Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Και σε μένα το ίδιο κάνει. :mad:

 

Το παρατήρησα τελευταία και δεν έχω ψάξει να βρω αν υπάρχει λύση. Έχω την ελληνική ROM.

Ένα κι Ένα -->
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και σε μένα το ίδιο κάνει. :mad:

 

Το παρατήρησα τελευταία και δεν έχω ψάξει να βρω αν υπάρχει λύση. Έχω την ελληνική ROM.

 

Αυτο ειναι ******* του android πιστευω απλα δεν κανει refresh τις νεες κλησεις

αμα το βαλεις να σου δειξει τις αναπαντητες ενω ειναι στις ληφθησες πχ τοτε ολες οι εικονες θα στρωσουν

Edited by Shoultaker
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προγραμμα gps navi το οποιο να εχει εγκατεστημενους χαρτες για να μην εχω το internet ανοιχτο ? Πρεπει να το αγορασω απο καπου ? destinator παιζει ? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πολλα προγραμματα

mls destinator

sygic aura

navigon

ndrive

copilot

 

σιγουρα και αλλα.

μπορεις να τα αγορασεις ή να τα "αγορασεις".

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα φιλε saltofx ειναι για λειτουργικο android εννοειται ? Εχεις την εκδοση για το destinator ή καποιο αλλο καλο για ελλαδα για να αρχισω το 'ψαξιμο' ?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πολλα προγραμματα

mls destinator

sygic aura

navigon

ndrive

copilot

 

σιγουρα και αλλα.

μπορεις να τα αγορασεις ή να τα "αγορασεις".

 

Καλημέρα. Έχοντας δοκιμάσει στο DEFY τα Motonav/ NDRIVE/Navigon/ Sygic Aura πλέον έχω καταλήξει να χρησιμοποιώ κυρίως το Sygic γιατί το θεωρώ σε overall το καλύτερο μέχρι στιγμής

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

ganag27 φυσικα για android ειναι.το μονο που δεν εχω βρει ειναι το destinator.

εγω χρησιμοποιουσα το navigon και τωρα χρησιμοποιω το copilot.

γουστα ειναι αυτα..:)

το sygic εχει τα πιο ωραια γραφικα.

και το igo εχω δοκιμασει αλλα μου το εβγαζε σε μικροτερη οθονη και αφου ειχα τα αλλα βαριομουν να ψαξω να βρω το καταλληλο αρχειο για την οθονη του DEFY

Link to comment
Share on other sites

φιλε saltofx_v ολα αυτα εχουν εγκατεστημενους χαρτες ή εχεις το νετ ανοιχτο ?ευχαριστω

Δε χρειάζεσαι νετ.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα,θελω την βοηθεια σας,εχω προβλημα με την διαρκεια του wifi .Στην πολιτικη κατασταση αδρανειας,εχω επιλεξει το ,ποτε.Παρολαυτα δεν μενει ενεργο,πανω απο λιγα sec.πριν το defy,ειχα το desire χωρις παρομοιο προβλημα.Εχεται καποια λυση?Σας ευχαριστω πολυ:O
Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητο δεν ειναι και τοσο ανθεκτικο στις γραντουνιες,το δικο μου απεκτησε κατι μικρες σε ενα σημειο,απο αυριο παω για προστατευτικο οθονης,να παρω οτι βρω η εχεται να προτεινετε κατι?
Link to comment
Share on other sites

Παρε τα screen protector απο τα jumbo.

Exei 5-6 μεσα και τα κοβεις εσυ στο μεγεθος που χρειαζεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Κατι που παρατηρησα μετα το root και την εγκατασταση του setvsel. Και συνεχιζει και μετα την απεγκατασταση και των δυο, οποτε δεν ξερω αν οντως προυπηρχε.

 

Οταν ειμαι home screen και παταω το κουμπι για την Home screen παω κανονικα στα εικονιδια των εφαρμογων. αν τωρα ξαναπατησω το home screen με παει κανονικα. Αν ομως ξαναπατησω το home screen button τοτε η μεταβαση στα εικονιδια των εφαρμογων γινεται με ενα αναβοσβησιμο. Δηλαδη τα εικονιδια εμφανιζονται και κανουν ενα τρεμοπαιξιμο πριν σταθεροποιηθουν. Αυτο συμβαινει σε ολες τις εναλλαγες με το home button εκτος απο την πρωτη.

Οταν παταω home button - εικονιδιο εφαρμογων (το στρογγυλο) - home button - εικονιδιο εφαρμογων - home button....οι εναλλαγες γινονται κανονικα χωρις τρεμοπαιξιμο οσες φορες και αν το κανω.

 

Συμβαινει και σε σας?

 

Οταν μαλιστα δοκιμασα να ξανακανω root Και να εγκαταστησω το setvsel, το προγραμμα δεν εβγαζε κανενα edit box για να βαλω τιμες. Ετσι το απεγκατεστησα και εκανα unroot...

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την εκλεκτη παρεα!!

εδω και λιγο καιρο γυροφερνει στο μυαλο μου η αγορα του Defy,καθοτι λογω δουλειας και προσωπικοτητας χρειαζομαι ενα κινητο που αντεχει.

Εχω ομως καποιεσ βασικες αποριες (τονιζω οτι ειμαι ασχετος οποτε μην βαρατε)

1) σε καποιο σημειο στο παρον θρεντ αναφερθηκε το θεμα του SAR, αλλα δεν εβγαλα καποιο συμπερασμα απο εκει. Θεωρω οτι ειναι σημαντικη αυτη η λεπτομερεια,προκειτε για την υγεια μας οσο να ναι. τελικα οντως η ενεργεια που εκπεμπει (οκ καπως αλλιως ειναι η επιστημονικη ορολογια,αλλα με καταλαβαινετε νομιζω:D )ειναι τοσο μεγαλυτερη απο αλλων κινητων??

2) διαβασα οσο περισσοτερο μπορουσα το θρεντ και μου εχει κανει εντυπωση το εξης: πααααρα πολλα προβληματα αυτο το ντεφι (καλα καλα ντιφαι). την μια το ακουστικο,την αλλη προβληματα συμβατοτητας, την αλλη με τους ηχους κλησης,την αλλη με τα μυνηματα. Εγω ο καημενος εχω μεινει στο Ερικσον W810i, και διερωταμαι. ΟΟλα τα σμαρτφοουνσ (πλην Iphone) εχουν τετοια σκαλωματα λογω android η φταει η μαμα Μοτορολα????

3) Εμενα στον γερμανο γιατι επειμενουν οτι αυτα που πουλανε τωρα ειναι με Android2.2???? και μαλιστα το ρωτησα σε 3 διαφορετικους και ολοι το ιδιο μου λενε,ενω εδω (που για να πω την αληθεια σας εμπιστευομαι πιο πολυ)λετε οτι θα γινει η αναβαθμιση το καλοκαιρι

ps μπορει να σας φαινομαι ψειρας,αλλα εχω πααααρα πολυ κακη προιστορια με τις ηλεκτρονικες μου συσκευες,ειτε αυτες ειναι κινητα,ειτε λαπτοπ, ειτε φουρνοι μικροκυματων και δεν ξερω κατα ποσο θα αντεξω ακομα ενα καινουριο κινητο που ανα 2 μηνες πρεπει να πηγαινει στο σερβις(εννοειτε οτι προσεχα τις συσκευες μου,δεν εχω την απαιτηση να την ριχνω απο το μπαλκονι καθε μερα και να δουευει απροβληματιστα). αν ειναι την μια να μην κανει το ενα,την αλλη το αλλο, να παρω κανα μηλοφωνο η εστω κανα αλλο που θεωρειται αξιοπιστο και απροβληματιστο

pleaaase πειτε μου την αποψη σας γιατι απ'οτι βλεπω το κατεχετε πολυ καλα το αντικειμενο,σιγουρα πολυ παραπανω απο εμενα

αντε και με το καλο αν το παρω θα τα λεμε συχνα (ειπαμε,εχω προιστορια με τα προβληματα)

ευχαριστω ρε παιδια για τον χρονο σας εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την εκλεκτη παρεα!!

εδω και λιγο καιρο γυροφερνει στο μυαλο μου η αγορα του Defy,καθοτι λογω δουλειας και προσωπικοτητας χρειαζομαι ενα κινητο που αντεχει.

Εχω ομως καποιεσ βασικες αποριες (τονιζω οτι ειμαι ασχετος οποτε μην βαρατε)

1) σε καποιο σημειο στο παρον θρεντ αναφερθηκε το θεμα του SAR, αλλα δεν εβγαλα καποιο συμπερασμα απο εκει. Θεωρω οτι ειναι σημαντικη αυτη η λεπτομερεια,προκειτε για την υγεια μας οσο να ναι. τελικα οντως η ενεργεια που εκπεμπει (οκ καπως αλλιως ειναι η επιστημονικη ορολογια,αλλα με καταλαβαινετε νομιζω:D )ειναι τοσο μεγαλυτερη απο αλλων κινητων??

2) διαβασα οσο περισσοτερο μπορουσα το θρεντ και μου εχει κανει εντυπωση το εξης: πααααρα πολλα προβληματα αυτο το ντεφι (καλα καλα ντιφαι). την μια το ακουστικο,την αλλη προβληματα συμβατοτητας, την αλλη με τους ηχους κλησης,την αλλη με τα μυνηματα. Εγω ο καημενος εχω μεινει στο Ερικσον W810i, και διερωταμαι. ΟΟλα τα σμαρτφοουνσ (πλην Iphone) εχουν τετοια σκαλωματα λογω android η φταει η μαμα Μοτορολα????

3) Εμενα στον γερμανο γιατι επειμενουν οτι αυτα που πουλανε τωρα ειναι με Android2.2???? και μαλιστα το ρωτησα σε 3 διαφορετικους και ολοι το ιδιο μου λενε,ενω εδω (που για να πω την αληθεια σας εμπιστευομαι πιο πολυ)λετε οτι θα γινει η αναβαθμιση το καλοκαιρι

ps μπορει να σας φαινομαι ψειρας,αλλα εχω πααααρα πολυ κακη προιστορια με τις ηλεκτρονικες μου συσκευες,ειτε αυτες ειναι κινητα,ειτε λαπτοπ, ειτε φουρνοι μικροκυματων και δεν ξερω κατα ποσο θα αντεξω ακομα ενα καινουριο κινητο που ανα 2 μηνες πρεπει να πηγαινει στο σερβις(εννοειτε οτι προσεχα τις συσκευες μου,δεν εχω την απαιτηση να την ριχνω απο το μπαλκονι καθε μερα και να δουευει απροβληματιστα). αν ειναι την μια να μην κανει το ενα,την αλλη το αλλο, να παρω κανα μηλοφωνο η εστω κανα αλλο που θεωρειται αξιοπιστο και απροβληματιστο

pleaaase πειτε μου την αποψη σας γιατι απ'οτι βλεπω το κατεχετε πολυ καλα το αντικειμενο,σιγουρα πολυ παραπανω απο εμενα

αντε και με το καλο αν το παρω θα τα λεμε συχνα (ειπαμε,εχω προιστορια με τα προβληματα)

ευχαριστω ρε παιδια για τον χρονο σας εκ των προτερων

 

Καλησπέρα και καλώς ήλθες στο φόρουμ.

Για το ΣΑΡ δεν ξέρω πόσο είναι στο ντέφι. Πάντως, πάνω από 1,10 -1,20 θεωρείται υψηλό. Πόσο έχει το ντέφι?

 

Όσο για τα προβλήματα, μην ανησυχείς. Τα περισσότερα δεν είναι καν προβλήματα, αλλά προκαλούνται από λάθη (ή απειρία ή ελλειψη γνώσης) των χρηστών.

Από εκεί και πέρα το μηλόφωνο δεν είναι ανθεκτικό, κοστίζει 2 φορές όσο το ντέφι και υστερεί σε πολλά πράγματα σε σχέση με οποιοδήποτε android. Τίποτα δεν είναι τέλειο σε αυτόν τον κόσμο...

 

Αν δεν πέσεις σε προβληματική συσκευή (που δεν μπορεί να στο εγγυηθεί κανείς, σε κανένα ηλεκτρονικό μηχάνημα) θα μείνεις σίγουρα ευχαριστημένος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

1) σε καποιο σημειο στο παρον θρεντ αναφερθηκε το θεμα του SAR, αλλα δεν εβγαλα καποιο συμπερασμα απο εκει. Θεωρω οτι ειναι σημαντικη αυτη η λεπτομερεια,προκειτε για την υγεια μας οσο να ναι. τελικα οντως η ενεργεια που εκπεμπει (οκ καπως αλλιως ειναι η επιστημονικη ορολογια,αλλα με καταλαβαινετε νομιζω:D )ειναι τοσο μεγαλυτερη απο αλλων κινητων??

Δες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3423856#post3423856

 

 

2) διαβασα οσο περισσοτερο μπορουσα το θρεντ και μου εχει κανει εντυπωση το εξης: πααααρα πολλα προβληματα αυτο το ντεφι (καλα καλα ντιφαι). την μια το ακουστικο,την αλλη προβληματα συμβατοτητας, την αλλη με τους ηχους κλησης,την αλλη με τα μυνηματα. Εγω ο καημενος εχω μεινει στο Ερικσον W810i, και διερωταμαι. ΟΟλα τα σμαρτφοουνσ (πλην Iphone) εχουν τετοια σκαλωματα λογω android η φταει η μαμα Μοτορολα????

Με το ακουστικό είχα πρόβλημα αλλά η Motorola το επισκεύασε άμεσα

Δες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3487385#post3487385

Άλλα προβλήματα δεν είχα.

3) Εμενα στον γερμανο γιατι επειμενουν οτι αυτα που πουλανε τωρα ειναι με Android2.2???? και μαλιστα το ρωτησα σε 3 διαφορετικους και ολοι το ιδιο μου λενε,ενω εδω (που για να πω την αληθεια σας εμπιστευομαι πιο πολυ)λετε οτι θα γινει η αναβαθμιση το καλοκαιρι

Δεν έχει ακόμη 2.2

 

ps μπορει να σας φαινομαι ψειρας,αλλα εχω πααααρα πολυ κακη προιστορια με τις ηλεκτρονικες μου συσκευες,ειτε αυτες ειναι κινητα,ειτε λαπτοπ, ειτε φουρνοι μικροκυματων και δεν ξερω κατα ποσο θα αντεξω ακομα ενα καινουριο κινητο που ανα 2 μηνες πρεπει να πηγαινει στο σερβις(εννοειτε οτι προσεχα τις συσκευες μου,δεν εχω την απαιτηση να την ριχνω απο το μπαλκονι καθε μερα και να δουευει απροβληματιστα). αν ειναι την μια να μην κανει το ενα,την αλλη το αλλο, να παρω κανα μηλοφωνο η εστω κανα αλλο που θεωρειται αξιοπιστο και απροβληματιστο

pleaaase πειτε μου την αποψη σας γιατι απ'οτι βλεπω το κατεχετε πολυ καλα το αντικειμενο,σιγουρα πολυ παραπανω απο εμενα

αντε και με το καλο αν το παρω θα τα λεμε συχνα (ειπαμε,εχω προιστορια με τα προβληματα)

ευχαριστω ρε παιδια για τον χρονο σας εκ των προτερων

Εδώ τι να πω…

Ξέρω μόνο ένα χρήστη που είχε iphone και το μετάνιωσε που πήρε το defy.

δες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3470058#post3470058

 

Εγώ πάλι, εάν έπρεπε να ξαναπάρω τηλέφωνο πάλι το ίδιο θα έπαιρνα.

1ον για την μεγάλη και ανθεκτική οθόνη του σε τόσο μικρό μέγεθος

2ον για την στιβαρή κατασκευή του

Link to comment
Share on other sites

http://www.motorola.com/staticfiles/Support/US-EN/Mobile%20Phones/DEFY_with_MOTOBLUR/US-EN/Documents/Static_files/DEFY_LG_US_TMO_68014489001A.pdf

 

http://reviews.cnet.com/2300-6454_7-10002813-16.html?s=0&o=10002813&tag=mncol;page

H αληθεια ειναι οτι ειναι ποοοολυ παραπανω...

μπορει να με θεωρειτε υποχονδριο αλλα δεν ειμαι ρε παιδια,το ατιμο το εχεις διπλα σου σχεδον 24/7

η μοτορολα το δινει 1,59 στο κεφαλι, 1,53 στο σωμα

βεβαια αλλου διαβαζω οτι αυτο ισχυει για αμερικη μονο. υπαρχει καποιος παραγοντας που κανει το 1.59 της Αμερικης 1,18 στην ελλαδα? Ξαναζηταω συγνωμη για το πρηξιμο αλλα αυτα μου φαινονται κινεζικα. μηπως ειναι μαρκετινιστικο τρικ?

Edited by goblin82
Link to comment
Share on other sites

http://www.motorola.com/staticfiles/Support/US-EN/Mobile%20Phones/DEFY_with_MOTOBLUR/US-EN/Documents/Static_files/DEFY_LG_US_TMO_68014489001A.pdf

 

http://reviews.cnet.com/2300-6454_7-10002813-16.html?s=0&o=10002813&tag=mncol;page

H αληθεια ειναι οτι ειναι ποοοολυ παραπανω...

μπορει να με θεωρειτε υποχονδριο αλλα δεν ειμαι ρε παιδια,το ατιμο το εχεις διπλα σου σχεδον 24/7

η μοτορολα το δινει 1,59 στο κεφαλι, 1,53 στο σωμα

βεβαια αλλου διαβαζω οτι αυτο ισχυει για αμερικη μονο. υπαρχει καποιος παραγοντας που κανει το 1.59 της Αμερικης 1,18 στην ελλαδα? Ξαναζηταω συγνωμη για το πρηξιμο αλλα αυτα μου φαινονται κινεζικα. μηπως ειναι μαρκετινιστικο τρικ?

Μην μπερδεύεσαι.

 

Τα καινούρια τηλέφωνα λειτουργούν σε δίκτυα Ευρώπης και Αμερικής.

 

Λόγω του ότι τα Ευρωπαϊκά δίκτια λειτουργούν σε άλλη συχνότητα από ότι τα Αμερικάνικα, υπάρχουν διαφορετικές τιμές SAR σε όλα τα τηλέφωνα ανάλογα με το εάν λειτουργούν σε δίκτυο US ή σε δίκτυο EU.

 

Πρόσεξε στα link που δίνεις να είναι για δίκτυο EU.

 

Εάν είναι για US τότε οι τιμές αυτές ισχύουν μόνο όταν δουλεύει στην Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

http://www.motorola.com/staticfiles/Support/US-EN/Mobile%20Phones/DEFY_with_MOTOBLUR/US-EN/Documents/Static_files/DEFY_LG_US_TMO_68014489001A.pdf

 

http://reviews.cnet.com/2300-6454_7-10002813-16.html?s=0&o=10002813&tag=mncol;page

H αληθεια ειναι οτι ειναι ποοοολυ παραπανω...

μπορει να με θεωρειτε υποχονδριο αλλα δεν ειμαι ρε παιδια,το ατιμο το εχεις διπλα σου σχεδον 24/7

η μοτορολα το δινει 1,59 στο κεφαλι, 1,53 στο σωμα

βεβαια αλλου διαβαζω οτι αυτο ισχυει για αμερικη μονο. υπαρχει καποιος παραγοντας που κανει το 1.59 της Αμερικης 1,18 στην ελλαδα? Ξαναζηταω συγνωμη για το πρηξιμο αλλα αυτα μου φαινονται κινεζικα. μηπως ειναι μαρκετινιστικο τρικ?

 

Στην αμερικη εχουν αλλο προτυπο μετρησης. Και τα δυo νουμερα μιλανε για το ιδιο Σαρ. Είναι σαν να λες ποσο βαρος εισαι. Ελλαδα 80 κιλα. αμερικη 160 pounds.

To 1,18 στην ευρωπη θεωρειται υψηλο νουμερο μιας και υπαρχουν αρκετες συσκευες κοντα στο 06-07 και ακομα πιο κατω. το IPHONE4 εχει 1.17.

Το defy παντως εχει αριστο σημα.

Για καποιον που μιλαει πανω απο 1 ωρα την ημερα δεν θα προτινα sar πανω απο 0.8. Εγω εχω defy αλλα μιλαω κατω απο 5 ωρες το μηνα.

 

Αν οντως σας ενδιαφερει η ακτινοβολια τοτε ψαξτε στο www για το ποσο εκπεμπει η cosmote Και ποσο οι wind-vodafone. To gsm 1800 θελει μιση ισχυ ακτινοβολια σε σχεση με το gsm 900. Αρα αν ψαχνεις το τηλεφωνο θα πρεπει να πας και Cosmote...

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

Στην αμερικη εχουν αλλο προτυπο μετρησης. Και τα δυo νουμερα μιλανε για το ιδιο Σαρ. Είναι σαν να λες ποσο βαρος εισαι. Ελλαδα 80 κιλα. αμερικη 160 pounds.

To 1,18 στην ευρωπη θεωρειται υψηλο νουμερο μιας και υπαρχουν αρκετες συσκευες κοντα στο 06-07 και ακομα πιο κατω. το IPHONE4 εχει 1.17.

Το defy παντως εχει αριστο σημα.

Για καποιον που μιλαει πανω απο 1 ωρα την ημερα δεν θα προτινα sar πανω απο 0.8. Εγω εχω defy αλλα μιλαω κατω απο 5 ωρες το μηνα.

 

Αν οντως σας ενδιαφερει η ακτινοβολια τοτε ψαξτε στο www για το ποσο εκπεμπει η cosmote Και ποσο οι wind-vodafone. To gsm 1800 θελει μιση ισχυ ακτινοβολια σε σχεση με το gsm 900. Αρα αν ψαχνεις το τηλεφωνο θα πρεπει να πας και Cosmote...

Δεν είναι θέμα μέτρησης αλλά θέμα δικτύου.

Εγώ πριν βγει το defy ενδιαφερόμουν για το LG p500.

Είδα στο gsmarena ένα εκπληκτικά χαμηλό sar

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_one_p500-3516.php

Αλλά το EU sar είναι υψηλό

Δες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3389208#post3389208

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3389266#post3389266

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερικη μετριεται υπο διαφορετικες συνθηκες το SAR αρα ειναι ΠΑΝΤΟΤΕ αλλοιωτικο απο το Ευρωπαικο.

 

(Ωωωωπα! Μαζι ποσταραμε!)

 

 

Για να τα λεμε με το ονομα τους το Αμερικανικο είναι καλυτερο.

Στην Αμερικη μετριεται η αποροφηση ακτινοβολιας σε 1gr ιστου με μεγιστο επιτρεπτο το 1.6w/gr

 

Στην Ελλαδα/Ευρωπη Μετριεται σε 10γρ ιστου με μεγιστο τα 2w/gr

 

Αυτο σημαινει οτι σε 10 γραμμαρια που απορροφησαν 10 Σαρ μπορει τα 5 να πηραν 0 και τα αλλα 5 τα 10. αρα αυτα πηραν 2,0w/gr στο οριο. Ενω σαν μετρηση θα εδινε 10/10 = 1,0 w/gr

 

To αμερικανικο έιναι πιο ακριβες και πιο αυστηρο, γιατι στο ιδιο δειγμα θα εδινε ως τιμη σαρ το 2,0 αφου βρεθηκε 1γρ με σαρ 2,0. Το ευρωπαικο απο την αλλη θα εδινε 1,0 αφου βγαζει μεσο ορο σε 10 γρ. ΦΥΣΙΚΑ το παραδειγμα είναι ακραιο. στηνπραγματικοτητα το αμερικανικο δινει 30% περιπου μεγαλυτερα νουμερα γιατι σε 10 γραμμαρια που τα εξεταζει ενα ενα βγαζει το μεγαλυτερο ενω ο ευρωπαιος βγαζει το μεσο ορο.

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

ΟΟΟΟΧΙ! Ειναι θεμα μετρησης! Στην Αμερικη μετριεται με μεσο ορο μαζας αποροφησης το 1Kg ιστου ενω στην Ευρωπη στα 10Κg.

 

(Παλι μαζι! :lol: )

 

Πιο ακριβες ειναι το Ευρωπαικο γιατι παιρνουμε το μεσο ορο απο 10 συνολικα ΚΙΛΑ ιστου ενω στην Αμερικη μονο απο 1kg ιστου. Οσο μεγαλυτερο ειναι το δειγμα απο οπου βγαζουμε το μεσο ορο, τοσο καλυτερα.

 

Παντως στην ουσια το αμερικανικο θα πρεπει να λαμβανουμε υποψη στα ιδια δικτυα βεβαια gsm γιατι ζημια στον εγκεφαλο παθαινεις και με μισο γραμμαριο να επηρρεαστει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πολυ καλα κανετε και σας ενδιαφερει το σαρ. Γι αυτο, δωστε και 20 ευρω παραπανω και παρτε ενα ακουστικο

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παντως στην ουσια το αμερικανικο θα πρεπει να λαμβανουμε υποψη στα ιδια δικτυα βεβαια gsm γιατι ζημια στον εγκεφαλο παθαινεις και με μισο γραμμαριο να επηρρεαστει.

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα σάρ μπορεί κάποιος να πει ποια είναι η απόσταση ασφάλειας από την κεφάλα μας

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα σάρ μπορεί κάποιος να πει ποια είναι η απόσταση ασφάλειας από την κεφάλα μας

 

Η αποψη μου σε αυτο το θεμα δεν μπορει να είναι επιστημονικη. Αλλα η λογικη λεει πως την ακτινοβολια του κινητου δεν μπορεις να την αποφυγεις οταν το χρησιμοποιεις. Αν μιλας απευθειας στο κινητο την τρως στο κεφαλι κατα 90% και αν βαλεις Βluetooth ή καλωδιο την τρως στο σώμα που θεωρειται λιγοτερο βλαβερη (σε αυτη την περιπτωση εχεις και εκπομπη απο το bluetooth ομως).

 

Το καλυτερο είναι να κανεις οσο λιγοτερη χρηση γινεται ("ανεκτιμητο" που λενε κατι διαφημισεις). Αν εγω εχω κινητο με sar 1.0 και μιλαω 10 λεπτα την ημερα παιρνω 3+ φορες λιγοτερη ακτινοβολια απο καποιον που μιλαει 60 λεπτα με sar 0.5.

Ασε που στην περιπτωση ακτινοβολιας η επιδραση γινεται εντονοτερη οσο μεγαλυτερη διαρκεια εχει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...