Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που είμαι ήδη root φαντάζομαι προσπερνάω τα πρώτα βήματα.... Σωστά?? Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες καλησπέρα,πως αφαιρούμε αυτή την σελίδα από την αρχική οθόνη;

 

https://ibb.co/mbHRbT

Δεν αφαιρείται

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρηγγειλα κι εγω το 4/64 γαλαζιο χρωμα απο skroutz με 2 χρονια εγγυηση κ global version eu κ δωρο θηκη σιλικονης. Φευγω απο ενα ΥΠΕΡΟΧΟ κινητο μετα απο 10 μηνες το redmi pro 4/64, ελπιζω να το χαρω κι αυτο οπως το redmi pro. Η αληθεια ειναι οτι αν συνηθισεις το mui δεν ξεκολας μετα ευκολα.

Καλη συνεχεια σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ειδοποίηση για την sd card στα καλά καθούμενα πάντως είναι λίγο ενοχλητικό. Στο note 4x που είχα ακριβώς την ίδια κάρτα δεν μου το έβγαζε.

Επίσης δυο φορές απο μόνο του μου έκανε eject την sd

 

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ειδοποίηση για την sd card στα καλά καθούμενα πάντως είναι λίγο ενοχλητικό. Στο note 4x που είχα ακριβώς την ίδια κάρτα δεν μου το έβγαζε.

Επίσης δυο φορές απο μόνο του μου έκανε eject την sd

 

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

 

Οντως σπαει νευρα. Εκανα μια ρυθμιση που δηθεν εξαφανιζεται, αλλα δεν εγινε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οντως σπαει νευρα. Εκανα μια ρυθμιση που δηθεν εξαφανιζεται, αλλα δεν εγινε τιποτα.

 

Ειναι γνωστο θεμα της Miui, δεν ειναι μονο στο RM5Plus, παιζει σε ολα σχεδον τα κινητα της Xiaomi, υπομονη μεχρι να φτιαχτει με επομενο update.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο θεμα της Miui, δεν ειναι μονο στο RM5Plus, παιζει σε ολα σχεδον τα κινητα της Xiaomi, υπομονη μεχρι να φτιαχτει με επομενο update.

 

Με την developer rom στο redmi note 3 pro δεν το ειχα δει ποτε. Λογικα μονο στις global.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τα φώτα σας οποίος μπορεί να βοηθήσει . Έχω το 3/32 MEE7 με μια ψευτοglobal . Τα βήματα για να βάλω την stable global; Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τα φώτα σας οποίος μπορεί να βοηθήσει . Έχω το 3/32 MEE7 με μια ψευτοglobal . Τα βήματα για να βάλω την stable global; Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλλίτερα να απευθυνθείς στο miui.hellas πρωτού κάνεις το οτιδήποτε, γιατί σε βλέπω για brick... Έχουν θέμα τα κινέζικα redmi 5 plus με τις global. Αν ψάξεις στο miui.hellas υπάρχουν αντίστοιχες περιπτώσεις με την δική σου.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την κάμερα είστε ευχαριστημένοι γιατί Θα το χρειαστώ για κάμερα ασφάλειες λόγω δωροεπιταγής γύρω στα 170 ευρώ από το Γερμανό και θα μας ενδιέφερε κάτι καλό ως προς την κάμερα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τα φώτα σας οποίος μπορεί να βοηθήσει . Έχω το 3/32 MEE7 με μια ψευτοglobal . Τα βήματα για να βάλω την stable global; Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν σε βγάλει αναβάθμιση μην την κάνεις γιατί το κινητό θα μπρικαρει.

Για να περάσεις ρομ δεν θα είναι εύκολο, αν είσαι τυχερός και ο bootloader είναι ξεκλείδωτος θα είναι κάπως εύκολο αν είναι κλειδωμένος θα χρειαστείς να κάνεις test point για να γυρίσεις το κινητό σε edl.

Θα χρειαστείς κάποιους οδηγούς που υπάρχουν στο forum miui. gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μόλις παρήγγειλα το 5 plus4G/64GB από εδώ https://phonegallery.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=4615 οπότε σίγουρα κάποια στιγμή θα χρειαστώ τη βοήθειά σας! Ήδη διάβασα καμία τριανταριά σελίδες! Μπράβο σας! Είναι σα να το έχω ήδη στα χέρια μου! Edited by Nikoump
Link to comment
Share on other sites

Καλλίτερα να απευθυνθείς στο miui.hellas πρωτού κάνεις το οτιδήποτε, γιατί σε βλέπω για brick... Έχουν θέμα τα κινέζικα redmi 5 plus με τις global. Αν ψάξεις στο miui.hellas υπάρχουν αντίστοιχες περιπτώσεις με την δική σου.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν σε βγάλει αναβάθμιση μην την κάνεις γιατί το κινητό θα μπρικαρει.

Για να περάσεις ρομ δεν θα είναι εύκολο, αν είσαι τυχερός και ο bootloader είναι ξεκλείδωτος θα είναι κάπως εύκολο αν είναι κλειδωμένος θα χρειαστείς να κάνεις test point για να γυρίσεις το κινητό σε edl.

Θα χρειαστείς κάποιους οδηγούς που υπάρχουν στο forum miui. gr

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει πάρει Android 8.0 Oreo το. Redmi 5 Plus.

Θέλω να το αγοράσω αύριο για την γυναίκα μου.

Εγώ πήρα χθες το Redmi Note 5 και είχε android Oreo out of the box.

Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνετε όρκο ότι το Redmi 5 Plus θα πάρει oreo...

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τα φώτα σας οποίος μπορεί να βοηθήσει . Έχω το 3/32 MEE7 με μια ψευτοglobal . Τα βήματα για να βάλω την stable global; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Και εγώ κινέζικο έχω. 1 ζητάς άδεια απο xiaomi για να ξεκλειδώσεις τον bootloader και μόλις πάρεις το οκ περιμένεις περίπου 15 μέρες μέχρι να ξεκλειδώσει. 2 κατεβάζεις την ρομ και την περνας με fastboot με το miflash και επιλέγεις φλασαρισμα με clean all και οχι με claen all and lock . Αν κλειδώσεις ποτέ τον bootloader μετά το φλασαρισμα το κινητό θα πέσει σε recovery loop ή αλλιώς soft brick. Κοινώς θα είσαι καταδικασμένος για πάντα να έχεις ξεκλειδωτο bootloader

Link to comment
Share on other sites

Θα έπαιρνα και εγώ το 4/64 αλλά δυστυχώς δεν το έχουν σε μαύρο... oh well

Αγόρασα κι εγώ από τον συγκεκριμένο κατάστημα το 4/64 σε γαλάζιο χρωμα. Έχει global version ε; Έκανες καμία αναβάθμιση; Δεν μπρικαρε;.

Είδα βέβαια ότι έχει την 800ρα άρα δεν θα χω θέμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...