Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουμε καμία πληροφορία για το αν θα έρθει επίσημα στην Ελλάδα;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία πληροφορία για το αν θα έρθει επίσημα στην Ελλάδα;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Διαθέσιμο απο αύριο στον γερμανο στα 399€

Link to comment
Share on other sites

Ακριβό σε σχέση με τις τιμές που διάβασα στις προηγούμενες σελίδες(κάτω των 300) αλλά και πάλι καλό είναι.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

το αγορασα απο το Γερμανο χθες. Η τιμη δεν με πειραζει μια που εκοψα τιμολογιο αρα γλυτωσα το ΦΠΑ κατι που δεν γινοταν αν το επαιρνα απο εξω. Μεχρι τωρα αριστες εντυπωσεις σε ολα. Ελληνικο μενου και πληκτρολογιο παντου. Ενα μικρο προβλημα. Εκανα εισαγωγη των επαφων μου απο το google ηρθαν μια χαρα αλλα ειναι με πρωτο το ονομα και μετα το επωνυμα. Γνωριζει καποιος αν αλλαζει αυτο? Επισης αν και οπως ειπα το μενου ειναι στα ελληνικα τα γραμματα που βαζει τις επαφες σε αλφαβητικη σειρα ειναι στα Αγγλικα. Εχει καποιος λυση γι' αυτα?

Ευχαριστω.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβό σε σχέση με τις τιμές που διάβασα στις προηγούμενες σελίδες(κάτω των 300) αλλά και πάλι καλό είναι.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Η τιμή κατώ των 300€ που αναφέρεσαι αφορά την τιμή προ ΦΠΑ. Συμφωνώ ότι είναι λίγο ακριβό, αλλιώς το παίρνεις απο εξωτερικό σε τιμη περίπου 320-350€. Αλλά από την άλλη το HTC gratia που έχει παρόμοια χαρακτηριστικά θα πωλέιται 400+€ σύμφωνα με το expansys.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή κατώ των 300€ που αναφέρεσαι αφορά την τιμή προ ΦΠΑ. Συμφωνώ ότι είναι λίγο ακριβό, αλλιώς το παίρνεις απο εξωτερικό σε τιμη περίπου 320-350€. Αλλά από την άλλη το HTC gratia που έχει παρόμοια χαρακτηριστικά θα πωλέιται 400+€ σύμφωνα με το expansys.

 

To οποιο ΦΠΑ ΔΕ το καταβάλεις στα ευρωπαικά καταστήματα εφοσον εχεις εταιρικο ΑΦΜ..

 

To Gratia δε νομιζω οτι εχει αμεση σχεση με το defy διοτι το τελευταιο παιζει μονο του στην κατηγορία των ανθεκτικών + οτι εχει overall καλύτερα χαρ/κα πλην του OS το οποιο θα αναβαθμιστει (οπως λένε τουλαχιστον)

Edited by pentraks
Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να ρωτησω καποιον κατοχο του ντεφυ αν δειχνει ανθεκτικο.Επειδη στο περιβαλλον εργασιας μου υπαρχει πολυ σκονη με ενδιαφερει πολυ αυτο.Εχω ενα samsung με πιστοποιηση ip67 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και στην αρχη ελεγαν οτι και το ντεφυ θα εχει τις ιδιες προδιαγραφες αλλα τελικα το ντεφυ δεν εχει πιστοποιηση σχετικα με την ανθεκτικοτητα του
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να ρωτησω καποιον κατοχο του ντεφυ αν δειχνει ανθεκτικο.Επειδη στο περιβαλλον εργασιας μου υπαρχει πολυ σκονη με ενδιαφερει πολυ αυτο.Εχω ενα samsung με πιστοποιηση ip67 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και στην αρχη ελεγαν οτι και το ντεφυ θα εχει τις ιδιες προδιαγραφες αλλα τελικα το ντεφυ δεν εχει πιστοποιηση σχετικα με την ανθεκτικοτητα του

 

IP67 έχει και το DEFY.

http://www.engadget.com/2010/09/01/motorola-defy-android-2-1-goes-rugged-with-water-dust-and-scra/

http://www.intomobile.com/2010/09/01/motorola-defy-android-for-those-of-you-with-a-terrible-case-of-butterfingers/

http://www.koolgrapsite.com/the-motorola-defy-provides-high-end-smartphone-features-with-ip67-standard-durability.html

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Εδω ομως λεει οτι δεν εχει επισημα αυτες τις προδιαγραφες.

http://www.gsmarena.com/motorola_defy-review-546p2.php

Οπως επισης και στο επισημο σαιτ της μοτορολα πουθενα δεν λεει για πιστοποιηση

http://www.motorola.com/Consumers/GR-EL/Consumer-Products-and-Services/Mobile-Phones/ci.MOTOROLA-DEFY-GR-EL.alt

Edited by moure
Link to comment
Share on other sites

To οποιο ΦΠΑ ΔΕ το καταβάλεις στα ευρωπαικά καταστήματα εφοσον εχεις εταιρικο ΑΦΜ..

 

To Gratia δε νομιζω οτι εχει αμεση σχεση με το defy διοτι το τελευταιο παιζει μονο του στην κατηγορία των ανθεκτικών + οτι εχει overall καλύτερα χαρ/κα πλην του OS το οποιο θα αναβαθμιστει (οπως λένε τουλαχιστον)

 

Αυτό με το ΦΠΑ μπορείς να μου το αναλύσεις λίγο. Ισχύει για οποιαδήποτε δραστηριότητα ή μόνο εαν είσαι έμπορος;

Link to comment
Share on other sites

Αρκει η επαγγελματικη σου δραστηριότητα να καλυπτει ενδοκοινοτηκές αγορές τοτε ο μεσω της εφοριας ειναι δηλωμενο το ΑΦΜ οτι εμπιπτει σε αυτο το καθεστώς πανευρωπαικά.

 

Στα γρηγορα αν θες να δεις μπορεις βαλεις εδω το ΑΦΜ σου http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/vieshome.do?selectedLanguage=EN και αν σου βγάλει valid τοτε προχωράς ακάθεκτος και ζητάς να μη σου χρώσουν το ΦΠΑ. Στο expansys απλα το δηλωνεις στο checkout δινεις ΑΦΜ και αφου το τσεκαρει το αφαιρει απο την τιμή. Στο pixmania pro εχει βαβουρα γιατι πρεπει να κανεις Λογαριασμο να στειλεις χαρτουρα κτλ τκλ. γενικοτερα τα περισσοτερα καταστηματα εχουν αυτη την επιλογή η την ζητας μεσω email οπτε η παραγγελια κανονιζετε σε αλλο επιπεδο..

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ΦΠΑ μπορείς να μου το αναλύσεις λίγο. Ισχύει για οποιαδήποτε δραστηριότητα ή μόνο εαν είσαι έμπορος;

 

φτάνει να εισαι ελευθερος επαγγελματιας... Γιατρος, εμπορος, μπογιατζης κλπ κλπ... Στην ουσια το ΦΠΑ αγορων, σου επιστρεφεται (συμψηφιζεται) απο την ΔΟΥ.

 

Βεβαια, για αγορές απο το εξωτερικό... θα πρεπει υποχρεωτικά στην εναρξη της επιχειρησης σου, να έχεις δηλωμενες τις Ενδοκοινοτικες Συνναλαγές αλλιως δεν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

 

To Gratia δε νομιζω οτι εχει αμεση σχεση με το defy διοτι το τελευταιο παιζει μονο του στην κατηγορία των ανθεκτικών + οτι εχει overall καλύτερα χαρ/κα πλην του OS το οποιο θα αναβαθμιστει (οπως λένε τουλαχιστον)

 

Ακριβώς, είναι σαφώς ανωτέρο το μοτορολα σε χαρακτηριστικά....

Και είναι και ανθεκτικό..

 

 

 

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Εδω ομως λεει οτι δεν εχει επισημα αυτες τις προδιαγραφες.

http://www.gsmarena.com/motorola_defy-review-546p2.php

Οπως επισης και στο επισημο σαιτ της μοτορολα πουθενα δεν λεει για πιστοποιηση

http://www.motorola.com/Consumers/GR-EL/Consumer-Products-and-Services/Mobile-Phones/ci.MOTOROLA-DEFY-GR-EL.alt

 

Έχεις δίκιο τότε. :O

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης καλό free για το μοτορόλα ντιφάει υπάρχει?

χωρίς να χρειάζεται σύνδεση στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση : οι εφαρμογές που αποθηκεύονται ;

 

 

με 2GB μνημης για εφαρμογες η ερωτηση αυτη δεν εχει νοημα... :p Στην 2.1 παντως σιγουρα ολα πανε στον χωρο τον 2GB...

Link to comment
Share on other sites

με 2GB μνημης για εφαρμογες η ερωτηση αυτη δεν εχει νοημα... :p Στην 2.1 παντως σιγουρα ολα πανε στον χωρο τον 2GB...

 

Α νόμιζα ότι αυτά τα 2 GB ήταν η microsd κάρτα !!!!

Αφού είναι έτσι , βουρ για αγορά !!!!

Edited by yorke
Link to comment
Share on other sites

κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης καλό free για το μοτορόλα ντιφάει υπάρχει?

χωρίς να χρειάζεται σύνδεση στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

αν μπορώ να έχω μία απάντηση.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης καλό free για το μοτορόλα ντιφάει υπάρχει?

χωρίς να χρειάζεται σύνδεση στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

αν μπορώ να έχω μία απάντηση.Ευχαριστώ

 

Για free δυσκολο το βλέπω.

Υπαρχουν ομως "free" δοκιμαστικες εκδόσεις που μπορεις να εχεις για αρκετό χρονικό διάστημα...

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Κοντεύει και το custom recovery!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=872465&page=2

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το αγόρασα από Γερμανία.

 

Έστειλα στην Motorola (Αμερική) την 13 Δεκ, το παρακάτω ερώτημα:

 

( I buy the phone from Germany on 30 Nov 2010, but I live in Greece.

 

I want to ask how long is phone guarantee and if I can use it in Greece or only in Germany. )

 

Σήμερα πήρα την παρακάτω απάντηση

 

( Dear Mr ***********,

Thank you for contacting Motorola.

 

n response to your e-mail regarding the warranty of the Motorola Defy, we would like to inform you that in case a foreign unit needs to be repaired we will endeavour to repair it in our Greek repair centre, however as this unit was not manufactured for this region, there may be certain faults which we may be unable to repair. If after our analysis, this is the case, we would like you to contact us on 210-6800009 to check alternatives.

 

Please be aware that the software on your handset may be changed to software for the country in which it is being repaired. The Defy in Greece for example does not have the Motoblur as it was not approved by the Greek networks. Also Motorola Greece offers 2-year warranty including the battery but the battery in Germany has 6 months warranty and this is the valid one for your handset as the warranty is not transferable from country to country.

 

For any further assistance or information please do not hesitate to contact us again, quoting your Customer Reference number.

 

Thank you for allowing us to be of service to you.

 

Kind regards,

Stavros

Motorola Mobile Devices Contact )

 

Εάν προσέξετε το όνομα αυτού που απαντάει είναι Ελληνικό.

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το αγορασα και εγω:yahoo:.Καλη ποιοτητα κατασκευης και γενικα ενα πολυ καλο τηλεφωνο.Ειναι το πρωτο android phone που παιρνω οποτε εχω πολλα πραγματα να μαθω.Το πηρα απο τον γερμανο στο golden hall.Αρκετα πιο ακριβο σε σχεση με τις τιμε του εξωτερικου αλλα ηθελα να ειναι ελληνικο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...