Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Στη wiui υπάρχουν διακόπτες που ρυθμίζεις το δίκτυο αν θες να είναι 2g ή 3g.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, ένα περίεργο πράγμα, ενώ συνδέομαι κανονικά με wifi ( του σπιτιού μου), γιατί μόλις ανοίγω το play store μου ζητάει να ενεργοποιήσω την κίνηση δεδομένων? Αλλιώς δεν ανοίγει η σελίδα. Έχω κάποια ρύθμιση λάθος?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, να ρωτήσω κάτι και εγώ ρε παιδιά; έχω τη rom wiui και ψάχνω να βρω κάποια εφαρμογή ή κάποια ρύθμιση μέσα από το κινητό που να μου δείχνει τη δεδομένη στιγμή αν είμαι σε 3g δίκτυο ή όχι. Μπορεί να βοηθήσει κανένας; Ευχαριστώ

 

κοιτάς στην μπάρα ειδοποιήσεων και βλέπεις αν είσαι σε 3g ή H ή gprs ή wi-fi (δεν βλέπεις τίποτα εκτός γραμμών δικτύου)

επίσης στις εφαρμογές της έχει μια εφαρμογή με το όνομα"Κίνηση"που έχει και διακόπτη όταν πιάνεις το όριο του λογαριασμού σου που έχεις

όπως έχει και firewall που μπορείς να ρυθμίζεις σε ποιες εφαρμογές θες wi-fi σε ποιες 3g σε ποιες και τα 2 ή καμιά

επίσης έχει και διακόπτη για τα δεδομένα 3g

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

vagosfron

τώρα για το google play πήγαινε στις ρυθμίσεις εφαρμογές βρες το και (αναγκαστικό κλείσιμο force stop) και μετά (clear data) μετά συνδεόσουν στο wi-fi και σιγουρέψου ότι βλέπεις ιντερνετ και μετά άνοιξε το play και στις ρυθμίσεις του play δες για να κατεβάζει μόνο με wi-fi αν θες

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

τώρα για το google play πήγαινε στις ρυθμίσεις εφαρμογές βρες το και (αναγκαστικό κλείσιμο force stop) και μετά (clear data) μετά συνδεόσουν στο wi-fi και σιγουρέψου ότι βλέπεις ιντερνετ και μετά άνοιξε το play και στις ρυθμίσεις του play δες για να κατεβάζει μόνο με wi-fi αν θες

Τώρα αν σου πω ότι δεν κατάλαβα τίποτα, θα με παρεξηγήσεις? :)

Link to comment
Share on other sites

κοιτάς στην μπάρα ειδοποιήσεων και βλέπεις αν είσαι σε 3g ή H ή gprs ή wi-fi (δεν βλέπεις τίποτα εκτός γραμμών δικτύου)

επίσης στις εφαρμογές της έχει μια εφαρμογή με το όνομα"Κίνηση"που έχει και διακόπτη όταν πιάνεις το όριο του λογαριασμού σου που έχεις

όπως έχει και firewall που μπορείς να ρυθμίζεις σε ποιες εφαρμογές θες wi-fi σε ποιες 3g σε ποιες και τα 2 ή καμιά

επίσης έχει και διακόπτη για τα δεδομένα 3g

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

εμενα στην μπαρα ειδοποιησεων το μόνο που μου δείχνει είναι τις κεραιες με την ενταση του σήματος χωρίς να ξερω αν είναι εκείνη τη στιγμή σε 3g δικτυο ή όχι. Μήπως δεν κάνω κάτι καλά;

Link to comment
Share on other sites

2 βελάκια πάνω-κάτω δίπλα απο το σήμα τα βλέπεις να αναβοσβηνουν;

κατάλαβα, ότι ένδειξη σου γράφει εκεί. Τόσο απλό...

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τώρα για το google play πήγαινε στις ρυθμίσεις εφαρμογές βρες το και (αναγκαστικό κλείσιμο force stop) και μετά (clear data) μετά συνδεόσουν στο wi-fi και σιγουρέψου ότι βλέπεις ιντερνετ και μετά άνοιξε το play και στις ρυθμίσεις του play δες για να κατεβάζει μόνο με wi-fi αν θες

Πήγα στην εφαρμογή, έσβησα cashe και δεδομένα, force stop, αλλά και πάλι μόλις πάω να μπω, μέσω wifi πάντα, μου ζητάει να ενεργοποιήσω δεδομένα παρασκηνίου ( μόνο στο google play το κάνει). Το κινητό τρέχει android 2.3.6. Καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα παρασκηνίου σωστά σου ζητάει να τα έχεις ενέργοποιημενα. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Δεν σημαίνει ότι θα χρεωθεις Mobile data.

Τα δεδομένα κινητής πρέπει να έχεις απ ενέργοποιημενα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στις ρυθμίσεις πάω Battery&data manager/Data delivery και μετά μου έχει 3 επιλογές να τσεκαρω, Background data, Data roaming και Data enabled.

Όταν τσεκαρω τα Background data τότε μπαίνει google play, αλλά χρεώνει και δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Vagosofon μην το πάρεις ότι σε τρολάρω ή κάτι τέτοιο αλλά ΟΤΑΝ είσαι σε wi-fi δίκτυο με πρόσβαση στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ

σε wi-fi ΧΩΡΙΣ προσβαση στο Internet δεν θα μπαίνεις και θα σου λεεί ότι δεν έχει πρόσβαση

Οταν είσαι με ΣΒΗΣΤΟ wi-fi και εκτός τέτοιου δικτύου αλλά στο δίκτυο της Cosmote,Wind,Vodafon NΑΙ Χρεώνεσαι αν ο πάροχος σου έχει ενεργοποιημένα τα Δεδομένα

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, δεν το παίρνω στραβά. Το φαινόμενο που αναφέρω το παρατηρώ όταν συνδέομαι μέσω wifi στο σπίτι μου. ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ κανονικά μέσω wifi και όχι μέσω παρόχου. Άρα, να έχω τα Background data ενεργοποιημένα?
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, δεν το παίρνω στραβά. Το φαινόμενο που αναφέρω το παρατηρώ όταν συνδέομαι μέσω wifi στο σπίτι μου. ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ κανονικά μέσω wifi και όχι μέσω παρόχου. Άρα, να έχω τα Background data ενεργοποιημένα?

 

Ναι ..... μέσω wifi όταν είσαι εκτός σπιτιού κλειστά

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

αν το data enabled ειναι απενεργοποιημενο δεν χρειαζεται να πειραζεις τη ρυθμιση του background data......
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πέθανε το digitizer της συσκευής μου. Αγόρασα με 12 ευρώ (αυθεντικό λέει αν και αμφιβάλλω) από ebay...
Link to comment
Share on other sites

Πέθανε το digitizer της συσκευής μου. Αγόρασα με 12 ευρώ (αυθεντικό λέει αν και αμφιβάλλω) από ebay...

 

πες μου λίγο όταν το δοκιμάσεις αν δουλεύει ο αισθητήρας για να κλείνει η οθόνη οταν μιλάς γιατι εγω εχω άσχημη εμπειρία

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

καιο στο δικο μου καμια φορα δεν ακουει η οθονη,το digitizer φταιει???ποιο πηρες να παρουμε και εμεις??
Link to comment
Share on other sites

καιο στο δικο μου καμια φορα δεν ακουει η οθονη,το digitizer φταιει???ποιο πηρες να παρουμε και εμεις??

 

δεν ειναι απαραιτητο οτι φταιει το digitizer σε σενα...εμενα δεν ειναι τοι δεν ακουγε απλα.....εκανε πολλα τρελα.....

αυτο πηρα http://www.ebay.com/itm/100-Original-New-FOR-Motorola-Defy-MB525-Touch-Screen-Digitizer-with-Frame/151034629102?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D7979797847950278834%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D1%26sd%3D221159926265%26

 

αν και δεν ξερω αν ειναι καλο..πρεπει να το δοκιμασω για να σας πω!

 

πες μου λίγο όταν το δοκιμάσεις αν δουλεύει ο αισθητήρας για να κλείνει η οθόνη οταν μιλάς γιατι εγω εχω άσχημη εμπειρία

 

οι ρομ εχοουν επιλογη για το αν θα δουλευει ο αισθητηρας κατα τη διαρκεια της κλησης..μηπως σου διεφυγε η ρυθμιση?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πήρε κανείς καμιά μπαταρία από ebay που να αξίζει ,

γιατί άρχισε να μου την δίνει ,κρατάει πολύ λίγο, βεβαια περάσανε και τρία χρόνια.

 

Οταν δοκιμασεις το digitizer για πες μας θέλω και εγω ,μαζι με μπαταρια παμε για αλλα τρια χρονια:lol:

 

 

δεν ειναι απαραιτητο οτι φταιει το digitizer σε σενα...εμενα δεν ειναι τοι δεν ακουγε απλα.....εκανε πολλα τρελα.....

αυτο πηρα http://www.ebay.com/itm/100-Original-New-FOR-Motorola-Defy-MB525-Touch-Screen-Digitizer-with-Frame/151034629102?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D7979797847950278834%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D1%26sd%3D221159926265%26

 

αν και δεν ξερω αν ειναι καλο..πρεπει να το δοκιμασω για να σας πω!

 

 

 

οι ρομ εχοουν επιλογη για το αν θα δουλευει ο αισθητηρας κατα τη διαρκεια της κλησης..μηπως σου διεφυγε η ρυθμιση?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

IatrosG με τις μπαταρίες δεν μπορείς να είσαι σίγουρος πάντος μπαταρίες ακόμα και από motorola atrix μπορείς να βάλεις στο DEfY μπαταρία και από το plus και δεν έχουν θέμα

αρκεί να έχεις εξωτερικό φορτιστή για αυτές (αν δεν έχεις root και αλλάξει ρομ)ή να περάσεις patch από το ΧDA

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιπον χθες μου ηρθαν τα ανταλλακτικα για το κινητο..και εγινε σαν καινουριο!!

αλλαξα digitizer μαζι με το frame.......το πλαστικο που καθεται η πλακετα καθως και το καπακι της μπαταριας!!!!!

δηλαδη ολα τα πλαστικα!!!

εγινε και παλι του κουτιου!

ευτυχως το digitizer δουλευει καμπανα αν και απο οτι φαινεται αν και γραφει μοτορολα πανω δεν πρεπει να ειναι αυθεντικο αλλα δεν πειραζει.

επισης ο αισθητηρας για τις κλησεις δουλευει αψογα!

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

λοιπον χθες μου ηρθαν τα ανταλλακτικα για το κινητο..και εγινε σαν καινουριο!!

αλλαξα digitizer μαζι με το frame.......το πλαστικο που καθεται η πλακετα καθως και το καπακι της μπαταριας!!!!!

δηλαδη ολα τα πλαστικα!!!

εγινε και παλι του κουτιου!

ευτυχως το digitizer δουλευει καμπανα αν και απο οτι φαινεται αν και γραφει μοτορολα πανω δεν πρεπει να ειναι αυθεντικο αλλα δεν πειραζει.

επισης ο αισθητηρας για τις κλησεις δουλευει αψογα!

 

Βάλε και καμιά φώτο να το δούμε ντε!!!

Μόνο σου τα πέρασες ? Στείλε και το site από που τα πήρες plz.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και καμιά φώτο να το δούμε ντε!!!

Μόνο σου τα πέρασες ? Στείλε και το site από που τα πήρες plz.

 

τι φωτο να βαλω βρε..εγινε οπως το αγοραζεις καινουριο εξωτερικα...μονο οι βιδες φαινεται τοι ειναι 2,5 ετων.

 

ολα τα αγορασα απο ebay......οχι απο ενα συγκεκριμενο..αναλογα το κομματι...δυστυχως εχω σβησει απο το ιστορικο τις συναλλαγες.

Ναι τα περασα ολα μονος..μην φανταστεις δεν χρειαζεται ειδικες γνωσεις..λιγο να πιανουν τα χερια σου..δεν ειναι τιποτα φοβερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα.Ευχαριστημένος κάτοχος του defy κοντά τρία χρόνια,τις τελευταίες μέρες ενώ η αφή δουλεύει,υπάρχει μόνιμα στην οθόνη αυτό που φαίνεται στη συννημένη εικόνα.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι?Τι μπορώ να κάνω?Αξίζει να το φτιάξω η να πάω γι' άλλα?

Σημειωτέον ότι δεν είχα σκοπό να αλλάξω τηλέφωνο στο εγγύς μέλλον.

 

Ευχαριστώ

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...