Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην κοινότητα μας υπάρχουν όλες οι οδηγίες πως να την περάσεις,

Η απορία μου είναι γιατί θες να περάσεις την ελληνική;; αυτή που έχει δεν σε καλύπτει;; τι παραπάνω περιμένεις από την ελληνική; (π.χ ρουτ;)

 

εε ναι ειλικρινα δεν εχει κατι παραπανω..ειδικα τωρα που ειναι και φρεσκο κινητακι.

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω θέμα σε ενός φίλου καινούργιο 2 ημερών γράφω νούμερα και δεν φαίνονται η φωτό είναι από δικό μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα πρόσφατα που λέει στις κλήσεις δεν φαίνονται τα νουμερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα σε ενός φίλου καινούργιο 2 ημερών γράφω νούμερα και δεν φαίνονται η φωτό είναι από δικό μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα πρόσφατα που λέει στις κλήσεις δεν φαίνονται τα νουμερα

 

+30 στις επαφές σου (αν κατάλαβα τι λες)

Link to comment
Share on other sites

κατι βασικο αλλο χρωμα led ειδοποιησης δεν εχει?

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

κατι βασικο αλλο χρωμα led ειδοποιησης δεν εχει?
Δεν έχει άλλο χρώμα , μόνο άσπρο.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως αυτο ειναι αλλο ενα που η Xiaomi μειωσε και μαλιστα απο οτι διαβαζω μεχρι και στο ακριβοτερο Mi Note 3 το led notification ειναι μονο σε ασπρο χρωματα.

Φυσικα απο το καθολου το προτιμω απλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν εχει εστω 3 χρωματα ξερω γω.

Βασικα μεχρι και οι ναυαρχιδες της το Mi6-mi mix 2 μονο ασπρο χρωμα εχουν,πραγμα απαραδεκτο για τα χρηματα που ζητανε.

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει ειδοποίηση για την καρτα sd να ανοίξω την διαχειριση αρχειων ,αυτο γινεται 1 με 2 φορες την ημερα.Μου το κανει με 2 διαφορετικες καρτες 32g.εκανα και διαμορφωση στις καρτες αλλα συνεχίζει και το κανει.Εχει καποιος αυτο το θεμα σε redmi 5 plus?
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως αυτο ειναι αλλο ενα που η Xiaomi μειωσε και μαλιστα απο οτι διαβαζω μεχρι και στο ακριβοτερο Mi Note 3 το led notification ειναι μονο σε ασπρο χρωματα.

Φυσικα απο το καθολου το προτιμω απλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν εχει εστω 3 χρωματα ξερω γω.

Βασικα μεχρι και οι ναυαρχιδες της το Mi6-mi mix 2 μονο ασπρο χρωμα εχουν,πραγμα απαραδεκτο για τα χρηματα που ζητανε.

 

ακριβως αυτο,ακομα και τα περσινα μοντελα εχουν τουλαχιστον 3διαφορετικα χρωματα..τεσπα ευτυχως ειναι το μονο μειον για εμενα σε αυτο το κινητο.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μου βγαζει ειδοποίηση για την καρτα sd να ανοίξω την διαχειριση αρχειων ,αυτο γινεται 1 με 2 φορες την ημερα.Μου το κανει με 2 διαφορετικες καρτες 32g.εκανα και διαμορφωση στις καρτες αλλα συνεχίζει και το κανει.Εχει καποιος αυτο το θεμα σε redmi 5 plus?

 

και εμενα μου το εβγαζε ειδικα στην αρχη για περιπου 2μερες αλλα σταματησε..δεν θυμαμαι να εκανα κατι εγω!?!

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει ειδοποίηση για την καρτα sd να ανοίξω την διαχειριση αρχειων ,αυτο γινεται 1 με 2 φορες την ημερα.Μου το κανει με 2 διαφορετικες καρτες 32g.εκανα και διαμορφωση στις καρτες αλλα συνεχίζει και το κανει.Εχει καποιος αυτο το θεμα σε redmi 5 plus?

 

αν δεν κάνω λάθος αυτό στο βγάζει όταν κάποια εφαρμογή παει να γράψει εκεί (θέλει άδεια) , οπότε κάποια εφαρμογή είναι υπεύθυνη και σου βγάζει το μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος άλλος εδώ μέσα υπερβολικά χαμηλες ταχύτητες download? ενώ σε άλλα κινητά στο WIfi κατεβάζω με 5-10Mbps, σε αυτό δεν έχω κατεβασει κάτι με πάνω από 100Kbps...
Link to comment
Share on other sites

Η gcam κανει θαυματα οπως εχουμε πει, δοκιμασε και θα με θυμηθεις....

 

δεν την γνωριζω την εφαρμογη.τι ονομα εχει στο play store;ειναι καλη;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.Δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό αλλά ένας φίλος μετά την αναβάθμιση σε stable 9.5.3 έχασε τα θέματα.Προσπαθει να τα βρει αλλά μάταια.Εχετε κάποια ιδέα για αυτό?Μήπως έχει σχέση με την αναβάθμιση?Πως μπορεί να τα βρει ή έστω να τα κατεβάσει?

Επιπλέον υπάρχει κάποιο γυαλί που να καλύπτει όλη την οθόνη?Η ότι και να βάλει δεν θα έχει πρόβλημα?Έχετε δοκιμάσει κάποιο συγκεκριμένο εσείς?Ευχαριστώ και περιμένω τις γνωσεις-βοηθεια σας!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαιρετώ την παρέα.Δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό αλλά ένας φίλος μετά την αναβάθμιση σε stable 9.5.3 έχασε τα θέματα.Προσπαθει να τα βρει αλλά μάταια.Εχετε κάποια ιδέα για αυτό?Μήπως έχει σχέση με την αναβάθμιση?Πως μπορεί να τα βρει ή έστω να τα κατεβάσει?

Επιπλέον υπάρχει κάποιο γυαλί που να καλύπτει όλη την οθόνη?Η ότι και να βάλει δεν θα έχει πρόβλημα?Έχετε δοκιμάσει κάποιο συγκεκριμένο εσείς?Ευχαριστώ και περιμένω τις γνωσεις-βοηθεια σας!!

Ξέχασα να γράψω ότι έχει το plus

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.Δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό αλλά ένας φίλος μετά την αναβάθμιση σε stable 9.5.3 έχασε τα θέματα.Προσπαθει να τα βρει αλλά μάταια.Εχετε κάποια ιδέα για αυτό?Μήπως έχει σχέση με την αναβάθμιση?Πως μπορεί να τα βρει ή έστω να τα κατεβάσει?

Επιπλέον υπάρχει κάποιο γυαλί που να καλύπτει όλη την οθόνη?Η ότι και να βάλει δεν θα έχει πρόβλημα?Έχετε δοκιμάσει κάποιο συγκεκριμένο εσείς?Ευχαριστώ και περιμένω τις γνωσεις-βοηθεια σας!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να γράψω ότι έχει το plus

 

Τα θέματα τα έβγαλε η xiaomi από τις χώρες της Ε.Ε. λόγω δικαιωμάτων. Έβγαλε και ανακοίνωση στο forum.

Αν αλλάξεις χώρα σε Ινδία, μέσα στις ρυθμίσεις του κινητού, θα εμφανιστούν.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.Δεν έχω το συγκεκριμένο κινητό αλλά ένας φίλος μετά την αναβάθμιση σε stable 9.5.3 έχασε τα θέματα.Προσπαθει να τα βρει αλλά μάταια.Εχετε κάποια ιδέα για αυτό?Μήπως έχει σχέση με την αναβάθμιση?Πως μπορεί να τα βρει ή έστω να τα κατεβάσει?

Επιπλέον υπάρχει κάποιο γυαλί που να καλύπτει όλη την οθόνη?Η ότι και να βάλει δεν θα έχει πρόβλημα?Έχετε δοκιμάσει κάποιο συγκεκριμένο εσείς?Ευχαριστώ και περιμένω τις γνωσεις-βοηθεια σας!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να γράψω ότι έχει το plus

εγω φιλε μου πηρα αυτο http://tforall.gr/eshop/index.php?route=product/product&product_id=12352&search=xiaomi+redmi+5+plus&description=true και ειναι τελειο εχει κολα σε ολο το γιαλι καθεται τελεια και δειχνη και πολυ ωραια επανω στο τηλεφωνο.οτι και να εβαλα πιο πριν ηταν χαλι μαυρο.

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Σαν βασικη συσκευη εχω το redmi note 3 pro. Σημερα πηρα το redmi 5 plus και παρατηρω οτι ενω εχω την φωτεινοτητα αυτοματη τερμα και στα δυο τηλεφωνα, στο redmi 5 plus χαμηλωνει πολυ η φωτεινοτητα. Οταν το βαζετε σε αυτοματη φωτεινοτητα ειναι σε εσας τοσο χαμηλη. Παντως 6 ιντσες δηθεν το παλιο redmi note 3 pro διπλα διπλα εχει καλυτερη οθονη. Τις εχουν στενεψει τις οθονες και ειναι πολυ τηλεκοντρολ η αισθηση. Κατι επισης τραγικο ειναι καμερα πισω που προεξεχει πολυ. Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Σαν βασικη συσκευη εχω το redmi note 3 pro. Σημερα πηρα το redmi 5 plus και παρατηρω οτι ενω εχω την φωτεινοτητα αυτοματη τερμα και στα δυο τηλεφωνα, στο redmi 5 plus χαμηλωνει πολυ η φωτεινοτητα. Οταν το βαζετε σε αυτοματη φωτεινοτητα ειναι σε εσας τοσο χαμηλη. Παντως 6 ιντσες δηθεν το παλιο redmi note 3 pro διπλα διπλα εχει καλυτερη οθονη. Τις εχουν στενεψει τις οθονες και ειναι πολυ τηλεκοντρολ η αισθηση. Κατι επισης τραγικο ειναι καμερα πισω που προεξεχει πολυ.

 

Μαλλον δεν εχεις δει πολλα αλλα κινητα απο πισω πως εχουν τις καμερες αν νομιζεις οτι αυτο θεωρειται οτι προεξεχει πολυ.

Δες πως ειναι οι καμερες σε Moto Z,Iphone 7 plus,Oneplus3t,5/5t ή ακομα και στο Note 5 οταν βγει.

Μια χαρα εξεχει η καμερα του 5 plus,δεν ειναι τελειως επιπεδη αλλα με μια θηκη λυνεται το προβλημα πανευκολα.

 

Οσο για το μεγεθος ισχυει αλλα το θεμα ειναι οτι ετσι μονο γινεται πιο ευχρηστη η συσκευη αν και 6 ιντσες.

Βαλτο διπλα σε ενα Lumia 1520 ή Nexus 6 να δεις εκει διαφορα.

 

Τελος για την φωτεινοτητα την βαζω στο αυτοματο μονο το πρωι οταν βγαινω εξω λογω ηλιου που κλασσικα χτυπαει στο μαξ,μετα την βγαζω προσωπικα μιας και σε αλλα κινητα ακομα και ακριβοτερα ποτε δεν μου ηταν 100% αξιοπιστη.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχεις δει πολλα αλλα κινητα απο πισω πως εχουν τις καμερες αν νομιζεις οτι αυτο θεωρειται οτι προεξεχει πολυ.

Δες πως ειναι οι καμερες σε Moto Z,Iphone 7 plus,Oneplus3t,5/5t ή ακομα και στο Note 5 οταν βγει.

Μια χαρα εξεχει η καμερα του 5 plus,δεν ειναι τελειως επιπεδη αλλα με μια θηκη λυνεται το προβλημα πανευκολα.

 

Οσο για το μεγεθος ισχυει αλλα το θεμα ειναι οτι ετσι μονο γινεται πιο ευχρηστη η συσκευη αν και 6 ιντσες.

Βαλτο διπλα σε ενα Lumia 1520 ή Nexus 6 να δεις εκει διαφορα.

 

Τελος για την φωτεινοτητα την βαζω στο αυτοματο μονο το πρωι οταν βγαινω εξω λογω ηλιου που κλασσικα χτυπαει στο μαξ,μετα την βγαζω προσωπικα μιας και σε αλλα κινητα ακομα και ακριβοτερα ποτε δεν μου ηταν 100% αξιοπιστη.

 

Εβαλα φιλε μου μια θηκη που ειχε μεσα το κινητο απο youhou. Πρεπει να ψαξω καμια 0.5 0.6 σιλικόνης και οχι αυτη που ειναι τοσο λεπτη, γιατι ετσι φοβαμαι θα το γρατσουνισω στην καμερα. Θα δουμε. Παντως για την καμερα που την βρηκαν αυτη τη omnivision, 100 φορες χειροτερη απο το προ 2 ετων 3 pro. Δεν τη περιμενα τοσο χαλια.

Εβγαλα βραδακι απο την ιδια αποσταση 10 φωτο και με το ενα και με το αλλο την επαγγελματικη σφραγιδα μου και μια σωστη με το redmi 5 plus σε χαμηλο φωτισμο δεν εβγαλε. Πολυ πικρα αν το ηξερα δε θα το επαιρνα. Εχε χαρη που μου βγηκε 132 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

καλά δεν γίνεται να συγκρίνεις το 3 Pro (αν λες το note) με αυτό :)

αν ήθελες κάμερα μάλλον έπρεπε να περιμένεις για note

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα

 

σήμερα περιμένω το κινητό να έρθει.

 

πριν αρχίσω να κάνει τις αναβαθμίσεις μόνο του, θα μού προτείνατε να περάσω κάποια ρομ και να τελειώσει εκεί το παραμύθι;

 

το λέω αυτό γιατί στο νοτε3 που έχω με τις τελευταίες αναβαθμίσεις το κινητό έγινε για πέταμα (τώρα θα το ξαναστήσω από την αρχή που θα έρθει το 5άρι). θέλω να γλυτώσω αυτήν την ταλαιπωρία τώρα όμως.

 

ιδέες; ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα φιλε μου μια θηκη που ειχε μεσα το κινητο απο youhou. Πρεπει να ψαξω καμια 0.5 0.6 σιλικόνης και οχι αυτη που ειναι τοσο λεπτη, γιατι ετσι φοβαμαι θα το γρατσουνισω στην καμερα. Θα δουμε. Παντως για την καμερα που την βρηκαν αυτη τη omnivision, 100 φορες χειροτερη απο το προ 2 ετων 3 pro. Δεν τη περιμενα τοσο χαλια.

Εβγαλα βραδακι απο την ιδια αποσταση 10 φωτο και με το ενα και με το αλλο την επαγγελματικη σφραγιδα μου και μια σωστη με το redmi 5 plus σε χαμηλο φωτισμο δεν εβγαλε. Πολυ πικρα αν το ηξερα δε θα το επαιρνα. Εχε χαρη που μου βγηκε 132 ευρω.

 

Για την καμερα του και εγω ειμαι απογοητευμενος αλλα οχι για τα χρηματα που κοστιζει η συσκευη αλλα επειδη ειχα και εγω προηγουμενως καλυτερες συσκευες και οσο να ναι οταν εχεις μαθει σε κατι καλυτερο σου κακοφαινεται μετα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κύριοι καλημέρα

 

σήμερα περιμένω το κινητό να έρθει.

 

πριν αρχίσω να κάνει τις αναβαθμίσεις μόνο του, θα μού προτείνατε να περάσω κάποια ρομ και να τελειώσει εκεί το παραμύθι;

 

το λέω αυτό γιατί στο νοτε3 που έχω με τις τελευταίες αναβαθμίσεις το κινητό έγινε για πέταμα (τώρα θα το ξαναστήσω από την αρχή που θα έρθει το 5άρι). θέλω να γλυτώσω αυτήν την ταλαιπωρία τώρα όμως.

 

ιδέες; ευχαριστώ :)

 

Αν εχεις αγορασει την global εκδοση δεν χρειαζεται να ασχοληθεις με καποια rom(οχι ακομα τουλαχιστον).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Φουλγκόρε :)

 

Να κάνω δηλαδή όλες τις αναβαθμίσεις που θα βγάλει; Ναι την global έχω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Φουλγκόρε :)

 

Να κάνω δηλαδή όλες τις αναβαθμίσεις που θα βγάλει; Ναι την global έχω

 

Ε δεν θα σου βγαλει και πολλες γιατι δεν εχουν βγει και πολλες. Δυστηχως ειναι ακομα με android 7.1(σε αντιθεση με το note 5)και η μονη μεγαλη αναβαθμιση ειναι αυτη του τελευταιου miui

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Θελω να αγορασω αυτην την συσκευη.. Υπαρχει με την band B20/800mhz στο εμποριο... Η να το φερω απεξω... Επίσης να αναγράφεται ο κωδικός MEG7.... Και απο που.... Σας ευχαριστω πολυ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... Θελω να αγορασω αυτην την συσκευη.. Υπαρχει με την band B20/800mhz στο εμποριο... Η να το φερω απεξω... Επίσης να αναγράφεται ο κωδικός MEG7.... Και απο που.... Σας ευχαριστω πολυ..

 

Υουhou. 132 με τιμολογιο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...