Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

ευχαριστω, να ρωτησω και κατι ακομα, στην οθόνη η ανάλυση είναι καλή? γιατί είχα το iphone 4 και μου το κλέψανε , θα απογοητεύτω απο την οθόνη του ντιφάει? και τέλος η μπαταρία πόσο κρατάει από το ντιφάει?

ευχαριστώ για όλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω, να ρωτησω και κατι ακομα, στην οθόνη η ανάλυση είναι καλή? γιατί είχα το iphone 4 και μου το κλέψανε , θα απογοητεύτω απο την οθόνη του ντιφάει? και τέλος η μπαταρία πόσο κρατάει από το ντιφάει?

ευχαριστώ για όλα.

 

Δεν έχω μέτρο σύγκρισης με το iphone οπότε και δεν ξέρω εάν θα απογοητευτείς.

Για εμένα που είναι το πρώτο μου smartphone είναι φανταστική, εκπληκτικά καλή.

Για σύγκριση δες λίγο εδώ

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3514&idPhone2=3275

(το sar μη σε απασχολεί. Οι τιμές είναι για US)

 

Η μπαταρία μου κρατά προς το παρόν μία με μιάμιση ημέρα, αλλά ως καινούριο παιχνιδάκι δεν το αφήνω στιγμή από τα χέρια μου. Βάζω ράδιο μέσω wifi, πολύ surf και ελάχιστες κλήσεις.

 

Εντυπωσιάστηκα από το GPS.

Έβαλα το ιgo και κλειδώνει δορυφόρους το πολύ σε 20 με 30 δευτερόλεπτα.

Το ίδιο πρόγραμμα το έχω σε ένα PDA το mitac mio p550 και μου κάνει τουλάχιστον 2 λεπτά για να κλειδώσει δορυφόρους.

 

Επίσης είναι πολύ στιβαρή κατασκευή.

 

Έχει τεράστια για το μέγεθός του οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

το σύστημα πλοήγησης είναι δωρεάν?

 

Το πρόγραμμα πρέπει να το αγοράσεις, ή να ψάξεις να το βρεις από site τα οποία το διαθέτουν στα μέλη τους για "εκπαιδευτικούς σκοπούς"

 

Η πλοήγηση με το igo είναι δωρεάν. Δεν χρησιμοποιεί δεδομένα internet (ίσως λίγα kb στην αρχή, τόσο λίγα ώστε να μην το προσέξω μέχρι τώρα) αλλά χρησιμοποιεί το δέκτη gps για επικοινωνία με τους δορυφόρους, που είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

το σύστημα πλοήγησης είναι δωρεάν?

 

Αν είναι σαν του Milestone, το Motonav προσφέρεται για 60 μέρες νομίζω. Μετά πρέπει να το αγοράσεις αν θέλεις. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, μήπως γνωρίζεις για το andord 2.1 update1 για ελληνική γλώσσα που αναφέρει ένασ φίλος σε παλιότερο post, γιατί θα μου έρθει ενα μοτορολα ντιφάει απο το εξωτερικό
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα κι εγω ενα defy στην εξωφρενικη τιμη 256€ απο pixmania-pro

 

O λογος που το επελεξα το motorola (μιας και υπαρχουν πληθωρα αξιολογοτατων συσκευων android) ειναι η ανθεκτικοτητα του και φυσικά η τιμή του.

 

Ελπίζω να βγει μια εκδοση 2.2 (2.3) καποια στιγμη και να του φορεσουμε και Ελληνικό κουστούμι.

 

Υπάρχει app για συγχρονισμο με αλλη συσκευή android (με το galaxy tab στην περιπτωση μου)

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

το σύστημα πλοήγησης είναι δωρεάν?

 

Το πρόγραμμα πρέπει να το αγοράσεις, ή να ψάξεις να το βρεις από site τα οποία το διαθέτουν στα μέλη τους για "εκπαιδευτικούς σκοπούς"

 

Η πλοήγηση με το igo είναι δωρεάν. Δεν χρησιμοποιεί δεδομένα internet (ίσως λίγα kb στην αρχή, τόσο λίγα ώστε να μην το προσέξω μέχρι τώρα) αλλά χρησιμοποιεί το δέκτη gps για επικοινωνία με τους δορυφόρους, που είναι δωρεάν.

 

Πριν λίγο έλεγξα τα δεδομένα από τον μετρητή πριν και μετά την πλοήγηση.

Η διαφορά ήταν περίπου 0,5 με 0,6mb

Πιθανόν να τα χρησιμοποίησε για να κλειδώσει άμεσα δορυφόρους.

Εξού και η διαφορά χρόνου κλειδώματος δορυφόρων με το GPS PDA που έχω.

 

Άρα εάν δεν έχεις κάποιο προπληρωμένο πακέτο internet (έστω και μικρό) θέλει πολύ προσοχή, γιατί θα το πληρώσεις ακριβά στο τέλος του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαρέθηκα το πολυ ψάξιμο το πιο είναι καλό και πιο οχι, και επειδή τα κινητά μου, μου πέφτουν!!!! το παρήγγειλα μόλις τώρα απο το pixmania 325 με ΦΠΑ.

Επειδή εχω καιρό να ασχοληθώ με κινητά, πόσο μάλλον με android, θα ήθελα πληροφορίες:

-Εαν θα αναβαθμιστεί το λειτουργικό του.

-Πως μπορούμε να βάλουμε Ελληνικά.

Αυτά προς το παρόν. Ευχαριστώ για το κουράγιο σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα κι εγω ενα defy στην εξωφρενικη τιμη 256€ απο pixmania-pro

 

 

333€ εννοείς φαντάζομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τους συμφορουμίστες που λένε να μην μας απασχολεί το Sar ... αν κοιτάξετε στο Ελληνικό manual Θα δείτε ότι δίνει 1,5 EU Sar για κεφάλι και 0,80 για σώμα ... ΤΕΡΑΣΤΙΑ νούμερα και νομίζω θα πρέπει να το γνωρίζουν οι επίδοξοι αγοραστές ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

333€ εννοείς φαντάζομαι :)

 

257 για την ακρίβεια + μεταφορικα. Ψωνιζω με επαγγελματικο ΑΦΜ....

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τους συμφορουμίστες που λένε να μην μας απασχολεί το Sar ... αν κοιτάξετε στο Ελληνικό manual Θα δείτε ότι δίνει 1,5 EU Sar για κεφάλι και 0,80 για σώμα ... ΤΕΡΑΣΤΙΑ νούμερα και νομίζω θα πρέπει να το γνωρίζουν οι επίδοξοι αγοραστές ...

 

Τις παραπάνω τιμές από που τις βρήκες;

 

Το τηλέφωνο το έχω στα χέρια μου, αγορασμένο από Γερμανία, όπου έχουν και εκεί GSM δίκτυο, και σύμφωνα με το manual αναγράφει sar στο αυτί, μέγιστη καταμερηθείσα τιμή 1,18 ενώ για το σώμα η μέγιστη καταμετρηθείσα τιμή είναι το 0,58.

 

Στο forum δόθηκε στο post 109 και link για Ελληνικό manual

(https://motorola-global-en-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/60290/kw/defy/p/30) όπου στην σελίδα 62 οι μέγιστες τιμές είναι 1,20 και 0,58.

 

Έχεις αγοράσει το τηλέφωνο από Ελλάδα και διάβασες στο manual τις τιμές που δίνεις;

Έχεις κάποιο link από manual στο οποίο να αναγράφονται οι τιμές που δίνεις;

 

Ή απλά κάπου το άκουσες από κάποιον, να το λέει κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι αρκετα τίμιο κινητό. Η οθόνη του ειναι πολυ καλη, η μπαταρία αν κάνετε συχνή χρήση του κινητου ειναι πολύ πιθανό να σας κρατάει με τα χίλια ζόρια 1.5 μέρα και γενικά ερχόμενος απο Μηλόφωνο μου φαίνεται να lag-αρει. Από εκεί και πέρα έχει καλή τιμή και νομίζω πως αν καποιος ΔΕΝ εχει πρόβλημα που δε θα μπορει να παρει το ΑΝΔΡΟΙΔ 3 ειναι εξαιρετική επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι αρκετα τίμιο κινητό. Η οθόνη του ειναι πολυ καλη, η μπαταρία αν κάνετε συχνή χρήση του κινητου ειναι πολύ πιθανό να σας κρατάει με τα χίλια ζόρια 1.5 μέρα και γενικά ερχόμενος απο Μηλόφωνο μου φαίνεται να lag-αρει. Από εκεί και πέρα έχει καλή τιμή και νομίζω πως αν καποιος ΔΕΝ εχει πρόβλημα που δε θα μπορει να παρει το ΑΝΔΡΟΙΔ 3 ειναι εξαιρετική επιλογή.

 

Για το lag του Motoblur, ή θα rootάρεις και θα κάνεις ένα μικρό overclock στο 1GHz, ή θα rootάρεις και θα βάλεις LauncherPro.

Android 3 δεν νομίζω να πάρουν πολλά υπάρχοντα κινητά (κανένα θα έλεγα)...

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

ρε boys τι πατάτα οθόνη είναι αυτή, σήμερα το παρέλαβα και το έχω πακετάρει για επιστροφή.Η οθόνη όταν την κοιτάς σε "πανιάζει" τα μάτια.Τι πράγμα είναι αυτό.

Τι οθονάρα κ.τ.λ..

Link to comment
Share on other sites

ρε boys τι πατάτα οθόνη είναι αυτή, σήμερα το παρέλαβα και το έχω πακετάρει για επιστροφή.Η οθόνη όταν την κοιτάς σε "πανιάζει" τα μάτια.Τι πράγμα είναι αυτό.

Τι οθονάρα κ.τ.λ..

 

Φιλε μου δεν καταλαβαινω τι εννοεις. Η οθονη του ειναι απο τις καλυτερες 800Χ480 που εχω δει σε smartphone. Εχω ενα κομματι εδω και χαζευω την οθονη του...

Link to comment
Share on other sites

καλά όταν κοιτάς εικονίδια στην οθόνη δεν έχεις ένα "πάνιασμα"-θολούρα στα μάτια σου, γενικά τα μάτια σου δεν κουράζονται.Πως να το πω αλλιώς δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις
Link to comment
Share on other sites

καλά όταν κοιτάς εικονίδια στην οθόνη δεν έχεις ένα "πάνιασμα"-θολούρα στα μάτια σου, γενικά τα μάτια σου δεν κουράζονται.Πως να το πω αλλιώς δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις

 

Οχι φιλε μου, ισα ισα που τη θεωρω οπως ειπα απο τις καλυτερες υλοποιησεις σε αυτες τις διαστασεις οθονων. Βαλε τη φωτεινοτητα στο ελαχιστο δυνατο (ακομα κι εκει ειναι αρκετη για τους περισσοτερους) και θα εισαι οκ (περιεργως εχει πολυ δυνατο και οξυ backlight - εκει οφειλεται πρωτιστως η ενοχληση που εχεις).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...