Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα ακόμη εμφανίζονται ενεργοποιημένα. Θα περιμένω να δω μήπως εμφανίσει κάτι ανάλογο.

Πάντως μέχρι στιγμής, μου φαίνονται μια χαρά, θα τα αγόραζα ευχαρίστως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε μένα ακόμη εμφανίζονται ενεργοποιημένα. Θα περιμένω να δω μήπως εμφανίσει κάτι ανάλογο.

Πάντως μέχρι στιγμής, μου φαίνονται μια χαρά, θα τα αγόραζα ευχαρίστως.

 

Μην βάζεις ιδέες...μην βάζεις ιδέες, στην microsoft :lol: Κάποια στιγμή θα βγάλει και άλλες εκδόσεις όπου θα πληρώνεις για να τα αποκτήσεις;) προς το παρόν μένουμε HOME....:)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά, νομίζω πως είναι πιο μικρά σε μέγεθος και πιο ελαφριά σε σχέση με τα 8. Έσβησα και τον φάκελο windows.old και τώρα έχω 30gb ελέυθερα στον 64αρη ssd, ενώ με τα 8.1 είχα 13-14 max!
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα 4 φορές δεν τα πήρε βγάζει μπλε οθόνη επανεκινησεις και τζιφος.λείπουν drivers δεν ξέρω τον λόγο.Ένα Acer έχω με Windows home 7
Link to comment
Share on other sites

Μία απορία.

Λένε ότι είναι δωρεάν για ένα χρόνο...

Σε περίπτωση που κάνω format σε 2 χρόνια θα συνεχίσουν να δουλεύουν η θα πρέπει να πληρώσω;

Link to comment
Share on other sites

Μία απορία.

Λένε ότι είναι δωρεάν για ένα χρόνο...

Σε περίπτωση που κάνω format σε 2 χρόνια θα συνεχίσουν να δουλεύουν η θα πρέπει να πληρώσω;

 

Εάν έκανες εντός του χρόνου την αναβάθμιση, θα έχει πάρει το cd key και θα σου τα έχει ενεργοποιήσει. Οπότε και σε 5 χρόνια να κάνεις format πάλι δεν θα έχεις πρόβλημα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον τα ενεργοποιήσεις δωρεάν μέσα στον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας τους είναι δωρεάν για πάντα... Κάνοντας αναβάθμιση παίρνεις ένα Windows 10 Product Key... Οπότε αν κάνεις φορμάτ μετά από 2 χρονια και χρησιμοποιήσεις το ίδιο κλειδί θα είσαι μια χαρά...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, εγώ που έκανα upgrade και ενεργοποιήθηκαν από μόνα τους, σε περίπτωση που ας πούμε χαλάσει ο σκληρός και πρέπει να κάνω install στον καινούριο, όταν περάσω τα 10 ποιο κλειδί θα χρησιμοποιήσω, αυτό που μου είχαν δώσει με τα 8.1;
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά, νομίζω πως είναι πιο μικρά σε μέγεθος και πιο ελαφριά σε σχέση με τα 8. Έσβησα και τον φάκελο windows.old και τώρα έχω 30gb ελέυθερα στον 64αρη ssd, ενώ με τα 8.1 είχα 13-14 max!

 

 

 

Αυτό ήταν ένα μεγάλο πρόβλημα που είχα και με τα 8.1. Έβλεπα χωρίς να προσθέτω προγράμματα τον διαθέσιμο χώρο να μειώνεται.

 

Τώρα βλέπω κάτι ανάλογο. Έριχνα το φταίξιμο στο kodi.

 

Μπορεί να είναι κάτι άλλο;

 

 

 

Edit: Βλέπω πως ο φάκελος Windows.old είναι τεράστιος. Τον σβήνω άφοβα; τουλάχιστον μετά από μερικές μέρες και αφού δω ότι δεν υπάρχει (που δεν) πιθανότητα να γυρίσω πίσω. 22.2 GB είναι παααααρα πολλά σε 70αρι σκληρό.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν ένα μεγάλο πρόβλημα που είχα και με τα 8.1. Έβλεπα χωρίς να προσθέτω προγράμματα τον διαθέσιμο χώρο να μειώνεται.

 

Τώρα βλέπω κάτι ανάλογο. Έριχνα το φταίξιμο στο kodi.

 

Μπορεί να είναι κάτι άλλο;

 

 

 

Edit: Βλέπω πως ο φάκελος Windows.old είναι τεράστιος. Τον σβήνω άφοβα; τουλάχιστον μετά από μερικές μέρες και αφού δω ότι δεν υπάρχει (που δεν) πιθανότητα να γυρίσω πίσω. 22.2 GB είναι παααααρα πολλά σε 70αρι σκληρό.

 

Εάν δεν θέλεις να ξαναγυρίσεις ναι σβήστον (περιέχει όλη την προηγούμενη εγκατάσταση).. εγώ τον διέγραψα το πρωί. Απο την εκκαθάριση δίσκου (γράψε κάτω στην αναζήτηση για να μη ψάχνεις) και μετά εκκαθάριση αρχείων συστήματος.

 

Αν θέλω να κάνω Clean install που θα βρω το κλειδί; Έχω μπερδευτεί σε όλα αυτά τα post.

 

Πρώτα κάνεις την αναβάθμιση, και μετά απλά μπες στις Ρυθμίσεις -> Ενημέρωση και ασφάλεια -> Αποκατάσταση και πατάς επαναφορά αυτου του υπολογιστή. Έχει πάρει το cd key απο μόνο του και δεν χρειάζεται να το βάλεις εσύ.

Αλλιώς εάν το κάνεις με τον πατροπαράδοτο τρόπο (απο Bios) τότε θα πρέπει να φτιάξεις ένα boot usb και μετά (φαντάζομαι) να ξέρεις το cd key. Νομίζω όμως ότι ο πρώτος τρόπος θα σε καλύψει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Όσο τα δουλεύω πάντως τόσο βρίσκω προβλήματα διαφορά που αν κανιυν την δική μου ζωή δύσκολη τότε της γυναίκας μου που δεν το κατέχει καθόλου θα την κάνουν αφορητη ... Ελπίζω να διορθωθούν γρήγορα όλα αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά, νομίζω πως είναι πιο μικρά σε μέγεθος και πιο ελαφριά σε σχέση με τα 8. Έσβησα και τον φάκελο windows.old και τώρα έχω 30gb ελέυθερα στον 64αρη ssd, ενώ με τα 8.1 είχα 13-14 max!

 

Τα Windows.old τι ρόλο παίζουν....??? μήπως χρειαζότανε αν ξαναγυρίσεις στα 8,1...??? σε εμένα είναι 26,5 GB

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα Windows.old τι ρόλο παίζουν....??? μήπως χρειαζότανε αν ξαναγυρίσεις στα 8,1...??? σε εμένα είναι 26,5 GB

 

Ακριβώς αυτό..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Θα σας δειξω κατι που διαβασα και ισως να βοηθησει καποιους!! Δεν ξερω ομως κατα ποσο επιτρεπεται να στειλω λινκ αλλης ιστοσελιδας σε ποστ! Αν οχι, ας διαγραφει το σχολιο!! https://iguru.gr/2015/07/29/49891/force-install-windows-10/

 

πηγη: iguru.gr

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τον παραπάνω τρόπο, υπάρχει και εργαλείο για αναγκαστικό κατέβασμα:

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τον παραπάνω τρόπο, υπάρχει και εργαλείο για αναγκαστικό κατέβασμα:

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

 

 

 

Έτσι το έκανα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον τα ενεργοποιήσεις δωρεάν μέσα στον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας τους είναι δωρεάν για πάντα... Κάνοντας αναβάθμιση παίρνεις ένα Windows 10 Product Key... Οπότε αν κάνεις φορμάτ μετά από 2 χρονια και χρησιμοποιήσεις το ίδιο κλειδί θα είσαι μια χαρά...

Δεν υπάρχει product key στα 10 , όπως παλιά.

Δηλαδή να στο δίνουν ξεχωριστά.

Οπότε Πώς θα το χρησιμοποιήσει στο μέλλον;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει product key στα 10 , όπως παλιά.

Δηλαδή να στο δίνουν ξεχωριστά.

Οπότε Πώς θα το χρησιμοποιήσει στο μέλλον;

 

***Πέρασα με επιτυχία και στον δεύτερο Pc (hp) τα W10 μέσα σε δυο ώρες απο την ώρα που του ζήτησα να ψάξει για αναβάθμιση και της τελευταίες ενημερώσεις του W8,1

 

Ο αριθμός του προϊόντος προφανώς είναι και η άδεια των W10;)

 

http://s24.postimg.org/a8a2zd36d/2015_08_02_15_53_10.jpg

screen shot

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

***Πέρασα με επιτυχία και στον δεύτερο Pc (hp) τα W10 μέσα σε δυο ώρες απο την ώρα που του ζήτησα να ψάξει για αναβάθμιση και της τελευταίες ενημερώσεις του W8,1

 

Ο αριθμός του προϊόντος προφανώς είναι και η άδεια των W10;)

 

http://s24.postimg.org/a8a2zd36d/2015_08_02_15_53_10.jpg

screen shot

 

Το αναγνωριστικό προϊόντος είναι ο αριθμός που παίρνει ο υπολογιστής σου από τη MSFT μετά την ενεργοποιήσει με ένα Product Key, δεν θα χρησιμοποιήσεις αυτό μελλοντικά αν κάνεις format, αλλάξεις κάποιο hardware κτλ και σου ζητήσει κλειδί!

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...