Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι παραπανω θες να γραφτει για το κινητο του τιτλου που δεν γνωριζεις ηδη?

Ενα Redmi note 4 ειναι απλα με διαφορετικη οθονη κυριολεκτικα ομως.

 

Οτιδήποτε δεν είναι άσχετο, το ότι δεν υπάρχει κάτι νέο δε σημαίνει ότι επιτρέπονται τα εντελώς off-topic. Οι συγκρίσεις γίνονται σε άλλη ενότητα.

Έγραψες τι γνώμη σου πάμε παρακάτω.

 

Στα του κινητού, επειδή θα κάνει τη μετάβαση η γυναίκα απ'το 4Χ ( όχι το note ), κανένα γνωστό θεματάκι έχει βγάλει ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οτιδήποτε δεν είναι άσχετο, το ότι δεν υπάρχει κάτι νέο δε σημαίνει ότι επιτρέπονται τα εντελώς off-topic. Οι συγκρίσεις γίνονται σε άλλη ενότητα.

Έγραψες τι γνώμη σου πάμε παρακάτω.

 

Στα του κινητού, επειδή θα κάνει τη μετάβαση η γυναίκα απ'το 4Χ ( όχι το note ), κανένα γνωστό θεματάκι έχει βγάλει ;

 

 

όταν ένα θέμα ανοίγει για κινητό που ΘΑ βγει και θέλει κανά μήνα τουλάχιστον να το πάρει στα χέρια του κάποιος ναι , συγνώμη , αλλά θα δεις στην αρχή ειδικά μόνο μηνύματα off topic

 

στα του θέματος

γνωστό θέμα , αν πάρεις μούφα global κινητό (δηλαδή κινέζικο με global rom που μπήκε από τον προμηθευτή/πωλητή) ναι θα έχεις θέμα με την αναβάθμιση (brick)

 

αν πάρεις κανονικό , δεν ξέρω , ρώτα πόσοι έχουν global εκδοση

τώρα για μετάβαση από 4χ δεν ξέρω αν αξίζει και πολύ

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε δεν είναι άσχετο, το ότι δεν υπάρχει κάτι νέο δε σημαίνει ότι επιτρέπονται τα εντελώς off-topic. Οι συγκρίσεις γίνονται σε άλλη ενότητα.

Έγραψες τι γνώμη σου πάμε παρακάτω.

 

Στα του κινητού, επειδή θα κάνει τη μετάβαση η γυναίκα απ'το 4Χ ( όχι το note ), κανένα γνωστό θεματάκι έχει βγάλει ;

Απο Ηonorbuy που εφερα το Global πριν κανα μηνα κ κατι,ειναι ενθουσιασμένοι αυτοι που το χουν.Δεν εχουν καποιο θεμα.Κ μενα μ αρεσε,εκτος απο το ηχειο που μου φανηκε καπως

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε δεν είναι άσχετο, το ότι δεν υπάρχει κάτι νέο δε σημαίνει ότι επιτρέπονται τα εντελώς off-topic. Οι συγκρίσεις γίνονται σε άλλη ενότητα.

Έγραψες τι γνώμη σου πάμε παρακάτω.

 

Η συγκριση μεταξυ Xiaomi redmi 5 plus και redmi note 5 δεν ειναι off topic ακριβως επειδη αφορα και το κινητο του τιτλου σε περιπτωση που δεν μπορεις να το καταλαβεις.Νομιζω οτι ορισμενοι εχετε μπερδεψει τι παει να πει το εντελως off topic....

Επισης αν υπαρχει αλλη ενοτητα αποκλειστικα για συγκριση των δυο κινητων και οχι γενικη(γιατι οταν καποιος ειναι μεταξυ των δυο κινητων δεν τον ενδιαφερει να δει αλλα κινητα εκτος budget)μπορεις να βαλεις το σχετικο link προς ενημερωση και των υπολοιπων.

 

Yποδειξεις του τι να γραφει ο καθενας ειδικα αν δεν ειναι off topic καλο ειναι να λειπουν.

Link to comment
Share on other sites

όταν ένα θέμα ανοίγει για κινητό που ΘΑ βγει και θέλει κανά μήνα τουλάχιστον να το πάρει στα χέρια του κάποιος ναι , συγνώμη , αλλά θα δεις στην αρχή ειδικά μόνο μηνύματα off topic

 

στα του θέματος

γνωστό θέμα , αν πάρεις μούφα global κινητό (δηλαδή κινέζικο με global rom που μπήκε από τον προμηθευτή/πωλητή) ναι θα έχεις θέμα με την αναβάθμιση (brick)

 

αν πάρεις κανονικό , δεν ξέρω , ρώτα πόσοι έχουν global εκδοση

τώρα για μετάβαση από 4χ δεν ξέρω αν αξίζει και πολύ

 

Η συσκευή έχει σχεδόν 2 μηνές που έχει βγει και κανα μήνα που χει έρθει στα χέρια αρκετών. Σαφέστατα και υπάρχουν off-topic σε όλα τα θέματα, αυτό δε τα κάνει μη κουραστικά επίσης. Αλλά μη συνεχίζουμε χωρίς λόγο τα ίδια ρε συ, πάμε παρακάτω αφου τα είπατε.

 

Γνωστά θεματάκια εννοώ σε hardware, αυτά με τις roms είναι συνηθισμένα πλέον στη xiaomi.

Θέλει νέα συσκευή και μόνο Xiaomi και τις γυάλισε αυτό οπότε περισσεύει η γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

\

Γνωστά θεματάκια εννοώ σε hardware, αυτά με τις roms είναι συνηθισμένα πλέον στη xiaomi.

Θέλει νέα συσκευή και μόνο Xiaomi και τις γυάλισε αυτό οπότε περισσεύει η γνώμη μου.

 

το θέμα αυτό με την ρομ δεν είναι συνηθισμένο

βάζαν global οι πωλητές σε κινέζικη συσκευή και με ota brickare η συσκευή :)

καλό brick , με άνοιγμα νομίζω μόνο έφτιαχνε

Link to comment
Share on other sites

Εχω το redmi 5 plus.το πηρα απο σκρουτζομαγαζο..ειναι η global εκδοση αλλα δεν εχει B20..γινεται αυτο???

 

Δεν παίζει αυτό που λες, εάν γράφει το κουτί global έχεις την B20 (800 μπάντα).

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-5-plus-global

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi 5 plus 3/32 199ευρω και 4/64 στα 230ευρω ανακοινωθηκαν απο info quest και πλεον ειναι διαθεσιμα σε ολες τις αλυσιδες και στο Mi store.

Και νομιζω το 5ρι στα 169ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ποτέ δεν ήταν διαθέσιμο. Νομίζω πάντα τα χρώματα ήταν μαύρο χρυσό και μπλε

 

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Υποσχέθηκα το pink στην μικρή και έχει εξαφανιστεί από προσώπου γης το χρώμα

Και εγώ pink της υποσχέθηκα αλλά τελικά πήρα χρυσό γιατί ροζ παίζει μόνο σε 3/32. :rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γλυκοκοιτάζω το χρυσό, αλλά τα αγοράζεται όλοι για τις κόρες σας και θα είμαι σαν γκει :)

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθές έφτασε στα χέρια μου η global έκδοση 4/64 , χρώμα χρυσό απίστευτη εμπειρία αξίζει όποιος σκέφτεται κινητό κάτω απο 200 ευρώ τώρα βγάινει όμως και το redmi note 5 δείτε τα αξίζουν
Link to comment
Share on other sites

Γλυκοκοιτάζω το χρυσό, αλλά τα αγοράζεται όλοι για τις κόρες σας και θα είμαι σαν γκει :)

Μπρός στα κάλη τ' είν' ο πόνος!!!! :p

Για 180 ευρώ που έχει τώρα (με μεταφορικά και Ελληνική "εγγύηση") η συσκευή απλά δεν έχει αντίπαλο...όπως δεν ποτέ φυσικά αυτή η συγκεκριμένη σειρά. :cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει πάρει κανείς από σκρουτζομαγαζο(kaizer)?εχει μεσα τη μαυρη θηκη σιλικονης που βλεπουμε στα unboxing sto youtube?αλλα και στο e global central Eu,στα περιεχομενα του πακετου δεν την αναφερει τη θηκη, ξέρει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει πάρει κανείς από σκρουτζομαγαζο(kaizer)?εχει μεσα τη μαυρη θηκη σιλικονης που βλεπουμε στα unboxing sto youtube?αλλα και στο e global central Eu,στα περιεχομενα του πακετου δεν την αναφερει τη θηκη, ξέρει κάποιος?

Θα έχει σίγουρα. Το χρυσό που πήρα είχε διάφανη. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Απο Kaizer κι εσυ?
Οχι. Από mygad. Αλλά δεν έχει σημασία το μαγαζί. Η θήκη είναι μέσα στην συσκευασία όπως αυτή βγαίνει από το εργοστάσιο.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθές έφτασε στα χέρια μου η global έκδοση 4/64 , χρώμα χρυσό απίστευτη εμπειρία αξίζει όποιος σκέφτεται κινητό κάτω απο 200 ευρώ τώρα βγάινει όμως και το redmi note 5 δείτε τα αξίζουν

 

Αν και αναφερθηκε πιο πισω οταν βγει το εν λογω μοντελο και οταν με το καλο το φερουν τα εδω μαγαζια θα δουμε κατα ποσο συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Από mygad. Αλλά δεν έχει σημασία το μαγαζί. Η θήκη είναι μέσα στην συσκευασία όπως αυτή βγαίνει από το εργοστάσιο.

 

from my Mi5s

Να σαι καλα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει πάρει κανείς από σκρουτζομαγαζο(kaizer)?εχει μεσα τη μαυρη θηκη σιλικονης που βλεπουμε στα unboxing sto youtube?αλλα και στο e global central Eu,στα περιεχομενα του πακετου δεν την αναφερει τη θηκη, ξέρει κάποιος?

 

Να το τονισω μονο οτι η θηκη ειναι λευκη διαφανη και οχι μαυρη οπως αναφερεις.

Βεβαια υπαρχουν φθηνες θηκες στο σκρουτζ και μιας και τα εφερε και επισημα η Infoquest στην Ελλαδα λογικα θα δουμε περισσοτερες επιλογες εντος των ημερων.

Link to comment
Share on other sites

Να το τονισω μονο οτι η θηκη ειναι λευκη διαφανη και οχι μαυρη οπως αναφερεις.

Βεβαια υπαρχουν φθηνες θηκες στο σκρουτζ και μιας και τα εφερε και επισημα η Infoquest στην Ελλαδα λογικα θα δουμε περισσοτερες επιλογες εντος των ημερων.

Η θήκη στο μαύρο χρώμα είναι μαύρη- διάφανη, στο λευκό-χρυσό και τα υπόλοιπα χρώματα είναι διάφανη.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...