Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια δεν μπορω να στειλω μνμ. ξερεις κανενας γιατι? ολο απετυχε μου βγαζει

 

Μήπως δεν έχεις μονάδες;;;;;:whistle::whistle:

Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα μόλις χτες, ακόμα δεν έχω βάλει τη sim, όλη μέρα σήμερα το πειράζω/σεταρω.

Μιλάμε για μια χορταστικη οθόνη!!!

Μπορεί κανείς να μου πει δύο πράγματα που δεν βρίσκω?

Πως μπορω να προσθέσω/ρυθμίσω themes.

Εφαρμογή themes δεν υπάρχει, και από το settings/themes έχει μόνο δύο εργοστασιακά...

Επίσης, πως μπορώ να βάλω έξτρα οθόνες αριστερά της home, το κόλπο με τα τρία δαχτυλα δεν πιάνει...

Φοράει την 9.5.3.0 stable...

 

Redmi 5 plus...

Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα μόλις χτες, ακόμα δεν έχω βάλει τη sim, όλη μέρα σήμερα το πειράζω/σεταρω.

Μιλάμε για μια χορταστικη οθόνη!!!

Μπορεί κανείς να μου πει δύο πράγματα που δεν βρίσκω?

Πως μπορω να προσθέσω/ρυθμίσω themes.

Εφαρμογή themes δεν υπάρχει, και από το settings/themes έχει μόνο δύο εργοστασιακά...

Επίσης, πως μπορώ να βάλω έξτρα οθόνες αριστερά της home, το κόλπο με τα τρία δαχτυλα δεν πιάνει...

Φοράει την 9.5.3.0 stable...

 

Redmi 5 plus...

 

τα themes ξέχνα τα :) πρέπει να αλλάξεις περιοχή από τις ρυθμίσεις (π.χ. κίνα / ινδία) για να δεις την εφαρμογή

στην ευρώπη μέχρι νεοτέρας δεν παίζουν

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξω δλδ περιοχή τι θα γίνει πρακτικα?

Τπτ μάλλον ε

Ας το κάνω και βλέπουμε.

Θα ενημερωσω.

Σιγουρακι πάντως, περιμένω βελτίωση στο θέμα miui,έρχομαι απ το 4 που τα είχα όλα στο πιάτο!

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξω δλδ περιοχή τι θα γίνει πρακτικα?

Τπτ μάλλον ε

Ας το κάνω και βλέπουμε.

Θα ενημερωσω.

Σιγουρακι πάντως, περιμένω βελτίωση στο θέμα miui,έρχομαι απ το 4 που τα είχα όλα στο πιάτο!

 

μα σου απάντησα :)

αλλάζεις περιοχή σε κάτι εκτός ευρώπης (βάλε ινδία) και θα εμφανιστεί

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα, αλλά λέω αν αλλάξει τπτ άλλο στο τηλέφωνο. Συγνώμη αλλά ο γραπτός λόγος καμία φορά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... Θελω να αγορασω αυτην την συσκευη.. Υπαρχει με την band B20/800mhz στο εμποριο... Η να το φερω απεξω... Επίσης να αναγράφεται ο κωδικός MEG7.... Και απο που.... Σας ευχαριστω πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... Θελω να αγορασω αυτην την συσκευη.. Υπαρχει με την band B20/800mhz στο εμποριο... Η να το φερω απεξω... Επίσης να αναγράφεται ο κωδικός MEG7.... Και απο που.... Σας ευχαριστω πολυ..

 

Ναι υπαρχει και ειναι η global εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο μια συντομη αναζητηση βλεπω οτι την πιο καλη τιμη για το 5 plus 4χ64 την εχει το eglobalcentral.eu με την 800αρα , στα 165€, εχεις κανεις υποψην καποια καλυτερη τιμη?
Link to comment
Share on other sites

4BG5PG64 κουπόνι banggood 155€ μην μπλεξεις καθόλου με αυτό το μαγαζί. (eglobal)

Μία ερώτηση γιατί δεν μπαίνετε στο kimovil.com να δείτε τιμές και μαγαζιά;; μόνο πρέπει να ρωτάτε τα ίδια πράγματα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τόσο θέλει περίπου, από εκεί πήρα το meizu pro 6 plus σε 15 μέρες ήρθε και μεσολάβησε Πάσχα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ομως αναφερει απειρες φορες οτι η αγορα απο Κινα μερια ερχεται και με αναλογο after sales support εκτος των αλλων.

 

Κοινως ναι μεν θα γλυτωσεις 15-20ευρω απο τα κινεζο site αλλα παρακαλας να μην σου παθει τιποτα.

 

Το λεω αυτο γιατι οι περισσοτεροι στο forum γενικα δεν δινουν σημασια στο κομματι της εγγυησης και πανε με την νοοτροπια''σιγα μην μου παθει τιποτα το κινητο''. Δεν σκεφτονται ομως ολοι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ομως αναφερει απειρες φορες οτι η αγορα απο Κινα μερια ερχεται και με αναλογο after sales support εκτος των αλλων.

 

Κοινως ναι μεν θα γλυτωσεις 15-20ευρω απο τα κινεζο site αλλα παρακαλας να μην σου παθει τιποτα.

 

Το λεω αυτο γιατι οι περισσοτεροι στο forum γενικα δεν δινουν σημασια στο κομματι της εγγυησης και πανε με την νοοτροπια''σιγα μην μου παθει τιποτα το κινητο''. Δεν σκεφτονται ομως ολοι ετσι.

 

Ακριβως έτσι!

2 κινητά μου είχαν εμφανίσει πρόβλημα, χρειάστηκε να τα στειλω πίσω για service... 3 μηνες να σταλεί κ να επιστρέψει πίσω διορθωμένο έκαστο.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ομως αναφερει απειρες φορες οτι η αγορα απο Κινα μερια ερχεται και με αναλογο after sales support εκτος των αλλων.

 

Κοινως ναι μεν θα γλυτωσεις 15-20ευρω απο τα κινεζο site αλλα παρακαλας να μην σου παθει τιποτα.

 

Το λεω αυτο γιατι οι περισσοτεροι στο forum γενικα δεν δινουν σημασια στο κομματι της εγγυησης και πανε με την νοοτροπια''σιγα μην μου παθει τιποτα το κινητο''. Δεν σκεφτονται ομως ολοι ετσι.

 

Πες μου ένα σκρουτζομάγαζο με καλύτερο after-sale απ'του banggood σε παρακαλώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μετρημένα στα δάχτυλα είναι, χίλιες φορές εγγύηση banggood. Αλλά είναι όπως το βλέπει ο καθένας.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

165-170 απο κινα με το φοβο του τελωνειου χωρις εγγυηση .. ενω απο ελλαδα εχει 180ευρω ... https://www.skroutz.gr/s/13528910/Xiaomi-Redmi-5-Plus-4GB-64GB.html

 

γιατι το αγοραζετε απο κινα ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

165-170 απο κινα με το φοβο του τελωνειου χωρις εγγυηση .. ενω απο ελλαδα εχει 180ευρω ... https://www.skroutz.gr/s/13528910/Xiaomi-Redmi-5-Plus-4GB-64GB.html

 

γιατι το αγοραζετε απο κινα ;

 

γιατί κάποιοι βαπτίζουν global μια κινέζικη συσκευή με global rom :)

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ένα σκρουτζομάγαζο με καλύτερο after-sale απ'του banggood σε παρακαλώ πολύ.

 

Δεν ειναι θεμα εγγυησης κινεζο site αυτης καθαυτης αλλα οτι μιλαμε για περιπτωση που πρεπει να στειλεις κατι ο ιδιος στο εξωτερικο και να περιμενεις μετα ποσο διαστημα και φυσικα με εγγυηση 1 χρονου.

 

Σε αντιθετη περιπτωση απο Ελλαδα εχεις ειτε τα κινητα απο αλυσιδες που ναι μεν κοστιζουν λιγο ακριβοτερα αλλα εχεις καλυψει εδω στην χωρα σου πιο αμεση και με 2 χρονια εγγυηση.

 

Το ιδιο φυσικα και απο σκρουτζομαγαζα που ορισμενα δινουν 2 χρονια εγγυηση,αλλα και 1 χρονι να δινουν τα πηγαινεις σε αυτα και αναλαμβανουν εκεινα την ολη διαδικασια.

 

Νομιζετε οτι ολος ο κοσμος εχει ορεξη να μπλεκει με αγορες( και το σημαντικοτερο με rma )απο Κινα?

 

Γιαυτο και με το που ηρθαν τα Xiaomi επισημα στην χωρα μας και με καλυψη απο Infoquest τα εμαθαν ολοι και ανεβηκαν τοσο πολυ σε πωλησεις.

Link to comment
Share on other sites

καλά το τελευταίο είναι άσχετο με τα υπόλοιπα :)

την έμαθαν επειδή είδαν στην τβ διαφήμιση από τον κώτσο , από το πλαίσιο κ.ο.κ. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...