Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Καλημερα φορουμ.

Και εγω ρε παιδια περιμενω αυτο το τηλεφωνο αρκετο καιρο τωρα αλλα προβληματιζομαι με αυτα που ακουω...

Εγω δουλευω τον τελευταιο καιρο στην Αλβανια και ειχα σκοπο να το εχω σαν δευτερο τηλεφωνο και να του εβαζα καρτα της αλβανικης βοντα.Δηλαδη αν το παρω απο την Ελλαδα και του βαλω την αλβανικη καρτα θα μου κολλαει και δεν θα δουλευει σωστα λογο του blur???:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά δεν είναι δυνατόν τα τηλεφωνα να μην λειτουργούν σωστά μεταξύ άλλων χωρών. Ένας λόγος που το προτιμάμε έιναι το λειτουργικό android το οποίο και ανοιχτού κώδικα έιναι και να του αλλαξουμε τα φώτα μπορούμε και να το φέρουμε στα μέτρα μας μπορούμε, οπότε όλα τα υπόλοιπα είναι παραφιλολογία. Το μόνο που θέλουμε έιναι όποιος έχει ξεκινήσει την διαδικασία να "πειράξει" το android να ενημερώσει και τους υπολοίπους.
Link to comment
Share on other sites

τελικα ηρθε με Deutche Post η με courrier DHL???

 

δεν πολυ-εμπιστευομαι τα ΕΛ.ΤΑ. και κυριως τα κεντρα διανομης δεματων...

βρισκουν δικαιολογια να σου πουνε να πας στα ΕΛΤΑ να το παραλαβεις, ενω εγω εχω πληρωσει για να ερθει σπιτι μου...

σιγα να μην αφησω τη δουλεια μου για να παω στα ΕΛΤΑ επειδη εκεινοι δεν θελουν να τα κουβαλανε..

 

Στάληκε με Deutche Post και μου το παρέδωσαν τα ΕΛΤΑ! Ήρθαν και με βρήκαν σπίτι μου με την υπηρεσία Πορτα-Πορτα.

Link to comment
Share on other sites

Στάληκε με Deutche Post και μου το παρέδωσαν τα ΕΛΤΑ! Ήρθαν και με βρήκαν σπίτι μου με την υπηρεσία Πορτα-Πορτα.

 

Πόσες μέρες έκανε μέχρι να έρθει;

 

Εγώ παράγγειλα από το ίδιο κατάστημα με εσένα το ίδιο τηλέφωνο την 27 Νοε (Σάββατο).

Στάλθηκε την 30 Νοε (Τρίτη)

Μέχρι σήμερα δεν έχω παραλάβει τίποτε.

 

 

Α και κάτι άλλο.

Έχεις κανένα πρόβλημα με το τηλέφωνο; Ρωτώ γιατί κάποιος δηλώνει λίγα Post παραπάνω

( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3407465#post3407465 )

ότι είχε προβλήματα.

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη μας αναστάτωσες και μας άφησες να ξεροψηνόμαστε.

 

Αν μας ακούς δώσε link για rom καθώς και οδηγίες γιατί από Δευτέρα περιμένω το τηλέφωνο και θέλω να είμαι έτοιμος σε περίπτωση που αντιμετωπίσω πρόβλημα.

 

Βέβαια είμαι αισιόδοξος ως προς την λειτουργία του τηλεφώνου βασιζόμενος στα παρακάτω post

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282478&page=3 post43

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282331&page=3 post 32

 

Άντε Αντώνη, δώσε φως στο σκοτάδι.

 

Thanks

Κωνσταντίνος

 

Εγω θα θελα να ενθαρύνω όποιον σκεφτεται να αγοράσει το Defy να το κάνει. Οπως εχω αναφέρει το πήρα από εδώ και το χρησιμοποιώ με μια sim Wind F2G. Δεν αντιμετώπησα κανένα προβλημα ούτε με το δίκτυο ούτε και με το Motoblur.

 

Επίσης επειδή κάποιοι ρωτάνε και για τη μπαταρία, να πω ότι με κανονική χρήση(λίγα τηλέφωνα, συχνό browsing, Twitter-Facebook-Skype ανοιχτα) εμένα μου αντεχει 2 μερες.

 

Φίλε Κωνσταντίνε, το tracking number που σου έδωσαν τι λέει? Πιστεύω ότι μέχρι τώρα θα είναι σίγουρα Ελλάδα.

Εγώ το είχα παραγγείλει 16 Νοε και το παρέλαβα σπίτι μου Βόλο στισ 23 Νοε. Λογικά από μέρα σε μέρα θα είναι σπίτι σου. Δοκίμασε το tracking number σου και εδώ (http://www.elta-courier.gr/trackit/)!

Edited by petermit
Ξέχασα να προσθέσω
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα θελα να ενθαρύνω όποιον σκεφτεται να αγοράσει το Defy να το κάνει. Οπως εχω αναφέρει το πήρα από εδώ και το χρησιμοποιώ με μια sim Wind F2G. Δεν αντιμετώπησα κανένα προβλημα ούτε με το δίκτυο ούτε και με το Motoblur.

 

Επίσης επειδή κάποιοι ρωτάνε και για τη μπαταρία, να πω ότι με κανονική χρήση(λίγα τηλέφωνα, συχνό browsing, Twitter-Facebook-Skype ανοιχτα) εμένα μου αντεχει 2 μερες.

 

Φίλε Κωνσταντίνε, το tracking number που σου έδωσαν τι λέει? Πιστεύω ότι μέχρι τώρα θα είναι σίγουρα Ελλάδα.

 

Δεν έχει έρθει ακόμη.

Ίσως τα προβλήματα με τον καιρό στην βόρεια Ευρώπη.

 

 

Όσο για τα λεγόμενα του Αντώνη, έχω αρχίσει να αμφιβάλω.

Δεν είμαι σίγουρος για την αξιοπιστία ενός μέλους, το οποίο έχει κάνει εγγραφή την ίδια ημέρα με το μοναδικό του post , και κατόπιν εξαφανίστηκε.

 

Πάντως προς στιγμή ανησύχησα.

Edited by kost_pap
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=860840

 

Στο παραπάνω link λένε για πρόβλημα που δημιουργείτε σε ορισμένα defy από την είσοδο του 3.5 mm jack, με αποτέλεσμα να χαλάει το ακουστικό.

Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο όσοι το έχετε???

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=860840

 

Στο παραπάνω link λένε για πρόβλημα που δημιουργείτε σε ορισμένα defy από την είσοδο του 3.5 mm jack, με αποτέλεσμα να χαλάει το ακουστικό.

Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο όσοι το έχετε???

 

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει 2-3 φορές το 3.5mm jack για να ακούσω μουσική είτε με ακουστικά είτε με μεγάφωνα και δεν παρατήρησα κανένα πρόβλημα... Αν παρατηρήσω κάτι νεότερο θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω ερωτήσεις σε όσους το πήραν... Σκέφτομαι να αλλάξω τηλέφωνο και να περάσω σε κάτι touch. Ένα από αυτά που κοιτάω είναι το DEFY. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω:

-Η μπαταρία πόσο κρατάει; ΟΚ ξέρω, αν παίζεις μαζί του όλη την ημέρα, προφανώς και θα τελειώσει. Αλλά αν είσαι χαλαρός, εννοώ το χρησιμοποιείς για τα τηλέφωνα και τα SMS σου και όχι για παιχνίδια, βγάζει ας πούμε ένα ΣΚ χωρίς να χρειάζεσαι οπωσδήποτε ρεύμα;

-Η οθόνη πως είναι στον ήλιο; Σε μερικά HTC που έχω δει, απλά δεν διαβάζεται ή φαίνεται ιδιαίτερα "αχνή".

-Διάβασα σε ένα Αμερικανικό review ότι λόγω της αδιαβροχοποίησης, δύσκολα ακούγεται ο συνομιλιτής σου από το ηχειάκι στο αυτί. Η δική σας εμπειρία τι λέει μέχρι τώρα; Ρωτάω γιατί δουλεύω (και) σε περιβάλλον με φασαρία, οπότε το δυνατό ηχείο είναι προαπαιτούμενο.

-Έχει δοκιμάσει κάποιος πρόγραμμα GPS, εκτός του Google maps να δει πόσο καλά δουλεύει ο δέκτης; Ταχύτητα εύρεσης δορυφόρων και ακρίβεια θέσης, εννοώ.

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω ερωτήσεις σε όσους το πήραν... Σκέφτομαι να αλλάξω τηλέφωνο και να περάσω σε κάτι touch. Ένα από αυτά που κοιτάω είναι το DEFY. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω:

-Η μπαταρία πόσο κρατάει; ΟΚ ξέρω, αν παίζεις μαζί του όλη την ημέρα, προφανώς και θα τελειώσει. Αλλά αν είσαι χαλαρός, εννοώ το χρησιμοποιείς για τα τηλέφωνα και τα SMS σου και όχι για παιχνίδια, βγάζει ας πούμε ένα ΣΚ χωρίς να χρειάζεσαι οπωσδήποτε ρεύμα;

-Η οθόνη πως είναι στον ήλιο; Σε μερικά HTC που έχω δει, απλά δεν διαβάζεται ή φαίνεται ιδιαίτερα "αχνή".

-Διάβασα σε ένα Αμερικανικό review ότι λόγω της αδιαβροχοποίησης, δύσκολα ακούγεται ο συνομιλιτής σου από το ηχειάκι στο αυτί. Η δική σας εμπειρία τι λέει μέχρι τώρα; Ρωτάω γιατί δουλεύω (και) σε περιβάλλον με φασαρία, οπότε το δυνατό ηχείο είναι προαπαιτούμενο.

-Έχει δοκιμάσει κάποιος πρόγραμμα GPS, εκτός του Google maps να δει πόσο καλά δουλεύει ο δέκτης; Ταχύτητα εύρεσης δορυφόρων και ακρίβεια θέσης, εννοώ.

Ευχαριστώ πολύ :)

Στο μήνυμα 30 και 49 έχω απαντήσει σε όλα, συμπληρώνω μόνο οτι χρησιμοποιώ το Ndrive σύστημα πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, απλά γράφεις "σε ακούν μιά χαρά" λόγω του noise cancellation πιθανότατα, όχι πως τους ακούς εσύ. Υποθέτω ότι για να μην γράφεις κάτι αρνητικό, δεν έχεις πρόβλημα.

 

Είχες την ευκαιρία να το συγκρίνεις με το Samsung στον ήλιο; Η "πονηρή" ιδέα είναι να το χρησιμοποιήσω σαν GPS υπό συνθήκες στη μηχανή.

 

Ελπίζω η google να βγάλει σύντομα και το νέο maps που θα δίνει ότι και το Ovi. Εκεί πραγματικά θα αξίζει η μετάβαση σε Android. Αν το υποστηρίξουν όλες οι συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δυνατά και καθαρά ακούω, κανένα πρόβλημα. Για μηχανή δεν ξέρω, αλλά με 200km/h δεν έχασε σήμα το GPS αν εννοείς αυτό... Με το Samsung δεν το έχω συγκρίνει ακόμη στον ήλιο και μάλλον δε θα γίνει σύντομα καθώς τελευταία τα χιόνια είναι καθημερινά... :mad:
Link to comment
Share on other sites

αν υποθεσουμε οτι το μονο κριτηριο ειναι η μπαταρια μεταξυ HTC desire SAMSUNG galaxy s

defy ποιο θεωρειται ειναι καλυτερο σε μπαταρια αν τα εχει δοκιμασει η ξερει καποιος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Κωνσταντίνε, το tracking number που σου έδωσαν τι λέει? Πιστεύω ότι μέχρι τώρα θα είναι σίγουρα Ελλάδα.

Εγώ το είχα παραγγείλει 16 Νοε και το παρέλαβα σπίτι μου Βόλο στισ 23 Νοε. Λογικά από μέρα σε μέρα θα είναι σπίτι σου. Δοκίμασε το tracking number σου και εδώ (http://www.elta-courier.gr/trackit/)!

 

οταν παυει να ανανεωνεται το tracking page στην DHL σημαινει οτι ειναι ελλαδα??

στις 6/12 μεσανυχτα πηγε το δεμα στο Feucht και ολη μερα στις 6 & 7 δεν κουνηθηκε καθολου...

λετε να εχει ερθει?

το γραφει οταν το παραδιδουν απο DHL στα ΕΛΤΑ?

 

και μας περιμενει μετα ο "παραδεισος" των ΕΛΤΑ....

 

Με το Samsung δεν το έχω συγκρίνει ακόμη στον ήλιο και μάλλον δε θα γίνει σύντομα καθώς τελευταία τα χιόνια είναι καθημερινά... :mad:

 

μην στεναχωριεσαι που χιονιζει καθε μερα...

εχεις την παγκοσμια πρωτοτυπια να δοκιμασεις τα ορια του defy...

 

θαψε το στο χιονι καθε μερα ολο και περισσοτερο χρονο να μας πεις τελικα ποσα λεπτα αντεχει στο χιονι και στον παγο... αλλωστε "defy = δεν μασαει!" :lol::lol::lol:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

οταν παυει να ανανεωνεται το tracking page στην DHL σημαινει οτι ειναι ελλαδα??

στις 6/12 μεσανυχτα πηγε το δεμα στο Feucht και ολη μερα στις 6 & 7 δεν κουνηθηκε καθολου...

λετε να εχει ερθει?

το γραφει οταν το παραδιδουν απο DHL στα ΕΛΤΑ?

 

και μας περιμενει μετα ο "παραδεισος" των ΕΛΤΑ....

 

Εδώ απαντώ εγώ.

 

Στην δική μου περίπτωση αναφέρει τα παρακάτω

02.12.10 04:39 Hours Feucht, DE

The shipment is being transported to the destination country

 

Η επόμενη ενημέρωση έγινε σήμερα το πρωί και αναφέρει τα παρακάτω

06.12.10 16:25 Hours GR

The shipment has arrived in the destination country

 

Σε επικοινωνία με dhl.gr στο τηλέφωνο 210 9890000 μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν τίποτε και θα πρέπει ν μιλήσω με elta-πόρτα πόρτα.

Πήρα τηλέφωνο αλλά έφαγα πόρτα, κοινώς δεν ξέραν τίποτε.

 

Αναγκαστικά θα περιμένω τον ταχυδρόμο.

Link to comment
Share on other sites

μην στεναχωριεσαι που χιονιζει καθε μερα...

εχεις την παγκοσμια πρωτοτυπια να δοκιμασεις τα ορια του defy...

 

θαψε το στο χιονι καθε μερα ολο και περισσοτερο χρονο να μας πεις τελικα ποσα λεπτα αντεχει στο χιονι και στον παγο... αλλωστε "defy = δεν μασαει!" :lol::lol::lol:

Με πρόλαβε άλλο παλικάρι :lol::lol:

http://www.youtube.com/watch?v=GlndU26r4Cw

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά θα περιμένω τον ταχυδρόμο.

 

Κατι τετοιες στιγμες ειναι που απολαμβανεις την express παραδοση..

ας οψεται που ηθελα το ασπρο-μαυρο σε λογικη τιμη και επεσα στα χερια των Γερμανων...

 

Με πρόλαβε άλλο παλικάρι :lol::lol:

http://www.youtube.com/watch?v=GlndU26r4Cw

 

κριμα... και ηταν τελεια ιδεα.. θα ηταν και καλη αποκλειστικοτητα για το myphone!

 

 

Εχουμε καμια ενημερωση ποτε αναμενεται στην Ελλαδα?

Λες να ξυπνησει η μαμα μοτορολα ελλας και να καταλαβει οτι εχει καλα κινητα πλεον οπως το milestone 2 & defy και να κουνηθει?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

 

 

 

συγνωμη αλλα δεν ηξερα πως κανω πολλαπλη παραθεση.. μαλλον εμαθα... ευχαριστω!

Edited by m1035
don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιες στιγμες ειναι που απολαμβανεις την express παραδοση..

ας οψεται που ηθελα το ασπρο-μαυρο σε λογικη τιμη και επεσα στα χερια των Γερμανων...

 

 

Από που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

αλλά με 200km/h δεν έχασε σήμα το GPS αν εννοείς αυτό...
Δεν εννοώ αυτό, εννοώ το αδιάβροχο της υπόθεσης... Και το πόσο ευκρινής είναι η οθόνη σε ανοιχτό περιβάλλον, όχι στο κλειστό/σκιασμένο του αυτοκινήτου ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα με το που έγραψε το σύστημα Ελλάδα μπήκα στη σελίδα που σας έγραψα (http://www.elta-courier.gr/trackit/) και είδα κατευθείαν πληροφοριες για το που είναι εδώ στην Ελλάδα. Απλά μη ξεχάσετε να επιλέξετε Γερμανία στο ξένο δίκτυο και παραβλεψτε το pop up που θα βγάλει! Καλή επιτυχία!
Link to comment
Share on other sites

Αύριο-μεθαύριο το παραγγέλνω και εγώ από το amazon.co.uk. Έρχεται στα €320 με ελληνικό ΦΠΑ! Δεν υπάρχει νομίζω καλύτερο android κινητό σε αυτά τα λεφτά.
Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Από που το πήρες;

 

απο crazy-bundles.de στις 1 ή 2/12.. μαλλον θα αργησει το defy μας ("δεν σπαει, δεν χαλαει λεμε... ειναι Γερμανιας...") :lol::lol::lol:

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...