Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα είναι πολύ γρήγορα τα 10! Καμία σχέση με τα 7 που είχα πριν. Ακόμα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο κόλλημα η πρόβλημα. Ο υπολογιστής μου είναι acer!

 

Πριν περάσω τα 10 όμως, είχα κάνει φορματ τον υπολογιστή και δεν είχε σχεδον τίποτα μεσα! Όταν πέρασα τα 10 άντε να είχε ο υπολογιστής 2 έγγραφα, το winzip και το rarzip και 2 φώτο μέσα όλα κ όλα! Μπορεί γι αυτό να πάει σφαιρατα!! Αν ήταν γεματος και έβαζα τα 10 θα είχα καθυστερήσεις στην απόκριση και προβλήματα πιστεύω..... Υποθεσεις κάνω δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα έχει αρκετά μέσα για αυτό Θ του κάνω καθαρή εγκατάσταση.. Δεν είναι που γρήγορο σε σχέση με πριν.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως μια επαναφορά θα λύσει όλα τα προβλήματα.......καθαρή εγκατάσταση των W10

 

http://s7.postimg.org/tvvndy8kb/Picture0001.png

free image uploading

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Tελικα εμενα δεν εγινε η αναβαθμιση. Μου εβγαλε τα γνωστα σφαλματα. Εχω δοκιμασει ολες τις λυσεις που εχουν δοθει.

Αν κανω την εγκατασταση με iso πρεπει να παρω τα αρχεια μου γιατι θα ειναι clean install ετσι?

Ποσα gb ειναι το κατεβασμα? Θελει απλο dvd 4.7gb η περισσοτερα? Το φλασακι μου ειναι φισκα και δεν εχω αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως μια επαναφορά θα λύσει όλα τα προβλήματα.......καθαρή εγκατάσταση των W10

 

http://s7.postimg.org/tvvndy8kb/Picture0001.png

free image uploading

Ναι αυτό επέλεξα και εγώ και το τρέχω αυτή την στιγμή.

Επειδή είναι λαπτοπ της γυναίκας δεν ήθελα να μπω σε διαδικασία να κατεβάσω αρχείο iso και να το κάνω με την κλασσική μέθοδο αφού δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα εμενα δεν εγινε η αναβαθμιση. Μου εβγαλε τα γνωστα σφαλματα. Εχω δοκιμασει ολες τις λυσεις που εχουν δοθει.

Αν κανω την εγκατασταση με iso πρεπει να παρω τα αρχεια μου γιατι θα ειναι clean install ετσι?

Ποσα gb ειναι το κατεβασμα? Θελει απλο dvd 4.7gb η περισσοτερα? Το φλασακι μου ειναι φισκα και δεν εχω αλλο.

 

Δεν είναι clean install. Θα πατήσεις να κάνεις αναβάθμιση και όπως είναι το σύστημα σου θα το βρείς και μετά. Απλά άφησε το λίγη ώρα να κάνει τα δικά του γιατί στην αρχή θα σέρνεται. Ουσιαστικά μεταφέρει και ξανακάνει εγκατάσταση τα πάντα και στα φτιάχνει όπως τα είχες. Ειναι εξαιρετικά πολύπλοκο και κάνει απο 1 ώρα μέχρι 3-4 ώρες, ανάλογα του πόσα πράγματα έχεις μέσα. Αφού κάνεις την αναβάθμιση, τότε αν θες μπορείς να κάνεις clean install.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό επέλεξα και εγώ και το τρέχω αυτή την στιγμή.

Επειδή είναι λαπτοπ της γυναίκας δεν ήθελα να μπω σε διαδικασία να κατεβάσω αρχείο iso και να το κάνω με την κλασσική μέθοδο αφού δεν ξέρω.

 

Αν μπορέσεις πες μας τις εντυπώσεις σου αφού το κανεις.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσεις πες μας τις εντυπώσεις σου αφού το κανεις.

Έχει λίγη ώρα που τελείωσα..

Μια μικρή διαφορά την έχει σε απόδοση αλλά όχι κάτι σημαντικό. Το καλό είναι ότι έσβησε από μέσα τα πάντα και έκανε το σύστημα πιο φρέσκο. Το χρειαζόταν αυτό άλλωστε το έχουμε το λαπτοπ 3 χρόνια.

 

Κατέβασε και τις οποίες αναβαθμίσεις είχε διαθέσιμες και τις έβαλε.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχω πλέον το office και θα πρέπει να το βάλω ξανά όπως επίσης και να σεταρω ξανά λογαριασμούς email.

 

Η όλη διαδικασία κράτησε κάνα δυωρο το πολύ.

 

Γενικά είμαι ευχαριστημένος από την εμφάνιση αν και νομίζω την μπαταρία την ρουφάει όπως η μικρή μου κόρη την γρανιτα φράουλα..... :p

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς που ήρθαν, η ειδοποίηση που φάνηκε;

Είχατε όλοι αγορασμένα τα 7/8/8.1;

Δεν έχει νόημα να περιμένεις για την ειδοποίηση αφού υπάρχει τρόπος να το κάνεις χερατα όποτε θες και είναι και επίσημος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα να περιμένεις για την ειδοποίηση αφού υπάρχει τρόπος να το κάνεις χερατα όποτε θες και είναι και επίσημος.

 

 

 

Αυτόν τον καιρό δεν εχω ώρα για διάβασμα και για αυτό δεν διάβασα, για να πω την αλήθεια, ούτε τις τελευταίες 5 σελίδες.

 

Μάλλον θα λες για το iso.

Έκανα καθαρή εγκατάσταση από iso τα 8.1 και έβαλα μόνο δυο προγράμματα, ακριβώς για να είναι οσο γίνεται καθαρό το laptop. Η χρήση που θα του κάνω είναι περιορισμένη στο kodi και browsing.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγη ώρα που τελείωσα..

Μια μικρή διαφορά την έχει σε απόδοση αλλά όχι κάτι σημαντικό. Το καλό είναι ότι έσβησε από μέσα τα πάντα και έκανε το σύστημα πιο φρέσκο. Το χρειαζόταν αυτό άλλωστε το έχουμε το λαπτοπ 3 χρόνια.

 

Κατέβασε και τις οποίες αναβαθμίσεις είχε διαθέσιμες και τις έβαλε.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχω πλέον το office και θα πρέπει να το βάλω ξανά όπως επίσης και να σεταρω ξανά λογαριασμούς email.

 

Η όλη διαδικασία κράτησε κάνα δυωρο το πολύ.

 

Γενικά είμαι ευχαριστημένος από την εμφάνιση αν και νομίζω την μπαταρία την ρουφάει όπως η μικρή μου κόρη την γρανιτα φράουλα..... :p

 

Χαχχαχααχαχαχαχ ευτυχώς δεν έχω γρανίτα μπουχαχα. Ευχαριστώ,πολυ για την απάντηση! Θα το σκεφτώ κι εγώ και θα πραξω αναλόγως!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην φάση που φαίνεται. Πότε θα μου ζητήσει το κλειδί;

 

Νομίζω πως θα σου το είχε ζητήσει. Απο εδώ και πέρα απλά περιμένεις να τελειώσει και να κάνεις κάποιες ρυθμίσεις για Internet και γενικά για τις εφαρμογές των Windows.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δεν ζητάει παιδιά... Απλά τα ενεργοποιεί με το κλειδί που είχατε σε Win 7/8

Έτσι ακριβός, σε καμία φάση της αναβάθμισης δεν ζητάει κλειδί...

Link to comment
Share on other sites

Όλα πήγαν καλά. Εδώ και λίγα λεπτά τελείωσε η εγκατάσταση και πλέον πέρασα στην εποχή των 10. Τα πάντα δουλεύουν όπως τα άφησα.

 

Μόνο που στον edge δεν βλέπω ακόμη τους σελιδοδείκτες μου.

 

Θα το αφήσω λίγη ώρα στην ησυχία του και το πρωί αύριο θα το δω αναλυτικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Για τον edge δεν ξέρω ακόμη... Θέλει χρόνο για να βγάλει κάποιος συμπέρασμα αν ει αι καλός η όχι....θα περιμένω εγώ τουλάχιστον και κάποιον πιο έμπειρο να πει τη άποψη του....
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους εκανα αναβαθμιση και εγω πριν λιγο. Πρωτες εντυπωσεις θετικες. :)

Περιμενα να ειναι αργος ο υπολογιστης γιατι διαβαζα σε πολλους οτι σερνεται, αλλα ειναι κομπλε νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σε ένα σταθερό PC vista (svista) για να πάω στα 10αρια πρέπει πρώτα να του περάσω 8αρια....?:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην φάση που φαίνεται. Πότε θα μου ζητήσει το κλειδί;

Σε μένα δεν ζήτησε τίποτα!! Είχες κάνει κράτηση ή κατέβασες τα 10 από το site της microsoft?

Link to comment
Share on other sites

Έχω σε ένα σταθερό PC vista (svista) για να πάω στα 10αρια πρέπει πρώτα να του περάσω 8αρια....?:wacko:

 

Από τη στιγμή που τα Vista δεν δικαιούνται δωρεάν αναβάθμιση, προχωράς κανονικά σε Windows 10. Αν έχεις γνήσιο κλειδί και θες να περάσεις τα 10 κι εκεί μέσω δωρεάν upgrade, πρέπει πρώτα να περάσεις τα Windows 8 και μετά, αφού κάνει αναβάθμιση σε 8.1 και 8.1 blue, τότε θα ξεκινήσουν τα 10ρια.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα office σπασμένα και φυσικά ζητούσε κωδικό.... Κλειδί. Έβαλα ένα δύο που κατέβασα αλλά δεν το δέχτηκε.

Εάν κατεβάσω ζπο το store αυτά που είναι για mobile έκδοση όπως λέει θα έχω κάποιο πρόβλημα στην χρήση τους στο λαπτοπ;;

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν ζήτησε τίποτα!! Είχες κάνει κράτηση ή κατέβασες τα 10 από το site της microsoft?

 

και τα δυο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά από μια μέρα χρήσης έβγαλε μήνυμα ότι δεν είναι ενεργοποιημένα και να αλλάξω κλειδί.

Όμως τώρα δεν μπορώ να κάνω κάτι, αφού το κλειδί από τα 8.1 δεν παίζει στα 10.

Αλλού διάβασα ότι είναι θέμα των servers της Microsoft.

Θα περιμένω να δω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...