Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο μονος λογος που σε τετοια κινητα προτιμω το μαυρο ειναι γιατι δεν φαινονται τοσο οι μαυρες μπαρες δεξια και αριστερα της οθονης οταν χρησιμοποιεις το κινητο,δεν κανει δηλαδη αυτη την αντιθεση ασπρου μαυρου οπως τα αλλα χρωματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο την στιγμη που γραφει global version,οφειλει να ειναι η global εκδοση. Αν οταν το παρεις στο μπροστα μερος γραφει στα κινεζικα το redmi,στο πλαι του κουτιου δεν γραφει global και πισω στο κουτι δεν γραφει meg7 τοτε να μην το ανοιξεις καν και να το γυρισεις πισω στο μαγαζι και να παρεις τα χρηματα σου πισω.

 

Καλησπέρα

 

αγόρασα ένα Redmi 5 από ελληνικό κατάστημα ως Global Version και πριν το ανοίξω θέλω να είμαι σίγουρος ότι είναι Global. Ο κωδικός πίσω από το κουτι είναι MDG1. Στο κουτί γράφει στο πλάι Global Version και είναι όλα με αγγλικούς χαρακτήρες. Είμαι εντάξει; (MEG7 είναι για το plus αν δεν κάνω λάθος, έτσι ;)

 

Ευχαριστώ

Edited by talosmet
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα με την κάρτα sd. Επίσης δεν βλέπει το usb otg.
δοκίμασε αυτό και πες αν λειτούργησε http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2179316&highlight=Sd%2Bcard%2Bnotification&mobile=2

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δοκιμασα σημερα να το φορτίσω με φορτιστη quιck charge 2 και οντως ειναι συμβατο.Βγαζει εικονιδιο fast charge και μου φορτισε απο 40 εως 80% σε 35 λεπτα.Μιλαω για το redmi 5 plus ,to redmi 5 νομιζω δεν ειναι συμβατο!!!

Link to comment
Share on other sites

... και παμε στο επόμενο θεμα

 

Εχει βάλει κανείς αλλη rom εκτός της stable με την οποία έρχεται?

Ψήνομαι να δοκιμάσω, αλλα δεν ξερω ποια αξίζει.

Γνώμες...

Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κανείς αλλη rom εκτός της stable με την οποία έρχεται?

Ψήνομαι να δοκιμάσω, αλλα δεν ξερω ποια αξίζει.

Γνώμες...

 

ναι, ειμαι με mi-globe 9.5 stable εδω και αρκετες εβδομαδες, miui βαση αλλα με πολλα καλουδια και debloated.

Link to comment
Share on other sites

Perfect, μπορείς να ανεβάσεις κάποιο λινκ να το κάνω?

Το 'χω, εννοώ θα τη βρω την ακρη

 

http://mi-globe.com/rom-builder-features/?codename=vince&img=redmi5plus.png&realname=RedMi+5+Plus

πατας στο expert settings και τη φτιαχνεις οπως θελεις, ειναι προσωπικο θεμα τι βολευει τον καθενα. Εχω εβαλα magiks και statusbar pro app με beauty mod, τα αλλα της xiaomi ολα εκτος (δεν τα χρησιμοποιω ετσι και αλλιως).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

αγόρασα ένα Redmi 5 από ελληνικό κατάστημα ως Global Version και πριν το ανοίξω θέλω να είμαι σίγουρος ότι είναι Global. Ο κωδικός πίσω από το κουτι είναι MDG1. Στο κουτί γράφει στο πλάι Global Version και είναι όλα με αγγλικούς χαρακτήρες. Είμαι εντάξει; (MEG7 είναι για το plus αν δεν κάνω λάθος, έτσι ;)

 

Ευχαριστώ

 

Το global αγόρασες :)

Link to comment
Share on other sites

http://mi-globe.com/rom-builder-features/?codename=vince&img=redmi5plus.png&realname=RedMi+5+Plus

πατας στο expert settings και τη φτιαχνεις οπως θελεις, ειναι προσωπικο θεμα τι βολευει τον καθενα. Εχω εβαλα magiks και statusbar pro app με beauty mod, τα αλλα της xiaomi ολα εκτος (δεν τα χρησιμοποιω ετσι και αλλιως).

θέλει unlocked booldr και προφανώς twrp όπως τα ξέρω ή έχει αλλάξει το πράγμα και έχασα επεισόδια?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο (5 plus) έχει ταχεία φόρτιση με αυτόν τον φορτιστή ;
Link to comment
Share on other sites

όχι, θέλει φορτιστή quick charge 2 η 3

 

Δηλαδή ο δικός του που είναι 2 δεν είναι quick charge ?

Αν χρησιμοποιώ τν φορτιστή απο ενα meizu m5 note που είναι quick charge 2.1 θα κανω δουλεία ;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο δικός του που είναι 2 δεν είναι quick charge ?

Αν χρησιμοποιώ τν φορτιστή απο ενα meizu m5 note που είναι quick charge 2.1 θα κανω δουλεία ;

Όταν λέω 2 η 3 εννοώ φορτιστή Qualcomm quick charge άρα αυτοί που γράφεις δεν κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω 2 η 3 εννοώ φορτιστή Qualcomm quick charge άρα αυτοί που γράφεις δεν κάνουν

 

Σε ευχαριστώ!

Από Ελλάδα που βρίσκουμε να αγοράσω ;

Κάποιο link αν ξέρεις έστω και εξωτερικό να δω!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!

Από Ελλάδα που βρίσκουμε να αγοράσω ;

Κάποιο link αν ξέρεις έστω και εξωτερικό να δω!

https://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S5-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1032822.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

ειναι πολυ καλος

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω , επειδή τον έχω ,πολύ καλός και συμβατός με το 5 plus (quick charge)

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλο το team.

Μπορεί να μου πει κάποιος τελικά τι γίνεται;

Είναι να αγορασω το κινητό του τίτλου και κολλάω γιατί δεν ξέρω τι γίνεται με την 800 τη μπάντα. Το κινητό είναι γκλομπαλ έκδοση και όπου έχω ψάξει στα specs του όπως gsmarena κτλ δεν την έχει μέσα.

Είμαι σε δίλημμα να το αγοράσω ή όχι;;;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλο το team.

Μπορεί να μου πει κάποιος τελικά τι γίνεται;

Είναι να αγορασω το κινητό του τίτλου και κολλάω γιατί δεν ξέρω τι γίνεται με την 800 τη μπάντα. Το κινητό είναι γκλομπαλ έκδοση και όπου έχω ψάξει στα specs του όπως gsmarena κτλ δεν την έχει μέσα.

Είμαι σε δίλημμα να το αγοράσω ή όχι;;;

 

Αν παρεις απο ελλαδα, ολα της ινφοκουεστ εχουν την 800αρα κανονικα. Αν παρεις απο skroutzomagazo που τα φερνει απο κινα ή απο κινεζικο μαγαζι πρεπει να παρεις την global εκδοση για να εχει την 800αρα. Δεν καταλαβαινω που ειναι το μπερδεμα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι λάθος που έχει ανοιχτεί το θέμα για τα δύο κινητά μαζί καθώς δεν έχουν όυτε την ίδια διάσταση ούτε την ίδια μπαταρία και σαφώς ο αναγνώστης χάνεται ....

Βέβαια ως επι το πλέιστον οι αναφορές είναι για το 5plus όμως εγώ θα ήθελα το απλό το 5άρι να έχει το δικό του θέμα.

Μήπως κάποιος administrator να έκανε την αλλαγή στο τίτλο αφήνοντας μόνο το 5Plus και να ανοιχθεί νέο θέμα για το σκέτο το 5άρι τώρα που είναι ακόμα νωρίς???

Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις απο ελλαδα, ολα της ινφοκουεστ εχουν την 800αρα κανονικα. Αν παρεις απο skroutzomagazo που τα φερνει απο κινα ή απο κινεζικο μαγαζι πρεπει να παρεις την global εκδοση για να εχει την 800αρα. Δεν καταλαβαινω που ειναι το μπερδεμα.

Φίλε georgemei είναι μεταχειρισμένο αυτό που θα πάρω μάλλον όπου ναι μεν είναι κλειστό στο κουτί και λέει global αλλά από κοντά πως θα το τσεκαρω δεν ξέρω. Γιατί αυτό κολλάω. Θα κοιτάξω τη rom μέσα από τις ρυθμίσεις και αν είναι όντως global είμαστε οκ να φανταστώ??!!

Link to comment
Share on other sites

Αν έξω στο κουτί του έχει κωδικό μοντέλου meg7 είναι global.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε georgemei είναι μεταχειρισμένο αυτό που θα πάρω μάλλον όπου ναι μεν είναι κλειστό στο κουτί και λέει global αλλά από κοντά πως θα το τσεκαρω δεν ξέρω. Γιατί αυτό κολλάω. Θα κοιτάξω τη rom μέσα από τις ρυθμίσεις και αν είναι όντως global είμαστε οκ να φανταστώ??!!

 

Ομολογω οτι δεν σε καταλαβαινω, λες θα παρεις μεταχειρισμενο αλλα κλειστο στο κουτι του (!!). Εχουμε αναφερει σε αμεσως προηγουμενες σελιδες τι χαρακτηριστικα εχει το κουτι σε σχεση με το αν ειναι global η οχι οποτε ψαξε λιγο πιο πισω και θα βρεις αυτο που ζητας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...