Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα κι εγώ από τον συγκεκριμένο κατάστημα το 4/64 σε γαλάζιο χρωμα. Έχει global version ε; Έκανες καμία αναβάθμιση; Δεν μπρικαρε;.

Είδα βέβαια ότι έχει την 800ρα άρα δεν θα χω θέμα

 

κανένα θέμα, αναβαθμίσεις έγιναν κανονικά, είναι το official global version. είμαι στην 9.5.9.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Τα φώτα σας οποίος μπορεί να βοηθήσει . Έχω το 3/32 MEE7 με μια ψευτοglobal . Τα βήματα για να βάλω την stable global; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Και εγώ κινέζικο έχω. 1 ζητάς άδεια απο xiaomi για να ξεκλειδώσεις τον bootloader και μόλις πάρεις το οκ περιμένεις περίπου 15 μέρες μέχρι να ξεκλειδώσει. 2 κατεβάζεις την ρομ και την περνας με fastboot με το miflash και επιλέγεις φλασαρισμα με clean all και οχι με claen all and lock . Αν κλειδώσεις ποτέ τον bootloader μετά το φλασαρισμα το κινητό θα πέσει σε recovery loop ή αλλιώς soft brick. Κοινώς θα είσαι καταδικασμένος για πάντα να έχεις ξεκλειδωτο bootloader

 

υπάρχει τρόπος να περάσεις μια global χωρίς να ξεκλειδώσεις πάνε μια βόλτα από διπλανό forum έχει οδηγό

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τα φώτα σας οποίος μπορεί να βοηθήσει . Έχω το 3/32 MEE7 με μια ψευτοglobal . Τα βήματα για να βάλω την stable global; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Και εγώ κινέζικο έχω. 1 ζητάς άδεια απο xiaomi για να ξεκλειδώσεις τον bootloader και μόλις πάρεις το οκ περιμένεις περίπου 15 μέρες μέχρι να ξεκλειδώσει. 2 κατεβάζεις την ρομ και την περνας με fastboot με το miflash και επιλέγεις φλασαρισμα με clean all και οχι με claen all and lock . Αν κλειδώσεις ποτέ τον bootloader μετά το φλασαρισμα το κινητό θα πέσει σε recovery loop ή αλλιώς soft brick. Κοινώς θα είσαι καταδικασμένος για πάντα να έχεις ξεκλειδωτο bootloader

Ευχαριστώ μάλλον θα το προσπαθήσω, αν και δεν ξέρω τι είναι πιο κακό , η μαϊμού τον ή ο μόνιμα ξεκλειδωτος bootloader.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μαϊμού rom θα σου κάνει το τηλέφωνο μπρίκι σε ανύποπτη στιγμή. Μαθηματικά, σχεδόν, επιβεβαιωμένο. Συν ότι δεν ξέρεις τι "κακό" κρύβει μέσα της.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

τι sim παιρνει ; 2 nano ή 2 micro ?

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η 9.5.11.0. προς το παρόν δεν είδα τίποτα διαφορετικό, στα ίδια επίπεδα με το προηγούμενο...
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η 9.5.11.0. προς το παρόν δεν είδα τίποτα διαφορετικό, στα ίδια επίπεδα με το προηγούμενο...

Link έχεις; Ή δώσε το όνομα του αρχείου της αναβάθμισης που κατέβασες.

Ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Το παρελλαβα σημερα σε χρονο dt Παρασκευη μεσημερι εβαλα παραγγελια Δευτερα πρωι ηρθε, πολυ ομορφο το γαλαζιο χρωμα ωραια αισθηση αφης στο χερι, με το που το ανοιξα κ το σεταρα ηρθε κ η αναβαθμιση σε 9.5.9.0

Η αληθεια ειναι οτι μου λειπει η oled οθονη του redmi pro αλλα λενε καινουργιο κοσκινακι μου... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ηρθε και η 9.5.11.0. προς το παρόν δεν είδα τίποτα διαφορετικό, στα ίδια επίπεδα με το προηγούμενο...

ΟΤΑ την περασες; η μεσω recovery απο το xiaomi-mui gr;

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά, πάτησα "σχετικά με το τηλέφωνο" και "ενημέρωση συστήματος" και μου την έβγαλε. Μικρούλα, αν θυμάμαι καλά κάπου στα 170 mb
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι στα 170 ευρώ περίπου Αλλά με αρκετά καλή κάμερα;

 

Αν μπορεις κανε την υπερβαση για το Redmi note 5 εστω και αν ειναι το 3/32 μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Η 9.5.11.0 είναι για το 5αρι το απλό όχι για το plus

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου λαθος κανεις.το 5plus έχω, και πηρε 9.5.11....

Eμενα δεν μου την εχει βγαλει ισως ειναι κ θεμα server

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι nightly παιδιά. Μην "μαλώνετε" και μην αγχώνεστε χωρίς λόγο.

:-)

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι official stable.
Στο site της miui ποια rom έχει τελευταία στην Global Stable; Την 9.5.11;

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Στο site της miui ποια rom έχει τελευταία στην Global Stable; Την 9.5.11;

 

from my Mi5s

Στο site της xiaomi την δινει για το redmi 5 οχι για το plus

κ ειναι αυτη.

Author: MIUI Official TeamVersion: V9.5.11.0.NDAMIFA (MIUI9) Size: 1.4G

Στο plus επισημα δινει αυτη:

Author: MIUI Official TeamVersion: V9.5.9.0.NEGMIFA (MIUI9) Size: 1.5G

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν υπάρχει ανεβασμένη στο site της Xiaomi (Redmi 5 plus) τότε είναι nightly και πάει σε όποιο λάχει...

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν υπάρχει ανεβασμένη στο site της Xiaomi (Redmi 5 plus) τότε είναι nightly και πάει σε όποιο λάχει...

 

from my Mi5s

Μπορει δλδ ενω εχω stable vercion να μου ερθει δοκιμαστικη εκδοση χωρις να το εχω επιλεξει;;

κι αν δλδ drickαρει το κινητο τι γινετε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δοκιμαστική. Είναι επίσημη Stable. Πολλές φορές η Xiaomi στέλνει nightly σε κάποιες συσκευές (τυχαία) και μετά από 5-10-15 μέρες την δίνει σε όλους.

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις μπρίκι με τέτοιο update.

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δοκιμαστική. Είναι επίσημη Stable. Πολλές φορές η Xiaomi στέλνει nightly σε κάποιες συσκευές (τυχαία) και μετά από 5-10-15 μέρες την δίνει σε όλους.

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις μπρίκι με τέτοιο update.

 

from my Mi5s

Με global stable αξιζει τον κοπο να ξεκλειδωσω; τα update τα παιρνω ΟΤΑ Root προς το παρων δεν μ ενδιαφερει.

Το redmi pro που ειχα το ξεκλειδωσα για να φλασαρω την Ελληνικη, τωρα δεν ξερω αν εχει νοημα μπερδευτηκα λιγο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου λαθος κανεις.το 5plus έχω, και πηρε 9.5.11....
Φίλε μου στο site της xiaomi είδα ότι η 9.5.11.0 είναι για το redmi 5 global αυτό για τις nightly δεν το γνώριζα οπότε έχεις δίκιο

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω επειδή διαβάζω για την έκδοση 10 του MIUI αν την πάρει το κινητό γιατί μάλλον αφορά πολλά μοντέλα όχι όμως το συγκεκριμένο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...