Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος κι εγω πλέον ενος μαύρου 3/32 ( για την γύναικα πάει βέβαια ). Να πω την αλήθεια πολύ καλύτερη αίσθηση συνολικά απ'το note 4Χ και απλό 4Χ που εξήσου υπάρχουν και υπήρχαν στο σπίτι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ερχόμενος απο note 4, εχω την αίσθηση ότι σε ταχύτητα ειναι ενα κλικ πιο χαμηλό αυτό.

κυριως στην εναλλαγη apps και στο άνοιγμα τους.

Βέβαια το εχω λιγες μερες, αλλά αυτό μου βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα το κανω ανταλλαγη με ενα σαμσουνγκ α5 οποτε θα ειναι κλειστο μεν αλλα οχι απο καταστημα.

Ευχαριστω και του δυο σας ( georgemei kai chios) για τις πληροφοριες. Θα τσεκαρω το meg7 που μου ειπατε!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε georgemei είναι μεταχειρισμένο αυτό που θα πάρω μάλλον όπου ναι μεν είναι κλειστό στο κουτί και λέει global αλλά από κοντά πως θα το τσεκαρω δεν ξέρω. Γιατί αυτό κολλάω. Θα κοιτάξω τη rom μέσα από τις ρυθμίσεις και αν είναι όντως global είμαστε οκ να φανταστώ??!!

 

Αν το κουτί στο πλαι γράφει global version, και πίσω γράφει MEG7.

Τότε έχει την 800αρα! Η global rom δεν έχει σχέση με την μπάντα!

Link to comment
Share on other sites

memostrikas ευχαριστω για την ενημερωση. Να στε καλα παιδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κατι τελευταιο γιατι σας ζαλισα.

Μεσα απο το μενου μπορω να δω το meg7 ωστε να το επιβεβαιωσω σε σχεση με το κουτι η το γραφει μονο στο κουτι?

Link to comment
Share on other sites

memostrikas ευχαριστω για την ενημερωση. Να στε καλα παιδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κατι τελευταιο γιατι σας ζαλισα.

Μεσα απο το μενου μπορω να δω το meg7 ωστε να το επιβεβαιωσω σε σχεση με το κουτι η το γραφει μονο στο κουτι?

 

Ρυθμισεις σχετικα με το τηλ, ονομα μοντελου εμενα το γραφει meg7

Link to comment
Share on other sites

ερχόμενος απο note 4, εχω την αίσθηση ότι σε ταχύτητα ειναι ενα κλικ πιο χαμηλό αυτό.

κυριως στην εναλλαγη apps και στο άνοιγμα τους.

Βέβαια το εχω λιγες μερες, αλλά αυτό μου βγαζει

 

Δε θα το έλεγα, σε μένα πάντως σε ταχύτητα είναι ακριβώς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

https://warp.gr/original-xiaomi-quick-charger-2-0-charger-mdy-03-ap-bulk.html

 

Με αυτόν τον φορτιστή θα έχω γρήγορη φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

https://warp.gr/original-xiaomi-quick-charger-2-0-charger-mdy-03-ap-bulk.html

 

Με αυτόν τον φορτιστή θα έχω γρήγορη φόρτιση;

δεν νομιζω να σου κάνει .Αν θες απο ελλαδα πήγαινε καλυτερα σε αυτον https://www.hellasdigital.gr/smartliving/chargers/tronsmart-usb-rapid-quick-charger-3.0-wc1t/
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να σου κάνει .Αν θες απο ελλαδα πήγαινε καλυτερα σε αυτον https://www.hellasdigital.gr/smartliving/chargers/tronsmart-usb-rapid-quick-charger-3.0-wc1t/

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο Redmi 5 Plus και στο Galaxy J7 2017,

το redmi μου αρέσει για την 6άρα οθόνη του και το J7 νομίζω έχει καλύτερες φωτεινότερες κάμερες.

Είμαι στην q (wind) αν το redmi δεν είχε την b20 θα με έβγαζε απο το δίλημμα.

Γνώμες ;;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στο Redmi 5 Plus και στο Galaxy J7 2017,

το redmi μου αρέσει για την 6άρα οθόνη του και το J7 νομίζω έχει καλύτερες φωτεινότερες κάμερες.

Είμαι στην q (wind) αν το redmi δεν είχε την b20 θα με έβγαζε απο το δίλημμα.

Γνώμες ;;

 

Εχω ακούσει/διαβάσει διάφορα προβλήματα για το samsung!

Οσο για το 5 plus αν το πάρεις απο media markt, κωτσοβολο, public και άλλες μεγάλες αλυσίδες, θα έχει την 800αρα οπότε είσαι οκ!

Απο σκρουτζ τώρα ψάχνεις να είναι global version, και να αναγράφει απο πίσω στο κουτί MEG7, οπότε και έχει την 800αρα!

Link to comment
Share on other sites

Από global stable Rom σε developer Rom μέσω updater με κλειδωμένο bootloader θα γίνει factory reset ? Η όχι; Μετονομαζουμε το αρχείο που κατεβάσαμε ;

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ερχεται ολη την ωρα ειδοποίηση:

Συστημα ui

Καρτα sd

Πατηστε για ανοιγμα στον εξερευνητή.

Το σερνω δεξια ή παταω το x να φυγει η ειδοποιηση αλλα ξανα μετα απο καποια λεπτα εμφανιζεται.

Εχει κανεις καμια ιδεα, γιατι μου εχει σπασει τα νευρα;

Link to comment
Share on other sites

Μου ερχεται ολη την ωρα ειδοποίηση:

Συστημα ui

Καρτα sd

Πατηστε για ανοιγμα στον εξερευνητή.

Το σερνω δεξια ή παταω το x να φυγει η ειδοποιηση αλλα ξανα μετα απο καποια λεπτα εμφανιζεται.

Εχει κανεις καμια ιδεα, γιατι μου εχει σπασει τα νευρα;

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2179316&highlight=Sd%2Bcard%2Bnotification&mobile=2

Δοκίμασε αυτή την λύση κάτι άλλο δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2179316&highlight=Sd%2Bcard%2Bnotification&mobile=2

Δοκίμασε αυτή την λύση κάτι άλλο δεν υπάρχει

 

Εισαι δυναμη. Μεχρι στιγμης δε μου ξαναβγηκε. Σ ευχαριστω. Ηταν πολυ εκνευριστικο καθε τοσο και λιγακι ετσι που εμφανιζοταν. Παρολο που στα σχολια σ αυτο που ανεβασες ελεγαν καποιοι οτι δεν επιασε, σε εμενα εγινε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα από Ελλάδα αυτόν τον φορτιστή:

https://www.hellasdigital.gr/smartliving/chargers/tronsmart-usb-rapid-quick-charger-3.0-wc1t/

Εβαλα εχθές το βραδυ στης 9 το τηλ να φορτίσει και η μπαταρία ήταν στο 25%.

Μετά μισή ώρα είχε φορτίσει μεχρι το 47% , δηλαδή 22%. Στην μπάρα επάνω μου έβγαλε και το εικονίδιο της γρήγορης φόρτισης!

Θεωρείται γρήγορη φόρτιση αυτό;

Παραξενεύομαι διότι ενα meizu m5 note που έχω σε μισή ώρα φορτίζει 40%+.

Μήπως χρειάζεται να ρυθμισω κάτι στο τηλ;

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα από Ελλάδα αυτόν τον φορτιστή:

https://www.hellasdigital.gr/smartliving/chargers/tronsmart-usb-rapid-quick-charger-3.0-wc1t/

Εβαλα εχθές το βραδυ στης 9 το τηλ να φορτίσει και η μπαταρία ήταν στο 25%.

Μετά μισή ώρα είχε φορτίσει μεχρι το 47% , δηλαδή 22%. Στην μπάρα επάνω μου έβγαλε και το εικονίδιο της γρήγορης φόρτισης!

Θεωρείται γρήγορη φόρτιση αυτό;

Παραξενεύομαι διότι ενα meizu m5 note που έχω σε μισή ώρα φορτίζει 40%+.

Μήπως χρειάζεται να ρυθμισω κάτι στο τηλ;

Στα 35 λεπτά φορτίζει περίπου 40% με fast .εφόσον σου βγάζει το σήμα, δεν είναι θέμα φορτιστή το πιθανότερο είναι να μην το σηκώνει το καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

Στα 35 λεπτά φορτίζει περίπου 40% με fast .εφόσον σου βγάζει το σήμα, δεν είναι θέμα φορτιστή το πιθανότερο είναι να μην το σηκώνει το καλώδιο

 

Το καλώδιο είναι χοντρό απο του meizu. Ττι άλλο να βαλω;

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο είναι χοντρό απο του meizu. Ττι άλλο να βαλω;

Το θέμα δεν είναι να είναι χοντρό , πρέπει να υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση της Qualcomm.

Edited by stavag
Link to comment
Share on other sites

Τι κερδίζει κάποιος με την γρήγορη φόρτιση;; εγώ στο meizu την έχω κλείσει και φορτίζει πιο αργά χωρίς να ανεβάζει καθόλου θερμοκρασία η μπαταρία, δεν βλέπω κάποιο λόγο να έχω γρήγορη φόρτιση και να στρεσαρω την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γεια πρώτη φορά με xiaomi πήρα το 5 plus από προσφορά του eshop. Είναι το global Meg7 αν κάποιος ενδιαφέρεται. όλα εντυπωσιακά σαν συσκευή και η αίσθηση ακριβού κινητού. Το μόνο που με ξένισε ήταν το MIUI. αρχικά οι ρυθμίσεις του που είναι ανάκατα με αυτές του ανδροιδ και νομίζω συχνά είναι παρόμοιες και δεν ξέρω τι ακριβώς υπερισχύει, ακόμα σημαντικές του ανδροιδ ήταν χωμένες σε κατώτερα υπομενού πχ κρυπτογράφηση συσκευής. Πολλές υπηρεσίες που προσφέρει το MIUI μου φαίνονται ακριβώς οι ίδιες με της google πχ αντίγραφα ασφαλείας και κλείδωμα χαμένου κινητού. Έχει καμία από την εμπειρία σας σημαντικά καλύτερη ώστε να αξίζει τον κόπο, αφού αλλιώς σε κλειδώνει σε συγκεκριμένη εταιρία; Το ανδροιδ αναβαθμίζεται αυτόματα με τις αναβαθμίσεις του MIUI ή θα μείνει κολλημένο στο 7.1;
Link to comment
Share on other sites

Γεια πρώτη φορά με xiaomi πήρα το 5 plus από προσφορά του eshop. Είναι το global Meg7 αν κάποιος ενδιαφέρεται. όλα εντυπωσιακά σαν συσκευή και η αίσθηση ακριβού κινητού. Το μόνο που με ξένισε ήταν το MIUI. αρχικά οι ρυθμίσεις του που είναι ανάκατα με αυτές του ανδροιδ και νομίζω συχνά είναι παρόμοιες και δεν ξέρω τι ακριβώς υπερισχύει, ακόμα σημαντικές του ανδροιδ ήταν χωμένες σε κατώτερα υπομενού πχ κρυπτογράφηση συσκευής. Πολλές υπηρεσίες που προσφέρει το MIUI μου φαίνονται ακριβώς οι ίδιες με της google πχ αντίγραφα ασφαλείας και κλείδωμα χαμένου κινητού. Έχει καμία από την εμπειρία σας σημαντικά καλύτερη ώστε να αξίζει τον κόπο, αφού αλλιώς σε κλειδώνει σε συγκεκριμένη εταιρία; Το ανδροιδ αναβαθμίζεται αυτόματα με τις αναβαθμίσεις του MIUI ή θα μείνει κολλημένο στο 7.1;

Και να θες να σε βοηθήσουμε δεν καταλαβαίνουμε τι θες να πεις!

Γράφε καλύτερα!

 

 

 

Το θέμα δεν είναι να είναι χοντρό , πρέπει να υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση της Qualcomm.

Μπορείς να ποσταρεις κανα καλώδιο απο κωτσοβολο η public αν εχουν που είναι κοντα μου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...