Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Καλα εχει ξεφυγει το defy στα benchmarks!!!

 

Με custom rom χτυπαει χαλαρα 2000+ στο Quadrant!!!

Με την τωρινη ρom ειναι γυρω στα 1100+.

Εχουμε να δουμε πολαααα οκομη!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα,νέος κι εγώ στο φόρουμ και ψάχνομαι να αγοράσω ένα Defy..!

 

απ'ότι διάβασα στις 59 σελίδες του θέματος τα Defy από Ελλάδα έχουν ελληνικό μενού και τα Defy από Αγγλία,Γαλλία,Γερμανία κτλ. έχουν Αγγλικό μενού...

η ερώτησή μου είναι αν μπορώ σε ένα Ελληνικό Defy να έχω Αγγλικό μενού και Ελληνικά sms,swype...

 

ευχαριστώ..!

Link to comment
Share on other sites

η ερώτησή μου είναι αν μπορώ σε ένα Ελληνικό Defy να έχω Αγγλικό μενού και Ελληνικά sms,swype...

 

ευχαριστώ..!

 

LOL!

Ναι μπορεις!!Απλα επιλεγεις για γλωσσα τα Αγγλικά!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι καλύτερα να το φορτίζουμε κλειστό ή ανοιχτό ;

Σας ρωτάω γιατί αν και το έχω 2 εβδομάδες το τηλέφωνο δεν μου βγάζει πάνω από 1 μέρα . Η χρήση που του κάνω είναι : 2 ώρες wifi , 1-2 sms , 10 min ομιλία και 10 min 3G . Την φωτεινότητα την έχω στο ελάχιστο .

 

τσέκαρε τα widget σου ή καμία εφαρμογή που σου τρώει cpu παρόλο κι αν την κλείνεις. Βάλε το δίκτυο 2g ή 3g κι όχι αυτόματο.

Μία σελίδα πίσω έχει το defybatt που δείχνει τη μπαταρία με 1% ακρίβεια. Ε λοιπόν το κινητό όταν λέει ότι έχει φορτίσει πλήρως δεν ισχύει, είναι στο 95%!

Και τέλος δες αυτόν τον οδηγό (δεν χρειάζεται να κάνεις όλα που λέει, αλλά θα πάρεις μια ιδέα)

 

Καλα εχει ξεφυγει το defy στα benchmarks!!!

 

Με custom rom χτυπαει χαλαρα 2000+ στο Quadrant!!!

Με την τωρινη ρom ειναι γυρω στα 1100+.

Εχουμε να δουμε πολαααα οκομη!!

 

Κι έμενα χωρίς να πειράξω επεξεργαστή ξεπερνάει τα 1100! Καλή φάση!

καλησπέρα,νέος κι εγώ στο φόρουμ και ψάχνομαι να αγοράσω ένα Defy..!

 

απ'ότι διάβασα στις 59 σελίδες του θέματος τα Defy από Ελλάδα έχουν ελληνικό μενού και τα Defy από Αγγλία,Γαλλία,Γερμανία κτλ. έχουν Αγγλικό μενού...

η ερώτησή μου είναι αν μπορώ σε ένα Ελληνικό Defy να έχω Αγγλικό μενού και Ελληνικά sms,swype...

 

ευχαριστώ..!

 

Έτσι το έχω. Αγγλικό μενού και μηνύματα, swype ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Κι έμενα χωρίς να πειράξω επεξεργαστή ξεπερνάει τα 1100! Καλή φάση!

 

Αντε να δουμε καμια custom rom της προκοπης!

Παντως ειμαι τρομερα ευχαριστημενος με την αποδωση του μεχρι τωρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε καμια custom rom της προκοπης!

Παντως ειμαι τρομερα ευχαριστημενος με την αποδωση του μεχρι τωρα!

 

Κι εγώ αυτό περιμένω. Μια vanilla froyo δε θα με χαλούσε καθόλου.

 

Και μια ερώτηση. Δεν γίνεται το κινητό να μας λέει πότε έχουμε αναβαθμίσεις εφαρμογών, όπως τα htc πχ, και να μην ανοίγουμε κάθε φορά το μάρκετ->my apps;

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι καλύτερα να το φορτίζουμε κλειστό ή ανοιχτό ;

Σας ρωτάω γιατί αν και το έχω 2 εβδομάδες το τηλέφωνο δεν μου βγάζει πάνω από 1 μέρα . Η χρήση που του κάνω είναι : 2 ώρες wifi , 1-2 sms , 10 min ομιλία και 10 min 3G . Την φωτεινότητα την έχω στο ελάχιστο .

εμενα ειναι στην τριτη φορτιση κ το εχω λιωσει σε stability test wifi gps κ παλι μια μερα σκαρτη την βγαζει πιστευω οτι η μπαταρια του ειναι πολυ δυνατο του σημειο

Link to comment
Share on other sites

LOL!

Ναι μπορεις!!Απλα επιλεγεις για γλωσσα τα Αγγλικά!

 

OK,thanks..!

απλά επειδή διάβασα ότι από εξωτερικό δεν έχουν Ελληνικό μενού φοβήθηκα μήπως τα Defy από Ελλάδα δεν έχουν το Αγγλικό μενού..!

 

έχουν αλλάξει και την ROM,έχουν βγάλει το Motoblur,και ποιός ξέρει τι άλλο...

 

γι'αυτό είπα καλού-κακού να ρωτήσω..! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο ο οδηγος ειναι ιδιος για σχεδον ολες τις συσκευες android. εχω περασει bookmarks με αυτο τον οδηγο σε ενα defy και μπηκαν ολα κανονικα με φακελλους οπως τα εχω στον υπολογιστη.

εκανες τα βηματα ολα κανονικα ?

αν εχεις καμια απορια επικοινωνησε μαζι μου να το φτιαξουμε.

 

Αντώνη τελικά τα κατάφερα, να ενημερώσω την παρέα ότι το πρόβλημα, μου δημιουργήθηκε γιατί προσπαθούσα να περάσω τα bookmarks του opera και για κάποιο λόγο δεν τα δεχόταν ο dolphin...μόλις του έδωσα του Mozilla όλα δούλεψαν αμέσως χωρίς πρόβλημα.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Είμαι καινούριο μέλος και κάτοχος ενός motorola defy.Απο περιέργεια θα ήθελα να ρωτήσω που κατασκευάζετε το Defy?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Είμαι καινούριο μέλος και κάτοχος ενός motorola defy.Απο περιέργεια θα ήθελα να ρωτήσω που κατασκευάζετε το Defy?

 

Assembled in China....κάτω από την μπαταρία το λέει.;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Είμαι καινούριο μέλος και κάτοχος ενός motorola defy.Απο περιέργεια θα ήθελα να ρωτήσω που κατασκευάζετε το Defy?

 

Δεν έχει σημασία, μιας και όλα κατασκευάζονται Κίνα και Ταϊβάν.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Το Google Maps 5.0 το έχει βάλει κανείς; Δεν το βρίσκω στο market (δεν έχω κάνει root το κινητό και είναι η gr έκδοση). Είναι ασφαλές να κατεβάσω το .apk από το internet και να το εγκαταστήσω όπως τις άλλες εφαρμογές; 3d view και τα λοιπά καλούδια που προσφέρει, τα έχουμε στο Defy;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Το Google Maps 5.0 το έχει βάλει κανείς; Δεν το βρίσκω στο market (δεν έχω κάνει root το κινητό και είναι η gr έκδοση). Είναι ασφαλές να κατεβάσω το .apk από το internet και να το εγκαταστήσω όπως τις άλλες εφαρμογές; 3d view και τα λοιπά καλούδια που προσφέρει, τα έχουμε στο Defy;

 

Εγω την 5.0 εχω.Μια χαρα τρεχει, την κατεβασα εκτος μαρκετ και ναι εχει 3d και τα λοιπα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Απλά μου έκανε εντύπωση που δεν την έβλεπα στο market και είπα να ρωτήσω. Αντικαθιστά την 4.4 που έχουμε αρχικά ή εγκαθίσταται ως ξεχωριστή εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Απλά μου έκανε εντύπωση που δεν την έβλεπα στο market και είπα να ρωτήσω. Αντικαθιστά την 4.4 που έχουμε αρχικά ή εγκαθίσταται ως ξεχωριστή εφαρμογή;

 

H 4.4 ειναι εγκατεστημένη στην rom και ειναι προστατευμένη. Εσυ στο μενου θα βλέπεις μια εφαρμογή "χάρτες" (v5).Αν σβήσεις την αναβάθμιση (5.0) θα γυρίσεις στην 4.4.

H 5 δεν φαίνεται στο μάρκετ γιατι χρειαζεται (και καλα τώρα) 2.2.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... ρώτησα για την χώρα κατασκευής γιατί στο GORILLA GLASS μόλις απέκτησα μια γρατζουνιά παρόλο που το πρόσεχα πολύ και συν αυτού μέσα απο το GORILLA GLASS παρατήρησα ότι έχει μπεί σκόνη. Μάλον δεν θα το δοκιμάσω σε νέρο που σκεφτόμουνα. ;-)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... ρώτησα για την χώρα κατασκευής γιατί στο GORILLA GLASS μόλις απέκτησα μια γρατζουνιά παρόλο που το πρόσεχα πολύ και συν αυτού μέσα απο το GORILLA GLASS παρατήρησα ότι έχει μπεί σκόνη. Μάλον δεν θα το δοκιμάσω σε νέρο που σκεφτόμουνα. ;-)

 

Λογω δουλειας, εχω να κανω με πολυυυυυ σκονη, δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.Και οταν γεμιζει σκονες επιφανιακα, το βαζω κατω απο την βρυση και το ξεπλενω :D.

Απο γρατζουνιες δεν εχω καμια, αν και το εχω βαλει στη τσεπη με βιδες ενω δουλευα.

Αλλα σοβαρα τωρα, αν εχει μπει σκονη μεσα, σκεψου να το στειλεις στο service γιατι μπορει να μπασει και νερα.Σε καλυπτει η εγγυηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα δεν εχω καθολου ασχοληθει με Android συσκευες (μολις πριν απο μερικες μερες ειδα για κανα τεταρτο το Desire ενος συναδελφου) θα ηθελα να ρωτησω στο μαρκετ μπορεις να κανεις εγγραφη απο υπολογιστη και αν ναι απο που; Μπαινω στην σελιδα του android market αλλα μου βγαζει μονο αυτο ---> Featured - Top Free - Top Paid

 

Και δεν εχει ουτε καν αναζητηση για να ψαξω εφαρμογες οπως τις θελω εγω πχ φακος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω την 5.0 εχω.Μια χαρα τρεχει, την κατεβασα εκτος μαρκετ και ναι εχει 3d και τα λοιπα.

 

Εμένα μου έκανε κανονικά αναβάθμιση από το Market, από 4.4 στην 5.0.

 

Και από το 3D, η μόνη λειτουργία που λείπει είναι το multi-touch rotate (όπως και στο Desire και σε κάποια άλλα). Περίεργο γιατί το auto-rotate μέσω της πυξίδας (που θεωρητικά είναι πιο απαιτητικό) λειτουργεί κανονικά.

Για κάποιο λόγο (όχι λόγω hardware) η Google "κλειδώνει" κάποιες λειτουργίες από κάποια κινητά. :confused:

 

Ειλικρινα δεν εχω καθολου ασχοληθει με Android συσκευες (μολις πριν απο μερικες μερες ειδα για κανα τεταρτο το Desire ενος συναδελφου) θα ηθελα να ρωτησω στο μαρκετ μπορεις να κανεις εγγραφη απο υπολογιστη και αν ναι απο που; Μπαινω στην σελιδα του android market αλλα μου βγαζει μονο αυτο ---> Featured - Top Free - Top Paid

 

Και δεν εχει ουτε καν αναζητηση για να ψαξω εφαρμογες οπως τις θελω εγω πχ φακος.

 

Το Market δεν είναι απευθείας προσβάσιμο από το pc...

Δεν είναι κανονική σελίδα. Κάτι όπως το iTunes.

 

Μπορείς να μπεις στο AppBrain ή σε κάποια άλλα και να φτιάξεις account για να κάνεις και sync με το κινητό σου.

Edited by Erebos
Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λεμε και του στραβου το δικιο με 1540 mAh μπαταρια και να βγαζει μαξιμουμ 2-2.5 μερες με νορμαλ χρηση ε δεν λεει!!! Οταν αλλα κινητα με λιγοτερα mAh βγαζουν τις ιδιες μερες. Κατι δεν παει καλα οσον αφορα την εξοικονομηση ενεργειας και την διαχειριση της απο τα Android ή κατι παιζει με την Motorola.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λεμε και του στραβου το δικιο με 1540 mAh μπαταρια και να βγαζει μαξιμουμ 2-2.5 μερες με νορμαλ χρηση ε δεν λεει!!! Οταν αλλα κινητα με λιγοτερα mAh βγαζουν τις ιδιες μερες. Κατι δεν παει καλα οσον αφορα την εξοικονομηση ενεργειας και την διαχειριση της απο τα Android ή κατι παιζει με την Motorola.

Το android φταιει.

Και η επιδοση που λες ειναι παρα πολυ καλη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λεμε και του στραβου το δικιο με 1540 mAh μπαταρια και να βγαζει μαξιμουμ 2-2.5 μερες με νορμαλ χρηση ε δεν λεει!!! Οταν αλλα κινητα με λιγοτερα mAh βγαζουν τις ιδιες μερες. Κατι δεν παει καλα οσον αφορα την εξοικονομηση ενεργειας και την διαχειριση της απο τα Android ή κατι παιζει με την Motorola.

 

Πές μου 1 κινητό με android που βγάζει τις ίδιες ή και περισσότερες μέρες ... Desire / X10 / X10mini / Galaxy S / Galaxy 3 δεν βγάζουν με τίποτε 2,5 μέρες

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, βρηκα ενα bug.

 

Στις περισσοτερες επαφες μου εχω βαλει εικόνες. Οταν παταω τις προσφατες κλησεις, στις επαφες που δεν εχω βαλει εικονα βαζει μονο του καποια απο αλλη επαφή. Μπειτε και βγειτε μερικες φορες και θα το παρατηρησετε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, βρηκα ενα bug.

 

Στις περισσοτερες επαφες μου εχω βαλει εικόνες. Οταν παταω τις προσφατες κλησεις, στις επαφες που δεν εχω βαλει εικονα βαζει μονο του καποια απο αλλη επαφή. Μπειτε και βγειτε μερικες φορες και θα το παρατηρησετε.

 

Σε ένα μήνα χρήσης μέχρι τώρα μου το έχει κάνει 1 φορά.

Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...