Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Motorola Defy

 

http://androidandme.com/wp-content/uploads/2010/09/motorola_defy_group.jpg

 

Εχει προφτάσει Ευρώπη αφού είναι στο site της motorola στην UK.

Specs

- Android 2.1

- 800 MHz , 512 RAM

- Flash Lite - browser

- 5mpx , Led flash

- Capacitive, Multi-touch

- 3.7" οθόνη

- wifi, GPS

 

 

 

Ένα smartphone που έχει δημιουργηθεί για να αντιμετωπίζει ό,τι απρόοπτο σου φέρει η ζωή!

 

Η Motorola ανακοινώνει σήμερα το DEFY με MOTOBLURTM. Το Motorola DEFY είναι ένα λεπτό, Android smartphone, εξοπλισμένο με αναπτυγμένες δυνατότητες web-browsing και την οθόνη αφής 3.7”, υψηλής ανάλυσης που προσφέρει edge to edge προβολή των αγαπημένων σας εικόνων, videos και web-sites.

 

“Το DEFY έχει σχεδιαστεί για να αντιμετωπίζει όλα όσα η ζωή φέρνει στο δρόμο σας”, είπε ο Alain Mutricy, αντιπρόεδρος της Motorola Mobility και portfolio και device product manager. “Με όλα τα χαρακτηριστικά που περιμένουν οι καταναλωτές από ένα smartphone, το DEFY συμπληρώνεται με τις αναπτυγμένες δυνατότητες web-browsing, διασκέδασης και messaging σε συνδυασμό με το design που αντέχει στις καθημερινές προκλήσεις.

 

Το Motorola DEFY αντιστέκεται στη σκόνη και το νερό και σε προστατεύει από τις μικρές προκλήσεις της ζωής, όπως είναι μια ξαφνική βροχή, σταγόνες από ποτό ή το πέσιμο του κινητού σου στην άμμο. Έχει ακόμα μια μεγάλη οθόνη με εξαιρετική αντίσταση στις γρατζουνιές. Το Crystal Talk® PLUS εξαφανίζει τους ενοχλητικούς ήχους με τα 2 μικρόφωνα που φιλτράρουν πανέξυπνα τους εξωτερικούς ήχους ενισχύοντας τη φωνή σου ώστε να μη φωνάζεις.

 

Το Motorola DEFY προσφέρει ακόμα την τελευταία έκδοση της μοναδικής λύσης της Motorola, το MOTOBLUR, που κάνει ακόμα πιο εύκολη τη διαχείριση όλων των e-mail σας, των μηνυμάτων και των social updates σας, με την προσθήκη φίλτρων, widgets πρόσθετη εταιρική ασφάλεια και ευπροσάρμοστη διαχείριση μπαταρίας.

 

Ο browser με δυνατότητα Adobe® Flash® Lite® και η οθόνη 3.7” WVGA επιτρέπουν στους χρήστες να απολαμβάνουν περισσότερο WEB από τους καθιερωμένους browsers. Δημιουργήστε τις δικές σας αναμνήσεις με την κάμερα 5-megapixel με flash, digital zoom και auto focus. Το DEFY έχει δυνατότητα Digital Living Network Alliance (DLNA) για streaming, αποθήκευση και επιλογές συγχρονισμού με συμβατές συσκευές στο σπίτι, όπως HDTVs, κονσόλες παιχνιδιών και PCs.

 

Ο Connected Music Player φέρνει τους στίχους στα τραγούδια σας και σας επιτρέπει να ανακαλύψετε, να αγοράσετε και να κατεβάσετε μουσική απευθείας από το τηλέφωνό σας. Επιλέξτε από περισσότερες από 70,000 εφαρμογές, widgets και παιχνίδια από το Android MarketTM και απολαύστε την πρόσβαση στο GoogleTM και στις υπηρεσίες όπως το Google SearchTM, το Google MapsTM και το GmailTM.

 

Διαθεσιμότητα

Motorola UK.

 

source : inews

 

 

 

Phonearena

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου αρέσει πολύ αυτό το κινητό..:D

Κάτι μου λέει οτι δεν θα αργήσει να έρθει και στην Ελλάδα.:)

Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε το ντέφι...άκου εκεί όνομα...

Πάντως επιτέλους βγήκε και ένα ανθεκτικό smartphone...αν δεν είχα πάρει πρόσφατα το wave θα έπαιρνα σίγουρα αυτό..

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν έχει καλή κάμερα και GPS λογικά θα είναι ο αντικαταστάτης του Ομνια 2 που έχω !!

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που αφορά το Defy αλλά και το Flipout καθώς και άλλα, δηλαδή συσκευές που (ακόμα) δεν έχουν παρουσιαστεί επίσημα απο την ελληνική Motorola: Αν αγοράσω το Defy ή το Flipout από το εξωτερικό (πχ. Expansys) πώς μπορώ να γνωρίζω αν έχουν πλήρη υποστήριξη ελληνικών (πληκτρολόγιο, μενού, βιβλίο διευθύνσεων); Αν δεν έχουν από το κουτί (out of the box) μπορώ να την προσθέσω εγώ;

 

Στα παλιά Motorola που ξέρω έπρεπε απλώς να φλασάρω το κατάλληλο language pack και ήμουν ΟΚ. Στα καινούργια android μοντέλα πώς λειτουργεί το σύστημα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω 100 % αλλά στο Milestone πχ,όταν δεν ειχε ακόμα ελληνικά,απλά κατεβάζαμε από το market μια εφαρμογή που προσέθετε τα ελληνικά...
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό προσθέτει ελληνικά μενού, χαρακτήρες και πληκτρολόγιο σε όλες τις εφαρμογές; Είναι δηλαδή system-wide;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πότε έρχεται; Για τιμή ακούγεται κάτι; Υπάρχει στο φυλλάδιο του Γερμανού (Οκτωβρίου) με την ένδειξη ''σύντομα κοντά σας'' και χωρίς τιμή.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

πιστευω ειναι καλη συσκευη για τα χρηματα της....

ειδικα αν καποιος την βρει κατω απο 350Ε...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ελπίζω να τη βρω γύρω στα 350 κατά τα Χριστούγεννα. Νομίζω ότι είναι η κατάλληλη συσκευή για να μη φοβάσαι να τη χρησιμοποιείς.
Link to comment
Share on other sites

εγω ηδη την βρηκα απο εξωτερικο σε αυτην την τιμη και θα την αγορασω.

ειναι πολυ καλο κινητακι και αξιζει να το δοκιμασει καποιος.

 

3,7 οθονη κατω απο 400Ε και με καλο επεξεργαστη δεν βρισκεις ευκολα.

 

το ερωτημα ειναι ασπρο ή μαυρακι;

:D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλείται κάποιος μοδεράτορας να μεταφέρει τα μηνύματά μου από δω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282478

Δεν ήξερα οτι υπάρχει κι άλλο θέμα σχετικά!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ενδιαφερομαι ν' αγορασω το συγκεκριμενο κινητο αμεσα. Ξερει καποιος αν παρουσιαστηκε στα μαγαζια, μιλαμε για Ελλαδα. Ενα μικρο ψαξιμο στο scroutz εμφανιζει 3 μαγαζια που δεν εχουν ομως διαθεσιμοτητα. Υπαρχει σε καποιο μαγαζι να το δω ζωντανα?

Και κατι ακομα, μ' ενδιαφερει πολυ η χρηση του σαν navigation μια που εχω βολευτει με το HTC Diamond και το destinator. Εχει μεσα ετοιμη εφαρμογη (δωρεαν) με επισης δωρεαν κατεβασμα χαρτων (Wi-Fi) οπως πχ το SE X10 mini? Και δεν εννοω βεβαια οτιδηποτε εχει σχεση με real-time κατεβασμα χαρτων μεσω GRRS, δηλ χρεωση πχ Google. Τι αλλες δυνατοτητες υπαρχουν σε αυτο το τομεα για προγραμματα, με ή χωρις αγορα.

Ειμαι ασχετος απο Amdroid, το παραδεχομαι.

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων...

Edited by gharar

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για Εφαρμογές Πλοήγησης σε Android μπορείς να διαβάσεις αναλυτικότατα εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Σε γενικές γραμμές υπάρχουν Navigon, Sygic Mobile, Sygic Aura, NDrive, CoPilot, iGO (Myway+MotoNav), NavDroyd, Navitel, Destinator. Σχεδόν όλα κοινώς. ;)

 

Προεγκατεστημένη εφαρμογή δεν νομίζω να έχει κάποια.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ενδιαφερομαι ν' αγορασω το συγκεκριμενο κινητο αμεσα. Ξερει καποιος αν παρουσιαστηκε στα μαγαζια, μιλαμε για Ελλαδα. Ενα μικρο ψαξιμο στο scroutz εμφανιζει 3 μαγαζια που δεν εχουν ομως διαθεσιμοτητα. Υπαρχει σε καποιο μαγαζι να το δω ζωντανα?

Και κατι ακομα, μ' ενδιαφερει πολυ η χρηση του σαν navigation μια που εχω βολευτει με το HTC Diamond και το destinator. Εχει μεσα ετοιμη εφαρμογη (δωρεαν) με επισης δωρεαν κατεβασμα χαρτων (Wi-Fi) οπως πχ το SE X10 mini? Και δεν εννοω βεβαια οτιδηποτε εχει σχεση με real-time κατεβασμα χαρτων μεσω GRRS, δηλ χρεωση πχ Google. Τι αλλες δυνατοτητες υπαρχουν σε αυτο το τομεα για προγραμματα, με ή χωρις αγορα.

Ειμαι ασχετος απο Amdroid, το παραδεχομαι.

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων...

 

10-15 Δεκεμβρη παραλαμβανει ο Γερμανος και η cosmote. Εχει μεσα το motonav αλλα κατα 90% θα ειναι trial, το βρισκεις βεβαια κ σπασμενο στο internet.

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

10-15 Δεκεμβρη παραλαμβανει ο Γερμανος και η cosmote. Εχει μεσα το motonav αλλα κατα 90% θα ειναι trial, το βρισκεις βεβαια κ σπασμενο στο internet.

 

ευχαριστω ολους για την απαντηση.

Ειδα ομως σε Ελληνικα ιντερνετικα μαγαζια οτι δινουν το DEFY σημερα ετοιμοπαραδοτο και μαλιστα σε καλη τιμη, 374€ με Φ.Π.Α. Πηρα στην MOTOROLA ELLAS και μου ειπαν οτι αυτα ειναι παραεισαγωγη και μπορει να μην καλυπτονται απο την εγγυηση. Εχετε αποψη επι αυτου?

Ευχαριστω.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι οι συσκευές που προορίζονται για την ΕΕ και πωλούνται εντός της ΕΕ έχουν εγγύηση που ισχύει σε όλη την ΕΕ. Όταν ρώτησα τηλεφωνικώς στο Expansys μου είχαν πει ότι η εγγύηση των συσκευών ισχύει και στην Ελλάδα. Από τη στιγμή που η συγκεκριμένη συσκευή κυκλοφορεί επίσημα και εδώ δε βρίσκω το λόγο να μην την καλύπτει εγγύηση. Αυτά περί παραεισαγωγών τα θεωρώ μπούρδες και μίζερες προσπάθεις να δικαιολογήσει η Motorola Hellas το γιατί το XT720 εδώ στοιχίζει 540 ευρώ ενώ στο Expansys μόνο 360!

 

Αυτό που θα σου πρότεινα να κάνεις είναι να ρωτήσεις με email (ώστε να έχεις και την ερώτησή σου αλλά και την απάντηση που θα σου στείλουν γραπτώς) την Motorola Hellas καθώς και το κατάστημα στο εσωτερικό ή εξωτερικό από όπου σκοπεύεις να αγοράσεις το κινητό σχετικά με την ισχύ της εγγύησης.

 

Αν οι απαντήσεις διαφέρουν, εγώ θα το έκανα escalate και στη διεύθυνση της Motorola στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μπαταρία είναι πολύ καλή: Από Σάββατο πρωί, μόνο 3 φορές το φόρτισα και τώρα είμαι στο 50% από χτες το μεσημέρι. Με λίγες κλήσεις, λίγο ίντερνετ και πολύυυυυυ παιχνίδι!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...