Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Μόλις το παρείγκειλα απο amazon.co.uk. Το κινητό σαν specs ειναι πραγματικά πολύ δυνατό και νομίζω για ένα μέσο χρήστη ειναι υπέρ αρκετό αν και το μόνο μειονέκτημα του ειναι ότι εχει downgraded desire CPU και ειναι στα 800MHz πράγμα το οποίο σύμφωνα με τις φήμες που έχουν βγεί ΔΕΝ θα μπορεί να παρει το Android 2.3 aka 3.0 edition. Απο εκεί και πέρα η οθόνη ειναι καλή, το blur ελλάδα δεν δουλεύει ...κάμερα συμπαθητική αλλα δεν αντικαθιστά με τπτ ψηφιακή μηχανή προφανως.

OVERALL

Για κάποιον που θελει να εχει πολυ καλό κινητο (με τιμη στο νετ κοντα στα 300-350) με καλή οθόνη- με πολυ καλες δυνατοτητες σερφαρισματος και γενικα ενα πολυ δυνατο all arounder νομίζω πως αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει να μας πει κανεις, εαν το εχει παρει ή απο εσας που το περιμενετε, ποσο τελικα κραταει η μπαταρια;

 

Δες λίγο το post 49

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οσοι το έχετε αγοράσει απο Ευρώπη, Λειτουργεί η συσκευή κανονικά στα Ελληνικά Δίκτυα Κινητής τηλεφωνίας.

Μερικα Post πισω αναφέρουν οτι υπάρχει πρόβλημα!!

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Τελικά οσοι το έχετε αγοράσει απο Ευρώπη, Λειτουργεί η συσκευή κανονικά στα Ελληνικά Δίκτυα Κινητής τηλεφωνίας.

Μερικα Post πισω αναφέρουν οτι υπάρχει πρόβλημα!!

 

Σε ποια post αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια post αναφέρεσαι;

 

Προφανως εννοουσα για το motoblur (#55) Κατα τα αλλα η συσκευή λειτουργει κανονικα right?

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Προφανως εννοουσα για το motoblur (#55) Κατα τα αλλα η συσκευή λειτουργει κανονικα right?

 

Σύμφωνα με τα παρακάτω

http://www.myphone.gr/forum/showthre...=282478&page=3 (σχόλιο 39 και 43)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthre...=282331&page=3 (σχόλιο 32)

 

ναι, λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μερικές αναφορές για κινητά Defy κατα βαση αγορασμένα απο ebay Γερμανίας που ενώ έβαλαν το ελληνικό sim κόλλησαν. Το blur ελλάδα δεν υποστιρήζεται και αν κολλήσει το κινητό υπάρχει μεγάλη πιθανότητα η ελληνική αντιπροσωπεία αφου δεν αγοραστει απο Ελλάδα να σας πει να απευθυνθειτε στο πωλητή.(Πρακτικα....Δε θα βγαλεις ακρη.)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μερικές αναφορές για κινητά Defy κατα βαση αγορασμένα απο ebay Γερμανίας που ενώ έβαλαν το ελληνικό sim κόλλησαν.)

 

Μας δείχνεις κανένα link για τις αναφορές που λες;

 

Όσο για τα υπόλοιπα μιας και δεν έχω παραλάβει ακόμη το τηλέφωνο δεν ξέρω να σου απαντήσω, αλλά τα παιδιά που το έχουν ίσως είναι σε θέση να μας απαντήσουν για το εάν η εγγύηση είναι τοπική, ευρωπαϊκή, ή παγκόσμια.

 

Εγώ το παράγγειλα από Γερμανία, αλλά όχι από το ebay.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το defy το παρέλαβα από Γερμανία στης 12 Νοεμβρίου,το οποίο δεν ειχε ελληνικά

και κόλλαγε συνέχεια λόγω MOTOBLUR οπότε ηταν αδύνατο να το χρησιμοποιήσω, στην Ελλάδα δεν δουλέυει.

Μετα απο πολύ ψάξιμο του έβαλα τη ROM που υποστηρίζει και ελληνικά ειναι

(andord 2.1 update1) οπότε λειτουργεί κανονικά, είναι αρκετά γρήγορο και η μπαταρία κρατάει με normal χρήση περίπου 2-3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Μας δείχνεις κανένα link για τις αναφορές που λες;

 

Όσο για τα υπόλοιπα μιας και δεν έχω παραλάβει ακόμη το τηλέφωνο δεν ξέρω να σου απαντήσω, αλλά τα παιδιά που το έχουν ίσως είναι σε θέση να μας απαντήσουν για το εάν η εγγύηση είναι τοπική, ευρωπαϊκή, ή παγκόσμια.

 

Εγώ το παράγγειλα από Γερμανία, αλλά όχι από το ebay.

 

Δυστυχως φίλε μου γραπτή αναφορά δεν έχω να σου δείξω.Όπως ουτε μπορώ να αποδείξω οτι αυτή θα ειναι η συμπεριφορα της ελληνικης αντιπροσωπειας. Απλά μετέφερα ότι μου είπε γνωστό μου άτομο που εργάζεται στην εξυπηρέτηση πελατών της συγκεκριμενης εταιριας. Υπήρξε θέμα που κόλλησε το κινητο απο 2 ατομα που το είχαν παρει απο γερμανία. Αντίστοιχα το motoblur ελλαδα δε θα δουλευει και γιαυτο η κοσμοτε θα δίνει το κινητο με αλλο σοφτ-ware που ΔΕ θα το έχει. Αντίστοιχα έμαθα πως ακόμα δεν υπάρχει οδηγία απο τι μοτορολα ελλας προσ το σερβις να επιτρέπουν σε άτομα απο άλλη χωρα να περνάνε το ελληνικό σοφτ-γουεαρ αν το κινητο κολλησει. Anyway.....Ο χρονος γουιλ τελλ.

 

Για την ιστορία μιλαμε για κινητά που κόλλησαν μόλίς το ελληνικό σιμακι (μικρος σιμος) μπηκε μεσα

Edited by gliakour
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κάνει μια σύγκριση της κάμερας του Omnia II και του DEFY καθώς και της οθόνης ?? Το Defy υπερτερεί και στα 2 ? στο 1 ή σε κανένα ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κάνει μια σύγκριση της κάμερας του Omnia II και του DEFY καθώς και της οθόνης ?? Το Defy υπερτερεί και στα 2 ? στο 1 ή σε κανένα ?

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3514&idPhone2=2836

Link to comment
Share on other sites

Μας δείχνεις κανένα link για τις αναφορές που λες;

 

Όσο για τα υπόλοιπα μιας και δεν έχω παραλάβει ακόμη το τηλέφωνο δεν ξέρω να σου απαντήσω, αλλά τα παιδιά που το έχουν ίσως είναι σε θέση να μας απαντήσουν για το εάν η εγγύηση είναι τοπική, ευρωπαϊκή, ή παγκόσμια.

 

Εγώ το παράγγειλα από Γερμανία, αλλά όχι από το ebay.

 

Αυτό κατα την γνωμη μου είναι παρανομο ως προς την ευρωπαική νομοθεσία. Νομίζω ότι οι εγγυησεις πρεπει να είναι τουλαχιστον πανευρωπαϊκές και για 2 έτη. Δεν ειμαι 100% σίγουρος. Θα το ψαξω και θα επανέλθω. Αν υπαρχει καποιος με νομικές γνώσεις και τι μας λεει σε αυτές τις περιπτωσεις η προστασία καταναλωτή να μας το πει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το defy το παρέλαβα από Γερμανία στης 12 Νοεμβρίου,το οποίο δεν ειχε ελληνικά

και κόλλαγε συνέχεια λόγω MOTOBLUR οπότε ηταν αδύνατο να το χρησιμοποιήσω, στην Ελλάδα δεν δουλέυει.

Μετα απο πολύ ψάξιμο του έβαλα τη ROM που υποστηρίζει και ελληνικά ειναι

(andord 2.1 update1) οπότε λειτουργεί κανονικά, είναι αρκετά γρήγορο και η μπαταρία κρατάει με normal χρήση περίπου 2-3 μέρες.

 

Το update το βρίσκεις στο market; Πόσο έυκολη είναι διαδικασία να το περάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατα την γνωμη μου είναι παρανομο ως προς την ευρωπαική νομοθεσία. Νομίζω ότι οι εγγυησεις πρεπει να είναι τουλαχιστον πανευρωπαϊκές και για 2 έτη. Δεν ειμαι 100% σίγουρος. Θα το ψαξω και θα επανέλθω. Αν υπαρχει καποιος με νομικές γνώσεις και τι μας λεει σε αυτές τις περιπτωσεις η προστασία καταναλωτή να μας το πει.

 

Συμφωνω απόλυτα οτι η εγγύηση ειναι τουλάχιστον πανευρωπαική έστω για 1 χρόνο....απλά επειδη ζουμε στην Ελλαδα και ξέρουμε γιαυτο το λέω.....ΔΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΑΚΡΗ....ΔΥΣΤΥΧΩΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το defy το παρέλαβα από Γερμανία στης 12 Νοεμβρίου,το οποίο δεν ειχε ελληνικά

και κόλλαγε συνέχεια λόγω MOTOBLUR οπότε ηταν αδύνατο να το χρησιμοποιήσω, στην Ελλάδα δεν δουλέυει.

Μετα απο πολύ ψάξιμο του έβαλα τη ROM που υποστηρίζει και ελληνικά ειναι

(andord 2.1 update1) οπότε λειτουργεί κανονικά, είναι αρκετά γρήγορο και η μπαταρία κρατάει με normal χρήση περίπου 2-3 μέρες.

 

Εάν δεν σου κάνει κόπο γράψε λεπτομέρειες όπως

Που μπορούμε να βρούμε την ROM που έβαλες

Διαδικασία και προγράμματα που χρησιμοποίησες

Τυχόν σημεία που πρέπει να προσέξουμε

 

Μήπως και χρειαστεί να ακολουθήσουμε τον δρόμο που χάραξες.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόσο είναι το SAR ? Γιατί στο GSM arena αναφέρει 1,52 W/KG, ποσό το οποίο είναι "δολοφονικό"

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόσο είναι το SAR ? Γιατί στο GSM arena αναφέρει 1,52 W/KG, ποσό το οποίο είναι "δολοφονικό"

 

κατω απο 2 δεν εχεις κανενα προβλημα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόσο είναι το SAR ? Γιατί στο GSM arena αναφέρει 1,52 W/KG, ποσό το οποίο είναι "δολοφονικό"

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3395616

post 28

 

Οι τιμές του gsmarena είναι για US και όχι για EU

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι 1,09 είναι πάρα πολύ ... όταν τα Samsung έχουν σχεδόν το μισό (0,59)

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολύ ψάξιμο του έβαλα τη ROM που υποστηρίζει και ελληνικά ειναι (andord 2.1 update1) οπότε λειτουργεί κανονικά, είναι αρκετά γρήγορο και η μπαταρία κρατάει με normal χρήση περίπου 2-3 μέρες.

 

Μήπως μπορείς να αναφέρεις από που κατέβασες την παραπάνω ROM; ;)

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι 1,09 είναι πάρα πολύ ... όταν τα Samsung έχουν σχεδόν το μισό (0,59)

 

Έχεις δίκαιο.

 

Και εγώ πριν το παραγγείλω το σκέφτηκα πάρα πολύ.

 

Το μόνο παρήγορο είναι ότι έχει χαμηλό sar στο σώμα, και εγώ δεν μιλώ πολύ στο τηλέφωνο.

 

Αλλά εάν κάποιος μιλά πολύ τότε αναγκαστικά hands-free

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το defy το παρέλαβα από Γερμανία στης 12 Νοεμβρίου,το οποίο δεν ειχε ελληνικά

και κόλλαγε συνέχεια λόγω MOTOBLUR οπότε ηταν αδύνατο να το χρησιμοποιήσω, στην Ελλάδα δεν δουλέυει.

Μετα απο πολύ ψάξιμο του έβαλα τη ROM που υποστηρίζει και ελληνικά ειναι

(andord 2.1 update1) οπότε λειτουργεί κανονικά, είναι αρκετά γρήγορο και η μπαταρία κρατάει με normal χρήση περίπου 2-3 μέρες.

 

Αντώνη μας αναστάτωσες και μας άφησες να ξεροψηνόμαστε.

 

Αν μας ακούς δώσε link για rom καθώς και οδηγίες γιατί από Δευτέρα περιμένω το τηλέφωνο και θέλω να είμαι έτοιμος σε περίπτωση που αντιμετωπίσω πρόβλημα.

 

Βέβαια είμαι αισιόδοξος ως προς την λειτουργία του τηλεφώνου βασιζόμενος στα παρακάτω post

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282478&page=3 post43

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282331&page=3 post 32

 

Άντε Αντώνη, δώσε φως στο σκοτάδι.

 

Thanks

Κωνσταντίνος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...