Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η cosmote το εφάρμοσε χωρίς προειδοποίηση, η wind προειδοποίησε 1 μήνα πριν. Μάλλον δεν χρειάζεται προειδοποίηση.

Ποια ημερομηνία είχε δώσει στην αρχική ανακοίνωση; Αρχές Μαρτίου αν θυμάμαι καλά.

 

από 4/3 σωστά θυμάσαι αρχές Μαρτίου

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τις τιμολογιακές αλλαγές της vodafone μετά από sms που μου ήρθε.

Κατάργηση του Special 7 πακέτου (το οποίο να σημειώσω ότι ξεκίνησε σαν Special 6 όταν μου άλλαξαν το φοιτητικό που έληγε σε special πακέτο) μείωση του Just Surf Bonus από τα 500mb στα 100mb και επικείμενη ( ; ) ελάχιστη ανανέωση με 10€;;

 

Well done vodafone.... #not :down::down:

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Πάς σε ένα κατάστημα Vodafone , η κάρτα στοιχίζει 5 ευρώ. Το διάστημα φορητότητας εξαρτάται από το πότε θα βρούν την SIM γιατί 1 χρόνο τώρα υπάρχει έλλειψει. Σε όλες τις εταιρείες.Σε όλη την Ελλάδα. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πάς σε ένα κατάστημα Vodafone , η κάρτα στοιχίζει 5 ευρώ. Το διάστημα φορητότητας εξαρτάται από το πότε θα βρούν την SIM γιατί 1 χρόνο τώρα υπάρχει έλλειψει. Σε όλες τις εταιρείες.Σε όλη την Ελλάδα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μολις γινει η φορητότητα, για να δουλέψει η γραμμή θα πρέπει να κανει ανανέωση χρόνου; Ρωτάω γιατι ο ενδιαφερόμενος θέλει πρώτα να δει εάν θα έχει κάλυψη δικτύου, μη βαλει τσαμπα λεφτα εαν δεν τον ικανοποιει το σημα.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πάρει κάποιο πακέτο internet, είτε αγορασμένο είτε δώρο από ανανέωση, πως θα κάνει δοκιμή; Από την ένδειξη του σήματος στη συσκευή; Δεν γίνεται.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κανει δοκιμή χωρίς υπολοιπο και mb. Η εφαρμογή της Vodafone εχει speedtest μεσα. Με ανοιχτα δεδομένα δεν μπορεί να μπει στην εφαρμογή (σε μενα τουλάχιστον). Αν το βαλεις σε wifi μπαίνει κανονικα. Ανοίγεις την ενότητα του speedtest και γυρνάς στα δεδομένα. Μετράει κανονικότατα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να μπορει να δεχεται κλησεις σε υπογειο θελει

Α για το σημα? Μια χαρα μπορει. Η γραμμή θα έχει εισερχόμενες και φυσικα και ένδειξη δικτύου κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα το απενεργοποιησω να μην μου ξαναφάει 2ευρω;;;

 

Μπορώ να τα πάρω πίσω;;;

 

H YΠHPEΣIA INTERNET OΛH MEPA ENEPΓOΠOIHΘHKE KAΘΩΣ ΔEN EIXEΣ YΠOΛEIΠOMENA MB AΠO AΛΛO ΠAKETO INTERNET KAI TO KINHTO ΣOY EKANE XPHΣH ΔEΔOMENΩN. TO CU ΣOY ΔINEI 1 GB ΓIA NA TO XPHΣIMOΠOIHΣEIΣ MEXPI TIΣ 04:00 ΠM ME XPEΩΣH 2€.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

α) Μέχρι τις 4 τοι πρωί κλείσε το internet ή βάλε πακέτο.

β) Όχι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις χρήματα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

α) Μέχρι τις 4 τοι πρωί κλείσε το internet ή βάλε πακέτο.

β) Όχι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις χρήματα πίσω.

 

ή άλλαξε το apn του ίντερνετ για να μην μπορεί να μπει καθόλου. και όταν θέλεις να μπεις στο ίντερνετ είτε χρησιμοποίησε το panic button που σου δίνει ίντερνετ για για ώρα δωρεάν δυο φορές τον μήνα είτε μπες στο ίντερνετ με κάποιο πακέτο που έχεις αγοράσει είτε σου έχουν δώσει οι φίλοι σου από ανανεώσεις τους από το πάρε να έχεις είτε από μπόνους ανανεώσεις με κάρτα δέκα ευρώ.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χθες με χρεωσαν 2 ευρω λογω χρηση δεδομενων που ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια 1gb.Τα δεδομενα του κινητου ηταν κλειστα και η κινηση mb στο τηλεφωνο δειχνει μηδενικη.Επικοινωνω μεσω chat τους λεω οτι τα δεδομενα ειναι κλειστα του τηλεφωνου πωσ εγινε η ενεργοποιηση της υπηρεσιας και μου λενε οτι αν εχω ενεργο τον βοηθο wi-fi απο μονη της η συσκευη κανει χρηση των δεδομενων ακομα και οταν τα χω κλειστα,ισχυει κατι τετοιο?επισης μου λενε οτι η ενεργοποιηση γινεται οταν υπαρχει κινηση δεδομενων τους λεω οτι το τηλεφωνο μου δειχνει μηδεν b και μου απαντανε οτι η κινηση μπρορει να ηταν πολυ μικρη και να μην καταγραφηκε απο το τηλφωνω. Ισχυουν ολα αυτα η μας δουλευουν?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χθες με χρεωσαν 2 ευρω λογω χρηση δεδομενων που ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια 1gb.Τα δεδομενα του κινητου ηταν κλειστα και η κινηση mb στο τηλεφωνο δειχνει μηδενικη.Επικοινωνω μεσω chat τους λεω οτι τα δεδομενα ειναι κλειστα του τηλεφωνου πωσ εγινε η ενεργοποιηση της υπηρεσιας και μου λενε οτι αν εχω ενεργο τον βοηθο wi-fi απο μονη της η συσκευη κανει χρηση των δεδομενων ακομα και οταν τα χω κλειστα,ισχυει κατι τετοιο?επισης μου λενε οτι η ενεργοποιηση γινεται οταν υπαρχει κινηση δεδομενων τους λεω οτι το τηλεφωνο μου δειχνει μηδεν b και μου απαντανε οτι η κινηση μπρορει να ηταν πολυ μικρη και να μην καταγραφηκε απο το τηλφωνω. Ισχυουν ολα αυτα η μας δουλευουν?

 

Για να γίνει εναλλαγή σε δεδομένα κινητής από τον βοηθό wi-fi πρέπει τα δεδομένα να είναι ενεργά. Επίσης υπάρχει και προειδοποίηση κατανάλωσης.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χθες με χρεωσαν 2 ευρω λογω χρηση δεδομενων που ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια 1gb.Τα δεδομενα του κινητου ηταν κλειστα και η κινηση mb στο τηλεφωνο δειχνει μηδενικη.Επικοινωνω μεσω chat τους λεω οτι τα δεδομενα ειναι κλειστα του τηλεφωνου πωσ εγινε η ενεργοποιηση της υπηρεσιας και μου λενε οτι αν εχω ενεργο τον βοηθο wi-fi απο μονη της η συσκευη κανει χρηση των δεδομενων ακομα και οταν τα χω κλειστα,ισχυει κατι τετοιο?επισης μου λενε οτι η ενεργοποιηση γινεται οταν υπαρχει κινηση δεδομενων τους λεω οτι το τηλεφωνο μου δειχνει μηδεν b και μου απαντανε οτι η κινηση μπρορει να ηταν πολυ μικρη και να μην καταγραφηκε απο το τηλφωνω. Ισχυουν ολα αυτα η μας δουλευουν?

 

Και εγώ νόμιζα οτι αν έχεις τα δεδομένα κλειστά δεν μπορεί να δημιουργηθεί κίνηση αλλά η ρύθμιση που είναι επιλεγμενη στην φωτογραφια μου ˊˊλεειˊˊ οτι οποία εφαρμογή έχει δικαιώματα αν θέλει ανοίγει και κλείνει τα δεδομενα χωρίς να ενημερώσει τον χρηστή.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νόμιζα οτι αν έχεις τα δεδομένα κλειστά δεν μπορεί να δημιουργηθεί κίνηση αλλά η ρύθμιση που είναι επιλεγμενη στην φωτογραφια μου ˊˊλεειˊˊ οτι οποία εφαρμογή έχει δικαιώματα αν θέλει ανοίγει και κλείνει τα δεδομενα χωρίς να ενημερώσει τον χρηστή.

 

η ρυθμιση που εχεις επιλεξει λεει οτι τα δεδομενα θα ειναι παντα ανοικτα ακομα και οταν εισαι συνδεδεμενος σε wifi.:blink:

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα ''λέει'' , για αυτό έβαλα και τα διαλυτικά, ότι τα data μπορούν να είναι ενεργά ,ενώ εμείς θεωρούμε ότι τα ΄΄κλείσαμε΄΄.

Δεν γράφω ότι αυτή η ρύθμιση θα λύσει το θέμα που έχει ο συμφορουμίτης.

Αναφέρω καθαρά :

''οποία εφαρμογή έχει δικαιώματα αν θέλει ανοίγει και κλείνει τα δεδομενα χωρίς να ενημερώσει τον χρηστή.''

Αυτό απαντάει στην ερώτηση του :

''Επικοινωνω μεσω chat τους λεω οτι τα δεδομενα ειναι κλειστα του τηλεφωνου πωσ εγινε η ενεργοποιηση της υπηρεσιας και μου λενε οτι αν εχω ενεργο τον βοηθο wi-fi απο μονη της η συσκευη κανει χρηση των δεδομενων ακομα και οταν τα χω κλειστα,ισχυει κατι τετοιο?''

Άρα αυτό που του είπαν έχει βάση , δεν ξέρω αν όντως ισχύει αλλά έχει βάση.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ίσως έχει ξαναερωτηθεί , έχει σταματήσει να είναι δωρεάν το μήνυμα για το 1+1 κάθε Πέμπτη?

 

Καλησπέρα,

 

Από ο,τι φαίνεται ναι.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω βγήκε νεο πακέτο:

 

CU Combo ΜΑΧ με 10€:

300' προς CU

300' προς όλους

300 SMS/MMS προς CU

300 SMS προς όλους

400MB

100' προς όλους από bonus online ενεργοποίησης

 

Απο οτι βλεπω μόνη διαφορά απο το CU combo 600 ειναι οτι δίνει 200mb παραπάνω και κοστίζει 1,5€ παραπάνω .....

Edited by xenopoulos
.
Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς έγινε και με τα αντίστοιχα πακέτα του what's up. Λογικά θα καταργηθούν λίαν συντόμως τα πακέτα των 8,5€...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς έγινε και με τα αντίστοιχα πακέτα του what's up. Λογικά θα καταργηθούν λίαν συντόμως τα πακέτα των 8,5€...

 

Και θα καταργηθεί και το υπόλοιπο που έχουμε από αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω βγήκε νεο πακέτο:

 

CU Combo ΜΑΧ με 10€:

300' προς CU

300' προς όλους

300 SMS/MMS προς CU

300 SMS προς όλους

400MB

100' προς όλους από bonus online ενεργοποίησης

 

Απο οτι βλεπω μόνη διαφορά απο το CU combo 600 ειναι οτι δίνει 200mb παραπάνω και κοστίζει 1,5€ παραπάνω .....

 

τραγικο τελειως το βλεπω και εγω το combo 600 να παει προς καταργηση! αφου παρεχει τις ιδιες παροχες. αμα το σκεφτουμαι ειναι πολυ λογικο , αυξανεται η ανανεωση στα 12 ευρω και βαζουνε το max για αυτοματες ενεργοποιησεις! , οποτε πιστευω οτι σιγουρα θα καταργηθει.

 

τελικά το βρήκα το πακέτο στο δελτίο τύπου εδώ https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20181221-timologiakes-allages-gia-syndromites-kartokinitis/ γράφει όμως οτι θα έβγαινε στις 12/2 και όχι από 25/1/19! . επειδή το έβγαλε και η what's up για αυτό και το ξεκίνησε νωρίτερα η Vodafone.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

το cu οπως το πανε δεν θα συμφερει απο δω και περα.εγω εκανα ηδη την αλλαγη σε vodafone καρτοκινητο και εγγραφη σε vodafone you. 500 mb και 300 λεπτα 7,5 ευρω η 700 mb και 300 λεπτα 8.70 ευρω. καινουριο ειναι ελπιζω να μην το καταργησει κι αυτο.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...