Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ή κλείνεις τα δεδομένα πριν σε χρεώσει ή προσέχεις να έχεις υπολειπόμενα mb από πακέτο ή προσφορά. Δεν βλέπω να κάτι κάτι ανέντιμο. Είναι αναρτημένο στους όρους χρήσης υπηρεσιών Internet ότι αν καταναλωθούν τα υπολειπόμενα δεδομένα θα σε χρεώσει 2 ευρώ για 1 γκίγκα.

Επίσης, δεν έχει διαφορά σε όποιον τύπο δικτύου κι αν το ρυθμίσεις. 4G/3G/2G, όταν δεν έχεις δεδομένα θα χρεώνεσαι 2ευρο αν δεν προσέξεις.

 

edit: πώς γίνεται να χρεώθηκες 6 ευρώ ημερησίως; Αυτό σημαίνει πως δεν πήρες είδηση ότι σε χρέωσε μία φορά και συνέχισες να κάνεις χρήση. Εκτός αυτού, στο 1.5 GB ημερησίως υπάρχει κόφτης στα καρτοκινητά. Κάτι άλλο εννοείς μάλλον.

 

 

Πλέον υπάρχουν δύο επιλογές όταν δεν έχεις δεδομένα από πακετο.

Είτε 1GB/2€,το daily pass είτε 0,20€ ανά MB με μέγιστη χρέωση 6€. Δηλαδη 30MB/6€.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίτα, αν και δεν θα έχω τέτοιο πρόβλημα καθώς το cu το έχω σαν 2η κάρτα και έχει πάντα δεδομένα λόγω φοιτητικού, συμφωνώ πως μια κίνηση είναι να τα ζητήσεις πίσω. Ωστόσο η πρώτη μου κίνηση θα ήταν να κλείσω δεδομένα/αλλάξω apn.

 

Sent from my SM-G930F

 

Και εγώ σαν 2η κάρτα το έχω,για να έχω σήμα στο Αργοστόλι.Γιατι σε κάτι σημεία η κόσμοτε είναι εκτός ή έχει μονο 2G.

Δεύτερον κάθε μήνα την βγάζω με 30GB ογκοχρεωση στην μπλε,μέχρι τον Σεπτέμβριο που λήγει η δέσμευση.Λαθος που δεν έβαλα adsl φοιτητικό στα ίδια χρηματα.

Και έχω γύρω στα 3GB στο κινητό που ανανεώνω+600MB από την Vodafone.

Απλά δεν ανοίγω τα δεδομένα της και τέλος το θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ που είχα κλειστά τα δεδομένα πάλι με χρέωσε(είχα τα δεδομένα στην άλλη κάρτα που είναι frog)!

Τώρα μάλλον πρέπει να πειράξω το apn!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άρχισε και η Vodafone τα ίδια;

Θυμάμαι άλλη εταιρεία έκανε τέτοια κόλπα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται με το just surf bonus; Το έκοψαν ή όχι; Στις επιλογές ανανέωσης στο σάιτ και στην εφαρμογή myCU το εμφανίζει ακόμα...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται με το just surf bonus; Το έκοψαν ή όχι; Στις επιλογές ανανέωσης στο σάιτ και στην εφαρμογή myCU το εμφανίζει ακόμα...

 

Δεν ανακοινώθηκε πως θα σταματήσει ως υπηρεσία. Αλλά ότι θα μειωθούν οι παροχές του. Πιο συγκεκριμένα, τα 500mb για ένα μήνα, θα γίνουν 100mb για ένα μήνα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν σε κάποιο πακέτο που προσφέρει δεδομένα για social media περιλαμβάνονται και οι lite εφαρμογές των Facebook και messenger ή πρέπει αποκλειστικά να είναι οι κανονικές;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανακοινώθηκε πως θα σταματήσει ως υπηρεσία. Αλλά ότι θα μειωθούν οι παροχές του. Πιο συγκεκριμένα, τα 500mb για ένα μήνα, θα γίνουν 100mb για ένα μήνα.

 

Και τα φοιτητικά μαζί θα επηρεαστούν;

Αν γίνει κάτι τέτοιο,θα πέσει στα επίπεδα της Wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν σε κάποιο πακέτο που προσφέρει δεδομένα για social media περιλαμβάνονται και οι lite εφαρμογές των Facebook και messenger ή πρέπει αποκλειστικά να είναι οι κανονικές;

 

Δεν το διευκρινίζει και δεν το χρησιμοποιώ κι όλας το πακέτο πλέον.

Αν έχεις λιγα mb,0.facebook και τελος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και τα φοιτητικά μαζί θα επηρεαστούν;

Αν γίνει κάτι τέτοιο,θα πέσει στα επίπεδα της Wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν το διευκρινίζει και δεν το χρησιμοποιώ κι όλας το πακέτο πλέον.

Αν έχεις λιγα mb,0.facebook και τελος.

 

Καλημέρα,

 

Νομίζω πως ναι και τα φοιτητικά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Νομίζω πως ναι και τα φοιτητικά.

 

Θα το δω στην ανανέωση που θα κάνω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν σε κάποιο πακέτο που προσφέρει δεδομένα για social media περιλαμβάνονται και οι lite εφαρμογές των Facebook και messenger ή πρέπει αποκλειστικά να είναι οι κανονικές;
Περιλαμβάνονται κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

τα 10 ευρώ ελάχιστη ανανέωση το 2μηνο για να μη χαθεί το υπόλοιπο ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι, για μένα. είχα ένα παλιό υπόλοιπο, σχετικά μεγάλο και απλά διατηρούσα την κάρτα σαν δεύτερη και ανανέωνα για να μη χαθεί αλλά μέχρι εδώ.

 

Έχει κάποιος ιδέα τι μπορώ να κάνω με το υπόλοιπο πριν τους 'χαιρετίσω'; Απλά δεν θέλω να τους το χαρίσω..

Link to comment
Share on other sites

τα 10 ευρώ ελάχιστη ανανέωση το 2μηνο για να μη χαθεί το υπόλοιπο ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι, για μένα. είχα ένα παλιό υπόλοιπο, σχετικά μεγάλο και απλά διατηρούσα την κάρτα σαν δεύτερη και ανανέωνα για να μη χαθεί αλλά μέχρι εδώ.

 

Έχει κάποιος ιδέα τι μπορώ να κάνω με το υπόλοιπο πριν τους 'χαιρετίσω'; Απλά δεν θέλω να τους το χαρίσω..

 

Στείλτε μήνυμα στο 19810 τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ (χρέωση 2,48 με ΦΠΑ

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

τα 10 ευρώ ελάχιστη ανανέωση το 2μηνο για να μη χαθεί το υπόλοιπο ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι, για μένα. είχα ένα παλιό υπόλοιπο, σχετικά μεγάλο και απλά διατηρούσα την κάρτα σαν δεύτερη και ανανέωνα για να μη χαθεί αλλά μέχρι εδώ.

 

Έχει κάποιος ιδέα τι μπορώ να κάνω με το υπόλοιπο πριν τους 'χαιρετίσω'; Απλά δεν θέλω να τους το χαρίσω..

Μπορείς να το στείλεις σε κάποιον άλλον που έχει CU.

https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/metafora-xronou-omilias-vodafone-sharing

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Μόλις δημιούργησα έναν αριθμό στο όνομά μου Vodafone αλλά τελικά έκανα λάθος γιατί ήθελα CU. Με την ενεργοποίηση το τρέχον πακέτο μου έχει 900 λεπτά προς όλους.

1) Πώς μπορώ να το αλλάξω σε CU?

2) Εάν το πρόγραμμά μου γίνει CU τότε θα μεταφερθούν και τα 900 λεπτά ή πρέπει να τα καταναλώσω και όταν λήξουν να πάω στο CU?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και επίσημα η αλλαγή που όλοι περιμέναμε. Πλέον με online ανανέωση 1300 MB (100MB από just Surf bonus +600MB από το CU Shake, ανανέωση από 10€ + 600 MB από το CU Shake, ανανέωση online από 10€)

 

Με κανονική ανανέωση (από κατάστημα κλπ) 700 MB.

 

Για αυτό τρέξτε όλοι να κάνετε My CU ώστε να μπορείτε να ενεργοποιείτε τα δώρα σας.

 

ΥΓ: πριν παραπονεθείτε, μπορείτε πολύ εύκολα να ενεργοποιείτε τα πακέτα σας από αυτήν την εφαρμογή και θα έχετε bonus, το οποίο δεν είναι αμελητέο.

Edited by Ngialamm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Μόλις δημιούργησα έναν αριθμό στο όνομά μου Vodafone αλλά τελικά έκανα λάθος γιατί ήθελα CU. Με την ενεργοποίηση το τρέχον πακέτο μου έχει 900 λεπτά προς όλους.

1) Πώς μπορώ να το αλλάξω σε CU?

2) Εάν το πρόγραμμά μου γίνει CU τότε θα μεταφερθούν και τα 900 λεπτά ή πρέπει να τα καταναλώσω και όταν λήξουν να πάω στο CU?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εγώ θα σου έλεγα να καταναλώσεις τα 900' και μετά να πας σε CU. Μπορείς να κάνεις το καρτοκινητό vodafone σε Vodafone CU καλώντας στο 1266. Τα λεπτά, μηνύματα και δεδομένα δεν μεταφέρονται

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και επίσημα η αλλαγή που όλοι περιμέναμε. Πλέον με online ανανέωση 1300 MB (100MB από just Surf bonus +600MB από το CU Shake, ανανέωση από 10€ + 600 MB από το CU Shake, ανανέωση online από 10€)

 

Με κανονική ανανέωση (από κατάστημα κλπ) 700 MB.

 

Για αυτό τρέξτε όλοι να κάνετε My CU ώστε να μπορείτε να ενεργοποιείτε τα δώρα σας.

 

ΥΓ: πριν παραπονεθείτε, μπορείτε πολύ εύκολα να ενεργοποιείτε τα πακέτα σας από αυτήν την εφαρμογή και θα έχετε bonus, το οποίο δεν είναι αμελητέο.

 

οπότε για να καταλάβω δίνουν 1200 mb ενώ παλιά έδιναν 600mb ? δώρο? για online ανανέωση? όπως γίνεται στα φοιτητικά νούμερα? επίσης παρατήρησα ότι έχουν προσθέσει και την ανανέωση δώδεκα ευρώ! και online ! τέλος βλέπω ότι με ανανέωση είκοσι ευρώ δίνει 1 gb internet και 2 shake ενώ στις κάρτες 10 και 12 και 15ευρώ δίνει εκατό mb και ένα cu shake! .επίσης μην ξεχνάμε το παιχνίδι cu bing bang που κερδίζεις και εκεί mb internet ή 100 λεπτά προς όλους αλλά δεν περιορισμένη η διάρκεια χρήσης.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οπότε για να καταλάβω δίνουν 1200 mb ενώ παλιά έδιναν 600mb ? δώρο? για online ανανέωση? όπως γίνεται στα φοιτητικά νούμερα? επίσης παρατήρησα ότι έχουν προσθέσει και την ανανέωση δώδεκα ευρώ! και online ! τέλος βλέπω ότι με ανανέωση είκοσι ευρώ δίνει 1 gb internet και 2 shake ενώ στις κάρτες 10 και 12 και 15ευρώ δίνει εκατό mb και ένα cu shake! .επίσης μην ξεχνάμε το παιχνίδι cu bing bang που κερδίζεις και εκεί mb internet ή 100 λεπτά προς όλους αλλά δεν περιορισμένη η διάρκεια χρήσης.

 

Ενδιαφέρον το παιχνιδι big bang,βγάζεις εύκολα 900 κρυσταλλους για να συμπληρώσεις το panic button που δίνει 500MB για μια ώρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

οπότε για να καταλάβω δίνουν 1200 mb ενώ παλιά έδιναν 600mb ? δώρο? για online ανανέωση? όπως γίνεται στα φοιτητικά νούμερα? επίσης παρατήρησα ότι έχουν προσθέσει και την ανανέωση δώδεκα ευρώ! και online ! τέλος βλέπω ότι με ανανέωση είκοσι ευρώ δίνει 1 gb internet και 2 shake ενώ στις κάρτες 10 και 12 και 15ευρώ δίνει εκατό mb και ένα cu shake! .επίσης μην ξεχνάμε το παιχνίδι cu bing bang που κερδίζεις και εκεί mb internet ή 100 λεπτά προς όλους αλλά δεν περιορισμένη η διάρκεια χρήσης.

 

Ακριβώς. Στην online ανανέωση από 10€, το CU Shake παρέχει 1200mb. Παλιά αυτό ήταν μόνο για τις φοιτητικές συνδέσεις.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα:

EXTRA 1GB MONO ΓIA ΣENA ΣTHN EΠOMENH ANANEΩΣH. KANE ANANEΩΣH AΠO 12E KAI ΠAPE 100MB AΠO TO JSB, 600MB AΠO TO CU SHAKE KAI ΘA ΠAPEIΣ KAI ΔΩPO EXTRA 1GB

Σύνολο δηλαδή 1.7GB με ανανέωση 12€.

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα:

EXTRA 1GB MONO ΓIA ΣENA ΣTHN EΠOMENH ANANEΩΣH. KANE ANANEΩΣH AΠO 12E KAI ΠAPE 100MB AΠO TO JSB, 600MB AΠO TO CU SHAKE KAI ΘA ΠAPEIΣ KAI ΔΩPO EXTRA 1GB

Σύνολο δηλαδή 1.7GB με ανανέωση 12€.

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ήρθε και σε εμένα το ίδιο μήνυμα, μόνο που αντί για 1gb μου δίνει 2gb.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου δίνουν 500 mb. Προφανώς θέλουν να μας γλυκανουν για να ανανεώσουμε με 12€. Όμως και τα 10€ είναι ακόμα πιο ελκυστικά τώρα
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και επίσημα η αλλαγή που όλοι περιμέναμε. Πλέον με online ανανέωση 1300 MB (100MB από just Surf bonus +600MB από το CU Shake, ανανέωση από 10€ + 600 MB από το CU Shake, ανανέωση online από 10€)

 

Με κανονική ανανέωση (από κατάστημα κλπ) 700 MB.

 

Για αυτό τρέξτε όλοι να κάνετε My CU ώστε να μπορείτε να ενεργοποιείτε τα δώρα σας.

 

ΥΓ: πριν παραπονεθείτε, μπορείτε πολύ εύκολα να ενεργοποιείτε τα πακέτα σας από αυτήν την εφαρμογή και θα έχετε bonus, το οποίο δεν είναι αμελητέο.

 

Που ακριβώς το λέει αυτό, επειδή στη δική μου εφαρμογή δείχνει 2πλο shake μόνο στα 20 και 30 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς το λέει αυτό, επειδή στη δική μου εφαρμογή δείχνει 2πλο shake μόνο στα 20 και 30 ευρώ...

 

https://www.vodafonecu.gr/online-ananeosi-xronou-omilias/

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς το λέει αυτό, επειδή στη δική μου εφαρμογή δείχνει 2πλο shake μόνο στα 20 και 30 ευρώ...

 

δες εδώ στην αρχή της σελίδας https://www.vodafonecu.gr/online-ananeosi-xronou-omilias/ γράφει είτε 1200mb για 30 ημέρες είτε 1GB για 7 ημέρες!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Δεν ξέρω αν πρόσεξε κάνεις τους όρους. Λέει : Μπορείς να ενεργοποιήσεις δωρεάν ένα από τα διαθέσιμα δώρα: 600MB/30 μέρες (προσφορά διαθέσιμη μέχρι 31/3) ή 1GB/7 μέρες

 

Οπότε έτσι όπως το καταλαβαίνω εγώ, από 1/4 η μόνη επιλογή στο shake θα είναι mb για μια εβδομάδα.

Κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Δεν ξέρω αν πρόσεξε κάνεις τους όρους. Λέει : Μπορείς να ενεργοποιήσεις δωρεάν ένα από τα διαθέσιμα δώρα: 600MB/30 μέρες (προσφορά διαθέσιμη μέχρι 31/3) ή 1GB/7 μέρες

 

Οπότε έτσι όπως το καταλαβαίνω εγώ, από 1/4 η μόνη επιλογή στο shake θα είναι mb για μια εβδομάδα.

Κάνω λάθος?

 

Τυπικά έτσι είναι αλλά θα δώσουν παράταση.Αν το κόψουν και αυτοί,τι να πεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...