Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ξέρω ότι το κάνει αυτό το Defy guys, απλά θέλω κάτι μικρότερο, ώστε να χωρέσω σε μια επιφάνεια εργασίας 6-7 επαφές. Αν έχετε δει το Galaxy που αναφέρω, εμφανίζει ένα tile με το όνομα της επαφής και πατώντας το, σου ανοίγε επιλογές για κλήση, sms, email κτλ.

 

Αυτό που προτείνει ο karx πλησιάζει πολύ αν και θα το προτιμούσα (τρελή λεπτομέρεια, αλλά αν σου κάτσει κάτι στο μυαλό...) να εμφανίζει τις επαφές σε τετράγωνα tiles και όχι φουσκαλίτσες. Θα το εγκαταστήσω όμως και αυτό για να το τεστάρω! Thanks!

 

Στην οθονη του DEFY χωρανε 16 τετοια εικονιδια. Οταν πρωτοβαλεις την επαφη στην ιθονη τοτε την βγαζει με 2-3 προσθετα τετραγωνα. Πατας πανω και κρατας και μολις δονηθει, σηκωνεις και πατας πανω σε ενα απο τα βελακια και σερνεις ωστε να το μικρινεις. Γινεται ακριβως τετραγωνο.

 

εχω κλειστο το push email και fetch manualy και παρολα αυτα στα νεα mail και του gmail και του yahoo μου ερχεται notification ΜΟΛΙΣ λαβω το mail. λογικα μου τρωει data. καμια ιδεα γτ γινεται αυτο;

 

Πηγαινε ρυθμισεις - data manager (βρες το ελληνικο μενου)

 

Εκει θα δεις αν εχει κατεβασει δεδομενα και ποσα. Πατα την τελευταια επιλογη και στο μενου που βγαζει ξετσεκαρισε και τις 3 πρωτες επιλογες. Μαλλον εχεις ενεργη την δευτερη: Δεδομενα παρασκηνιου. Αν ειναι και οι τρεις ανενεργες και παρ'ολα αυτα συνεχιζει να κατεβαζει τοτε το πιο σιγουρο ειναι να βαλεις το τηλεφωνο μονο σε 2G δικτυο.

 

Γιατι η επιλογη δεδομενα παρασκηνιου είναι απλα μια οδηγια του χρηστη προς τα προγραμματα. Αν ενα προγραμμα ειναι φτιαγνμενο να ζηταει δεδομενα τοτε θα πρεπει πρωτα να διαβαζει αυτη την επιλογη και αναλογως να κατεβαζει ή οχι. Καποια προγραμματα ομως δεν λαμβανουν υπ'οψη αυτη την ρυθμιση και κατεβαζουν αυτοματα.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση! βασικα μαλλον ηθελε restart για να παρει τις νεες ρυθμισεις!

exchange server εχει δουλεψει σε κανεναν τλκ;

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αλλαξω τον ηχο sms κ επισης τι προγραμμα πλοηγησης λετε ειναι καλυτερο για το defy
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αλλαξω τον ηχο sms

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3475679#post3475679

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αλλαξω τον ηχο sms κ επισης τι προγραμμα πλοηγησης λετε ειναι καλυτερο για το defy

 

Για πρόγραμμα πλοήγησης δεν τίθεται θέμα,μπορεί να τρέξει τα πάντα.

Εγώ θα πρότεινα (με τη σειρά που τα δεινώ)

1. Aura

2. IGo MOTOnav

3.NDrive

 

Εγώ εχω το πρώτο,είναι πολύ eye candy και έχει pinch2zoom.

 

Sent from my MOTO Defy :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανενας το phone portal? Συνδεεις μεσω wifi το κινητο με τον υπολογιστη και κανεις διαχειρηση των δεδομενων ασυρματα χωρις το usb καλωδιο.

 

Με την ευκαιρια, ή ληψη του wifi ειναι σε κορυφαια επιπεδα. Πιανει καλυτερο σημα ακομα και απο το laptop. Να φανταστειτε το συνδεσα και μετεφερα αρχεια με router που βρισκεται στον απο πανω οροφο και σε μακρινο δωματιο.

 

Μεχρι τωρα μετα απο 1 μερα πληρους χρησης ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ιδιαιτερα με την ποιοτητα ομιλιας οπου μου ανεφεραν και οι συνομιλητες για την καθαροτητα του ηχου και προς αυτους.

 

Και ενα περιεργο. Στον τηλ καταλογο εμφανιζει πρωτα τα ονοματα και το γραμμα Φ μετα το γραμμα E. Σαν να ηταν F δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανενας το phone portal? Συνδεεις μεσω wifi το κινητο με τον υπολογιστη και κανεις διαχειρηση των δεδομενων ασυρματα χωρις το usb καλωδιο.

 

Με την ευκαιρια, ή ληψη του wifi ειναι σε κορυφαια επιπεδα. Πιανει καλυτερο σημα ακομα και απο το laptop. Να φανταστειτε το συνδεσα και μετεφερα αρχεια με router που βρισκεται στον απο πανω οροφο και σε μακρινο δωματιο.

 

Μεχρι τωρα μετα απο 1 μερα πληρους χρησης ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ιδιαιτερα με την ποιοτητα ομιλιας οπου μου ανεφεραν και οι συνομιλητες για την καθαροτητα του ηχου και προς αυτους.

 

Και ενα περιεργο. Στον τηλ καταλογο εμφανιζει πρωτα τα ονοματα και το γραμμα Φ μετα το γραμμα E. Σαν να ηταν F δηλαδη.

 

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει το Phone Portal. Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να μεταφέρων αρχεία μέσω Wi-Fi γιατί μου βγάζει μήνυμα error ότι δεν έχω δικαίωμα πρόσβασης στο τηλέφωνο όταν προσπαθώ να τρέξω το file manager ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει το Phone Portal. Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να μεταφέρων αρχεία μέσω Wi-Fi γιατί μου βγάζει μήνυμα error ότι δεν έχω δικαίωμα πρόσβασης στο τηλέφωνο όταν προσπαθώ να τρέξω το file manager ...

 

Οταν ανοιξεις το portal στο τηλεφωνο και πριν πατησεις connect to wifi θα πατησεις το κουμπι των επιλογων (τα 4 τετραγωνακια κατω αριστερα). Εκει θα ρυθμισεις το secure login. Δηλαδη θα βαλεις ενα δικο σου username και pass. Μετα θα πατησεις connect το wifi. Θα σου δωσει το τηλ μια διευθυνση http://192.xxx.x.xx:xx.

 

Ανοιγεις INTER EXPLORER γιατι μον με αυτον δουλευει το file manager στο portal.

Bαζεις την διευθυνση και σου ζηταει login. Βαλε αυτα που εβαλες πιο πανω. Ετσι πρεπει να ειναι ολα Οκ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιησει κανενας το phone portal? Συνδεεις μεσω wifi το κινητο με τον υπολογιστη και κανεις διαχειρηση των δεδομενων ασυρματα χωρις το usb καλωδιο.

 

Με την ευκαιρια, ή ληψη του wifi ειναι σε κορυφαια επιπεδα. Πιανει καλυτερο σημα ακομα και απο το laptop. Να φανταστειτε το συνδεσα και μετεφερα αρχεια με router που βρισκεται στον απο πανω οροφο και σε μακρινο δωματιο.

 

Μεχρι τωρα μετα απο 1 μερα πληρους χρησης ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ιδιαιτερα με την ποιοτητα ομιλιας οπου μου ανεφεραν και οι συνομιλητες για την καθαροτητα του ηχου και προς αυτους.

 

Και ενα περιεργο. Στον τηλ καταλογο εμφανιζει πρωτα τα ονοματα και το γραμμα Φ μετα το γραμμα E. Σαν να ηταν F δηλαδη.

 

Και γω το χρησιμοποιώ το media portal και είναι πολύ εύχρηστο μέσω wifi. Για να κάνετε μεταφορά αρχείων όμως, υποστηρίζει μόνο internet explorer.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιξεις το portal στο τηλεφωνο και πριν πατησεις connect to wifi θα πατησεις το κουμπι των επιλογων (τα 4 τετραγωνακια κατω αριστερα). Εκει θα ρυθμισεις το secure login. Δηλαδη θα βαλεις ενα δικο σου username και pass. Μετα θα πατησεις connect το wifi. Θα σου δωσει το τηλ μια διευθυνση http://192.xxx.x.xx:xx.

 

Ανοιγεις INTER EXPLORER γιατι μον με αυτον δουλευει το file manager στο portal.

Bαζεις την διευθυνση και σου ζηταει login. Βαλε αυτα που εβαλες πιο πανω. Ετσι πρεπει να ειναι ολα Οκ.

 

 

Αυτά ακριβώς κάνω. Και μόλις πάω να επιλέξω μέσω του EXplorer το File Explorer τοτε τσουπ ..error message

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα στο google earth το κατεβασα απο δω

http://sites.google.com/site/droidlife10/home/google_earth.apk

και δουλευει τελεια

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Είναι μια εφαρμογή που σου λύνει τα χέρια. :up:

 

@DuAl_SuN δοκίμασε το Websharring, είναι πολύ εύκολο!!!

Τρομερή, πραγματικό εργαλείο !!!

 

Προσωπικά θεωρώ τις παραπάνω δύο εφαρμογές MustHave !

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αυτά ακριβώς κάνω. Και μόλις πάω να επιλέξω μέσω του EXplorer το File Explorer τοτε τσουπ ..error message

 

απενεργοποιησε το secure login απο τις ρυθμισεις του phone portal. επισης μπορει να θελει ο ΙΕ να εγκαταστησεις ενα certification

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το aura μου κολλάει :(!

 

Έχει βάλει κανείς την 2.51???

 

το aura τα σπαει κ εχει καλυτερη αναζητηση απο ολα κ νομιζω πιο καλα ενημερωμενο

Link to comment
Share on other sites

το aura τα σπαει κ εχει καλυτερη αναζητηση απο ολα κ νομιζω πιο καλα ενημερωμενο

 

Το θέμα είναι να δουλέψει:rolleyes:!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 40 ημέρες άψογης λειτουργίας, και δίχως λόγο, εχθές το βράδυ σταμάτησε να λειτουργεί το ακουστικό.

 

Όταν έβαζα ανοικτή ακρόαση ή hands free άκουγα κανονικά, αλλά με το ακουστικό τίποτε.

Το περίεργο είναι πως μετά από επανεκκίνηση σε εργοστασιακές ρυθμίσεις, στην πρώτη κλήση που έκανα λειτούργησε, αλλά με διακοπές. Μετά έβαλα το βύσμα των hands free και όταν το έβγαλα πάλι προς στιγμή λειτούργησε, αλλά για λίγο.

 

Σήμερα πήρα τηλέφωνο την motorola, τους εξήγησα ότι το τηλέφωνο έχει αγοραστεί από Γερμανία και ότι από τα κεντρικά της motorola στην Αμερική μου είπαν πως για servis μπορώ να απευθύνομαι σε αυτούς.

 

Ο υπάλληλος ήταν ευγενέστατος.

Ζήτησε συγνώμη για την ταλαιπωρία μου και μου έδωσε το τηλέφωνο του servis.

 

Μίλησα με το servis (Cellcom Ε.Π.Ε. - Αργυρουπόλεως 65, Αργυρούπολη, 16451, Αθήνα, Tel: 2109902582) τους εξήγησα το πρόβλημα του τηλεφώνου, καθώς και ότι το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από έξω και μου ζήτησαν να το στείλω με φωτοτυπία της απόδειξης αγοράς για έλεγχο και επισκευή.

 

Αυτά προς το παρόν και αναμένω αύριο ή μεθαύριο που θα το παραλάβουν νεότερα..

 

Σήμερα παρέλαβα το επισκευασμένο τηλέφωνό μου.

Έγινε αντικατάσταση του ακουστικού.

 

Θέλω να ευχαριστήσω την motorola που σέβεται την κοινοτική οδηγία, καθώς το τηλέφωνό μου αν και αγορασμένο από την Γερμανία επισκευάστηκε από την Ελληνική αντιπροσωπεία της.

Επίσης να ευχαριστήσω το εξουσιοδοτημένο servis της motorola με επωνυμία Cellcom Ε.Π.Ε. στην Αργυρούπολη για την γρήγορη επισκευή.

 

Εύχομαι να μη τους χρειαστώ ξανά, αλλά τώρα ξέρω πως εάν κτύπα ξύλο τους χρειαστώ θα είναι εκεί.

 

Επίσης οι εταιρίες να μην ξεχνούν ποτέ πως η καλή εξυπηρέτηση του καταναλωτή είναι η καλύτερη διαφήμιση, και το αντίθετο.

 

Ο πελάτης καταναλωτής στην τελική, έστω και με καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή, θα βρει το δίκαιό του, ενώ ενέργειες σαν αυτή της motorola κερδίζουν εντυπώσεις και κατ' επέκταση επιπλέον πελάτες.

 

Κωνσταντίνος

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να περάσω κάποια αρχεία (φωτογραφίες κυρίως), από το παλιό μου τηλέφωνο (TyTN II) στο Defy μέσω bluetooth και μου βγάζει error κατά την μεταφορά.

Έχετε ιδέα τί μπορεί να φταίει ;

 

Και μια ερώτηση ακόμα, έχω εγκαταστήσει τον Dolphin Browser HD και προσπάθησα να του περάσω τα bookmarks του pc μου μέσω αρχείου html, αλλά δεν τα δέχεται.

Υπάρχει συγκεκριμένη (διαφορετική) διαδικασία για το Defy ;

Γιατί εγώ ακολούθησα τις οδηγίες από το Blog του Αντώνη που μιλάει για galaxy s Οδηγός για να μεταφέρετε τα Αγαπημενα σας (Bookmarks) απο τον υπολογιστη

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

εγω ανεβασα τα bookmarks μου στο google bookmarks

http://www.google.com/support/bookmarks/bin/answer.py?hl=en&answer=178166

μετα ανοιξα το addon του dolphin "Bookmars to sd" και εχει επιλογη να συγχρονισει με τα google bookmarks.

2 λεπτα υποθεση

 

βεβαια χανεις την διαταξη με φακελους που εχεις αλλα δεν πειραζει

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να περάσω κάποια αρχεία (φωτογραφίες κυρίως), από το παλιό μου τηλέφωνο (TyTN II) στο Defy μέσω bluetooth και μου βγάζει error κατά την μεταφορά.

Έχετε ιδέα τί μπορεί να φταίει ;

 

Και μια ερώτηση ακόμα, έχω εγκαταστήσει τον Dolphin Browser HD και προσπάθησα να του περάσω τα bookmarks του pc μου μέσω αρχείου html, αλλά δεν τα δέχεται.

Υπάρχει συγκεκριμένη (διαφορετική) διαδικασία για το Defy ;

Γιατί εγώ ακολούθησα τις οδηγίες από το Blog του Αντώνη που μιλάει για galaxy s Οδηγός για να μεταφέρετε τα Αγαπημενα σας (Bookmarks) απο τον υπολογιστη

Σταυρο ο οδηγος ειναι ιδιος για σχεδον ολες τις συσκευες android. εχω περασει bookmarks με αυτο τον οδηγο σε ενα defy και μπηκαν ολα κανονικα με φακελλους οπως τα εχω στον υπολογιστη.

εκανες τα βηματα ολα κανονικα ?

αν εχεις καμια απορια επικοινωνησε μαζι μου να το φτιαξουμε.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε στον Launcher Pro στο Dock (κάτω που έχει 4 επιλογές) shortcut του market ξέρει κανείς πως γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε στον Launcher Pro στο Dock (κάτω που έχει 4 επιλογές) shortcut του market ξέρει κανείς πως γίνεται?

 

Πατάς συνεχόμενα πάνω στη θέση που θέλεις να βάλεις τη συντόμευση και βγαίνει ένα μικρό μενού

Πατάς change shortcut > εφαρμογές και διαλέγεις από τη λίστα το μάρκετ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...