στο 45 ημερο είναι πια απάτη θα έλεγα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Η Cote μείωσε την φραγή εισ και εξ κλήσεων στους 3 μήνες.

https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/150219_anakoinwsh_Kartokiniths.pdf

Στη Voda παραμένει το 4μηνο;

Link to comment
Share on other sites

3μηνο δεν ήταν στην vodafone ανεξαρτήτως ποσού ανανέωσης;

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...