Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα εξακολουθει να μην μπαινει στο store.εσας?

Όλα δουλεύουν τέλεια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλα δουλεύουν τέλεια.

 

περιεργο βγαζει ενα σφαλμα και δεν ανοιγει 3 μερες.υπαρχει καποια λυση?κατα καποιον τροπο να το ξανακατεβασω?

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Προερχομαι απο αναβαθμηση των 8.1 σε 10.

Η ερωτηση μου ειναι πως μπορω να παρω το κλειδι ωστε αν κατεβασω το iso για clean installation να το περασω μετα? Sorry αν εχει απαντηθει ξανα αλλα δεν το βρηκα στις προηγουμενες σελιδες...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Προερχομαι απο αναβαθμηση των 8.1 σε 10.

Η ερωτηση μου ειναι πως μπορω να παρω το κλειδι ωστε αν κατεβασω το iso για clean installation να το περασω μετα? Sorry αν εχει απαντηθει ξανα αλλα δεν το βρηκα στις προηγουμενες σελιδες...

 

δεν χρειαζετε...κάνεις καθαρή εγκατάσταση και το λειτουργικό ενεργοποιείτε μόνο του.αφού έκανες αναβάθμιση έχει διαβάσει το hardware που έχεις....μόνο αν αλλάξεις κάνα σκληρό η κάτι άλλο μπορεί να έχεις θέμα.

όταν κάνεις εγκατάσταση,προσπερνάς το σημείο του κλειδιού και όταν συνδεθείς στο νετ γίνετε ενεργοποίηση αυτόματα.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Προερχομαι απο αναβαθμηση των 8.1 σε 10.

Η ερωτηση μου ειναι πως μπορω να παρω το κλειδι ωστε αν κατεβασω το iso για clean installation να το περασω μετα? Sorry αν εχει απαντηθει ξανα αλλα δεν το βρηκα στις προηγουμενες σελιδες...

Πρέπει να έχει αναφερθεί 10 φορές στις προηγούμενες σελίδες ότι δεν υπάρχει πια το κλασικό κλειδί που συνοδεύει την κάθε εγκατάσταση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Προερχομαι απο αναβαθμηση των 8.1 σε 10.

Η ερωτηση μου ειναι πως μπορω να παρω το κλειδι ωστε αν κατεβασω το iso για clean installation να το περασω μετα? Sorry αν εχει απαντηθει ξανα αλλα δεν το βρηκα στις προηγουμενες σελιδες...

 

speccy

θα σε βοηθήσει.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

εμενα εξακολουθει να μην μπαινει στο store.εσας?

 

περιεργο βγαζει ενα σφαλμα και δεν ανοιγει 3 μερες.υπαρχει καποια λυση?κατα καποιον τροπο να το ξανακατεβασω?

 

βασικα παρατηρησα οτι δεν με αφηνει να βαλω τον λογαριασμο μου microsoft ουτε σαν διαχειριστης ουτε στο store ουτε καν στο skype.καμια ιδεα?τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Προερχομαι απο αναβαθμηση των 8.1 σε 10.

Η ερωτηση μου ειναι πως μπορω να παρω το κλειδι ωστε αν κατεβασω το iso για clean installation να το περασω μετα? Sorry αν εχει απαντηθει ξανα αλλα δεν το βρηκα στις προηγουμενες σελιδες...

 

Ένα απο τα παρακάτω έχεις......;)

 

http://s9.postimg.org/ec9cqs3vz/Picture0002.png

photo uploading websites

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βασικα παρατηρησα οτι δεν με αφηνει να βαλω τον λογαριασμο μου microsoft ουτε σαν διαχειριστης ουτε στο store ουτε καν στο skype.καμια ιδεα?τι παιζει?

 

Έχω την βεβαιότητα οτι κάτι δεν κάθισε σωστά....!!!! Εγώ θα έκανα μια επαναφορά...!;)

 

http://s21.postimg.org/w9sigjt7r/Picture0003.png

picture sharing

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω την βεβαιότητα οτι κάτι δεν κάθισε σωστά....!!!! Εγώ θα έκανα μια επαναφορά...!;)

 

http://s21.postimg.org/w9sigjt7r/Picture0003.png

picture sharing

 

και καλα την ειχες.του εκανα ολα δειχνουν οκ τωρα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τέλος καλό όλα καλά.

Σήμερα κατάφερα και έκανα την αναβάθμιση επιτέλους.

Έψαξα και βρήκα ότι δεν είναι το βασικό για την αναζήτηση Ο πρώτος αριθμός error, δλδ το 0x8007002 αλλά ολόκληρος, μαζί με τον δεύτερο , μου έβγαζε 0x8007002C 4000D, και αυτό το είχαν πολλοί λόγω antivirus, έβαλα το avast και σε μια ώρα ήταν έτοιμο.

Πρώτες εντυπώσεις αρκετά καλές, γρήγορα παρόλο που ακόμα κάνει κάποιες διεργασίες, όλα δουλεύουν όπως και πριν με τα 8.1 και ο edge φοβερά γρήγορος, αν έχει αργότερα και τα κατάλληλα add-on θα ξεχάσω Firefox & chrome.

 

Εχω μια απορια....

πριν την αναβαθμιση ειχα στον δισκο μου 33 γιγα με κατεβασμενα τα win10 (ηταν στον φακελο $Windows.~WS)....

τωρα εχω στον φακελο $Windows.~BT 3,2 γιγα, στον φακελο που ειχα τα 10αρια, $Windows.~WS και παλι 5,6 γιγα και τον νεο φακελο windows old περιπου 21 γιγα....

πως γινεται να εχω ελευθερο χωρο 36 γιγα? τοσο πιο μικρα ειναι τα win 10? τον φακελο windows old ξερω οτι μπορω να τον σβησω αφου κατα 99,9% δεν θα γυρισω στα 8.1, τους αλλους δυο που αναφερω παραπανω, μπορω να τους σβήσω?

 

Κλεινοντας να πω οτι αφου εσβησα τους τρεις παραπανω φακελους, πλεον εχω ... 60,2 γιγα.... δεν μπορω να καταλαβω απο που τοσο μεγαλη διαφορα....

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και τις δύο φορές που έκανα την αναβάθμιση γύρισα πίσω στα 8... Ο λόγος είναι ότι με το που τελείωνε την αναβάθμιση το λαπτοπ γινόταν υπερβολικά αργό και μετά από λίγη ώρα ανοιχτό έκανε επανεκκίνηση....

 

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?? Να το κοιτάξω...

 

Επίσης σκέφτομαι να κάνω clean install αλλά δεν θέλω να μπλέκω να γυρίσω πάλι στα 8 και να ξανακάνω τις ρυθμίσεις...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τέλος καλό όλα καλά.

Σήμερα κατάφερα και έκανα την αναβάθμιση επιτέλους.

Έψαξα και βρήκα ότι δεν είναι το βασικό για την αναζήτηση Ο πρώτος αριθμός error, δλδ το 0x8007002 αλλά ολόκληρος, μαζί με τον δεύτερο , μου έβγαζε 0x8007002C 4000D, και αυτό το είχαν πολλοί λόγω antivirus, έβαλα το avast και σε μια ώρα ήταν έτοιμο.

Πρώτες εντυπώσεις αρκετά καλές, γρήγορα παρόλο που ακόμα κάνει κάποιες διεργασίες, όλα δουλεύουν όπως και πριν με τα 8.1 και ο edge φοβερά γρήγορος, αν έχει αργότερα και τα κατάλληλα add-on θα ξεχάσω Firefox & chrome.

 

Εχω μια απορια....

πριν την αναβαθμιση ειχα στον δισκο μου 33 γιγα με κατεβασμενα τα win10 (ηταν στον φακελο $Windows.~WS)....

τωρα εχω στον φακελο $Windows.~BT 3,2 γιγα, στον φακελο που ειχα τα 10αρια, $Windows.~WS και παλι 5,6 γιγα και τον νεο φακελο windows old περιπου 21 γιγα....

πως γινεται να εχω ελευθερο χωρο 36 γιγα? τοσο πιο μικρα ειναι τα win 10? τον φακελο windows old ξερω οτι μπορω να τον σβησω αφου κατα 99,9% δεν θα γυρισω στα 8.1, τους αλλους δυο που αναφερω παραπανω, μπορω να τους σβήσω?

 

Κλεινοντας να πω οτι αφου εσβησα τους τρεις παραπανω φακελους, πλεον εχω ... 60,2 γιγα.... δεν μπορω να καταλαβω απο που τοσο μεγαλη διαφορα....

 

Μπράβο ωραίος. Εγώ προηγουμένως με τα Win8.1 σε 64αρη ssd, είχα ελεύθερο με περισσότερα προγράμματα σε σχέση με τώρα, 13 gb. Τώρα έχω 25. Πολύ μεγάλη διαφορά. Η είναι μικρότερα τα Windows, ή εφαρμόζεται κάποια άλλη τεχνική για την εξοικονόμηση χώρου. Ο Edge είναι ταχύτατος ναι και λογικά Σεπτέμβρη θα έχει και addons, έχω ξεχάσει ήδη Firefox. Εμένα με χαλάει λίγο που με πολλές καρτέλες κολλάει λίγο, και που δεν μπορώ να βάλω σωστά τα bookmarks από firefox. Τα πέρασα από μέσω internet explorer, αλλά μου τα βγάζει ανάποδα στη γραμμή αγαπημένων :wacko: :wacko:

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και τις δύο φορές που έκανα την αναβάθμιση γύρισα πίσω στα 8... Ο λόγος είναι ότι με το που τελείωνε την αναβάθμιση το λαπτοπ γινόταν υπερβολικά αργό και μετά από λίγη ώρα ανοιχτό έκανε επανεκκίνηση....

 

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?? Να το κοιτάξω...

 

Επίσης σκέφτομαι να κάνω clean install αλλά δεν θέλω να μπλέκω να γυρίσω πάλι στα 8 και να ξανακάνω τις ρυθμίσεις...

 

Πρέπει να πας κάτω αριστερά, πάτα το σήμα τον windows -> settings-> System -> power & sleep -> additional settings -> από αριστερά πας στο "choose what the power buttons do" -> change settings that are currently unavaible -> και ξετσικαρεις την επιλογή που λέει "Turn on fast startup" -> και τέλος πατάς "save changes .

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανένας θέμα με lag στα windows 10.Εμένα το pc κολλάει τελείως αν ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω για να το επιδιορθώσω ή αν μπορώ να γυρίσω σε windows 8.1.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ από 7 σε 10 σε λαπ τοπ. Σχεδόν όλα πήγαν καλά. Μία παρατήρηση. Πριν, με τα 7 είχα ελεύθερα γύρω στα 12 γίγα στο δίσκο. Τώρα με τα 10 έχω 106... :wacko: Δε με χαλάει, αλλά ΤΙ ΕΓΙΝΕ;

Και αν ξέρει κάποιος να μου λύσει το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ: ΔΕΝ μπορώ να κάνω κάτω κύλιση απο το touch pad. ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ καθόλου. Έχω, φυσικά, τσεκάρει και την "κύλιση κάτω" και την κύλιση με δύο δάχτυλα. Το σύστημα λέει ότι οι drivers του touch pad είναι ενημερωμένοι.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανένας θέμα με lag στα windows 10.Εμένα το pc κολλάει τελείως αν ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω για να το επιδιορθώσω ή αν μπορώ να γυρίσω σε windows 8.1.

 

Έχω την βεβαιότητα οτι κάτι δεν ''κάθισε'' σωστά....!!!! Εγώ θα έκανα μια επαναφορά...!;) το έχω πει πολλές φορές, όταν η Win 10 ''καθίσει'' σωστά.......πετάει...!!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας κάτω αριστερά, πάτα το σήμα τον windows -> settings-> System -> power & sleep -> additional settings -> από αριστερά πας στο "choose what the power buttons do" -> change settings that are currently unavaible -> και ξετσικαρεις την επιλογή που λέει "Turn on fast startup" -> και τέλος πατάς "save changes .

 

Χμμμ, θα κάνω άλλη μία προσπάθεια αναβάθμισης και θα το τεστάρω να δω... Thanks πάντως :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έκανα και γω αναβάθμιση από τα 8.1 στα 10 και είχα θέμα με την απενεργοποίηση του λαπτοπ. Ενώ πάταγα απενεργοποίηση, έσβησε η οθόνη, έσβησε το ledάκι του σκληρού και το ρεύμα στα usb, το λαπτοπ όμως δεν έκανε απενεργοποίηση. Άκουγα τα ανεμιστηράκια να δουλεύουν και το φωτιζόμενο πληκτρολόγιο έμενε ανοιχτό. Κατέβασα τα win10 σε usb stick, έκανα format, νέα εγκατάσταση των win10, κατέβασα και τους drivers από το site του κατασκευαστή και τώρα πλέον όλα δουλεύουν κομπλέ

Να προσθέσω ότι μετά τη νέα εγκατάσταση, έκανα και μια επαναφορά γιατί τα win10 με σκέτη εγκατάσταση δεν έκατσαν σωστά (δεν μ έκανε εγκατάσταση τους drivers). Χρόνος εγκατάστασης 30 λεπτά. Χρόνος επαναφοράς/αποκατάσταση win10, 5ώρες!!!!!

Edited by Papaioannou
Link to comment
Share on other sites

Και αν ξέρει κάποιος να μου λύσει το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ: ΔΕΝ μπορώ να κάνω κάτω κύλιση απο το touch pad. ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ καθόλου. Έχω, φυσικά, τσεκάρει και την "κύλιση κάτω" και την κύλιση με δύο δάχτυλα. Το σύστημα λέει ότι οι drivers του touch pad είναι ενημερωμένοι.

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το touch pad της Synaptics

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το touch pad της Synaptics

 

Από τη διαχείριση εφαρμογών κάντε απεγκατάσταση τους drivers του touch pad και στη συνέχεια κατεβάστε τους νέους drivers από το site του κατασκευαστή για win10

Link to comment
Share on other sites

Από τη διαχείριση εφαρμογών κάντε απεγκατάσταση τους drivers του touch pad και στη συνέχεια κατεβάστε τους νέους drivers από το site του κατασκευαστή για win10

 

Μα, όταν στις ιδιότητες του touch pad έκανα ενημέρωση μου είπε ότι είναι ενημερωμένο... :wacko:

 

edit

Και εδώ http://www.synaptics.com/en/drivers.php δεν βλέπω πουθενά windows 10.

Edited by MPOMPIO
Link to comment
Share on other sites

Μα, όταν στις ιδιότητες του touch pad έκανα ενημέρωση μου είπε ότι είναι ενημερωμένο... :wacko:

 

Φίλε μου αυτό είναι ένα πρόγραμμα του touch pad εγκατεστημένο σε προηγούμενο λογοσμικό. Όπως και οι drivers. Προφανώς και μπορεί να είναι ενημερωμένο το πρόγραμμα του touch pad, αλλά οι drivers ήταν για τα προηγούμενα Windows. Γι αυτό λέω απεγκατάσταση των παλιών και εκ νέου εγκατάσταση των drivers. Όχι του προγράμματος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...