Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

απο αμερικη αγοραζω συνεχεια..ποτε δεν ειχα προβλημα για ποσα μεχρι 60-70 ευρω....βασικα μεχρι 90 δεν ειχα αλλα καλυτερα κρατα μια πισινη....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα νομιζω πως βρηκα λυση γιατι ετρωγε σε τυχαια στιγμη την μπαταρια το Defy.

Δοκιμασα να αλλαξω καρτα sim με μια πιο νεα και απο τοτε εδω και 2-3 μερες δεν τελιωνει η μπαταρια μεσα σε 2 λεπτα οπως πριν.

Η παλια sim ηταν 15 χρονων και δεν ειχε πανω ενδειξη 3g

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όποιον γνωρίζει. Με στοκ φρογιο 2.2.2, ρουτ και setvsel στο 1gHz μπορώ να δω με κάποιο τρόπο στο ντέφι ταινίες 720p? Έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα mx player (μόνο με sw acceleration καιθώς δε με αφήνει να επιλέξω hw acceleration) vplayer και mobo player, και πάντα έχει πολλά σπασίματα. Αν και το χω 18 μήνες πρώτη φορά προχθές προσπάθησα να δω βιντεο. Ως τα 480p πάει πολύ καλά, αλλά στα 720....... τραγωδία. Δυστυχώς δεν έχω το χρόνο-διάθεση να πειραματιστώ με άλλες ρομ αλλά παρ' όλα αυτά θα 'θελα να ξέρω αν με μια άλλη ρομ παίζει 720p απροβλημάτιστα. Και εννοείται ότι όποιος γνωρίζει κάποιο άλλο πρόγραμμα-ρύθμιση είναι ευπρόσδεκτο
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

νομιζω το mx player με sw acceleration ειναι το καλυτερο...

 

Δηλαδη δεν εχω ελπιδα να δω καποιο βιντεο 720p... Σ' εσενα saltofx δουλευει σωστα η αναπαραγωγη; Κυριως εγκυκλοπαιδικα ρωτω αφου προς το παρον δεν σκοπευω ν' αλλαξω ρομ

Link to comment
Share on other sites

μια παρατήρηση το 720p κοιτάξτε πόσο αναλύσεις είναι και πόσο είναι η ανάλυση του DEFY πράγμα που σημαίνει ότι οποιοδήποτε video ακόμα και να είναι 720p δεν πρόκειται να το δείτε 720p αλλά μόνο 480p που είναι η μέγιστη του defy με όλων το σεβασμό για να δείτε ταινίες 720p σε οποιοδήποτε συσκευή φροντιστε ώστε η ανάλυση

της οθόνης να είναι τουλάχιστον 1280Χ720 και για 1080p 1920 × 1080 (2.1 megapixels) και όχι 854Χ480(Μοtorolla MB525 DEFY)

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

μια παρατήρηση το 720p κοιτάξτε πόσο αναλύσεις είναι και πόσο είναι η ανάλυση του DEFY πράγμα που σημαίνει ότι οποιοδήποτε video ακόμα και να είναι 720p δεν πρόκειται να το δείτε 720p αλλά μόνο 480p που είναι η μέγιστη του defy

χε χε κανενα προβλημα. Αν και σχεδον ασχετος απο αντροιντ ξερω οτι η καθετη αναλυση του defy ειναι 480. Αλλα τα βιντεο με 720p (οσο βλεπω τουλαχιστον αναμεσα στα σπασιματα) ειναι πολυ πιο κρυσταλινα σε καθαροτητα, καμμια σχεση με τα 480. Κι αυτο με ολα (εκτος απο το στοκ που δεν τα παιζει καθολου) τα προγραμματα αναπαραγωγης. Επανερχομαι λοιπον στο ερωτημα μου. Στο δικο σας ντεφι παιζουν τα 720p απροβληματιστα, κι αν ναι με ποιον τροπο;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Που το βρηκες 120 ευρω? Θελω κι εγω Εξαιρετικη τιμη!!
Link to comment
Share on other sites

Που το βρηκες 120 ευρω? Θελω κι εγω Εξαιρετικη τιμη!![/quote

 

:D αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ περα απο την ανθεκτικοτητα ειναι το ιντερνετ και αν εχει καλο wifi ...οποιος ξερει καλοδεχουμενη η γνωμη του :cool:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

επειδή βλέπω Αμερική προσοχή μπορεί να έχει τελωνείο λόγο ότι είναι πάνω από 13 ευρώ αλλά από όπου και να ψωνίζεις μια φιλική συμβουλή χρησιμοποίησε pay-pal έτσι αν πάει κάτι στραβά να είσαι καλυμμένος

και πριν την παραγγείλεις στην Ελληνική αντιπροσωπεία ρώτα για τιμή

 

και μην το πιάσεις με τα χέρια χωρίς αντιστατικά γάντια ή "βραχιολάκι"

 

που μπορω να βρω αντιστατικα γαντια?

 

Mε χαλασε αρκετα το απο πανω ποστ :(

 

φιλε μου πιστεψε με ειναι τελειο εγω με φουλ φωτεινοτητα και ολι μερα ιντερνετ μου κραταγε μια μερα ακριβως το σημα ειναι τελειο τωρα για την ανθεκτηκοτητα θα συμφωνησω εν μερει γιατι μου εχει σπασει δυο φωρες η lcd παντος ειναι μια καλη αγορα:)

ΥΓ μην το αναβαθμισεις σε Froyo!!! θα σου κολλαει και γενικα ολα τα αντροιντ να τα αφηνεις με το στοκ λογισμικο

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Motorola Defy , iPhone 3G , Samsung Galaxy S Plus:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να μην το αναβαθμίσει σε φρογιο; και να μείνει δηλαδή με εκλαιρ; αυτό πρώτη φορά το ακούω. και όλα τα αντροιντ είναι καλύτερα με στοκ ρομ; πραγματικά μάλλον δεν έχεις ιδέα τι μπορεί να κάνει το κινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

φιλε steliosk ο pantso13 χαλαστηκε απο το μετριο σημα του wi-fi και οχι για την μπαταρια που αναφερεις.

παντος και το defy+ δεν εχει καλο σημα,μαλλον κακο θα το ελεγα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Για αντιστατικά γάντια σε οποιοδήποτε κατάστημα με ηλεκτρονικά εξαρτήματα όπως αντιστάσεις,πυνεία,κλπ

επίσης σε μαγαζιά με ρούχα εργασίας

και ενδεικτικά

http://www.bestprice.gr/search?q=%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF

 

http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=120076179&LastAdd=120076179&t=%C3%C1%CD%D4%C9%C1%20%C1%CD%D4%C9%D3%D4%C1%D4%C9%CA%C1%20(L)

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα καποιος να μου παραθεσει εναν αναλυτικο οδηγο με το πως να περασω την gingerbread στο defy μου το οποιο εχει την εργοστασιακη 2.2.2. Ευχαριστω.
MotoLover
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για το απλό ντέφι δεν υπάρχει επίσημη gb μόνο custom rom

 

Ναι, το ξερω. Εναν τροπο τελος παντων με το πως να περασω gingerbread στο defy!

MotoLover
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εδώ. Με αυτόν τον τρόπο θα περάσεις την CyanogenMod 7.2 (Android 2.3.7). Αυτόν τον οδηγό ακολούθησα και εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ξερω. Εναν τροπο τελος παντων με το πως να περασω gingerbread στο defy!

 

καταρχήν είσαι σε επίσημη froyo;αν δεν είσαι αναβάθμισε

εισαί root;αν δεν είσαι δοκίμασε το SuperOneClick

εχείς το 2init;

για να βρεις τα παραπάνω πας σε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1161110

 

καθώς και σε ποιο μπροστά σελίδες εδώ

 

μια φιλική συμβουλή πρώτα διαβάζουμε κατανοούμε και μετά πράττομαι

και αν δεν είμαστε σίγουροι δεν προχωράμε

οποιαδήποτε ενεργεία μεταξύ συσκευών και υπολογιστή

κλείνουμε τα κάτοθι προγράμματα

1)antivarius

2)firewall

3)internet connection

4)screen savers

5)ΔΕΝ κάνουμε τίποτα άλλο στον υπολογιστή εκείνη την ώρα και ΔΕΝ ξεχνάμε και τον νόμο του Μέρφι

"Ότι είναι να πάει στραβά θα πάει"

και όσο για ποια ρομ ξεκίνα από την σταθερή Crayonmod 7,1 και μετά παίζεις

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους, εχω ενα προβλημα με την εφαρμογη του my market. Oταν κατεβαζω μια εφαρμογη κατα την εγκατασταση (μετα την ληψη), βγαζει στην οθονη "σφαλμα" και πως "δεν ηταν δυνατη η εγκατασταση σε χωρο αποθηκευσης USB ή καρτα SD" Το θεμα ειναι πως μερικες (λιγες) εφαρμογες της εγκαταστει κανονικα. Πχ την εφαρμογη aritickets δεν την δεχεται. Αν γνωριζει καποιος κατι.. ευχαριστω.

 

Να σβήσεις το αρχείο .android_secure από τον φάκελο /mnt/secure/asec/ ή /sdcard

http://www.androidpolice.com/2011/04/19/fixing-the-couldnt-install-on-usb-storage-or-sd-card-problem-on-android/

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με την απενεργοποιηση του 3G. Μετα απο 2 χρονια χρησης ξαφνικα παραμενει σε συνδεση παρα το οτι ξετσεκαρω στην παραδοση δεδομενων την επιλογη "ολα τα δεδομενα κινητης". Ακομα και μετα απο restart το κινητο εξακολουθει να παραμενει συνδεδεμενο στο internet και να μην υπακουει. Αν μπορει καποιος να μου προτεινει κατι εκτος απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων καλοδεχουμενος...
Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ φοράς; έβαλες τελευταία κάποια εφαρμογή; αν ναι ξήλωσε τις τελευταίες που έβαλες
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν και στο google play εφαρμογές που σου ξεσυνδέουν το 3G (της ψάχνεις γράφοντας 3g) από wingets έως ποιο ολοκληρωμένες μόνο μερικές από αυτές είναι ασύμβατες με custom roms
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...