Jump to content

Microsoft Windows 10


dimitris44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου φαινεται καπως το 2015 να ξαφνιαζομαστε και δηθεν να εξοργιζομαστε για τα προσωπικα μας δεδομενα. Στην web 2.0 εποχη ξεκινησε ολο αυτο, ιντερνετικα τουλαχιστον. Οταν εισαι 24/7 εκτεθειμενος σε social media, το ιδιο δεν συμβαινει; Και μη μου πειτε πως γινεται με την δικη σας βουληση, γιατι τοτε μαλλον θα πρεπει να ξαναδιαβασετε τους ορους χρησης.

 

Για να μην παρεξηγηθω δεν εγκρινω τη φιλοσοφια της MS αλλα δεν μπορω να το παιζω και "επαναστατης" χωρις αιτια.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου φαινεται καπως το 2015 να ξαφνιαζομαστε και δηθεν να εξοργιζομαστε για τα προσωπικα μας δεδομενα. Στην web 2.0 εποχη ξεκινησε ολο αυτο, ιντερνετικα τουλαχιστον. Οταν εισαι 24/7 εκτεθειμενος σε social media, το ιδιο δεν συμβαινει; Και μη μου πειτε πως γινεται με την δικη σας βουληση, γιατι τοτε μαλλον θα πρεπει να ξαναδιαβασετε τους ορους χρησης.

 

Για να μην παρεξηγηθω δεν εγκρινω τη φιλοσοφια της MS αλλα δεν μπορω να το παιζω και "επαναστατης" χωρις αιτια.

 

Τουλάχιστον σε ό,τι αφορά τα Social, Cloud κτλ εκεί ξέρεις ότι τίποτε δεν είναι ασφαλές και προσέχεις, αλλά δεν είναι δυνατόν να διαβάζω ότι η MSFT μπορεί να έχει πρόσβαση στα mail, αυτό είναι τρελό! Στο Facebook ας κάνουν ό,τι θέλουν, προσέχω τι ανεβάζω και τι κάνω πχ αλλά όταν έχω επικοινωνία με κάποιον θέλω τη μέγιστη ασφάλεια.

Επίσης, δεν κατάλαβα το "γυρίστε σε τοπικό λογαριασμό". Από τα Windows 8/8.1 που τα metro apps ήρθαν στα Windows ήρθαν με την λογική "έχεις email, δες κατευθείαν την ειδοποίηση και άνοιξε το app", οπότε το να γυρίσεις σε τοπικό είναι σαν να έχεις τα Windows 7 και να αφαιρείς τις μισές δυνατότητες του λειτουργικό καθώς ακόμα και η Cortana που είναι άχρηστη για μας, θέλει hotmail. Από την άλλη, αν πεις "θα αλλάξω σε τοπικό και θα βάλω τα στοιχεία μόνο στο mail" πάλι δεν έχει καμία λογική γιατί αν κοιτάνε το mail σου, τι πληροφορίες θα σου πάρουν από το Store ή από το Xbox πχ? Οπότε, ή τα δίνεις όλα και έχεις 10, είτε δίνεις τα "μισά" και έχεις 8 είτε γυρνάς σε XP/Vista/7.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Με win10 η φόρτιση της μπαταρίας πήγαινε μέχρι 80%.Με win8.1 η φόρτιση στο 100%.Είναι bug των win10?H Microsoft γνωρίζει καλύτερα τα θέματα της μπαταρίας από την Sony?Και αν τώρα το ανακάλυψε ότι έτσι προστατεύεται η μπαταρία,τότε τόσα χρόνια γιατί δεν το διόρθωνε και στα win8?
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι φταίει αλλά δεν λειτουργεί σωστά το GoPro studio! Ανοίγει μεν, δεν εμφανίζεται σωστά δε. Για μένα είναι πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Με win10 η φόρτιση της μπαταρίας πήγαινε μέχρι 80%.Με win8.1 η φόρτιση στο 100%.Είναι bug των win10?H Microsoft γνωρίζει καλύτερα τα θέματα της μπαταρίας από την Sony?Και αν τώρα το ανακάλυψε ότι έτσι προστατεύεται η μπαταρία,τότε τόσα χρόνια γιατί δεν το διόρθωνε και στα win8?

 

Για κοίτα το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6256326#post6256326 μηπως σε βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Με win10 η φόρτιση της μπαταρίας πήγαινε μέχρι 80%.Με win8.1 η φόρτιση στο 100%.Είναι bug των win10?H Microsoft γνωρίζει καλύτερα τα θέματα της μπαταρίας από την Sony?Και αν τώρα το ανακάλυψε ότι έτσι προστατεύεται η μπαταρία,τότε τόσα χρόνια γιατί δεν το διόρθωνε και στα win8?

Εμενα με τα 8.1 πηγαινε στο 80% (ειχα την προστασια μπαταριας ενεργοποιημενη) και αραια και που ανεβαινε στο 90%, με τα 10αρια ειναι στο 91% αλλα μια δυο φορες το ειδα 99% και μια φορα 85%.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τα WINDOWS 10 σε Laptop HP αλλά έχω πρόβλημα με την ανάλυση οθόνης. Στις ρυθμίσεις εμφανίζονται μόνο 2 ρυθμίσεις ανάλυσης η οποία όμως δεν με ικανοποιούν καθόλου. Προσωπικά θέλω υψηλότερη αναλύση, όπως αυτή που είχα με τα windows 8.1. Έψαξα στο site της HP για drivers αλλά δεν υπάρχει για τα 10αρια. Τι να κάνω? Κάνω κάτι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει προεπιλεγεί κάποια άλλη κάρτα γραφικών ή δεν έχει ενημερωθεί η υπάρχουσα... Πήγαινε στην έναρξη πατα αριστερό κλικ και μετά διαχείριση συσκευών... Εκεί που λέει προσαρμογέας οθόνης τι σου γράφει...??? Μήπως έχει κάποιο θαυμαστικό σε κάποιο ή έχει ενεργοποιημένο το "Βασικό προσαρμογέα οθόνης"????
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

΄Εκανα εγκατάσταση των win10 σε sony vaio αλλά επειδή δεν μου <<άρεσαν>> επέστρεψα στα win8.1.΄Εχω τα win10 σε ISO σε usb στικάκι,γνωρίζω και τα κλειδιά.Μετά τον Ιούλιο του 2016 που λήγει η δωρεάν εγκατάσταση θα μπορέσω να εγκαταστήσω αν αλλάξω γνώμη ξανά δωρεάν τα win10?
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

΄Εκανα εγκατάσταση των win10 σε sony vaio αλλά επειδή δεν μου <<άρεσαν>> επέστρεψα στα win8.1.΄Εχω τα win10 σε ISO σε usb στικάκι,γνωρίζω και τα κλειδιά.Μετά τον Ιούλιο του 2016 που λήγει η δωρεάν εγκατάσταση θα μπορέσω να εγκαταστήσω αν αλλάξω γνώμη ξανά δωρεάν τα win10?

 

Όποτε θες, μέσα στον χρόνο...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όποτε θες, μέσα στον χρόνο...!!!

Αναφέρθηκα στον Ιούλιο του 2016.Δηλαδή μετά τη συμπλήρωση του χρόνου.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκα στον Ιούλιο του 2016.Δηλαδή μετά τη συμπλήρωση του χρόνου.

 

Μονο αν το αγοράσεις.....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα έκανε ήδη μια φορά εγκατάσταση δεν θεωρείται ότι τα ενεργοποίησε άρα τα "έδεσε" με την μητρική του; νομίζω ότι θα πρέπει να μπορεί να τα περάσει κανονικά....
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μου έβγαλε ο υπολογιστής μου αναβάθμιση στα windows 10 αλλά διστάζω να τα περάσω διότι φοβάμαι ότι πολλοί drivers δεν θα υποστηρίζονται αληθεύει? ή όχι. είναι πιο γρήγορα από τα windows 8,1 ? επίσης εάν κάποιος έχει windows 7 μη ενεργοποιημένα ,( δηλαδή αυθεντικά είναι αλλά έχω χάσει τον κωδικό ενεργοποίησης ) μπορεί να κάνει αναβάθμιση στα 10 ? . γενικά είναι πιο γρήγορα τα 10 και έχετε παρατηρήσει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής?

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μου έβγαλε ο υπολογιστής μου αναβάθμιση στα windows 10 αλλά διστάζω να τα περάσω διότι φοβάμαι ότι πολλοί drivers δεν θα υποστηρίζονται αληθεύει? ή όχι. είναι πιο γρήγορα από τα windows 8,1 ? επίσης εάν κάποιος έχει windows 7 μη ενεργοποιημένα ,( δηλαδή αυθεντικά είναι αλλά έχω χάσει τον κωδικό ενεργοποίησης ) μπορεί να κάνει αναβάθμιση στα 10 ? . γενικά είναι πιο γρήγορα τα 10 και έχετε παρατηρήσει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής?

 

Μέχρι στιγμής μόνο η Sony ενημέρωσε οτι (κάποιοι) drivers θα ενημερωθούν τέλη Σεπτ. αρχές Οκτ. Εγώ σε DELL - Hp & Toshiba satellite δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα. Όταν εγκαταστήσεις τα W10 καλό είναι (πριν το στήσεις) να κάνεις μια επαναφορά. Ρυθμίσεις > Ενημέρωσή & ασφάλεια > Αποκατάσταση > Επαναφορά αυτού του υπολογιστή.;) και τα Win.10 θα τρέχουν με :superman:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

1. μετα από clean installation w10 pro 64bit τα DVD από αυτά που νοικιάζω στο Βιντεο κλαμπ δεν παιζουν. Η Μαικροσοφτ θελει 15 δολλαρια για τον dvd player ενώ το δωρεαν VLC from the Store δεν μορεσα να τα κανω να παιξουν. Εβαλα ένα παληο WinDVD από εποχη XP και όλα καλα.

 

2. Το AVG Internet security 14, δεν καθεται. Θελει το AVG 15.

 

3. PHOTOSHOP 7 den καθησε σε ένα notebook HP i3, ενώ σε H5 i5 mia χαρα (εδώ θελω βοηθεια)

 

4. Corel 13 καθεται μονο με Windows installer και μετα τρεχουμε το αρχειο ΕΝ από το cd εγκαταστασης.

 

σημειωση = όλα τα προγράμματα είναι αγοραστα

 

αυτές είναι οι πρωτες μου παρατηρήσεις. Οποιος μπορει ας βοηθησει στο (3).

 

Τασσος

Link to comment
Share on other sites

1. μετα από clean installation w10 pro 64bit τα DVD από αυτά που νοικιάζω στο Βιντεο κλαμπ δεν παιζουν. Η Μαικροσοφτ θελει 15 δολλαρια για τον dvd player ενώ το δωρεαν VLC from the Store δεν μορεσα να τα κανω να παιξουν. Εβαλα ένα παληο WinDVD από εποχη XP και όλα καλα.

 

2. Το AVG Internet security 14, δεν καθεται. Θελει το AVG 15.

 

3. PHOTOSHOP 7 den καθησε σε ένα notebook HP i3, ενώ σε H5 i5 mia χαρα (εδώ θελω βοηθεια)

 

4. Corel 13 καθεται μονο με Windows installer και μετα τρεχουμε το αρχειο ΕΝ από το cd εγκαταστασης.

 

σημειωση = όλα τα προγράμματα είναι αγοραστα

 

αυτές είναι οι πρωτες μου παρατηρήσεις. Οποιος μπορει ας βοηθησει στο (3).

 

Τασσος

 

Καταρχήν, πόσες μέρες έχεις περασμένα τα Win.10 ? γιατί καθημερινά, και ιδίως της πρώτες μέρες έρχονται συνέχεια ενημερώσεις. Έκανες κανένα γκουκλαρισμα για PHOTOSHOP 7 σε Win.10 ??? ας πούμε...!

 

κοίτα αν βοηθάει ΕΔΩ...... ΕΔΩ

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, πόσες μέρες έχεις περασμένα τα Win.10 ? γιατί καθημερινά, και ιδίως της πρώτες μέρες έρχονται συνέχεια ενημερώσεις. Έκανες κανένα γκουκλαρισμα για PHOTOSHOP 7 σε Win.10 ??? ας πούμε...!

 

κοίτα αν βοηθάει ΕΔΩ...... ΕΔΩ

 

ok thanx for the link.

τα 10-αρια τα ειχα περασει αρχικα σαν update kai όλα καλα με το φωτοσοπ 7.

 

Όταν εκανα clean install τα 10-ρια καθησαν αλλα το φωτοσοπ δεν καθοταν, κολλαγε η διαδικασια εγκαταστασης. Δοκιμασα και run as administrator, compatibility mode, autoplay, setup, win installer αλλα τιποτα. Eixa κανει updates στα win10 συστηματικα μεχρι που δεν ειχε άλλο.

 

Σε ΗΡ i5 εκατσε , ενω se HP i3 δεν καθεται . ΤΑ W10 εγκατασταθηκαν από το ιδιο DVD clean install με διαφορα ωρων.

 

περιεργο....

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από ένα μήνα χρήσης γύρισα σε Windows 7. Δυστυχώς η MSFT έκανε το λάθος να βγάλει ένα πρώιμο λογισμικό στην αγορά ως τελικό και τώρα τρέχουμε να "μπαλώνουμε" τα όποια ατοπήματά της (Ram) με μεγάλες ενημερώσεις και νέες builds. Δυστυχώς όσο μεγάλο κι αν ήταν το feedback δεν δόθηκε μεγάλη σημασία σε αυτό.

 

Εν ολίγοις, για να μην σας κουράζω, το roll back το έκανα κανονικά από το DVD ύστερα από reset των Windows 10 που ήταν τελείως καταστροφικό. Ναι μεν η ταχύτητα ήταν καλή (λογικό αν σκεφτούμε ότι άδειασε τελείως από προγράμματα), αλλά δεν λειτουργούσε τίποτα! Στο πρώτο boot up δεν λειτουργούσε ούτε μία metro app, ούτε καν η αριθμομηχανή! Έκανα restart μπας και στρώσει και σε τοπικό λογαριασμό χωρίς κωδικό πρόσβασης είδα πάνω από το "Welcome" (που βρίσκεται στο κάτωθεν της εικόνας προφίλ) το κουτί εισαγωγής κωδικού!! Προσπερνόντας αυτά, πήγα να εγκαταστήσω τους ίδιους οδηγούς της κάρτας γραφικών που είχα βάλει και στο upgrade και μπήκαν με ένα σωρό σφάλματα (!), ο Egde σε κάθε σελίδα (ακόμα και μόνο στο Facebook) έβγαινε εκτός με not responding, η έναρξη και το τέρμα δεξί που πάνε στο desktop λειτουργούσαν όποτε ήθελαν, ξαφνικά μου απενεργοποίησε τη δυνατότητα να μπω στο Insider (μπορεί λόγω metered connection) κλπ.

 

Τέλος ένα άλλο που δεν κατάλαβα είναι το εξής: όταν πήγαινα να συνδεθώ στο mobile broadband, άνοιγε το μενού των ρυθμίσεων και έβαζα το PIN. Αν έκανα το ίδιο στη lock screen (μετά από sign out) μου πετούσε το κουτί στα δεξιά όπως γίνεται στα Windows 8/8.1 όταν συνδεόμαστε πάλι σε broadband ή WiFi.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από ένα μήνα χρήσης γύρισα σε Windows 7. Δυστυχώς η MSFT έκανε το λάθος να βγάλει ένα πρώιμο λογισμικό στην αγορά ως τελικό και τώρα τρέχουμε να "μπαλώνουμε" τα όποια ατοπήματά της (Ram) με μεγάλες ενημερώσεις και νέες builds. Δυστυχώς όσο μεγάλο κι αν ήταν το feedback δεν δόθηκε μεγάλη σημασία σε αυτό.

 

Εν ολίγοις, για να μην σας κουράζω, το roll back το έκανα κανονικά από το DVD ύστερα από reset των Windows 10 που ήταν τελείως καταστροφικό. Ναι μεν η ταχύτητα ήταν καλή (λογικό αν σκεφτούμε ότι άδειασε τελείως από προγράμματα), αλλά δεν λειτουργούσε τίποτα! Στο πρώτο boot up δεν λειτουργούσε ούτε μία metro app, ούτε καν η αριθμομηχανή! Έκανα restart μπας και στρώσει και σε τοπικό λογαριασμό χωρίς κωδικό πρόσβασης είδα πάνω από το "Welcome" (που βρίσκεται στο κάτωθεν της εικόνας προφίλ) το κουτί εισαγωγής κωδικού!! Προσπερνόντας αυτά, πήγα να εγκαταστήσω τους ίδιους οδηγούς της κάρτας γραφικών που είχα βάλει και στο upgrade και μπήκαν με ένα σωρό σφάλματα (!), ο Egde σε κάθε σελίδα (ακόμα και μόνο στο Facebook) έβγαινε εκτός με not responding, η έναρξη και το τέρμα δεξί που πάνε στο desktop λειτουργούσαν όποτε ήθελαν, ξαφνικά μου απενεργοποίησε τη δυνατότητα να μπω στο Insider (μπορεί λόγω metered connection) κλπ.

 

Τέλος ένα άλλο που δεν κατάλαβα είναι το εξής: όταν πήγαινα να συνδεθώ στο mobile broadband, άνοιγε το μενού των ρυθμίσεων και έβαζα το PIN. Αν έκανα το ίδιο στη lock screen (μετά από sign out) μου πετούσε το κουτί στα δεξιά όπως γίνεται στα Windows 8/8.1 όταν συνδεόμαστε πάλι σε broadband ή WiFi.

 

Γενικα υπάρχει θέμα λόγω του ότι οι περισσότεροι δεν έχουν βγάλει ακόμα drivers ενώ έβγαιναν συνέχεια builds. Το 80-90% των drivers λειτουργούν, αλλά υπάρχει ένα 10% που κάνει όλα τα προβλήματα. Στο δικό μου δεν έχω θέμα (Toshiba u940) αλλά σε κολλητού (Sony vaio) με ίδια χαρακτηριστικά ψιλο κολλάει και έχει κάποια θεματάκια.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Στον δικο μου Vaio VPCF1 δεν εχω κανενα προβλημα εδω και 10 μερες, εκανα αναβαθμιση απο 8.1 και δεν εκανα restore, αφου δεν ειχα θεματα, και τρεχει νερακι.

νομιζω το καλυτερο ειναι, αν δεν εχετε πορβληματα μετα την αναβαθμιση να μην κανετε restore, εκει μπορει να τα βρειτε μπαστουνια....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το έβαλα στο δικό μου μηχάνημα και όλα μια χαρά από αναβάθμιση των 8,1 απλά τώρα τελευταία μου κάνει κάτι νερά, του στυλ δεν ανοίγει ο chrome Πχ ή κολάει στο δεξί κλικ μέσα στον file manager σε διάφορους φακέλους και δεν μπορεί να συνδεθεί στο windows update.

Έχετε κάποια βοήθεια γι αυτό;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα υπάρχει θέμα λόγω του ότι οι περισσότεροι δεν έχουν βγάλει ακόμα drivers ενώ έβγαιναν συνέχεια builds. Το 80-90% των drivers λειτουργούν, αλλά υπάρχει ένα 10% που κάνει όλα τα προβλήματα. Στο δικό μου δεν έχω θέμα (Toshiba u940) αλλά σε κολλητού (Sony vaio) με ίδια χαρακτηριστικά ψιλο κολλάει και έχει κάποια θεματάκια.

 

Τελευταίο μήνυμα εδώ για να μην σας ζαλίζω κι εσάς. :lol:

Πρόβλημα με τους drivers δεν έχω, με τα Windows έχω καθώς βλέπω ότι ακόμα θέλουν δουλειά. Οποιαδήποτε άλλα Windows μπορώ να τα "πετάξω" στον υπολογιστή χωρίς ούτε ένα update και να είναι κομπλέ, αλλά τα 10 δεν μπορούν ακόμα χωρίς ενημερώσεις κι αυτό είναι ένα φάουλ για μένα γιατί δεν είμαι 24/7 συνδεδεμένος στο ίντερνετ. Από την άλλη, βλέπω ότι κάποια πράγματα ισχύουν όπως πχ με τα πειρατικά παιχνίδια ή έπεσα στην περίπτωση. Συγκεκριμένα, αντέγραψα αρχεία παιχνιδιών από το Steam (αγορασμένα) και τα έπαιξα με ***** γιατί λόγω ίντερνετ δεν μπορούσα να συνδεθώ στο Steam και κατ'επέκταση να παίξω και είδα ότι στα "πλαστά" με έβγαζε έξω με μηνύματα ότι το "τάδε" παιχνίδι έχει σταματήσει. Τέλος πάντων, πιστεύω ότι μέχρι το τέλος του χρόνου θα έχουν φτιάξει και τότε ίσως επιστρέψω λόγω και της νόμιμης άδειας. ;)

 

Και μία ερώτηση για το τέλος :p : Στο μηχάνημα έκανα upgrade από τα Windows 7, έκανα και clean install και ενεργοποιήθηκαν τα 10 από μόνα τους. Τώρα που ξαναγύρισα στα 7 αλλά με άλλη έκδοση (είχα τα Home τώρα έχω τα Ultimate), μπορώ απλά να τρέξω το ISO των 10 και να μαι κομπλέ ή θα πρέπει να ξαναγυρίσω σε Home Premιum και να ξανακάνω upgrade μέσω του tool της MSFT προκειμένου να ενεργοποιηθούν?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο μήνυμα εδώ για να μην σας ζαλίζω κι εσάς. :lol:

Πρόβλημα με τους drivers δεν έχω, με τα Windows έχω καθώς βλέπω ότι ακόμα θέλουν δουλειά. Οποιαδήποτε άλλα Windows μπορώ να τα "πετάξω" στον υπολογιστή χωρίς ούτε ένα update και να είναι κομπλέ, αλλά τα 10 δεν μπορούν ακόμα χωρίς ενημερώσεις κι αυτό είναι ένα φάουλ για μένα γιατί δεν είμαι 24/7 συνδεδεμένος στο ίντερνετ. Από την άλλη, βλέπω ότι κάποια πράγματα ισχύουν όπως πχ με τα πειρατικά παιχνίδια ή έπεσα στην περίπτωση. Συγκεκριμένα, αντέγραψα αρχεία παιχνιδιών από το Steam (αγορασμένα) και τα έπαιξα με ***** γιατί λόγω ίντερνετ δεν μπορούσα να συνδεθώ στο Steam και κατ'επέκταση να παίξω και είδα ότι στα "πλαστά" με έβγαζε έξω με μηνύματα ότι το "τάδε" παιχνίδι έχει σταματήσει. Τέλος πάντων, πιστεύω ότι μέχρι το τέλος του χρόνου θα έχουν φτιάξει και τότε ίσως επιστρέψω λόγω και της νόμιμης άδειας. ;)

 

Και μία ερώτηση για το τέλος :p : Στο μηχάνημα έκανα upgrade από τα Windows 7, έκανα και clean install και ενεργοποιήθηκαν τα 10 από μόνα τους. Τώρα που ξαναγύρισα στα 7 αλλά με άλλη έκδοση (είχα τα Home τώρα έχω τα Ultimate), μπορώ απλά να τρέξω το ISO των 10 και να μαι κομπλέ ή θα πρέπει να ξαναγυρίσω σε Home Premιum και να ξανακάνω upgrade μέσω του tool της MSFT προκειμένου να ενεργοποιηθούν?

 

Νομίζω έχει να κάνει με το κλειδί ενεργοποίησης των 7. Οπότε αν είναι το ίδιο δεν θ αέχεις θέμα λογικά.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και άλλη ενημέρωση από Nvidia ;)

 

http://s4.postimg.org/cau4fa33x/Picture0004.png

click image upload

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...