Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Οσοι πιστοι το εχετε ακομα, πως κρατιεται το γερο-defy? Ηταν το πρωτο μου smartphone και δυστυχως το εχασα πριν εναμιση χρονο.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα απο 4 χρονια δυσκολης και σκληρης χρησης παει μια χαρα στα χερια της κορης μου.

Βεβαια με kitkat (δεν θυμαμαι ποια) και με καινούργια μπαταρια απο ebay.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εστησα την kitkat αλλα οτι και να κανω δεν δεχομαι καμια εισερχομενη. Βγαινει μήνυμα σε αυτόν που με παιρνει οτι το τηλεφωνο ειναι κατειλημμένο. Καμια ιδεα τι μπορεί να συμβαίνει

?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα προσπαθησα να περασω με rsd την μαμα rom και ενω συνδέεται και προχωρά η διαδικασια δεν ολοκληρώνεται ποτε και το τηλεφωνο μενει κολλημένο στην οθονη android. Υπαρχει κατι που θα μπορουσα να κανω και σώσω το τηλεφωνο ή παει για πεταμα?
Link to comment
Share on other sites

Όταν περάσεις ROM με το RSD δεν σβήνει τα data, πρέπει μετά να πας μόνος σου στο stock recovery και να κάνεις factory reset. Μετά το αφήνεις να ξεκινήσει με την ησυχία του, το πρώτο boot θα πάρει μερικά λεπτά.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Όταν περάσεις ROM με το RSD δεν σβήνει τα data, πρέπει μετά να πας μόνος σου στο stock recovery και να κάνεις factory reset. Μετά το αφήνεις να ξεκινήσει με την ησυχία του, το πρώτο boot θα πάρει μερικά λεπτά.

 

ΟΚ, ολα καλά, Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

H τελευταια official αναβαθμιση ειναι η 2.2.2?

Γιατι καπου διαβασα για 2.3 αλλα δεν μου εβγαλε καποια ειδοποιηση για αναβαθμιση οταν το συνδεσα στο PC.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα, έχω ένα defy+ (mb526) το οποίο έχει μπρικαρει. κάπου διάβασα ότι χρειάζεται μια από αυτές τις ρομ για να επανέλθει (4.5.1-134 DFP 231 Retail.en.EU CEE - 4.5.1-134 DFP-231 CN) τις οποίες δεν μπορώ να κατεβάσω από πουθενά. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να τις ανεβάσει ή να μου πει τον τρόπο για να το ξεκολλήσω? Edited by radicalx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα defy+ (mb526) το οποίο έχει μπρικαρει. κάπου διάβασα ότι χρειάζεται μια από αυτές τις ρομ για να επανέλθει (4.5.1-134 DFP 231 Retail.en.EU CEE - 4.5.1-134 DFP-231 CN) τις οποίες δεν μπορώ να κατεβάσω από πουθενά. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να τις ανεβάσει ή να μου πει τον τρόπο για να το ξεκολλήσω?

Στειλε ενα πμ στον saltofx. Ισως εχει την ρομ ακόμη ή καποιο λινκ.

Το second init και την miui μπορώ να στην δώσω αλλα όσο και να έψαξα δεν βρηκα την μαμά ρομ που την ειχα και ρουταρισμενη σημειωτέον! Κάποια στιγμή πρέπει να εκανα την μακακια και να την έσβησα.

 

PS: Αθάνατο τηλέφωνο! Και τωρα ακομη με αυτο είμαι, σε διακοπές και μου δίνει Internet στην ταμπλετα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στειλε ενα πμ στον saltofx. Ισως εχει την ρομ ακόμη ή καποιο λινκ.

Το second init και την miui μπορώ να στην δώσω αλλα όσο και να έψαξα δεν βρηκα την μαμά ρομ που την ειχα και ρουταρισμενη σημειωτέον! Κάποια στιγμή πρέπει να εκανα την μακακια και να την έσβησα.

 

PS: Αθάνατο τηλέφωνο! Και τωρα ακομη με αυτο είμαι, σε διακοπές και μου δίνει Internet στην ταμπλετα!

 

Σε ευχαριστώ, επανήλθε με τη μαμά rooted, επομένως προς το παρόν όλα ok.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, επανήλθε με τη μαμά rooted, επομένως προς το παρόν όλα ok.

Ελα μολις την βρήκα και εγω! Εντελως μαμά ομως!

Αν την θέλεις εδώ ειναι:

 

https://www.dropbox.com/s/gkx3lvr0e5g14a2/DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231_GR.sbf?dl=0

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ελα μολις την βρήκα και εγω! Εντελως μαμά ομως!

Αν την θέλεις εδώ ειναι:

 

https://www.dropbox.com/s/gkx3lvr0e5g14a2/DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231_GR.sbf?dl=0

 

Έγινε, σε ευχαριστώ πολύ φίλε,να 'σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Please έχει κανείς δεύτερο καπάκι μπαταρίας και δεν το χρειάζεται η να ξέρει που πουλάνε ,

διότι Από ίντερνετ ακόμα δεν μπορούμε να αγοράσουμε.

Το έχασα και δεν είναι και δικό μου το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Please έχει κανείς δεύτερο καπάκι μπαταρίας και δεν το χρειάζεται η να ξέρει που πουλάνε ,

διότι Από ίντερνετ ακόμα δεν μπορούμε να αγοράσουμε.

Το έχασα και δεν είναι και δικό μου το κινητό

Για δοκιμασε εδω:

 

http://www.cellcom.gr/site/gr/

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε εδω:

 

http://www.cellcom.gr/site/gr/

 

Θα τους ρωτήσω μια και θα τους τηλ για το άλλο τηλέφωνο μου το μοτο Που τους το έστειλα για σέρβις.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Θα τους ρωτήσω μια και θα τους τηλ για το άλλο τηλέφωνο μου το μοτο Που τους το έστειλα για σέρβις.

Ευχαριστώ

 

με μονο μερικους μηνες καθυστερηση να σου πω οτι εχω καπακι αν χρειαζεσαι!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Μετα απο επαναφορα εργοστασιακών ρυθμισεων σε DEFY+ οταν πηγαινω να ανοιξω το market για να κατεβασω καποιες εφαρμογες βγαζει μυνημα οτι "Λυπουμαστε υπηρξε μη αναμενομενη διακοποη της εφαρμογης Market (διαδικασια com: android.vending) προσπαθηστε ξανα" και η μονη επιλογη που μπορεις να κανεις ειναι "Αναγκαστικο κλεισιμο" .... καμια ιδεα πως μπορει να λειτουργησεi ....
Link to comment
Share on other sites

κανε clear data και cache στην εφαρμογη

 

Ευχαριστω για την απαντηση

Το εκανα , ξεκινησα την εφαρμογη, ζητησε να αποδεχθω τους ορους, τους αποδεχθηκα αλλα οταν πηγε να προχωρησει εβγαλε παλι το ιδιο μυνημα και διακοπηκε.

Link to comment
Share on other sites

Αν επιμένει να στο κάνει, ξαναπέρασε την Ρομ από πάνω, αφού εχεις κανει clear cache και data της εφαρμογής και μετα την ξανά τρέχεις.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν επιμένει να στο κάνει, ξαναπέρασε την Ρομ από πάνω, αφού εχεις κανει clear cache και data της εφαρμογής και μετα την ξανά τρέχεις.!

 

Εκανα παλι επαναφορα στις εργοστασιακες και συνεχιζεται η ιδια συμπεριφορα. Πως ξαναπερνω την ρομ. Εχω την εργοστασιακη.

Μια δυο εφαρμογες θελω να βαλω και περισσοτερ με καιει να βαλω εναν φακο.. υπαρχει αλλος τροπος εκτος απο το μαρκετ να τις βαλω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και αλλά παράλληλα μάρκετ.

Για γκουγκλαρε slideme.apk.

Ειναι καλό μάρκετ και έχει και εφαρμογές που το play store τις έχει πετάξει εξω για λόγους .... (γκουχ, γκουχ πνευματικών δικαιωμάτων, γκουχ)!

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...