Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν αντιλεγω ουτε και για το nfc(που σιγα σιγα μπαινει και στις ζωες μας στην Ελλαδα),το mi5 του 2016 πχ ειχε.

Βεβαια οπως καταλαβαινεις και εσυ με αυτα που γραφεις,αλλιως χτυπανε ασχημα ορισμενα πραγματα στο Redmi 5 plus 4/64 των μολις 175ευρω,και αλλιως στο Redmi note 5 pro αν ερθει στα 260+ευρω.

 

Στα 190€ σε προπαραγγελία το redmi note 5 4/64 χτύπησα εγώ. Νομίζω ότι σε σχέση με τα 175€ που έδωσες εσύ δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στα 190€ σε προπαραγγελία το redmi note 5 4/64 χτύπησα εγώ. Νομίζω ότι σε σχέση με τα 175€ που έδωσες εσύ δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης

 

Που παιζει κατι τετοιο τωρα?

Στο gearbest πχ το εχουν και σε εκδοση 3gb ενω εχει ανακοινωθει οτι θα βγει μονο σε εκδοσεις 4gb και 6gb,κοινως οτι να ναι.

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1660528.html?wid=4

 

Απο bangood ειναι στα 260δολλαρια

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-5-Global-Version-5_99-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-636-Octa-core-4G-Smartphone-p-1268372.html?rmmds=buy&ID=232&cur_warehouse=HK

 

Φυσικα ολα τα παραπανω με pre order κοινως Καλο πασχα και μεχρι τοτε θα δουμε ποσο θα εχει φτασει η τιμη του 5 plus.

Μεγαλη φασαρια χωρις λογο με λιγα λογια για μικρες διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

καποιος που μενει UK που αγορασε την global B20 εκδοση υπαρχει?

κι αν μπορει να πει απο που το αγορασε και με τι μεθοδο ηρθε

ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα ολα τα παραπανω με pre order κοινως Καλο πασχα και μεχρι τοτε θα δουμε ποσο θα εχει φτασει η τιμη του 5 plus..

Πάσχα;;; Πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω!!! :lol:

Και τί θα έρθει...και πώς θα έρθει...

Ρίσκο που προσωπικά δεν θα το έπαιρνα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Banggood έχει 190€ + priority με το κουπόνι 3BGRN564

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

καποιος που μενει UK που αγορασε την global B20 εκδοση υπαρχει?

κι αν μπορει να πει απο που το αγορασε και με τι μεθοδο ηρθε

:)

 

Εγώ Λονδίνο έκανα παραγγελία αρχές Ιανουαρίου, ήρθε μετά από 18 μέρες, κανονικό ταχυδρομείο, από geekbuying, χωρίς τελωνείο. Δεν πήρα το global όμως εν γνώσει μου, δεν με ενδιαφέρει η έλλειψη της 800αρας.

Link to comment
Share on other sites

Στα 190€ σε προπαραγγελία το redmi note 5 4/64 χτύπησα εγώ. Νομίζω ότι σε σχέση με τα 175€ που έδωσες εσύ δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης

Εγώ 166 τελικη με τα μεταφορικά το αγόρασα το γνήσιο global 4/64 . Εσενα σε preorder sounπηγε 204 ευρώ τελική .Είναι αρκετά μεγάλη διαφορά χρημάτων και αν δεις βιντεακια σε καθημερινή χρήση τα 2 κινητά δεν έχουν τεράστια διαφορά στην ταχύτητα αλλά ούτε και στις φωτογραφίες. Άσε που το pro είναι και κακάσχημο στην πλάτη....

Link to comment
Share on other sites

Fulgore1 οι τιμές είναι λίγο περίεργες που έβαλες πάντως :))

 

γύρω στα 45 - 50 ευρώ διαφορά έχουν

αν αξίζουν ή όχι τώρα είναι άλλο θέμα και εξαρτάται φυσικά και γιατί θες την συσκευή

 

έχουμε άλλες κάμερες (δε με απασχολεί, αλλά είναι σίγουρα κάποιο κόστος) , έχουμε νέο soc (σίγουρα είναι υπέρ όπως έχω ξαναπεί, και όχι για τις επιδόσεις απλά) και αν όντως ισχύει και έρχεται με 8αρα και treble ε ήδη το plus είναι 2 βήματα πίσω που παίζει να μην τα κάνει ποτέ

(αν θα πάρει ποτέ αναβάθμιση)

 

βάλε και τα εξτρά του soc (modem/wifi/bt)

Link to comment
Share on other sites

Fulgore1 οι τιμές είναι λίγο περίεργες που έβαλες πάντως :))

 

γύρω στα 45 - 50 ευρώ διαφορά έχουν

αν αξίζουν ή όχι τώρα είναι άλλο θέμα και εξαρτάται φυσικά και γιατί θες την συσκευή

 

έχουμε άλλες κάμερες (δε με απασχολεί, αλλά είναι σίγουρα κάποιο κόστος) , έχουμε νέο soc (σίγουρα είναι υπέρ όπως έχω ξαναπεί, και όχι για τις επιδόσεις απλά) και αν όντως ισχύει και έρχεται με 8αρα και treble ε ήδη το plus είναι 2 βήματα πίσω που παίζει να μην τα κάνει ποτέ

(αν θα πάρει ποτέ αναβάθμιση)

 

βάλε και τα εξτρά του soc (modem/wifi/bt)

 

Εγω ανεφερα τιμη του Redmi 5 plus απο Ελληνικο καταστημα που το πηρα ομως και ο συμφορουμιτης πιο πανω μου ανεφερε απο κινεζο site αυτο ειναι το θεμα.

Και εχω μεγαλη περιεργεια λοιπον να δω στα Ελληνικα καταστηματα τι τιμη θα παιξει για να γινει η σωστη συγκριση.

Γιατι αν ειναι ετσι ειμαι σιγουρος οτι και το redmi 5 plus αν εψαχνε καποιος εδω και καιρο απεξω θα το εβρισκε πολυ φθηνοτερα.

 

Αρα δεν ξεκινησα εγω αυτη την συγκριση αλλα αλλος :)

 

Οσο για τις διαφορες που αναφερεις δεν αντιλεγω,απλα νομιζω οτι γινεται υπερβολικα μεγαλος ντορος για το τιποτα.

Για τις καμερες του 5 pro πχ διαβασα σε μερικα review και καλα λογια αλλα και κακα.Οτι δηλαδη το αποτελεσμα που θα παρεις δεν ειναι σταθερο.

 

Για τον επεξεργαστη μια απο τα ιδια.Καλος ο 636 απο πλευρας δυναμης αλλα δεν ειναι snap 660 οπως και να το κανουμε.

 

Τελος και 50-60ευρω να ειναι η διαφορα δεν τα λες και λιγα.Ειναι πανω απο το 1/3 της τιμης του 5 plus.

Κοινως αν καποιος χτυπησει με αυτη την διαφορα+την πωληση του κινητου του το Redmi note 6 του χρονου θα βγει περισσοτερο κερδισμενος.

Αρα οντως ολα σχετικα ειναι γιαυτο και το τονιζω κιολας οτι η χρηματικη διαφορα παιζει τεραστιο ρολο στα κινητα αυτα.

 

Και φυσικα και εγω και παρα πολλοι αλλοι προτιμαμε να αγοραζουμε απο τα εδω καταστηματα γιατι αλλιως ειναι σε περιπτωση προβληματος να εχεις να κανεις με το καταστημα και αλλιως με τον κινεζο του καθε site. Α και τα παραπανω χρηματα που δινεις τα κερδιζεις και στην μεταπωληση για οποιον αλλαζει ανα ετος συσκευες.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ναι σαν κόστος και εγώ (αν τελικά παω και δεν αλλάξω γνώμη) θα ξεφύγω μετά από χρόνια (redmi 1 / redmi 3 , λίγο πάνω από 150) σε τιμή

αλλά , όπως είπα :) οι λεπτομέρειες του soc Κάνουν την διαφορά και όχι οι επιδόσεις μόνο

Link to comment
Share on other sites

Ναι σαν κόστος και εγώ (αν τελικά παω και δεν αλλάξω γνώμη) θα ξεφύγω μετά από χρόνια (redmi 1 / redmi 3 , λίγο πάνω από 150) σε τιμή

αλλά , όπως είπα :) οι λεπτομέρειες του soc Κάνουν την διαφορά και όχι οι επιδόσεις μόνο

 

Προφανως και το παν ειναι αναλογα με το τι θελει ο καθενας.

Βεβαια οπως σου ειπα και πιο πισω,το ενα το εχω ηδη στα χερια μου και το δουλευω ενω το αλλο ειναι ακομα στο περιμενε(5 pro),και δεν ειναι να πεις οτι μιλαμε για κινητο ναυαρχιδα για να πουμε οτι το αλμα ειναι μεγαλο.

Εγω ουτως ή αλλως και δεν μπορω να περιμενω μεχρι ποτε θα ερθει στα εδω μαγαζια(που μπορει να ερθει και τελος Απριλιου ξερω γω)και πολυ φοβαμαι οτι θα ξεφευγει πολυ χρηματικα.

 

Ημουν χτες με γνωστο μου που εχει το redmi note 3 απο infoquest και βλεπει τα νεωτερα xiaomi πως ειναι και μου λεει''πλακα πλακα περαν της οθονης δεν αλλαξε και τιποτα.Ισα ισα που και το Led notification πλεον ειναι μονο 1 χρωμα,και ο επεξεργαστης απο επιδοσεις μια απο τα ιδια και ριξανε και την μπαταρια 100mah.Οταν μου χαλασει αυτο που εχω θα κοιταξω για αλλο.''

Link to comment
Share on other sites

Ημουν χτες με γνωστο μου που εχει το redmi note 3 απο infoquest και βλεπει τα νεωτερα xiaomi πως ειναι και μου λεει''πλακα πλακα περαν της οθονης δεν αλλαξε και τιποτα.Ισα ισα που και το Led notification πλεον ειναι μονο 1 χρωμα,και ο επεξεργαστης απο επιδοσεις μια απο τα ιδια και ριξανε και την μπαταρια 100mah.Οταν μου χαλασει αυτο που εχω θα κοιταξω για αλλο.''

 

Μα η οθόνη είναι το πιο σημαντικό πράγμα . Πρώτα αυτό βλέπεις και μετά όλα τα άλλα. Μιας και το έχεις και εσύ το Redmi 5 plus μπορείς να μου πεις αν το SIM tray που αποτελείται από 2 κόμματια ενωμένα με 2 βίδες μικρές σου είχε τζόγο ; Γιατί είδα ότι είναι σαν να θέλει λίγο σφιξημο στο δικό μου κουνάει λίγο το ένα κομμάτι με το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 166 τελικη με τα μεταφορικά το αγόρασα το γνήσιο global 4/64 . Εσενα σε preorder sounπηγε 204 ευρώ τελική .Είναι αρκετά μεγάλη διαφορά χρημάτων και αν δεις βιντεακια σε καθημερινή χρήση τα 2 κινητά δεν έχουν τεράστια διαφορά στην ταχύτητα αλλά ούτε και στις φωτογραφίες. Άσε που το pro είναι και κακάσχημο στην πλάτη....

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/xiaomi-redmi-5-plus4gb-64gb-global,xiaomi-redmi-note-5-global-64gb

 

Εγώ πάλι βλέπω αρκετές διαφορές που με πείθουν ότι αξίζει αυτή η διαφορά χρημάτων, χώρια το λειτουργικό και ο επεξεργαστής.

Όσο για την πλάτη, στην ουσία ίδια είναι με μετατόπιση των καμερών αριστερά, γούστα είναι αυτά.

Γνήσια είναι και τα 2, φυσικά ναι εδώ θα έρθει πιο ακριβό και σταδιακά θα πέσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω ανεφερα τιμη του Redmi 5 plus απο Ελληνικο καταστημα που το πηρα ομως και ο συμφορουμιτης πιο πανω μου ανεφερε απο κινεζο site αυτο ειναι το θεμα.

Και εχω μεγαλη περιεργεια λοιπον να δω στα Ελληνικα καταστηματα τι τιμη θα παιξει για να γινει η σωστη συγκριση.

Γιατι αν ειναι ετσι ειμαι σιγουρος οτι και το redmi 5 plus αν εψαχνε καποιος εδω και καιρο απεξω θα το εβρισκε πολυ φθηνοτερα.

 

Αρα δεν ξεκινησα εγω αυτη την συγκριση αλλα αλλος :)

 

 

Και φυσικα και εγω και παρα πολλοι αλλοι προτιμαμε να αγοραζουμε απο τα εδω καταστηματα γιατι αλλιως ειναι σε περιπτωση προβληματος να εχεις να κανεις με το καταστημα και αλλιως με τον κινεζο του καθε site. Α και τα παραπανω χρηματα που δινεις τα κερδιζεις και στην μεταπωληση για οποιον αλλαζει ανα ετος συσκευες.

Την σύγκριση την έβαλα για ένα μόνο λόγο. Ότι για 20€ διαφορά πας σε κάτι που κατά την άποψη μου είναι αρκετά καλύτερο, στα ανέλυσε ο φίλος πιο πριν. Ναι εννοείται ότι η τιμή αφορά προπαραγγελία και δεν με χαλάει καθόλου να περιμένω, από το να πάρω κάτι μόνο για να πάρω.

Και τα περισσότερα σκρουτζομάγαζα με κινέζο έχουν να κάνουν αν πάθει κάτι το κινητό σου

Link to comment
Share on other sites

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/xiaomi-redmi-5-plus4gb-64gb-global,xiaomi-redmi-note-5-global-64gb

 

Εγώ πάλι βλέπω αρκετές διαφορές που με πείθουν ότι αξίζει αυτή η διαφορά χρημάτων, χώρια το λειτουργικό και ο επεξεργαστής.

Όσο για την πλάτη, στην ουσία ίδια είναι με μετατόπιση των καμερών αριστερά, γούστα είναι αυτά.

Γνήσια είναι και τα 2, φυσικά ναι εδώ θα έρθει πιο ακριβό και σταδιακά θα πέσει

 

Πριν το αγοράσω είδα βιντεάκια και δεν είδα σημαντικές διαφορές στην πράξη . Τι να το κάνω να ανοίγει μια εφαρμογή δέκατα του δευτερολέπτου γρηγορότερα ; Σιγά το πράγμα. Ούτε στις κάμερες είδα τεράστια διαφορά. Οπότε είδα οτι δεν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα . Εντάξει ο καθενας όπως το βλεπει .Για εμένα είναι καλύτερο το απλό 5αρι ( Redmi 5 plus)...

υ.γ εγώ φίλε 166 ευρώ το αγόρασα ενώ το pro βγαίνει 204 σε προσφορά preorder. Για ποια 20 ευρω μόνο παραπάνω μιλάς ...;

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Εγω ανεφερα τιμη του Redmi 5 plus απο Ελληνικο καταστημα που το πηρα ομως και ο συμφορουμιτης πιο πανω μου ανεφερε απο κινεζο site αυτο ειναι το θεμα.

Και εχω μεγαλη περιεργεια λοιπον να δω στα Ελληνικα καταστηματα τι τιμη θα παιξει για να γινει η σωστη συγκριση.

Γιατι αν ειναι ετσι ειμαι σιγουρος οτι και το redmi 5 plus αν εψαχνε καποιος εδω και καιρο απεξω θα το εβρισκε πολυ φθηνοτερα.

 

Αρα δεν ξεκινησα εγω αυτη την συγκριση αλλα αλλος :)

 

Οσο για τις διαφορες που αναφερεις δεν αντιλεγω,απλα νομιζω οτι γινεται υπερβολικα μεγαλος ντορος για το τιποτα.

Για τις καμερες του 5 pro πχ διαβασα σε μερικα review και καλα λογια αλλα και κακα.Οτι δηλαδη το αποτελεσμα που θα παρεις δεν ειναι σταθερο.

 

Για τον επεξεργαστη μια απο τα ιδια.Καλος ο 636 απο πλευρας δυναμης αλλα δεν ειναι snap 660 οπως και να το κανουμε.

 

Τελος και 50-60ευρω να ειναι η διαφορα δεν τα λες και λιγα.Ειναι πανω απο το 1/3 της τιμης του 5 plus.

Κοινως αν καποιος χτυπησει με αυτη την διαφορα+την πωληση του κινητου του το Redmi note 6 του χρονου θα βγει περισσοτερο κερδισμενος.

Αρα οντως ολα σχετικα ειναι γιαυτο και το τονιζω κιολας οτι η χρηματικη διαφορα παιζει τεραστιο ρολο στα κινητα αυτα.

 

Και φυσικα και εγω και παρα πολλοι αλλοι προτιμαμε να αγοραζουμε απο τα εδω καταστηματα γιατι αλλιως ειναι σε περιπτωση προβληματος να εχεις να κανεις με το καταστημα και αλλιως με τον κινεζο του καθε site. Α και τα παραπανω χρηματα που δινεις τα κερδιζεις και στην μεταπωληση για οποιον αλλαζει ανα ετος συσκευες.

 

Πριν το αγοράσω είδα βιντεάκια και δεν είδα σημαντικές διαφορές στην πράξη . Τι να το κάνω να ανοίγει μια εφαρμογή δέκατα του δευτερολέπτου γρηγορότερα ; Σιγά το πράγμα. Ούτε στις κάμερες είδα τεράστια διαφορά. Οπότε είδα οτι δεν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα . Εντάξει ο καθενας όπως το βλεπει .Για εμένα είναι καλύτερο το απλό 5αρι ( Redmi 5 plus)...

υ.γ εγώ φίλε 166 ευρώ το αγόρασα ενώ το pro βγαίνει 204 σε προσφορά preorder. Για ποια 20 ευρω μόνο παραπάνω μιλάς ...;

 

Τεχνικά είναι καλύτερο πως να το κάνουμε δηλαδή? Όπως το βλέπει ο καθένας εννοείται, διάλογο κάνουμε.

175€ έγραφε, 190 το πήρα εγώ.=15+12 τα μεταφορικά, όχι Γιάννης Γιαννάκης

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικά είναι καλύτερο πως να το κάνουμε δηλαδή? Όπως το βλέπει ο καθένας εννοείται, διάλογο κάνουμε.

175€ έγραφε, 190 το πήρα εγώ.=15+12 τα μεταφορικά, όχι Γιάννης Γιαννάκης

 

Τελική σου βγήκε πάνω απο 200 ευρώ. Άλλο 166 τελική μαζί με μεταφορικά και άλλο 200 και... Αυτή είναι αρκετά μεγάλη διαφορά .όχι 20 ευρώ. Αυτό λέω.... Με την ίδια λογική τώρα παίζει προσφορά το mi 3 στα 245 ευρώ.... Μετα με ακόμα λίγα πας σε ανώτερο κλπ κλπ κλπ... Δεν έχει τέλος. Για εμένα 200 είναι πολλά !!!

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

βασικά δεν το είδες καν :)

γιατί άλλο το Pro άλλο το note 5 china/global (έστω σε rom / κάμερα)

 

αλλά σε κανά εξάμηνο τα ξαναλέμε για τις διαφορές :)) (os version)

 

τεσπα , δεν υπάρχει νόημα , ναι έχουν διαφορές , ναι για άλλους μεγάλες για άλλους όχι , ναι για άλλους αξίζει το +50 , για άλλους όχι

οι περισσότεροι βέβαια δεν ξέρουν ή αγνοούν το ότι το ένα έχει παλιά έκδοση λειτουργικού με παλιό soc

ενώ το άλλο νέο soc Και με την τελευταία (που έχει βγει επίσημα) έκδοση λειτουργικού που υποστηρίζει (σύμφωνα πάντα με αυτά που γράφτηκαν , αν αλλάξει κάτι θα το μάθουμε σε λίγες μέρες) και κάτι που βοηθάει πολύ σε μελλοντικές αναβαθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

βασικά δεν το είδες καν :)

γιατί άλλο το Pro άλλο το note 5 china/global (έστω σε rom / κάμερα)

 

αλλά σε κανά εξάμηνο τα ξαναλέμε για τις διαφορές :)) (os version)

 

Σε κάνα εξάμηνο θα ετοιμάζεται το note 6 σιγά μην ασχολούμαστε με το pro.... :-)

Νομίζω ότι το θέμα έχει ξεφύγει κάπου πάντως . Το θέμα εδώ είναι το Redmi 5 και 5 plus ....

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικά είναι καλύτερο πως να το κάνουμε δηλαδή? Όπως το βλέπει ο καθένας εννοείται, διάλογο κάνουμε.

175€ έγραφε, 190 το πήρα εγώ.=15+12 τα μεταφορικά, όχι Γιάννης Γιαννάκης

 

Εμεις μιλαμε για τιμη redmi 5 plus απο Ελληνικο καταστημα εσυ συνεχιζεις και αναφερεις τιμη προπαραγγελιας redmi 5 pro απο κινεζο site.

Σωστη συγκριση....δεν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οι περισσότεροι βέβαια δεν ξέρουν ή αγνοούν το ότι το ένα έχει παλιά έκδοση λειτουργικού με παλιό soc

ενώ το άλλο νέο soc Και με την τελευταία (που έχει βγει επίσημα) έκδοση λειτουργικού που υποστηρίζει (σύμφωνα πάντα με αυτά που γράφτηκαν , αν αλλάξει κάτι θα το μάθουμε σε λίγες μέρες) και κάτι που βοηθάει πολύ σε μελλοντικές αναβαθμίσεις

 

Κανεις δεν αγνοει την παλιοτερη εκδοση απλα η Xiaomi ουτως ή αλλως ποτε δεν φημιζεται σε αυτα τα κινητα για τις αναβαθμισεις της.

Να το πω πιο απλα την νεοτερη εκδοση στο 5 pro την πληρωνεις και αυτη μεσα στην τιμη και ας ειμαστε στο πρωτο 4μηνο του 2018.

Επισης οπως αναφερθηκε και πιο πανω δεν ειναι το θεμα στο τελος κατα ποσο αξιζει το 5 pro,αλλα οτι σε γενικες γραμμες αργησε αρκετα για να βγει σε σημειο που σε λιγο καιρο θα ξεκινησουν φημες για το επομενο redmi.

 

Και φυσικα οταν το δουμε στα Ελληνικα μαγαζια με το καλο τοτε θα βγουν ολοκληρωμενα συμπερασματα και συγκριση με το redmi 5 plus απο σκρουτζομαγαζα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, έμεινα από κινητό και σκέφτομαι σήμερα να πάω να πάρω το redmi 5 plus 4gb...Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη, στα σκρουτζομάγαζα αυτά που πουλιούνται είναι global version;;; Συγκεκριμένα αυτό έχεις κανείς ιδέα;;;

Επίσης αξίζει σαν κινητό ή να περιμένω το redmi note 5;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, έμεινα από κινητό και σκέφτομαι σήμερα να πάω να πάρω το redmi 5 plus 4gb...Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη, στα σκρουτζομάγαζα αυτά που πουλιούνται είναι global version;;; Συγκεκριμένα αυτό έχεις κανείς ιδέα;;;

Επίσης αξίζει σαν κινητό ή να περιμένω το redmi note 5;;;

 

Θα μπορουσες να τους παρεις ενα τηλεφωνο, εχουν 2 τηλεφωνα στο σαιτ τους και να τους ρωτησεις αν θελεις. Σημειωνω οτι ενω γραφει global version στα 4G δικτυα δεν εχει την B20. Οτι και να σου πουμε εμεις δεν θα ισχυει, μονο αυτοι ξερουν τι κινητα πουλανε...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να τους παρεις ενα τηλεφωνο, εχουν 2 τηλεφωνα στο σαιτ τους και να τους ρωτησεις αν θελεις. Σημειωνω οτι ενω γραφει global version στα 4G δικτυα δεν εχει την B20. Οτι και να σου πουμε εμεις δεν θα ισχυει, μονο αυτοι ξερουν τι κινητα πουλανε...

 

Καλά οι περισσότεροι δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι τι πουλάνε!!!Υπάρχει περίπτωση η global version να μην έχει B20;

Link to comment
Share on other sites

Καλά οι περισσότεροι δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι τι πουλάνε!!!Υπάρχει περίπτωση η global version να μην έχει B20;

 

Αν λοιπον δεν ξερουν ουτε οι ιδιοι, περιμενεις να ξερουμε εμεις στο forum???

Υπαρχουν global και "global". Οι πρωτες ειναι ΜΕG7 με Β20 και ως αυτη τη στιγμη καμια δυνατοτητα για ξεκλειδωμα χωρις να ανοιχτει το κινητο και οι δευτερες ειναι κινεζικα κινητα (συνηθως ΜΕΕ7) χωρις B20 με περασμενη απο τον πωλητη πειραγμενη ρομ (που βαζει ελληνικα και play store) αλλα με πιο ευκολο (συγκριτικα με τα MEG7, οχι απολυτα γιατι και εδω υπαρχουν συγκεκριμενες δυσκολιες που πρεπει να περαστουν) δρομο για ξεκλειδωμα. Ολα αυτα εχουν αναφερθει σε προηγουμενα ποστ, δεν κανει κακο να διαθεσουμε 5 λέπτα να τα διαβασουμε, δεν ειναι δα και τοσο μεγαλο το νημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν λοιπον δεν ξερουν ουτε οι ιδιοι, περιμενεις να ξερουμε εμεις στο forum???

Υπαρχουν global και "global". Οι πρωτες ειναι ΜΕG7 με Β20 και ως αυτη τη στιγμη καμια δυνατοτητα για ξεκλειδωμα χωρις να ανοιχτει το κινητο και οι δευτερες ειναι κινεζικα κινητα (συνηθως ΜΕΕ7) χωρις B20 με περασμενη απο τον πωλητη πειραγμενη ρομ (που βαζει ελληνικα και play store) αλλα με πιο ευκολο (συγκριτικα με τα MEG7, οχι απολυτα γιατι και εδω υπαρχουν συγκεκριμενες δυσκολιες που πρεπει να περαστουν) δρομο για ξεκλειδωμα. Ολα αυτα εχουν αναφερθει σε προηγουμενα ποστ, δεν κανει κακο να διαθεσουμε 5 λέπτα να τα διαβασουμε, δεν ειναι δα και τοσο μεγαλο το νημα.

 

Τα φόρουμ είναι για να λύνονται απορίες, βρίσκομαι στη δουλειά και δεν μου ειναι εύκολο να διαβάσω τόσες σελίδες...Ρωτάω γιατί δεν ξέρω, αν ήξερα δεν θα ρώταγα!Έτυχε να μου χαλάσει σήμερα το p9 μου και τώρα με καίει να αγοράσω καινούργιο...

Link to comment
Share on other sites

@nikkaps

Εάν στο πλάι γράφει Global Version και πίσω MEG7 τότε έχει Β20 και είναι η συσκευή που ψάχνεις.

Αυτά τα δύο επιβεβαίωσε (εάν ισχύει το πρώτο τότε λογικά θα ισχύει και το δεύτερο) και θα είσαι οκ.

:-)

Αρκεί να μην έχεις σκοπό να ξεκλειδώσεις...

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...