Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει πρώτα να κατεβάσεις όλες της ενημερώσεις για W8.1 ;)

Χτες γυρισα απο διακοπες και ρις εβαλα ολες τις ενημερωσεις και στο Mac και στο stream 7. Παρολαυτα δεν ηρθε καμια ειδοποιηση για W10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από την μέρα που θα πας στα 10αρια και για ένα μήνα με τα Windows old μπορείς να επιστρέψεις στα 8.1;) τα Windows old είναι το backup που παίρνει πριν την εγκατάσταση των W10, και αυτός είναι ο λόγος που αργή κατά την εγκατάσταση.

 

Άρα δεν χρειάζεται, γιατί εμένα το pc έχει recovery partition για τα 8αρια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να το κρατήσεις τον πρώτο καιρό τουλάχιστον.. Σε γυρνάει στα Windows 8.1 μέσα σε λίγα λεπτά, χωρίς να έχει πειράξει ούτε ρυθμίσεις ούτε τίποτα... Σαν να μην πήγες ποτέ στα 10...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.......αν κρατήσουμε τα Windows old σε ένα στικακι, μετά απο 3-4 μήνες τα ξένα ρίξουμε μέσα, τότε μπορούμε να γυρίσουμε στα 8.1.....???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τα 10ρια ανεβάζει πολύ θερμοκρασία και πρέπει να το φτιάξουν αυτό. Όπως και η ρύθμιση για την έναρξη,να την έχεις σε οθόνη όπως στα 8ρια λαγκαρει πολύ στη μετάβαση. Και υποτίθεται δεν είναι preview έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να κανω το θεμα διαξιφισμους και επειδη χρησιμοποιω και Windows και MacOS τα τελευταια χρονια παραλληλα, εχω να πω οτι στο κομματι των αναβαθμισεων η MSFT ειναι πολυ πισω απο την Apple η οποια με το που θα βγαλει νεο λειτουργικο ειναι διαθεσιμο για ολους αμεσως ενω με τα W10 ψαχνομαστε τι γινεται και δεν τα εχουμε παρει καποιοι.....τεσπα, θα ζησω και με τα 8αρια :p
Link to comment
Share on other sites

Αν και με παιδεψε αρκετα (γιατι ειχα 8 γκιγκα χωρο και ηθελε πανω απο 10, και το τσεκ το κανει στο τελος!) περασα επιτελους τα 10 με καθαρη εγκατασταση πανω σε 7ρια. Ενα εχω να πω οτι η μεταβαση απο τα 7 στα 10, ειναι πολυ πιο ευκολη απο 7 σε 8/8.1! Αποδεικνυεται ποσο για τα μπαζα ειναι τα 8ρια... χωρις αρχη, μεση και τελος!!
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα στο περίμενε.....

 

Δεν χρειάζεται να περιμένεις φίλε μου. Κατεβάζεις το media creation tool, το τρέχεις και έχεις 2 επιλογές. Η πρώτη είναι να αναβαθμίσεις το PC σου άμεσα και η δεύτερη να δημιουργήσεις ISO ή usb με την εγκατάσταση των windows.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αργούν και να ανοίξουν σε σχεση με τα 8.1...
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα πολλαπλάσια η ζήτηση σε σχέση με τα 8αρια.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να κανω το θεμα διαξιφισμους και επειδη χρησιμοποιω και Windows και MacOS τα τελευταια χρονια παραλληλα, εχω να πω οτι στο κομματι των αναβαθμισεων η MSFT ειναι πολυ πισω απο την Apple η οποια με το που θα βγαλει νεο λειτουργικο ειναι διαθεσιμο για ολους αμεσως ενω με τα W10 ψαχνομαστε τι γινεται και δεν τα εχουμε παρει καποιοι.....τεσπα, θα ζησω και με τα 8αρια :p

 

Έχεις σκεφτεί ότι τα Windows έχουν το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς (δεν σημαίνει οτι τα Win. είναι και τα καλύτερα) άλλα, άλλο να θες να δώσεις την αναβάθμιση σε 1000 συσκευές και αλο σε 100. Τα νούμερα είναι τυχαία, τα ποσοστά κάπου εκεί....!!!! λέω εγώ τώρα...! Επαναλαμβάνω, δεν συγκρίνω τα λειτουργικό...!

 

*** Όσον αφορά τα updates του λειτουργικού, συνήθως η Apple βγάζει νέα έκδοση του Mac OS X κάθε 2 περίπου χρόνια

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να τα βάλω σε ένα turbox laptop και στο 35% μου έσβησε η οθόνη, το άφησα κανά μισάωρο και μετά παρατήρησα μπήκε σε standby mode..Restore και βλέπουμε..

 

Edit: άκυρο, το laptop ήταν εκτός ρεύματος...πανέξυπνος...

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να περιμένεις φίλε μου. Κατεβάζεις το media creation tool, το τρέχεις και έχεις 2 επιλογές. Η πρώτη είναι να αναβαθμίσεις το PC σου άμεσα και η δεύτερη να δημιουργήσεις ISO ή usb με την εγκατάσταση των windows.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αξίζει στην παρούσα φάση ή υπάρχουν θέματα (πχ drivers)? Τώρα έχω 8.1 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Δεν έχω κάποιο θέμα για να θέλω να τα αλλάξω αλλα το καινούριο πάντα ελκύει......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αξίζει στην παρούσα φάση ή υπάρχουν θέματα (πχ drivers)? Τώρα έχω 8.1 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Δεν έχω κάποιο θέμα για να θέλω να τα αλλάξω αλλα το καινούριο πάντα ελκύει......

 

Πέρνα την W10 και θα καταλάβεις....;) έχεις και την επιλογή για ένα μήνα όποτε θέλεις να επιστρέψεις στα 8.1 αν δεν σου αρέσει. Δεν διαγράφετε τίποτα απο τα αρχεία σου και προγράμματα που πιθανών έχεις....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αξίζει στην παρούσα φάση ή υπάρχουν θέματα (πχ drivers)? Τώρα έχω 8.1 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Δεν έχω κάποιο θέμα για να θέλω να τα αλλάξω αλλα το καινούριο πάντα ελκύει......

 

Θέμα με drivers δεν νομίζω να έχεις Κώστα..! Περίμενε όμως λίγο καιρό, 1-2 μήνες, για να λύθουν και κάποια τελευταία θεματάκια σε κάποιους υπολογιστές και μετά να τα βάλεις.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

αφού τα πέρασα κι εγώ από την πρώτη μέρα σε δύο υπολογιστές (pc-laptop) ήρθε πιστεύω η ώρα να βγάλω ένα ασφαλές συμπέρασμα. εκτός από το συμπέρασμα, έβγαλα και τα windows 10 από το laptop μετά από 2 μέρες χρήσης. :p

ολοκαίνουργιο laptop (i3, 4g ram) σερνόταν σαν intel pentium και η cpu χτυπούσε κόκκινο! με πάνω από 3 tabs στον chrome ανοικτά δεν άνοιγε ούτε η έναρξη, ακόμα και τα βασικά για τα οποία τον αγόρασα (office, excel, ίντερνετ) δεν τα έκανε καθόλου καλά. του ξαναπέρασα τα 8.1 από τις ρυθμίσεις και πήρε τα πάνω του, 9 καρτέλες ανοικτές στον chrome και δεν κολλάει καθόλου, γρηγορότερα startup/shutdown κτλ.

στον 10ετίας σταθερό τώρα (διπύρηνο, 3gb ram) η κατάσταση είναι πάνω κάτω η ίδια. συμπεριφέρεται κάπως καλύτερα, η cpu χτυπάει κόκκινο συνεχώς ακόμα και με vlc μόνο ανοικτό και παιχνίδια που τα έπαιζα άνετα μέχρι και τα 8.1 κολλάνε.

 

υποκειμενικά τώρα, τα windows 10 είναι εμφανισιακά ό,τι χειρότερο έχω δει. τεράστια κουμπιά, στυλ windows 98, άσπρο θέμα που μετά από μισή ώρα χρήσης θες σταγόνες (εκτός κι αν τα πειράξεις!) και πολλά μπρος πίσω. ας τους χαρίσω το άσπρο θέμα, για ποιο λόγο ξαναέκαναν την εμφάνιση των προγραμμάτων σαν windows 7 (εννοώ το παράθυρο που ανοίγουν πάνω ψηλά)?. το έχω δώσει αρκετές φορές ως feedback καθώς στα 8.1, το κείμενο ήταν ευανάγνωστο, μεγάλο και στη μέση της οθόνης. τώρα που έχω πειράξει τα θέματα για να χρωματίζονται τα κουμπιά βάσει του φόντου στην επιφάνεια, πολλές φορές το κείμενο στα παράθυρα μαρκάρεται (όπως μαρκάρουμε μια λέξη στο word) και δεν φαίνεται καν τι γράφει. η cortana είναι άχρηστη στο desktop λόγω έλλειψης μικροφώνου, το start menu έχει ακόμα αρκετά glitch (πολλές φορές δεν ανοίγει καν ακόμα και με το πάτημα από το πληκτρολόγιο) ενώ αργούν χαρακτηριστικά να εμφανιστούν οι πρόσφατες καρτέλες από τα προγράμματα της taskbar.

σκέφτομαι να επιστρέψω και τον desktop σε 8.1 και να ξαναγυρίσω όταν βγει το update 1. θα ήθελα να τα κρατήσω ή να τα ξαναπεράσω χωρίς προγράμματα (γιατί τα αρχεία είναι πάνω από 500gb και το clean install δεν είναι στα άμεσα σχέδια) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα δουλέψει αυτό. :)

 

υγ: στα προβλήματα που έχω δώσει ως feedback και επείγουν είναι να φτιάξουν το control panel (γιατί έτσι όπως έχει γίνει τώρα είναι σαν να έχουμε δύο: control panel και settings) και να σταματήσουν τις αυτόματες ενημερώσεις στο windows update. λογικό είναι να υπάρχουν θέματα προς επίλυση , αλλά είναι το λιγότερο απαράδεκτο, να εγκαθίστανται drivers κυρίως της κάρτας γραφικών που είναι outdated!

 

υγ2: το windows update σας εγκαθιστά κανονικά τις ενημερώσεις; σ'εμένα εδώ και 3 μέρες έχει κολλήσει σε ενημέρωση του windows defender την οποία δεν εγκαθιστά και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην με αφήνει να κάνω ενημερώσεις (κατεβάζει την ενημέρωση, φτάνει αμέσως στο 100%, κολλάει στο preparing for installation και μετά από κάνα 2ωρο - 3ωρο μου ζητάει επανεκκίνηση. του κάνω και ξανά η ίδια διαδικασία με την ίδια ακριβώς ενημέρωση)

Edited by iStewie
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αφού τα πέρασα κι εγώ από την πρώτη μέρα σε δύο υπολογιστές (pc-laptop) ήρθε πιστεύω η ώρα να βγάλω ένα ασφαλές συμπέρασμα. εκτός από το συμπέρασμα, έβγαλα και τα windows 10 από το laptop μετά από 2 μέρες χρήσης. :p

ολοκαίνουργιο laptop (i3, 4g ram) σερνόταν σαν intel pentium και η cpu χτυπούσε κόκκινο! με πάνω από 3 tabs στον chrome ανοικτά δεν άνοιγε ούτε η έναρξη, ακόμα και τα βασικά για τα οποία τον αγόρασα (office, excel, ίντερνετ) δεν τα έκανε καθόλου καλά. του ξαναπέρασα τα 8.1 από τις ρυθμίσεις και πήρε τα πάνω του, 9 καρτέλες ανοικτές στον chrome και δεν κολλάει καθόλου, γρηγορότερα startup/shutdown κτλ.

στον 10ετίας σταθερό τώρα (διπύρηνο, 3gb ram) η κατάσταση είναι πάνω κάτω η ίδια. συμπεριφέρεται κάπως καλύτερα, η cpu χτυπάει κόκκινο συνεχώς ακόμα και με vlc μόνο ανοικτό και παιχνίδια που τα έπαιζα άνετα μέχρι και τα 8.1 κολλάνε.

 

υποκειμενικά τώρα, τα windows 10 είναι εμφανισιακά ό,τι χειρότερο έχω δει. τεράστια κουμπιά, στυλ windows 98, άσπρο θέμα που μετά από μισή ώρα χρήσης θες σταγόνες (εκτός κι αν τα πειράξεις!) και πολλά μπρος πίσω. ας τους χαρίσω το άσπρο θέμα, για ποιο λόγο ξαναέκαναν την εμφάνιση των προγραμμάτων σαν windows 7 (εννοώ το παράθυρο που ανοίγουν πάνω ψηλά)?. το έχω δώσει αρκετές φορές ως feedback καθώς στα 8.1, το κείμενο ήταν ευανάγνωστο, μεγάλο και στη μέση της οθόνης. τώρα που έχω πειράξει τα θέματα για να χρωματίζονται τα κουμπιά βάσει του φόντου στην επιφάνεια, πολλές φορές το κείμενο στα παράθυρα μαρκάρεται (όπως μαρκάρουμε μια λέξη στο word) και δεν φαίνεται καν τι γράφει. η cortana είναι άχρηστη στο desktop λόγω έλλειψης μικροφώνου, το start menu έχει ακόμα αρκετά glitch (πολλές φορές δεν ανοίγει καν ακόμα και με το πάτημα από το πληκτρολόγιο) ενώ αργούν χαρακτηριστικά να εμφανιστούν οι πρόσφατες καρτέλες από τα προγράμματα της taskbar.

σκέφτομαι να επιστρέψω και τον desktop σε 8.1 και να ξαναγυρίσω όταν βγει το update 1. θα ήθελα να τα κρατήσω ή να τα ξαναπεράσω χωρίς προγράμματα (γιατί τα αρχεία είναι πάνω από 500gb και το clean install δεν είναι στα άμεσα σχέδια) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα δουλέψει αυτό. :)

 

υγ: στα προβλήματα που έχω δώσει ως feedback και επείγουν είναι να φτιάξουν το control panel (γιατί έτσι όπως έχει γίνει τώρα είναι σαν να έχουμε δύο: control panel και settings) και να σταματήσουν τις αυτόματες ενημερώσεις στο windows update. λογικό είναι να υπάρχουν θέματα προς επίλυση , αλλά είναι το λιγότερο απαράδεκτο, να εγκαθίστανται drivers κυρίως της κάρτας γραφικών που είναι outdated!

 

υγ2: το windows update σας εγκαθιστά κανονικά τις ενημερώσεις; σ'εμένα εδώ και 3 μέρες έχει κολλήσει σε ενημέρωση του windows defender την οποία δεν εγκαθιστά και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην με αφήνει να κάνω ενημερώσεις (κατεβάζει την ενημέρωση, φτάνει αμέσως στο 100%, κολλάει στο preparing for installation και μετά από κάνα 2ωρο - 3ωρο μου ζητάει επανεκκίνηση. του κάνω και ξανά η ίδια διαδικασία με την ίδια ακριβώς ενημέρωση)

 

Εαν δεις, οταν περασες τα win10 ο σκληρος σου δισκος δουλευε στο κοκκινο γιατι τακτοποιει ολα τα αρχεια ακομα. Δυστηχως αυτο γινεται για 1-2 μερες. Μετα στρωνει το μηχανημα. Για αυτο και αργει μεχρι και η εναρξη να ανοιξει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Και εγω απο χτες βραδυ περασα στα Windows 10 Home.

Μπορω να σας πω απλα οτι δεν συναντησα κανενα απο τα θεματα που εχετε αναφερει.

Ολα κυλησαν ομαλα και σχετικα γρηγορα στο λαπτοπ Turbo-x χαμηλων δυνατοτητων κιολας.

Η εγκατασταση εγινε απο DVD με αρχειο ISO που κατεβασα απο την Microsoft.

Πιστευω οτι το μυστικο ειναι, πως οσο πιο αδειο ειναι το μηχανημα τοσο καλυτερα

και γρηγοροτερα γινεται η εγκατασταση (ειχα κανει πριν 2 εβδομαδες πληρη φορματ).

Το μηχανημα που οπως προανεφερα ειναι χαμηλων δυνατοτητων, παραυτα ανοιγει και

κλεινει γρηγοροτερα απο οτι με τα Windows 8.1 που ειχε πριν.

 

Για οτι νεωτερο προκυψει σας ενημερωνω.

Edited by pipisf
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά για όποιον ξέρει, έχω win 7 pro αλλά έχω κανέναν μήνα που δεν μπορούσα να κάνω επανεκκίνηση, το πρόβλημα δημιουργήθηκε μετά την εγκατάσταση λογισμικού για ένα ενσύρματο ποντίκι του Πλαισίου. Άλλαξα το ποντίκι αλλά το πρόβλημα με την επανεκκίνηση παρέμεινε. Τι συμβαίνει, όταν πάει να κάνει επανεκκίνηση σβήνει η οθόνη και δεν λειτουργεί τίποτα, φαίνεται να δουλεύει ο σκληρός αλλά δεν γίνεται τπτ αλλο. Ο μόνος τρόπος να μπω στα win είναι με κλείσιμο του υπολογιστή και άνοιγμα εκ νέου. Τώρα που προσπάθησα να βάλω τα win 10 ζήτησε επανεκκίνηση για να ξεκινήσει η διαδικασία μετά την λήψη της αναβάθμισης αλλά όπως καταλαβαίνετε επανεκκίνηση δεν έγινε ποτε και με επανέφερε μετά το κλείσιμο του υπολογιστή με χειροκίνητο τρόπο στα win 7. Τι μπορώ να κάνω για να μην μπω στην διαδικασία να κάνω format ??? Υπάρχει κανένας τρόπος ?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά για όποιον ξέρει, έχω win 7 pro αλλά έχω κανέναν μήνα που δεν μπορούσα να κάνω επανεκκίνηση, το πρόβλημα δημιουργήθηκε μετά την εγκατάσταση λογισμικού για ένα ενσύρματο ποντίκι του Πλαισίου. Άλλαξα το ποντίκι αλλά το πρόβλημα με την επανεκκίνηση παρέμεινε. Τι συμβαίνει, όταν πάει να κάνει επανεκκίνηση σβήνει η οθόνη και δεν λειτουργεί τίποτα, φαίνεται να δουλεύει ο σκληρός αλλά δεν γίνεται τπτ αλλο. Ο μόνος τρόπος να μπω στα win είναι με κλείσιμο του υπολογιστή και άνοιγμα εκ νέου. Τώρα που προσπάθησα να βάλω τα win 10 ζήτησε επανεκκίνηση για να ξεκινήσει η διαδικασία μετά την λήψη της αναβάθμισης αλλά όπως καταλαβαίνετε επανεκκίνηση δεν έγινε ποτε και με επανέφερε μετά το κλείσιμο του υπολογιστή με χειροκίνητο τρόπο στα win 7. Τι μπορώ να κάνω για να μην μπω στην διαδικασία να κάνω format ??? Υπάρχει κανένας τρόπος ?

 

Μια λύση είναι να κάνεις επαναφορά τα Windows σε προγενέστερο σημείο. Εάν έχεις κάνει βεβαίως. Συνήθως πριν εγκτασταθεί ένας driver κάνει απο μόνο του.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως μετά τα W10 πρώτη φορά μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα....!!! δεν ξέρω αν οφείλετε από τη στιγμή που ένας λογαριασμός έχει δημιουργηθεί, η Microsoft ξεκινά να παρακολουθεί. Η εταιρεία αποθηκεύει βασικές πληροφορίες, το όνομα του πελάτη, στοιχεία επικοινωνίας, τους κωδικούς πρόσβασης, τα δημογραφικά στοιχεία και λεπτομέρειες πιστωτικών καρτών. το γράφει η παραπάνω δημοσίευση του Bayern4...!

 

http://s29.postimg.org/mstxq9fif/Picture0001.png

image upload

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι εχει σχέση αυτό με τα win10? Στο email σου γράφει ότι τα στοιχεία σου password κλπ υπάρχουν φορά παρτίδα σε κοινή θέα στο ίντερνετ, λογικά σε κάποιο site. Μήπως σου έχουν χακαρει το email? Αν και παιζει να είναι κάποιο spam.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι εχει σχέση αυτό με τα win10? Στο email σου γράφει ότι τα στοιχεία σου password κλπ υπάρχουν φορά παρτίδα σε κοινή θέα στο ίντερνετ, λογικά σε κάποιο site. Μήπως σου έχουν χακαρει το email? Αν και παιζει να είναι κάποιο spam.

 

Δεν είπα οτι είναι δουλεία των τον W10. αλλά συμπίπτει με το πέρασμα σε W10 και του παραπάνω άρθρου.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...