Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν σε αυτο το κινητό με 9 ωρες sot συζητάμε για γρηγορη φορτιση, τοτε φανταστείτε τι πρεπει να γραφουν στα αλλα νηματα. Το βαζεις το βραδυ να φορτιζει και δεν προκειται να σε πουλησει ποτε κατα τη διαρκεια της ημερας, οσο βαρια χρηση και να κανεις.

Υπαρχει κανεις που τον εχει αφησει κατα τη διαρκεια της ημερας;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν σε αυτο το κινητό με 9 ωρες sot συζητάμε για γρηγορη φορτιση, τοτε φανταστείτε τι πρεπει να γραφουν στα αλλα νηματα. Το βαζεις το βραδυ να φορτιζει και δεν προκειται να σε πουλησει ποτε κατα τη διαρκεια της ημερας, οσο βαρια χρηση και να κανεις.

Υπαρχει κανεις που τον εχει αφησει κατα τη διαρκεια της ημερας;

Εκτός αυτού (που έτσι είναι), βάλε και στο παιχνίδι το εξής: Το φορτίζεις μισή ώρα, παίρνεις ξέρω γώ 30%, και με αυτό μπορείς να βγάλεις συντηρητικά μία ολόκληρη μέρα...:cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να με πληροφορήσει αν το sygic δουλεύει με το xiaomi 5 plus global rom?

Σε καποια φορουμ βλέπω ότι το gps δουλεύει μόνο με google maps και όχι με off line navigators (sygic tomtom klp)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να με πληροφορήσει αν το sygic δουλεύει με το xiaomi 5 plus global rom?

Σε καποια φορουμ βλέπω ότι το gps δουλεύει μόνο με google maps και όχι με off line navigators (sygic tomtom klp)

Ευχαριστώ

 

Οχι δεν ισχυει αυτο που λες. Εγω εχω το here και δουλευει τελεια off line. Βαλε το here.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Προφανως εννοεις το here WeGo Η rom σου φανταζομαι είναι η global (ποια version?).

Επειδή έχω αγοράσει το sygic μπορεις σε παρακαλώ αν δεν είναι μεγαλος κόπος να τσεκάρεις και να μου πείς;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεύει το sygic στο λίγο που το χρειαστηκα.

Δεν διαπίστωσα κάποια δυσλειτουργια.

Προχώρα.

 

και ναι, εχω τη global stable

Link to comment
Share on other sites

το έχεις το κινητό και δεν είναι καλό;; μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί δεν είναι καλό;;;;

 

Και τα δυο τα εχω στειλε προσωπικο μηνυμα αν θες να μιλησουμε και τηλεφωνικα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεύει το sygic στο λίγο που το χρειαστηκα.

Δεν διαπίστωσα κάποια δυσλειτουργια.

Προχώρα.

 

και ναι, εχω τη global stable

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βρήκα σε ηλεκτρονικό ελληνικό κατάστημα-πολύ γνωστό- σε πολύ καλή τιμή το κινητό με 165 ευρώ κάνει εκπτώσεις. Να ρωτήσω αν έχει καλό ραδιόφωνο, επίσης αν πάρει νεώτερη έκδοση android γιατί ήδη αναμένεται μετά την 7.1.2 και εντυπώσεις για τον μέσο χρήστη.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε καποιος να μας κανει ενα μινι review της συσκευης σε εμας που ενδιαφερομαστε? Ειδικοτερα ο επεξεργαστής τραβαει σε παιχνιδια? τα 3gb ram επαρκουν? πως ειναι σε καθημερινη χρηση?
Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο τα εχω στειλε προσωπικο μηνυμα αν θες να μιλησουμε και τηλεφωνικα

 

Μπορείς κάποιος να μου πει, θετικα και αρνητικά για το redmi note 5 plus;;; γιατί θέλω να το αγοράσω. Ερχόμενος από redmi note 3 pro. Ευχαριστω

Edited by fatsionas
Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος δεν είπε ότι δεν είναι καλό!!!! Πως το συμπέρανες αυτό;;;

 

Είπε οτι δεν αξίζει η μετάβαση από RN3 Pro.

Συμφωνώ. Εφόσον το κινητό σου δουλεύει σωστά και δεν έχεις το μικρόβιο της αλλαγής, δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις.

 

Το Redmi 5 plus είναι κινητάρα για τα λεφτά του. Αλλά δεν έχει ουσιαστικές διαφορές από το RN3 Pro. Εάν αλλάξεις θα κερδίσεις την Β20 και θα έχεις καλύτερη κάμερα και καλύτερο ήχο στα βίντεο. Αυτά βλέπω εγώ. Δεν βλέπω κάτι άλλο. Ας με συμπληρώσει κάποιος εάν χάνω κάτι.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.... Εδώ και 2 ώρες έχω το κινητό στα χέρια μου (το plus) και πραγματικά δεν έχω λόγια.... Απλά φοβερό.... Μπορεί κάποιος να βάλει κάποιο link για ξεκλείδωμα και root που να το έχει δοκιμάσει??

Ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος δεν είπε ότι δεν είναι καλό!!!! Πως το συμπέρανες αυτό;;;

 

Είπε οτι δεν αξίζει η μετάβαση από RN3 Pro.

Συμφωνώ. Εφόσον το κινητό σου δουλεύει σωστά και δεν έχεις το μικρόβιο της αλλαγής, δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις.

 

Το Redmi 5 plus είναι κινητάρα για τα λεφτά του. Αλλά δεν έχει ουσιαστικές διαφορές από το RN3 Pro. Εάν αλλάξεις θα κερδίσεις την Β20 και θα έχεις καλύτερη κάμερα και καλύτερο ήχο στα βίντεο. Αυτά βλέπω εγώ. Δεν βλέπω κάτι άλλο. Ας με συμπληρώσει κάποιος εάν χάνω κάτι.

 

from my Mi5s

Χρήστο σύμφωνω με αυτά που λες, δεν θα άλλαζα το kenzo για το 5plus το δούλεψα για λίγο δεν λέω καλό κινητό και γρήγορο για τα λεφτά του, αλλά δεν μου έκανε κάποιο κλικ που να πω θα αφήσω το Redmi note3 pro και να πάρω το 5 plus, θα το άλλαζα π.χ για το mi note 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κάποιος να μου πει, θετικα και αρνητικά για το redmi note 5 plus;;; γιατί θέλω να το αγοράσω. Ερχόμενος από redmi note 3 pro. Ευχαριστω

 

Αν και εδω δεν ειναι για να γραφουμε για συγκρισεις.

Τα + του redmi 5plus για εμενα:

1. Καλυτερη διαχείριση μπαταριας. Πιανω περιπου 9 ωρες sot ενω με το 3pro 6ωρες και ειχα περασμενη την official developer rom.

2. Πολυ δυνατοτερο σημα στο wifi. Πολυ πιο δυνατο το 5plus. Τεραστια διαφορα σ αυτο.

3.Το πλατος για καποιους είναι προτέρημα. Ειναι πιο στενο. Σαν τηλεκοντρολ. Για μενα ειναι μειονεκτημα. Η οθονη δηθεν 6ιντση αλλα διαβαζω ειδησεις στα site και στην πραξη με μικροτερα γραμματα, γενικα μικροτερη απολαυση. Πιο πολυ marketing για μενα παρα ουσια στην πραξη.

4. Για την καμερα δεν τη θεωρω καλυτερη με τιποτα ειδικα σε χαμηλο φωτισμο. Απογοητευτηκα σ αυτο το κομματι.Την ημερα βγαζω καλυτερες θεωρητικα με το redmi 5 plus, αλλα για τα γουστα ειναι υπερκορεσμενα τα χρωματα, απεχουν απο την πραγματικοτητα πολυ, και αν διαβασες παραπανω τα τεσταρα στην επαγγελματικη μου σφραγιδα 10 φορες και καμια σωστη δεν μπορεσα να βγαλω με το redmi 5 plus, ενω με το 3pro εβλεπα ανετα ΑΦΜ , ΔΟΥ κλπ.

Σιγουρα ειναι πιο φωτεινες την ημερα με το redmi 5plus. Αλλο το 2.0 διαφραγμα και αλλο το 2.2 του redmi 5plus.

Για το τελος αφηνω τον 650 που ειναι μερα με τη νυχτα σε σχεση με τον 625.

Οπως επισης για παιχνιδια η 510 ειναι καλυτερη απο την 506.

Ολα τα παραπανω ειναι προσωπικη αποψη, περιμενα καλυτερο το redmi 5 plus, για κινητο 2 χρονια μετα απο 3 pro.

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο σύμφωνω με αυτά που λες, δεν θα άλλαζα το kenzo για το 5plus το δούλεψα για λίγο δεν λέω καλό κινητό και γρήγορο για τα λεφτά του, αλλά δεν μου έκανε κάποιο κλικ που να πω θα αφήσω το Redmi note3 pro και να πάρω το 5 plus, θα το άλλαζα π.χ για το mi note 3
Αυτό ακριβώς! Η μετάβαση από RN3 Pro σε Redmi 5 plus είναι αναβάθμιση αλλά όχι αμάν και ντε... για κάποιον μέσο χρήστη (ντροπή να το λέμε αυτό αλλά όπως και να το κάνουμε η σειρά Redmi θεωρείται midrange και ας κάνει παπάδες) τί είχαμε τί χάσαμε.

 

Τί βλέπω εγω σαν ατού;

- Β20

- σαφώς... σαφέστατα καλύτερη κάμερα.

- καλός ήχος στα βίντεο (επιτέλους).

- Καλύτερο - δυνατότερο ήχο στο ακουστικό.

 

Παιχνίδια ΔΕΝ παίζω οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για τις game δυνατότες.

 

Εγώ εάν είχα RN3 Pro, δεν θα το έδινα για Redmi 5 plus. Θα το έδινα για σειρά Mi...π.χ Mi Note 3 (όπως είπες) που είναι άλλη κατηγορία ΣΕ ΟΛΑ.

 

:-)

 

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν το δίνω για να πάρω αυτό σαν την εξέλιξη το 3 απλά θα το δώσω στην γυναίκα μου γιατί σταματάει η xiaomi να δίνει καινούργιες ρομ. Οπότε είπα να πάω σε κάτι οικονομικό και πιο καινούργιο. Απλά ρωτάω μην πάω σε κάτι χειρότερο;;;;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δεν πας σε χειρότερο έχει καλύτερη κάμερα πιο μεγάλη οθόνη λίγο που το δούλεψα και 10 μέρες που το έχει μια φίλη μου δεν μου παραπονέθηκε για κάποιο πρόβλημα μια χαρά δουλεύει πολύ καλή μπαταρία. Απλός το kenzo έχει καλύτερη gpu και λίγο καλύτερο σε ισχύ cpu 650 με 625 για τα λεφτά τα αξίζει. Απλώς να προσέξεις να πάρεις το global version
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας φερει κ το μπλε,και τωρα το χρυσό,θα λεγα οτι το μπλε ειναι πολυ πιο ωραιο.

Βεβαια γουστα ειναι αυτα.

Εδω το unboxing

Link to comment
Share on other sites

παιδια η global εκδοση θα περνει συνεχεια αναβαθμισεις η θα πρεπει μετα να την αλλαξω?????

Θα παίρνεις κανονικά τις ενημερώσεις κ τις αναβαθμίσεις της εταιρείας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τώρα που θα αλλάξω κινητό και πριν είχα το note 3 pro και είχα κωδικούς για την xiaomi αλλά τώρα θέλω να αφήσω αυτούς στο παλιό κινητό λόγο που θα το πάρει η γυναίκα μου, εγώ θα μπορώ στο καινούργιο κινητό να φτιάξω καινούργιους και πως;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τώρα που θα αλλάξω κινητό και πριν είχα το note 3 pro και είχα κωδικούς για την xiaomi αλλά τώρα θέλω να αφήσω αυτούς στο παλιό κινητό λόγο που θα το πάρει η γυναίκα μου, εγώ θα μπορώ στο καινούργιο κινητό να φτιάξω καινούργιους και πως;;;;;;;

Φίλε! Χαλάς την πιάτσα!!! Θα παραχωρήσεις το κινητό ΣΟΥ με τους κωδικούς ΣΟΥ στην γυναίκα σου;;;; Μας καράφλιασες!!! :lol::lol::lol:

 

Ναι. Μπορείς να τον αφήσεις τον παλιό και εσύ να κάνεις νέο λογαριασμό miui.

 

Μπορείς επίσης εάν θέλεις να κάνεις έναν νέο στην γυναίκα σου, να αποσυνδέσεις το RN3 Pro από τον δικό σου και να το συνδέσεις με το νέο. Όταν πάρεις το δικό σου, θα συνδεθείς με τον παλιό σου (προσωπικό σου) λογαριασμό (αυτόν που είχες μέχρι σήμερα).

Έτσι, ΚΑΙ δεν θα έχει τον δικό σου λογαριασμό η κυρά, ΚΑΙ εσύ θα ξέρεις τον δικό της! :devil:

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντος καραφλος είμαι όσο δεν πάει. Ευχαριστώ παντός αλλά δεν έχω κάτι να κρύψω και η κυρά δεν έχει έχει γνώσεις από xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...