Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Παρατήρησα ότι ενώ δεν έχω μέσα στην κάρτα μνήμης φωτογραφίες φίλων μου, στις επαφές εξακολουθούν να υπάρχουν οι μικρογραφίες που είχα βάλει ώστε όταν δέχομαι κλήσεις να εμφανίζει το πρόσωπο του καλούντος. Το θέμα είναι ότι θέλω να διαγράψω τις εικόνες από τις επαφές αλλά δεν βρίσκω τρόπο. Υπάρχει καμία λύση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά Χρόνια Πολλά! Εντός των ημερών θα πάρω από φίλο το defy+ και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής. Τρέχει με 2.3, αλλά δεν έχει ελληνικό μενού. Μπορώ με κάποια αναβάθμιση να περάσω ελληνικά? Δεν θέλω να περάσω custom rom. Επίσης, ο προηγούμενος ιδιοκτήτης έκανε hard reset για να απεμπλέξει το λογαριασμό του από τη συσκευή. Οπότε με το που τοποθετήσω τη sim, θα μου ζητήσει κατευθείαν λογαριασμό mail?

Ευχαριστώ.

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να κάνεις ένα gmail για να μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές. Επίσης αν δεν έχει ελληνικό μενού κατέβασε από το μάρκετ το morelocale2 έτσι ώστε να μην πειράξεις καθόλου το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω λογαριασμό yahoo ( με αυτόν συνδέομαι) και μπορώ να φτιάξω έναν. To morelocale2 τι ακριβώς τροποποιεί?

edit... το είδα τι κάνει. Καλό φαίνεται, θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ!

Edited by vagosofron
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Χρόνια Πολλά! Εντός των ημερών θα πάρω από φίλο το defy+ για την κοπέλα μου και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής. Τρέχει με 2.3, αλλά δεν έχει ελληνικό μενού. Μπορώ με κάποια αναβάθμιση να περάσω ελληνικά? Δεν θέλω να περάσω custom rom. Επίσης, ο προηγούμενος ιδιοκτήτης έκανε hard reset για να απεμπλέξει το λογαριασμό του από τη συσκευή. Οπότε με το που τοποθετήσω τη sim της κοπέλας μου, θα μου ζητήσει κατευθείαν λογαριασμό mail?

Ευχαριστώ.

 

Μπορείς να φλασάρεις το ελληνικό firmware από εδώ (Central Europe) με το RSD.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να φλασάρεις το ελληνικό firmware από εδώ (Central Europe) με το RSD.

Δηλαδή πρέπει να είμαι root για να το κάνω αυτό έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

απο το θεμα του motorola defy+.....το εχουμε αναφερει πολλες φορες

 

αρχικα βρισκεις και κατεβαζεις τους drivers της motorola για τον υπολογιστη σου αν δεν τους εχεις ηδη.

στη συνεχεια κατεβαζεις το rsdlite και το κανεις εγκατασταση στο pc.το rsd μπορεις να το κατεβασεις απο εδω http://forum.xda-developer...7&d=1321414457

 

στη συνεχεια κατεβαζεις αυτο το sbf http://sbf.droid-developers.org/umts_jordanplus/DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231_GR_SIGN_UCADEFYEMARAB1B80AA004.0R_PDS03C_USAJRDNGIBRRTCEE_P022_A022_Service1FF.sbf.gz και το αφηνεις στο pc

 

αρχικα κανε απο το κινητο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (ναι θα χασεις τα παντα εφαρμογες και επαφες..επαφες αν τις εχεις στο gmail θα τις επαναφερεις ευκολα) .στη συνεχεια κλεισε το κινητο.ετσι πως ειναι κλειστο πατας vol+ και power button συγχρονως και το κινητο μπαινει σε bootloader και ειναι ετοιμο για φλασαρισμα.το συνδεεισ με το pc,τρεχεις το rsdlite με δικαιωματα admin και φλασαρεςι το sbf που ειχες κατεβασει προηγουμενως....και εισαι ετοιμος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Παρατήρησα ότι ενώ δεν έχω μέσα στην κάρτα μνήμης φωτογραφίες φίλων μου, στις επαφές εξακολουθούν να υπάρχουν οι μικρογραφίες που είχα βάλει, ώστε όταν δέχομαι κλήσεις να εμφανίζει το πρόσωπο του καλούντος. Το θέμα είναι ότι θέλω να διαγράψω τις εικόνες από τις επαφές αλλά δεν βρίσκω τρόπο. Υπάρχει καμία λύση;

 

Ξέρω ότι δεν είναι σωστό να επαναλαμβάνω την ίδια ερώτηση/απορία, αλλά υπάρχει κάποιος που μπορεί να απαντήσει; Θέλω να δώσω την συσκευή και δεν ξέρω τι να κάνω. Η διαγραφή γίνεται μέσω συσκευής, μέσω gmail ή κάπως αλλιώς;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι δεν είναι σωστό να επαναλαμβάνω την ίδια ερώτηση/απορία, αλλά υπάρχει κάποιος που μπορεί να απαντήσει; Θέλω να δώσω την συσκευή και δεν ξέρω τι να κάνω. Η διαγραφή γίνεται μέσω συσκευής, μέσω gmail ή κάπως αλλιώς;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Eπαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να διαγραφούν τα πάντα και φορματ στη κάρτα μνήμης. Έτσι νομίζω αποσύνδεεται το gmail από τη συσκευή. Οι επαφές έχουν τις φώτο γιατι αποθηκευονται στο gmail σαν μικρογραφίες.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

1)επαναφορά εργοστσιακών ρυθμισεων

2)ξανανοιγεις το κινητό και μέσω ρυθμισεών διαγραφή της κάρτας sd

------------------------------------------------------

αν θεσ όμως μαζί με της εφαρμογές της

σβήνεις το λογαριασμό σου

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

1)επαναφορά εργοστσιακών ρυθμισεων

2)ξανανοιγεις το κινητό και μέσω ρυθμισεών διαγραφή της κάρτας sd

------------------------------------------------------

αν θεσ όμως μαζί με της εφαρμογές της

σβήνεις το λογαριασμό σου

 

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο. Να είστε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
στο μοτορολα defy λειτουργει το bluetooth....με αλλα κινητα????γιατι στο lumia που εχω αυτο ειναι αδυνατον!!!και επισης ακουγεται απο το ηχειο το ραδιο????σας παρακαλω αν γνωριζετε κατι???
Link to comment
Share on other sites

σας έχω 2 εφαρμογές που θα σας λύσουν τα χέρια η μια λέγετε "swapps!All Apps everywhere"https://play.google.com/store/apps/details?id=com.schiztech.swapps

και έχετε ένα launcher παντού βάλτε να ανοίγει στα αριστερά γιατί στα δεξιά μπορείτε να βάλετε το"LMT Launcher v1.91" http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=38013524&posted=1#post38013524 ας λέει ότι είναι για nexus κλπ δουλεύει στην rom που έχω miui gb και μόλις βάλετε τον lmt μπορείτε και να σβήσετε το φώς στα κουμπιά και μεταμορφώστε το τηλέφωνο

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Τελευταια με οποιον μιλαω στο κινητο μου λεει οτι ακουει τη φωνη του. Αυτο συνεβαινε και παλιοτερα αλλα απο οταν αλλαξα το digitizer της οθονης, αυτο συμβαινει πολυ συχνα, ειδικα αμα εχω δυνατα το ακουστικο.

 

Τι μπορει να φταιει;

 

Ευχαριστω

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

για την αντήχηση είναι πολύ η παράγοντες

1)το δίκτυό

2)υψηλή έξοδος Μεγαφώνου αν είσαι σε ανοικτή συνομιλία

3)το μικρόφωνο το 2ο που έχει για το noise canseling(τσέκαρε της ρυθμίσεις στο πρόγραμμα του τηλεφώνου)

4)από το άνοιξε κλείσε της συσκευής να μην σου έχει κάτσει καλά το ακουστικό-μικρόφωνο ή μικρόφωνα

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,επειδη σκεφτομαι να αγοράσω το κινητο για χρήση σαν GPS ποδηλάτου(Και ώς δευτερη συσκευή).Θα ήθελα να μου πείτε εάν σας είναι εύκολο,επιδόσεις,εντυπώσεις,και ειδικά αποψεις και γνώμες όσον αφορα την αυτονομία της μπαταρίας και το δέκτη GPS.Θα το χρησιμοποιήσω για 5 συγκεκριμένες εφαρμογές(Οχι μαζί,αλλα κάθε μια ξεχωριστα). Και θέλω να ξέρω. Γιατι με απασχολεί το GPS και ή Μπαταρία.
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,επειδη σκεφτομαι να αγοράσω το κινητο για χρήση σαν GPS ποδηλάτου(Και ώς δευτερη συσκευή).Θα ήθελα να μου πείτε εάν σας είναι εύκολο,επιδόσεις,εντυπώσεις,και ειδικά αποψεις και γνώμες όσον αφορα την αυτονομία της μπαταρίας και το δέκτη GPS.Θα το χρησιμοποιήσω για 5 συγκεκριμένες εφαρμογές(Οχι μαζί,αλλα κάθε μια ξεχωριστα). Και θέλω να ξέρω. Γιατι με απασχολεί το GPS και ή Μπαταρία.

Δυο χρόνια που το είχα (τώρα το χει η σύζυγος) χωρίς να έχω ανοιχτά τα δεδομένα, και με μέτρια ομιλία, κρατούσε μίνιμουμ 3 μέρες. Αν δεν έχεις sim μέσα, προφανώς πολύ παραπάνω. Το GPS είναι αξιοπρεπέστατο. Για αυο το σκοπό είναι πρώτο, και για ποδήλατο, γομάρι, δεν καταλαβαίνει από νερά και τέτοια. Λόγω δουλειάς, το βράδυ, μαζί κάναμε ντους :p

Link to comment
Share on other sites

Δυο χρόνια που το είχα (τώρα το χει η σύζυγος) χωρίς να έχω ανοιχτά τα δεδομένα, και με μέτρια ομιλία, κρατούσε μίνιμουμ 3 μέρες. Αν δεν έχεις sim μέσα, προφανώς πολύ παραπάνω. Το GPS είναι αξιοπρεπέστατο. Για αυο το σκοπό είναι πρώτο, και για ποδήλατο, γομάρι, δεν καταλαβαίνει από νερά και τέτοια. Λόγω δουλειάς, το βράδυ, μαζί κάναμε ντους :p

 

Γεια σου φίλε μου και σε ευχαριστώ για την απαντηση σου!

Ακούγεται πολυ καλο αυτο που μου λές,κερδίζει πόντους για την τελική μου επιλογη. Πάντως ενδέχεται να το δουλέψω και χωρίς κάρτα!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημέρα, να ρωτήσω κάτι και εγώ ρε παιδιά; έχω τη rom wiui και ψάχνω να βρω κάποια εφαρμογή ή κάποια ρύθμιση μέσα από το κινητό που να μου δείχνει τη δεδομένη στιγμή αν είμαι σε 3g δίκτυο ή όχι. Μπορεί να βοηθήσει κανένας; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...