Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα

Δεν γνωρίζω με ποιο τροπο άλλαξα την αρχική οθόνη ( home )

πατώντας τωρα home με βγαζει σε μια οθονιά που δεν θέλω , θέλω την οθονιά που είχα με τον καιρό .

με ποιον τρόπο αλλάζω οθονιά ?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μην γελασετε...

δεν ειμαι ασχετος..

εδω κ 2-3 μερες δεν χτυπαει ηχος κλησης.. το κινητο μονο δονειται...

εβγαλα ενα On-OFF-Vibrate widget, εβγαλα το Locale που ειχα βαλει προσφατα, εβγαλα ΟΛΑ τα προγραμματα που ειχα προσφατα ακομα και αν στα permissions δεν συμμετεχουν στους ηχους τηλεφωνου, ομως ηχο κλησης δεν εχω...

Δεν ειναι χαλασμενο το μεγαφωνο γιατι ηχο μηνυματων, ειδοποιηση χαμηλης μπαταριας, ενεργοποιησης της καρτας SD εχω! :blink: απλα δεν εχω ηχο κλησης..

εχω παιξει με τις ρυθμισει αρκετα μηπως και βρω ποια ρυθμιση ευθυνεται αλλα δεν τα εχω καταφερει... καμια καλη ιδέα??

με επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις, χανει και τα προγραμματα?

τις επαφες? τα μηνυματα?

ή ειναι μονο για τις ρυθμισεις οπως φωτεινοτητα, ηχοι κτλ κτλ..

Περιμενω ιδεες!!

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

μην γελασετε...

δεν ειμαι ασχετος..

εδω κ 2-3 μερες δεν χτυπαει ηχος κλησης.. το κινητο μονο δονειται...

εβγαλα ενα On-OFF-Vibrate widget, εβγαλα το Locale που ειχα βαλει προσφατα, εβγαλα ΟΛΑ τα προγραμματα που ειχα προσφατα ακομα και αν στα permissions δεν συμμετεχουν στους ηχους τηλεφωνου, ομως ηχο κλησης δεν εχω...

Δεν ειναι χαλασμενο το μεγαφωνο γιατι ηχο μηνυματων, ειδοποιηση χαμηλης μπαταριας, ενεργοποιησης της καρτας SD εχω! :blink: απλα δεν εχω ηχο κλησης..

εχω παιξει με τις ρυθμισει αρκετα μηπως και βρω ποια ρυθμιση ευθυνεται αλλα δεν τα εχω καταφερει... καμια καλη ιδέα??

με επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις, χανει και τα προγραμματα?

τις επαφες? τα μηνυματα?

ή ειναι μονο για τις ρυθμισεις οπως φωτεινοτητα, ηχοι κτλ κτλ..

Περιμενω ιδεες!!

 

Εάν έχεις συγχρονισμένο το τηλέφωνο με gmail account τότε οι επαφές σου βρίσκονται άνετα στον πρώτο συγχρονισμό.

 

1ον Εγκατέστησε την παρακάτω εφαρμογή

http://www.appbrain.com/app/appmonster/de.android_telefonie.appmanager

με την οποία θα μπορέσεις να κάνεις backup τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει.

2ον Κάνε επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις

3ον βάλε το λογαριασμό gmail και συγχρόνισε της επαφές κτλ

4ον στην sd κάρτα υπάρχει ένας φάκελος με όνομα appmanager (δημιουργείται όταν κάνεις backup με την εφαρμογή που σου είπα) Από εκεί κάνε εγκατάσταση όλες τις εφαρμογές που είχες.

 

Όσο αφορά το σεταρισμα των εφαρμογών θα πρέπει να το ξανακάνεις.

Link to comment
Share on other sites

μην γελασετε...

δεν ειμαι ασχετος..

εδω κ 2-3 μερες δεν χτυπαει ηχος κλησης.. το κινητο μονο δονειται...

εβγαλα ενα On-OFF-Vibrate widget, εβγαλα το Locale που ειχα βαλει προσφατα, εβγαλα ΟΛΑ τα προγραμματα που ειχα προσφατα ακομα και αν στα permissions δεν συμμετεχουν στους ηχους τηλεφωνου, ομως ηχο κλησης δεν εχω...

Δεν ειναι χαλασμενο το μεγαφωνο γιατι ηχο μηνυματων, ειδοποιηση χαμηλης μπαταριας, ενεργοποιησης της καρτας SD εχω! :blink: απλα δεν εχω ηχο κλησης..

εχω παιξει με τις ρυθμισει αρκετα μηπως και βρω ποια ρυθμιση ευθυνεται αλλα δεν τα εχω καταφερει... καμια καλη ιδέα??

με επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις, χανει και τα προγραμματα?

τις επαφες? τα μηνυματα?

ή ειναι μονο για τις ρυθμισεις οπως φωτεινοτητα, ηχοι κτλ κτλ..

Περιμενω ιδεες!!

 

Δοκίμασες να αλλάξεις ήχο κλήσης?

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Σταυρο ο οδηγος ειναι ιδιος για σχεδον ολες τις συσκευες android. εχω περασει bookmarks με αυτο τον οδηγο σε ενα defy και μπηκαν ολα κανονικα με φακελλους οπως τα εχω στον υπολογιστη.

εκανες τα βηματα ολα κανονικα ?

αν εχεις καμια απορια επικοινωνησε μαζι μου να το φτιαξουμε.

Αντώνη θα ξανακάνω τα βήματα από την αρχή και άν δεν βγάλω άκρη μιλάμε αύριο κάποια στιγμή.

Σε ευχαριστώ προκαταβολικά για την προσφορά βοήθειας.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

:O:O:O.... Απλά ντρέπομαι:O!

Ευχαριστώ πολύ!

 

Σε ολους μας εχουν συμβει τετοια κολληματα:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μην γελασετε...

δεν ειμαι ασχετος..

εδω κ 2-3 μερες δεν χτυπαει ηχος κλησης.. το κινητο μονο δονειται...

εβγαλα ενα On-OFF-Vibrate widget, εβγαλα το Locale που ειχα βαλει προσφατα, εβγαλα ΟΛΑ τα προγραμματα που ειχα προσφατα ακομα και αν στα permissions δεν συμμετεχουν στους ηχους τηλεφωνου, ομως ηχο κλησης δεν εχω...

Δεν ειναι χαλασμενο το μεγαφωνο γιατι ηχο μηνυματων, ειδοποιηση χαμηλης μπαταριας, ενεργοποιησης της καρτας SD εχω! :blink: απλα δεν εχω ηχο κλησης..

εχω παιξει με τις ρυθμισει αρκετα μηπως και βρω ποια ρυθμιση ευθυνεται αλλα δεν τα εχω καταφερει... καμια καλη ιδέα??

με επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις, χανει και τα προγραμματα?

τις επαφες? τα μηνυματα?

ή ειναι μονο για τις ρυθμισεις οπως φωτεινοτητα, ηχοι κτλ κτλ..

Περιμενω ιδεες!!

 

Μου το εκανε και μενα, μπορεις να βρεις πριν καμοια εβδομαδα τα μηνυματα μου εδω μεσα. Τωρα αν σου πω πως λυθηκε θα γελασεις, που βεβαια μπορει να ειναι και συμπτωση. Μετα απο δυο μερες ''αφωνιας'' και αφου ειχα δοκιμασει ολες τις ρυθμισεις, μου εκοψε και εβαλα τον ηχο στο τερμα, στο μεγιστο. Απο εκεινη την στιγμη δουλεψε και απο εκει και περα λειτουργει κανονικα με χαμηλωμενο τον ηχο. Ελπιζω να σε βοηθησω....

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

μην γελασετε...

δεν ειμαι ασχετος..

εδω κ 2-3 μερες δεν χτυπαει ηχος κλησης.. το κινητο μονο δονειται...

εβγαλα ενα On-OFF-Vibrate widget, εβγαλα το Locale που ειχα βαλει προσφατα, εβγαλα ΟΛΑ τα προγραμματα που ειχα προσφατα ακομα και αν στα permissions δεν συμμετεχουν στους ηχους τηλεφωνου, ομως ηχο κλησης δεν εχω...

Δεν ειναι χαλασμενο το μεγαφωνο γιατι ηχο μηνυματων, ειδοποιηση χαμηλης μπαταριας, ενεργοποιησης της καρτας SD εχω! :blink: απλα δεν εχω ηχο κλησης..

εχω παιξει με τις ρυθμισει αρκετα μηπως και βρω ποια ρυθμιση ευθυνεται αλλα δεν τα εχω καταφερει... καμια καλη ιδέα??

με επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις, χανει και τα προγραμματα?

τις επαφες? τα μηνυματα?

ή ειναι μονο για τις ρυθμισεις οπως φωτεινοτητα, ηχοι κτλ κτλ..

Περιμενω ιδεες!!

τωρα μην γελασετε επαθα εγω ενα παρομοιο αλλα μετα χαρας κ λυπης ανακαλυψα οτι ειχα χαμηλωσει τελειως τον ηχο για τσεκ αν δεν το εχεις κανει ηδη

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον ηχο κλησης που δεν ακουγετε, το εχω κι εγω. Το παρατηρησα εδω και μερικες μερες. Μετα απο επανεκκινηση ομως ερχεται παλι ο ηχος!

Αλλα δεν μπορεσα να βρω ποτε χανεται. Το ψαχνω βεβαια.

Παντως οσες φορες εκανα επανεκκινηση ο ηχος επανηλθε κανονικα.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να εχω προσβαση στην μνημη την εσωτερικη του τηλεφωνου αυτα τα 2 g που λεει οτι εχει μπορω να περασω πραγματα εκει πχ μουσικη ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πως γινετε να μπορω να αγορασω απο το market ?

το εχω αγορασει απο γερμανο(ελληνικο δηλαδη) και ειναι root

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εχω ενα προβλημα αυτες τις μερες με το μαρκετ.

Δεν μπορω ουτε να κατεβασω ουτε να ενημερωσω τις εφαρμογες μου.

Νομιζω ομως οτι κατι παιζει με το δικτυο γιατι ειμαι εκτος Ελλαδος.Εκανα πολλες αποπειρες να κατεβασω εφαρμογες αλλα τζιφος.

Το προβλημα μου τωρα ειναι οτι στην notification bar στο πανω μερος της οθονης δειχνει οτι το τηλεφωνο κατεβαζει μια εφαρμογη και γραφει ληψη σε ουρα.Πατωντας εγω εκει με πηγαινει στο μαρκετ στην συγκεκριμενη εφαρμογη αλλα εκει περα δεν μου δειχνει οτι γινεται ληψη για να την διακοψω!

Ξερει κανεις πως μπορει να φυγει αυτο εικονιδιο απο την notification bar?

Καθε βοηθεια δεκτη

Edited by moure
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εχω ενα προβλημα αυτες τις μερες με το μαρκετ.

Δεν μπορω ουτε να κατεβασω ουτε να ενημερωσω τις εφαρμογες μου.

Νομιζω ομως οτι κατι παιζει με το δικτυο γιατι ειμαι εκτος Ελλαδος.Εκανα πολλες αποπειρες να κατεβασω εφαρμογες αλλα τζιφος.

Το προβλημα μου τωρα ειναι οτι στην notification bar στο πανω μερος της οθονης δειχνει οτι το τηλεφωνο κατεβαζει μια εφαρμογη και γραφει ληψη σε ουρα.Πατωντας εγω εκει με πηγαινει στο μαρκετ στην συγκεκριμενη εφαρμογη αλλα εκει περα δεν μου δειχνει οτι γινεται ληψη για να την διακοψω!

Ξερει κανεις πως μπορει να φυγει αυτο εικονιδιο απο την notification bar?

Καθε βοηθεια δεκτη

 

 

Θα πας ρυθμίσεις->διαχείρισή δεδομένων και κοιτα οτι εχεις επιλεγμένη την οικονομία δεδομένων ή κατι τετοιο..Αποπελεξε το...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πως γινετε να μπορω να αγορασω απο το market ?

το εχω αγορασει απο γερμανο(ελληνικο δηλαδη) και ειναι root

 

ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3487471#post3487471

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

το θεμα με τον ηχο, δεν λυθηκε.. απλα λογω δουλειας δεν προλαβαινα να σας ενημερωσω..

 

Υ.Γ παντα νομιζα οτι τα κινητα που χτυπανε συνεχεια ειναι κατι πολυ εκνευριστικο, μεχρι που ανακαλυψα το κινητο που δεν χτυπαει ποτε... :lol::lol::lol:

Edited by m1035
don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πισω καπακι το νιωθετε να κλεινει ερμητικα; εμενα μ κλειδωνει μεν , αλλα εχω την αισθηση οτι εχει πολυ μεγαλες ανοχες... οταν το ζουλατε προς τα μεσα ποσα mm θα λεγατε οτι βυθιζεται; κανονικα δεν θα με ενδιεφερε αλλα ρωταω για το θεμα στεγανοτητας;

 

επισης βρηκα τροπο να στελνει απο το yahoo.GR κανονικα email. οποιος θελει μπορω να του πω

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

To καπακι δεν κουμπωνει οπως τα συμβατικα κινητα. Ασκει μια πιεση στην τσιμουχα(λαστιχο) που βρισκεται περιμετρικα στο εσωτερικο του κινητου. Ετσι επιτυγχανει στεγανοτητα. Οταν το πιεζεις προς τα μεσα ειναι λογικο να βυθιζεται λιγο πιο μεσα στο λαστιχο. Το κενο παντως που εχει και μπορει να παει πιο μεσα (μεχρι να πατησει στο πλαστικο του κινητου) καθως το πατας είναι μικροτερο απο το παχος του νυχιου μου. κατω απο 0.5mm. Εμενα απο το πλαι φαινεται ακριβως οπως ειναι στην φωτο στην πρωτη σελιδα του θεματος.
Link to comment
Share on other sites

To καπακι δεν κουμπωνει οπως τα συμβατικα κινητα. Ασκει μια πιεση στην τσιμουχα(λαστιχο) που βρισκεται περιμετρικα στο εσωτερικο του κινητου. Ετσι επιτυγχανει στεγανοτητα. Οταν το πιεζεις προς τα μεσα ειναι λογικο να βυθιζεται λιγο πιο μεσα στο λαστιχο. Το κενο παντως που εχει και μπορει να παει πιο μεσα (μεχρι να πατησει στο πλαστικο του κινητου) καθως το πατας είναι μικροτερο απο το παχος του νυχιου μου. κατω απο 0.5mm. Εμενα απο το πλαι φαινεται ακριβως οπως ειναι στην φωτο στην πρωτη σελιδα του θεματος.

 

Πάντως υπάρχει τρόπο ς να μετρήσετε την στεγανότητα του με πολύ απλό τρόπο βάζοντας το στο νερό

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι καπως ετσι παντως

http://www.mobilecrunch.com/wp-content/uploads/2010/11/IMG_0703.jpg

http://www.14bikeco.com/blog/wp-content/uploads/2010/12/motorola-DEFY-3.jpg

πανω απο 0.5mm θα ελεγα

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

 

 

Μια χαρα ειναι. Δεν βλεπω κατι περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι καλύτερα να το φορτίζουμε κλειστό ή ανοιχτό ;

Σας ρωτάω γιατί αν και το έχω 2 εβδομάδες το τηλέφωνο δεν μου βγάζει πάνω από 1 μέρα . Η χρήση που του κάνω είναι : 2 ώρες wifi , 1-2 sms , 10 min ομιλία και 10 min 3G . Την φωτεινότητα την έχω στο ελάχιστο .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...