Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα.θα ηθελα να ανμπορειτε λιγο να με βοηθησετε.σημερα η μητερα μου εσπασε το Zuk Z1 Που της ειχα παρει και σκεφτομαι τωρα α της παρω το redmi 5 plus.οπως καταλαβαινετε δεν εχει μεγαλες απιτησεις..μονο θελει καλουτσικη φωτογραφικη ( με το zuk ηταν ευχαριστημενη).γενικα εχει βγαλει προβληματα το κινητο?να προχωρησω σε αγορα?

 

Υ.Γ.σημερα το μεσημερι πρεπει να της εχω παρει κινητο γιατι εχει ξεμεινει!

ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα.θα ηθελα να ανμπορειτε λιγο να με βοηθησετε.σημερα η μητερα μου εσπασε το Zuk Z1 Που της ειχα παρει και σκεφτομαι τωρα α της παρω το redmi 5 plus.οπως καταλαβαινετε δεν εχει μεγαλες απιτησεις..μονο θελει καλουτσικη φωτογραφικη ( με το zuk ηταν ευχαριστημενη).γενικα εχει βγαλει προβληματα το κινητο?να προχωρησω σε αγορα?

 

Υ.Γ.σημερα το μεσημερι πρεπει να της εχω παρει κινητο γιατι εχει ξεμεινει!

ευχαριστω για το χρονο σας.

 

με τα χιλια εφοσον μιλαμε για κυριες απαιτησεις φωτογραφικης,,ακομα κ με τα 3gb

 

τσεκαρε και στο παρακατω λινκ.. =>

Edited by mpa3

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

τελικά το πήρα από εδώ, http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=42983

φαίνεται global rom και καλή τιμή. Δυστυχώς ήταν το μόνο κατάστημα που στέλνει εξωτερικό και είχε μόνο το 3/32 μοντέλο.

 

Το περιμένω τετάρτη με ανυπομονησία μιας και το τηλέφωνο που έχω τώρα δεν θέλει να κάνω κλήσεις καθώς το ακουστικό του τα έπαιξε!

 

Για όσους έχουν το 3/32, πόση ραμ ελεύθερη στο περίπου εχετε, και πόση μνήμη στο άνοιγμα όταν περαστούν όλες οι ενημερωσεις?

 

και πάλι ευχαριστώ

 

Απο την στιγμη που γραφει global version,οφειλει να ειναι η global εκδοση. Αν οταν το παρεις στο μπροστα μερος γραφει στα κινεζικα το redmi,στο πλαι του κουτιου δεν γραφει global και πισω στο κουτι δεν γραφει meg7 τοτε να μην το ανοιξεις καν και να το γυρισεις πισω στο μαγαζι και να παρεις τα χρηματα σου πισω.

Για ελευθερη ram νομιζω ελευθερη εχει γυρω στα 1.2-1.3gb.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα.θα ηθελα να ανμπορειτε λιγο να με βοηθησετε.σημερα η μητερα μου εσπασε το Zuk Z1 Που της ειχα παρει και σκεφτομαι τωρα α της παρω το redmi 5 plus.οπως καταλαβαινετε δεν εχει μεγαλες απιτησεις..μονο θελει καλουτσικη φωτογραφικη ( με το zuk ηταν ευχαριστημενη).γενικα εχει βγαλει προβληματα το κινητο?να προχωρησω σε αγορα?

 

Υ.Γ.σημερα το μεσημερι πρεπει να της εχω παρει κινητο γιατι εχει ξεμεινει!

ευχαριστω για το χρονο σας.

 

Στα χρηματα αυτα(αν μιλαμε μεχρι 150ευρω)δεν εχεις πολλες επιλογες ουτως ή αλλως στο θεμα καμερας.

Ισως λιγο καλυτερη καμερα να εχει το p9 lite 2017 ή το honor 6x αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Είχα μία δωροεπιταγη απο κωτσοβολο 100€ και πήρα το 5plus 4/64 για δεύτερο κινητό.Πολύ καλό φαίνεται για τα 130€ που έδωσα διαφορά. Φοραει την miui 9.5.3.0.Ειχε μεσα στο κουτί και μια θήκη σιλικόνης μια χαρά.Η καμερα του αξιόπιστη και απο ταχύτητες παει σφαίρα. Μπράβο στην Xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηρα και εγω στη μητερα μου.....σαν συσκευη μου αρεσε πολυ.τιμιο κινητο ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω!
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα απο κοτσοβολο και μετα την αναβαθμιση που μου εβγαλε την 9.5.3.0 μου εξαφανισε τελιεως την εφαρμογη θεματα δεν υπαρχει πουθενα και οταν παω απο τις ρυθμισεις στην επιλογη θεματα δεν μου δινει καμια επιλογη μονο δυο προεγκαταστημενα θεματα υπαρχουν.καποιος που την εκανε την αναβαθμιση μπορει να το επιαιβαιωσει οτι και σε αυτον δεν υπαρχει
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό με τα θέματα σε όλα τα xiaomi, στην Ευρώπη γενικά δεν δουλεύουν.

Άλλαξε region βάλε Ινδία, και θα επανέλθουν, βάλε το θέμα που θες και ξανά Γύρνα το Ελλάδα

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα απο κοτσοβολο και μετα την αναβαθμιση που μου εβγαλε την 9.5.3.0 μου εξαφανισε τελιεως την εφαρμογη θεματα δεν υπαρχει πουθενα και οταν παω απο τις ρυθμισεις στην επιλογη θεματα δεν μου δινει καμια επιλογη μονο δυο προεγκαταστημενα θεματα υπαρχουν.καποιος που την εκανε την αναβαθμιση μπορει να το επιαιβαιωσει οτι και σε αυτον δεν υπαρχει

 

θέματα και Mi message έχουν σταματήσει να λειτουργούν στην Ευρώπη ,δεν είναι πρόβλημα

αν θες να τα δουλέψεις απλά αλλάζεις region στην συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό με τα θέματα σε όλα τα xiaomi, στην Ευρώπη γενικά δεν δουλεύουν.

Άλλαξε region βάλε Ινδία, και θα επανέλθουν, βάλε το θέμα που θες και ξανά Γύρνα το Ελλάδα

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι εγινε, καλα μεχρι τωρα δεν υπηρχε προβλημα τι στο καλο εγινε με την καινουργια αναβαθμιση.σε ευχαριστω παντως

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θέματα και Mi message έχουν σταματήσει να λειτουργούν στην Ευρώπη ,δεν είναι πρόβλημα

αν θες να τα δουλέψεις απλά αλλάζεις region στην συσκευή

 

ναι το εκανα σε ευχαριστω.πιστευω να το διορθωσουν με καμια αναβαθμιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι εγινε, καλα μεχρι τωρα δεν υπηρχε προβλημα τι στο καλο εγινε με την καινουργια αναβαθμιση.σε ευχαριστω παντως

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι το εκανα σε ευχαριστω.πιστευω να το διορθωσουν με καμια αναβαθμιση

 

πειραζει αν το αφησω μονιμα στην περιοχη ινδια η πρεπει να το γυρισω παλι ελλαδα οποσδηποτε

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

ναι εγινε, καλα μεχρι τωρα δεν υπηρχε προβλημα τι στο καλο εγινε με την καινουργια αναβαθμιση.σε ευχαριστω παντως

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι το εκανα σε ευχαριστω.πιστευω να το διορθωσουν με καμια αναβαθμιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πειραζει αν το αφησω μονιμα στην περιοχη ινδια η πρεπει να το γυρισω παλι ελλαδα οποσδηποτε

 

θα πρέπει (νομίζω) να κάνει αλλαγές στις εφαρμογές αυτές για να συμμορφωθεί με τους κανόνες της Ε.Ε.

λογικά κάποια στιγμή θα γίνει , απλά δε νομίζω να γίνει γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που ήμουν έτοιμος να πάρω το 5 plus, οι τιμές άρχισαν να ανεβαίνουν πάλι στα σκρουτζομαγαζα

 

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που ήμουν έτοιμος να πάρω το 5 plus, οι τιμές άρχισαν να ανεβαίνουν πάλι στα σκρουτζομαγαζα

 

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανεβαινουν οι τιμες γιατι λογω της νεας αναλογιας οθονης(+το γεγονος οτι το εφεραν και οι αλυσιδες)υπαρχει τεραστια ζητηση αν σκεφτουμε οτι πλεον οι μεγαλες εταιρειες ζητανε για τα premium mid range κινητα 400αρες και 500αρες.

 

Το δε καταστημα που ειχα παρει εγω το κινητο,βλεπω οτι εχει ξεμεινει απο stock εδω και μερες.

 

Και βλεπω τεραστιες διαφορες γενικα στην διαθεσιμοτητα. 47καταστηματα εχουν το 5 plus 3/32 και τα μισα το 4/64.

 

Καλη περιπτωση ειναι και η αγορα του κινητου απο Γερμανο για πληρωμη με καρτα Eurobank που επιστρεφει 10% πισω για μελλοντικη αγορα και αρα η αξια του κινητου πεφτει στα 207ευρω(για το 4/64 πχ)αλλα με 2 χρονια καλυψη απο Infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για την κοπελιά... εχω μείνει άφωνος... τοσο που το ζαχαρώνω για 3ο χαχαχα....

Βασικά μέχρι 200-250 δεν υπάρχει άλλο...

Δεν ξέρουμε από αντοχή κλπ βέβαια.... για να δούμε

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για την κοπελιά... εχω μείνει άφωνος... τοσο που το ζαχαρώνω για 3ο χαχαχα....

Βασικά μέχρι 200-250 δεν υπάρχει άλλο...

Δεν ξέρουμε από αντοχή κλπ βέβαια.... για να δούμε

 

Απο αντοχη οντως δεν ξερουμε αλλα αν αγορασεις μια θηκουλα και ενα tempered glass δεν σε ενδιαφερει κατι.

Επισης μιλαμε για συσκευη που το φθηνοτερο μοντελο 5 plus 3/32 παιζει τοσο καιρο απο Ελλαδα στα 150ευρω.

 

Κυριολεκτικα ψιχουλα για αυτα που προσφερει και αυτο και το MiA1.

 

Οπως ειχε αναφερθει πιο παλια,αν σε καποιον ελεγες οτι αγοραζες με 150ευρω τετοια συσκευη θα γελαγε.

 

Το μονο αρνητικο της συσκευης επειδη ειναι αριστη σε ολα τα αλλα,ειναι καθαρα η καμερα που θα ηταν ηθελα ενα κλικ καλυτερη.

Επισης για μενα που παιζω παιχνιδια θα θυσιαζα λιγη αυτονομια του Snap625 για ενα λιγο δυνατοτερη επεξεργαστη οπως ο 636.

Γιαυτο βεβαια θα βγει το Note 5.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο της συσκευης επειδη ειναι αριστη σε ολα τα αλλα,ειναι καθαρα η καμερα που θα ηταν ηθελα ενα κλικ καλυτερη.

 

Η gcam κανει θαυματα οπως εχουμε πει, δοκιμασε και θα με θυμηθεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. .το redmi note 5 pro ξερουμε ποτε θα κυκλοφορήσει. ? Και για όσους το ξέρουν σαν κινητό.

Καλύτερο αυτό (redmi note 5 pro ) ή το p20 lite ?

Link to comment
Share on other sites

Η gcam κανει θαυματα οπως εχουμε πει, δοκιμασε και θα με θυμηθεις....

 

Και το ξαναλεω οτι δεν μαρεσει να χρησιμοποιω 3ες εφαρμογες.Δεν λεω σε κανενα αν θελει να μην τις χρησιμοποιει,απλα εμενα δεν μαρεσουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. .το redmi note 5 pro ξερουμε ποτε θα κυκλοφορήσει. ? Και για όσους το ξέρουν σαν κινητό.

Καλύτερο αυτό (redmi note 5 pro ) ή το p20 lite ?

 

Που κολλαει το p20lite των 400ευρω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

Το πήρα το κινητάκι, ειναι υπέροχο. ερώτηση : πως απενεργοποιούμε τις εφαρμογές google που δεν θέλουμε (gmail-φωτογραφίες κτλ)?

δεύτερη ερώτηση: τι απενεργοποιούμε στις ρυθμίσεις για καλύτερη διαχείρηση ραμ???

Link to comment
Share on other sites

βημα 1ο κατεβαζεις απο Playstore quickshortcut

βημα 2ο ανοιγεις και πατας στην αναζητηση την λεξη " εφαρμογές " και πατας στο εικονιδιο ρυθμισεων που θα σε βγαλει και ρυθμισεις εφαρμογων

βημα 3ο και επειτα πατας το " try "

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από προχτές, πριν είχα lg v10,

Έχω τρελαθεί με την μπαταρία κοντά 8 ώρες σοτ, θεός!

Έχει βγει ελληνική rom;

Από ότι κατάλαβα οχι ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Από που το κατάλαβες ότι δεν έχει βγει ελληνική ρομ, μπήκες στην κοινότητα και δεν βρήκες;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Στην κοινότητα μας υπάρχουν όλες οι οδηγίες πως να την περάσεις,

Η απορία μου είναι γιατί θες να περάσεις την ελληνική;; αυτή που έχει δεν σε καλύπτει;; τι παραπάνω περιμένεις από την ελληνική; (π.χ ρουτ;)

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...