Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αναγνωριστικό προϊόντος είναι ο αριθμός που παίρνει ο υπολογιστής σου από τη MSFT μετά την ενεργοποιήσει με ένα Product Key, δεν θα χρησιμοποιήσεις αυτό μελλοντικά αν κάνεις format, αλλάξεις κάποιο hardware κτλ και σου ζητήσει κλειδί!

 

Ε τότε θα είναι το κλειδί των W8 που είχαμε, και τώρα προφανώς δουλεύουν τα W10 !!! άλλωστε σου δίνει 1 μήνα αν θες να ξανά γυρίσεις στα W8.1

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ε τότε θα είναι το κλειδί των W8 που είχαμε, και τώρα προφανώς δουλεύουν τα W10 !!! άλλωστε σου δίνει 1 μήνα αν θες να ξανά γυρίσεις στα W8.1

 

Τα Windows 10 έχουν δικό τους κλειδί ενεργοποίησης, δεν ισχύουν τα κλειδιά από τα 7/8.1

Απ'ότι διαβάζω σε άλλο θέμα εδώ μέσα, η MSFT έχει ενεργοποιήσει όλα τα Windows 10 με τα ίδια κλειδιά σε όλους μας. Για να βρείτε το κλειδί σας απλά κατεβάστε κάποιο πρόγραμμα που τα βρίσκει πχ KeyFinder και θα δείτε ότι δεν έχετε το ίδιο κλειδί με πριν.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τα Windows 10 έχουν δικό τους κλειδί ενεργοποίησης, δεν ισχύουν τα κλειδιά από τα 7/8.1

Απ'ότι διαβάζω σε άλλο θέμα εδώ μέσα, η MSFT έχει ενεργοποιήσει όλα τα Windows 10 με τα ίδια κλειδιά σε όλους μας. Για να βρείτε το κλειδί σας απλά κατεβάστε κάποιο πρόγραμμα που τα βρίσκει πχ KeyFinder και θα δείτε ότι δεν έχετε το ίδιο κλειδί με πριν.

 

Αφού έχουμε όλοι τα ίδια κλειδιά, όποιος το βρει ας το ανεβάσει να το έχουμε όλοι, δεν βλέπω των λόγο να το κρύβουμε....:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

generic keys:

Windows 10 Home - YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7

Windows 10 Home SL- BT79Q-G7N6G-PGBYW-4YWX6-6F4BT

Windows 10 Pro - VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

Windows 10 Pro VL-MAK - QJNXR-7D97Q-K7WH4-RYWQ8-6MT6Y

 

Κατέβασε ένα πρόγραμμα τύπου KeyFinder και θες αν συμβαδίζει η θεωρία με την πράξη

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε ένα πρόγραμμα τύπου KeyFinder και θες αν συμβαδίζει η θεωρία με την πράξη

 

Υπάρχει και W10 Pro....?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαίνω γιατί τα 8.1 μου έπαιζαν τόσο καιρό καλά, τα 10 pro μπήκαν και για μέρα έπαιζαν και αυτά Καλά και μετά άρχισαν να ζητάν ενεργοποίηση.

 

Και αφού δεν παίρνουν τα κλειδιά από τα προηγούμενα Windows δεν ξέρω τι να κάνω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαίνω γιατί τα 8.1 μου έπαιζαν τόσο καιρό καλά, τα 10 pro μπήκαν και για μέρα έπαιζαν και αυτά Καλά και μετά άρχισαν να ζητάν ενεργοποίηση.

 

Και αφού δεν παίρνουν τα κλειδιά από τα προηγούμενα Windows δεν ξέρω τι να κάνω.

pirate solution χαχα (δεν κάνω πλάκα.. άλλος πας για format)

Link to comment
Share on other sites

Τα περασα και εγω σημερα με MSFT σε εναν Acer 7720. Στην πρωτη επανεκινηση εβγαλε 3 error ολοι οι drivers ηταν κανονικα εκτος της καρτας γραφικων οπου και τους βρηκα στο site της nvidia και αφου τους εγκατεστησα εκαναν και αναβαθμιση. Μεχρι στιγμης το μονο που εχω παρατηρησει ειναι η τεραστια καθυστερηση στην επανεκινηση του λαπτοπ και 2 με 3 βαθμους ανεβασμενη την θερμοκρασια στην GPU. Κατα τα αλλα ολα μια χαρα μιας και δεν πειραχτηκε κανενα ποογραμμα ουτε και τα office. Και τελος να πω πως η αναβαθμιση εγινε απο σπασμενα 7 αρια.
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση αν μπορεί κανείς να βοηθήσει, στους driver δεν έχει βρει κάποιους drivers στο other devices και δεν ξέρω για ποια εννοεί για να τα κατεβάσω χειροκίνητα γιατι δεν τους βρίσκει αυτόματα ,καμιά ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Driver indendifer ειναι δρεαν το κατεβαζεις και το τρεχεις αν δεν υπαρχουν το σιγουρο ειναι οτι θα δεις ποιες συσκευες ειναι χωρις προγραμμα οδηγησης.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς την Cortana; Έβαλε στις ρυθμίσεις γλώσσα και περιοχή US και δούλεψε;

Στα αγαπημένα, στο favorites bar, πως γίνεται να κάνουμε τις συντομεύσεις να φαίνονται το εικονίδιο και η σύντομη περιγραφή της σελίδας, αντί για το πλήρες όνομα;

 

Γενικότερα, είμαι πλήρως ικανοποιημένος με τα 10 και το μικρό και ταπεινό dell e6400 τα πηγαίνει περίφημα.

Θα αρχίσω να καταβάζω και μερικά παιχίδια που έχω αγορασμένα, όπως τα halo και το δωρεάν Age Of Empires Castle Siege.

Λόγω της σύνδεσης με το xbox (Στο πρόγραμμα είναι και η αγορά ενός Xbox One) μπορώ να παίζω και τα παιχνίδια από το Lumia 930. Βέβαια και πριν υπήρχε αυτή η δυνατότητα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα Vaio και μου ηρθε ειδοποιηση για upgrade.

το θεμα μου ειναι οτι θελω να κανω καθαρη εγκατασταση και αν θα εχω/ισχυοθν οι drivers των windows 7.

η sony μου απαντησε

"Όσον αφορά την απορία σας σχετικά με τα function keys στα Windows 10, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι, προς το παρόν η SONY δεν έχει ολοκληρώσει τους απαραίτητους ελέγχους συμβατότητας για το λειτουργικό αυτό και συνιστούμε να μην προχωρήσετε στην αναβάθμισή του, γιατί υπάρχει κίνδυνος ενδεχόμενων προβλημάτων λογισμικού.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι, προς το παρόν, δεν υπάρχουν σχετικοί drivers."

τι λετε να κανω?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα Vaio και μου ηρθε ειδοποιηση για upgrade.

το θεμα μου ειναι οτι θελω να κανω καθαρη εγκατασταση και αν θα εχω/ισχυοθν οι drivers των windows 7.

η sony μου απαντησε

"Όσον αφορά την απορία σας σχετικά με τα function keys στα Windows 10, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι, προς το παρόν η SONY δεν έχει ολοκληρώσει τους απαραίτητους ελέγχους συμβατότητας για το λειτουργικό αυτό και συνιστούμε να μην προχωρήσετε στην αναβάθμισή του, γιατί υπάρχει κίνδυνος ενδεχόμενων προβλημάτων λογισμικού.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι, προς το παρόν, δεν υπάρχουν σχετικοί drivers."

τι λετε να κανω?

 

Να περιμένεις,να αφήσεις να δοκιμάσει κάποιος αλλος πριν απο εσένα.Τι βιάζεσαι;Δεν χάθηκε ο κόσμος αν το κάνεις τον άλλο μήνα πχ.

Link to comment
Share on other sites

Αν επισκεφθείς το Vaio Update η Sony έχει βγάλει μια ανακοίνωση και λέει να μη κάνουμε τίποτε.Σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμά της, τον Αύγουστο θα τελειώσει τις δοκιμές και το Νοέμβριο θα κυκλοφορήσει drivers κ.λ.π.Εγώ έκανα στο σταθερό μου την αναβάθμιση χωρίς να μου έρθει ειδοποίηση μέσω του media tool και όλα καλά μέχρι τώρα.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα λήψη τα 10αρια, αλλά έχει 4 ώρες που κάνει προετοιμασία για εγκατάσταση. Αργεί τόσο πολύ ρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα λήψη τα 10αρια, αλλά έχει 4 ώρες που κάνει προετοιμασία για εγκατάσταση. Αργεί τόσο πολύ ρε παιδιά;

 

Σε μένα γύρω στις 2 ώρες.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν θα μπορει να ειναι εφικτο να εχεις δυο λειτουργικα (7 και 10) στον ιδιο υπολογιστη? Η' αν βαλεις 10 δεν θα μπορεις ουτε με φορματ να επιστρεψεις στα 7??
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

΄Εχω sony vaio με win8.1, όταν ανατρέχω στο ιστορικό των ενημερώσεων παράλληλα με τις επιτυχείς εγκαταστάσεις των ενημερώσεων βλέπω και πάρα πολλές αποτυχημένες προσπάθειες στην εγκατάσταση των win10.Γνωρίζει κανείς κάτι?
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα λήψη τα 10αρια, αλλά έχει 4 ώρες που κάνει προετοιμασία για εγκατάσταση. Αργεί τόσο πολύ ρε παιδιά;

Εγώ έχω 2 λαπτοπ! Στο ενα ( που είναι και το βασικό μου) έκανε 1 ωρα όλη η διαδικασία. Προετοιμασία και εγκατάσταση μαζί! Στον άλλον εκανε 4-5 ωρες η προετοιμασία κ άλλη μια ωρα περίπου η εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε αν θα μπορει να ειναι εφικτο να εχεις δυο λειτουργικα (7 και 10) στον ιδιο υπολογιστη? Η' αν βαλεις 10 δεν θα μπορεις ουτε με φορματ να επιστρεψεις στα 7??

Εννοείται με dual boot.

Και τρίτο άμα θες.

 

Θέλει άλλο partition.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

επειδή τον τελευταίο καιρό γίνεται ένας χαμός με τα product key των windows 10 ότι όλοι έχουμε τα ίδια κτλ καλό θα ήταν όποιος θέλει να κάνει clean install σε περίπτωση που του ζητήσει product key, να αντιγράψει στο notepad τον παρακάτω κωδικό με ενεργές τις επεκτάσεις εφαρμογών και να το αποθηκεύσει σαν .vbs και στη συνέχεια να το τρέξει

 

Set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")

 

KeyPath = "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId"

MsgBox ExtractKey(WshShell.RegRead(KeyPath))

 

Function ExtractKey(KeyInput)

Const KeyOffset = 52

i = 28

CharWhitelist = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"

Do

Cur = 0

x = 14

Do

Cur = Cur * 256

Cur = KeyInput(x + KeyOffset) + Cur

KeyInput(x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255

Cur = Cur Mod 24

x = x -1

Loop While x >= 0

i = i -1

KeyOutput = Mid(CharWhitelist, Cur + 1, 1) & KeyOutput

If (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i <> -1) Then

i = i -1

KeyOutput = "-" & KeyOutput

End If

Loop While i >= 0

ExtractKey = KeyOutput

End Function

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο φάκελος Windows old χρειάζεται; Ούτως η άλλως έχω πάρει back up εικονικό.

 

Από την μέρα που θα πας στα 10αρια και για ένα μήνα με τα Windows old μπορείς να επιστρέψεις στα 8.1;) τα Windows old είναι το backup που παίρνει πριν την εγκατάσταση των W10, και αυτός είναι ο λόγος που αργή κατά την εγκατάσταση.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα hp Stream 7 και ακομα δεν εχω παρει ειδοπιηση για αναβαθμιση στα 10αρια. Επισης εχω σε ενα iMac περασμενα με dual boot original Windows 8 Pro και ουτε εκει εχει ακομα ερθει ειδοποιηση για 10αρια.

Για το tablet μαλλον θα πρεπει να περιμενω την hp να τα δωσει. Για τον Mac δεν θα επρεπε κανονικα να εχει ερθει η αναβαθμιση;;; Γιατι αργει τοσο πολυ εφοσον δεν ειναι και hardware dependent;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα hp Stream 7 και ακομα δεν εχω παρει ειδοπιηση για αναβαθμιση στα 10αρια. Επισης εχω σε ενα iMac περασμενα με dual boot original Windows 8 Pro και ουτε εκει εχει ακομα ερθει ειδοποιηση για 10αρια.

Για το tablet μαλλον θα πρεπει να περιμενω την hp να τα δωσει. Για τον Mac δεν θα επρεπε κανονικα να εχει ερθει η αναβαθμιση;;; Γιατι αργει τοσο πολυ εφοσον δεν ειναι και hardware dependent;;

 

Πρέπει πρώτα να κατεβάσεις όλες της ενημερώσεις για W8.1 ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...