Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μακαρι να βρω ενα τροπο να το περασω και στο κινητο μου android 4.5 που δεν υποστηριζεται απο το κανονικο android market.

 

Δεν υπάρχει Android 4.5. Μετά συνεχίζει από το 5.0.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν σε κάθε είσοδο στο παιχνίδι ζητάει δεδομένα τότε αυτό προϋποθέτει να έχεις ενεργό πακέτο και φυσικά αυτό ευνοεί την αγορά πακέτου δεδομένων...Αν όμως σου επιτρέπει να μπαίνεις στο app μετά την πρώτη φορά μέσω wifi είναι θετικό...Κάποιος που μπήκε δεύτερη φορά ας μας πει...Πάντως το να αφιερώσει κανείς λίγο χρόνο και να συλλέξει εξαργυρώσιμους πόντους δεν το λες και κακό...

 

Ναι. Μόνο την πρώτη φορά μου ζήτησε ν' ανοίξω data. Τώρα μπορώ να μπω και με Wi-Fi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ δύσκολο το παιχνίδι. Πρέπει να έχεις master στα παιχνίδια για να καταφέρεις να το παίξεις :(

 

Πρέπει να είσαι όρθιος μάλλον. :p Πατάς 3-4 φορές έναν μετεωρίτη και μετά φεύγουν μακριά και πρέπει να στρίψεις το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Εχω cu και βαζω 5€ ανα 2 μήνες για να κρατάω τον αριθμό, στην τελευταία ανανέωση, προχθές, μου ηρθε sms οτι πηρα δωρο 200' προς όλους κ 500mb για 30 μέρες. Μπαινοντας στην εφαρμογή για να τσεκάρω υπόλοιπο, είδα οτι ειχα 400' προς ολους κ 1GB για 30 μέρες. Το κάνει συχνα; ή τρέχει καμιά προσφορά;
Link to comment
Share on other sites

Εχω cu και βαζω 5€ ανα 2 μήνες για να κρατάω τον αριθμό, στην τελευταία ανανέωση, προχθές, μου ηρθε sms οτι πηρα δωρο 200' προς όλους κ 500mb για 30 μέρες. Μπαινοντας στην εφαρμογή για να τσεκάρω υπόλοιπο, είδα οτι ειχα 400' προς ολους κ 1GB για 30 μέρες. Το κάνει συχνα; ή τρέχει καμιά προσφορά;

 

Καλημέρα,

 

Όχι δεν τρέχει κάποια επίσημη προσφορά (για όλους). Κατά πάσα πιθανότητα, είναι άλλη μια αποκλειστική προσφορά του CU (προσφορά μόνο για εσένα).

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος από cyta να πάει με φορητότητα σε CU και αν ναι πως;

Ψάχνουν οι γονείς μου να δουν που θα μεταφέρουν τους 2 αριθμούς του και τους έστειλα να ρωτήσουν για CU (τους κάνει το πακέτο CU talk to all).

Τους απάντησαν από το κατάστημα ότι δεν υπάρχει το πρόγραμμα αυτό και ότι πλέον υπάρχουν προγράμματα μόνο με 12€...

 

Θέλω λοιπόν να κάνω αίτηση φορητότητας σε cyta χωρίς να χρειαστεί να έχω επαφές με τους ανεκδιήγητους υπαλλήλους των καταστημάτων.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορούν σε βονταφον χωρίς κόστος!Μπορεί να σου προτείνουν συμβόλαιο ή καρτοσυμβολαιο αλλά εσύ μπορείς να επιμείνεις σε καρτοκινητό!Απλά θα χρειαστεί να βάλεις 10€ ως ανανέωση σε κάθε αριθμό για να ενεργοποιηθεί!Μην ψαρωνεις, το κόστος φορητότητας είναι μηδενικό!Αν δεν σε εξυπηρετήσουν, καλύτερα να απευθυνθείς σε άλλο κατάστημα!
Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20190205-metavoli-ypiresias-vodafone-refill-gia-syndromites-kartokinitis/

 

τραγικό από την 15η ημέρα γίνεται από την 23η ημέρα ! καλά για, 7 ημέρες διάρκεια και από 3 ευρώ γίνεται 4 ? δεν πάμε καθόλου καλά. αλλά μου κάνει εντυπώση που γράφει για το πακέτο cu talk to all αφού θα το σταματήσουν τί το γράφει?

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και την τριαντακοστή μέρα να κάνεις refill και αμέσως αγορά νέου πακέτου , τα συσωρευμένα ΜΒ λεπτά και SMS μεταφέρονται στο νέο μήνα. Σε σπάνιες περιπτώσεις συμφέρει,.
Link to comment
Share on other sites

Τα 500 mb από ανανέωση online κόπηκαν;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20190205-metavoli-ypiresias-vodafone-refill-gia-syndromites-kartokinitis/

 

τραγικό από την 15η ημέρα γίνεται από την 23η ημέρα ! καλά για, 7 ημέρες διάρκεια και από 3 ευρώ γίνεται 4 ? δεν πάμε καθόλου καλά. αλλά μου κάνει εντυπώση που γράφει για το πακέτο cu talk to all αφού θα το σταματήσουν τί το γράφει?

 

Ήταν που ήταν μούφα, τώρα έγινε τελείως ασύμφορο...

 

Μια φορά αγόρασα το refill το Δεκέμβριο, όταν μου το έδωσε προσφορά με 1€. Έφαγα 4GB σε 2 εβδομάδες και μου τα έδωσε πίσω τον επόμενο μήνα.

 

Τώρα καλύτερα να την καταργήσουν εντελώς την υπηρεσία...

Link to comment
Share on other sites

Choose Promo

ΔΩΡΕΑΝ 1GB ή 200’ προς όλους για 7 ημέρες

 

Μπορείς να αγοράσεις την προσφορά έως την Πέμπτη 21/02 23:59 μέσω:

 

Καλώντας στο 1252 και εφόσον πατήσεις το 0,

και μετά 1 ενεργοποιείς τα 1 GB

και μετά 2 ενεργοποιείς τα 200’ προς όλους.

My CU app/ CU site/ Vodafone app/ Vodafone site

Κατηγορία Data για τα mb

Κατηγορία Ομιλία για τα λεπτά

SMS στο 1252 στέλνοντας:

Δ για τα 1 GB.

Μ για τα 200’ προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση... Αν τελειώσω τα λεπτά προς Vodafone μετά μου τρώει τα λεπτά προς όλους ή χρεώνει χρήματα απ το υπόλοιπο;;;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά προς όλους καταναλώνει και μόνο αν τελειώσουν και αυτά πέρνει από τα χρήματα,
Link to comment
Share on other sites

Σε όποιο κατάστημα voda έχει πάει ο πατέρας μου ζητώντας φορητότητα σε cu από cyta, αρχίζουν και του λένε το παραμύθι με τα 12 ευρώ το μήνα. Ισχυρίζονται επίσης ότι από 1/2 έχουν καταργηθεί τα προγράμματα (talk to vodafone, cu talk to all).

 

Του είπα να μην αναφέρει πρόγραμμα, αλλά να λέει μόνο ότι θέλει να φέρει με φορητότητα αριθμό από cyta. Η απάντηση είναι ότι όπου και να πάει τα πακέτα πλέον κοστίζουν 12 ευρώ μηνιαίως...

 

Μόλις βρω χρόνο θα πάω και εγώ μαζί του. Εάν και πάλι μας αρνηθούν, τι κάνω; Καλώ επί τόπου το cc της vodafone;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιο κατάστημα voda έχει πάει ο πατέρας μου ζητώντας φορητότητα σε cu από cyta, αρχίζουν και του λένε το παραμύθι με τα 12 ευρώ το μήνα. Ισχυρίζονται επίσης ότι από 1/2 έχουν καταργηθεί τα προγράμματα (talk to vodafone, cu talk to all).

 

Του είπα να μην αναφέρει πρόγραμμα, αλλά να λέει μόνο ότι θέλει να φέρει με φορητότητα αριθμό από cyta. Η απάντηση είναι ότι όπου και να πάει τα πακέτα πλέον κοστίζουν 12 ευρώ μηνιαίως...

 

Μόλις βρω χρόνο θα πάω και εγώ μαζί του. Εάν και πάλι μας αρνηθούν, τι κάνω; Καλώ επί τόπου το cc της vodafone;

 

μπορεί να πει ότι και πάλι με συμφέρει! με τα πακέτα των δώδεκα ευρώ. ναι πάρε τηλέφωνο το 13840 και κάνε παράπονα. επίσης καλό θα είναι να πάρεις τηλέφωνο γενικά καταστήματα μπας μας βρεις σημ διότι πολύ πιθανόν να υπάρχουν και να χρειαστεί να πας μακρυά αλλά να έχουν!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο μπορω να εχω ενεργη μια sim καρτα χωρις να ανανεωσω το υπολοιπο
Στους 2 μήνες χάνεις το υπόλοιπο και στους 3 μήνες μπαίνει φραγή εισερχομένων και εξερχομένων.
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο που τρωει το υπολοιπο των 4,62€ μετα την ανανεωση των 5€ (χωρις φυσικα επιλογη οποιουδηποτε πακετου), και αφηνει μονο 0,46€ ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Επέκταση υπολοίπου ίσως. Αλλά δεν κολλάνε τα νούμερα. Για να πάρεις 4€ επέκταση θα σε χρεώσει +0,75€, σύμφωνα με το site τους.

 

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

http://Www.gamifive.gr αυτό σου τα έφαγε

 

 

 

Επέκταση υπολοίπου ίσως. Αλλά δεν κολλάνε τα νούμερα. Για να πάρεις 4€ επέκταση θα σε χρεώσει +0,75€, σύμφωνα με το site τους.

 

 

Sent from my moto g(6) play

 

 

 

Δεν εχει καμμια σχεση με παροχες ομιλιας η δεδομενων, καθως δεν εμφανιζεται τιποτα τετοιο.

Οσον αφορα στα παιχνιδια, επειδη ειναι του υιου, θα ρωτησω τον ιδιο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Την εξυπηρέτηση πελατών θα πάρεις να ζητήσεις να σου απενεργοποιήσουν ότι σε χρεώνει.
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο που τρωει το υπολοιπο των 4,62€ μετα την ανανεωση των 5€ (χωρις φυσικα επιλογη οποιουδηποτε πακετου), και αφηνει μονο 0,46€ ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ζήτα να σου στείλουν μια αναλυτική και θα τα δεις όλα!

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγότερο από εβδομάδα, οι 3000 κρύσταλλοι έχουν γίνει 6251. Τους 600 κρυστάλλους τη μέρα τους έχω για πλάκα πλέον. Που είναι όλοι αυτοί που έλεγαν για μούφα κλπ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...