Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν εχεις 2 καρρτες sim στο κινητο Μπορεις να ορισεις εφαρμογες να λειτουργουν ταυτοχρονα η καθε μια με διαφορετικη sim οπως το viber η με διαφορετικους λογαριασμους

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μία sim έχω, αλλά έβλεπα να το γράφει στο μενού και δεν ήξερα τι σημαίνει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μία sim έχω, αλλά έβλεπα να το γράφει στο μενού και δεν ήξερα τι σημαίνει.

τιποτα, να εισαι καλα :)

... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα και εγώ χθες το redmi 5 plus 4/64. Tο κινητό είναι απίστευτα γρήγορο και όμορφο, η οθόνη τέλεια , όλα μια χαρά εκτός από την κάμερα που είναι άθλια! Μόνο σε πολύ καλό φυσικό φωτισμό βγάζει καλή φωτογραφία. Είναι μόνο δικό μου πρόβλημα ή γενικό το κακό?
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, είναι τελείως υποκειμενικό το θέμα. Αν πχ είχες πριν S9 ή P20, θα σου φανεί χάλια.

 

Ακολουθεί ομως τον κανόνα της κατηγορίας: Αξιοπρεπής (τουλάχιστον) όσο έχει πολύ φως, όλο κ πιό απαράδεκτο όσο φτάνουν τα σκοτάδια...

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το widget καιρού υπόκειται και αυτό μαζί με τα θέματα σε κάποιους περιορισμούς ανάμεσα στην ευρωπαϊκή ένωση και την xiaomi αν αλλάξετε περιοχή (Ελβετία,Ινδία κλπ) δουλεύει μια χαρά

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Όχι πριν είχα ένα p9 lite που με άφησε ανικανοποίητο σε όλα του εξ αρχής ! Στο φως έβγαλε καλή φωτογραφία αλλά μέσα στο σπίτι μεσημέρι που το δοκίμαζα πραγματικά η φωτογραφία είναι μες τον θόρυβο , καθόλου λεπτομέρεια και κάτω του μετρίου ... Πιστεύω έπρεπε να είχα πάει στο redmi note 5 τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως που στα μισά τηλέφωνα εμφανίζεται η ειδοποίηση για την sd ,δεν κάνει update ο καιρός (δεν ισχύει η περιοχή,το έχω Ελβετία) κλπ.Ειναι το λιγότερο ανεύθυνο από την εταιρεία.Κανουν ένα σωρό αναβαθμίσεις για οτιδήποτε άχρηστο και για τα βασικά τίποτα.Παρολο που μου αρέσουν τα τηλέφωνα της xiaomi θα το σκεφτώ πάρα πολύ εάν ξαναπάρω δικό τους τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως που στα μισά τηλέφωνα εμφανίζεται η ειδοποίηση για την sd ,δεν κάνει update ο καιρός (δεν ισχύει η περιοχή,το έχω Ελβετία) κλπ.Ειναι το λιγότερο ανεύθυνο από την εταιρεία.Κανουν ένα σωρό αναβαθμίσεις για οτιδήποτε άχρηστο και για τα βασικά τίποτα.Παρολο που μου αρέσουν τα τηλέφωνα της xiaomi θα το σκεφτώ πάρα πολύ εάν ξαναπάρω δικό τους τηλεφωνο

Λοιπόν, είχα βρει ψάχνοντας μια ρύθμιση για τις ειδοποιήσεις της sd αλλά δεν θυμάμαι τώρα ποιοα ακριβώς :lol: .

Το θέμα πάντως λύθηκε, καθώς από χθες το μεσημέρι δεν ξαναεμφανίστηκε η ειδοποίηση.

Ταυτόχρονα λύθηκε (δεν ξέρω πώς) το θέμα με το widget καιρού και τώρα κάνει update.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως που στα μισά τηλέφωνα εμφανίζεται η ειδοποίηση για την sd ,δεν κάνει update ο καιρός (δεν ισχύει η περιοχή,το έχω Ελβετία) κλπ.Ειναι το λιγότερο ανεύθυνο από την εταιρεία.Κανουν ένα σωρό αναβαθμίσεις για οτιδήποτε άχρηστο και για τα βασικά τίποτα.Παρολο που μου αρέσουν τα τηλέφωνα της xiaomi θα το σκεφτώ πάρα πολύ εάν ξαναπάρω δικό τους τηλεφωνο
Αναφορικά με την περιοχή και το widget καιρού,μια χαρά γίνονται οι ενημερώσεις όταν το έχεις πχ Ελβετία ,εκεί το έχω και εγώ ,δες μήπως δεν έχεις δώσει κάποιες άδειες στην εφαρμογή

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία αδειάζει ποιο εύκολα, το έχει προσέξει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού από την Δευτέρα καμία σχέση με το Huawei mate 10 lite. Περισσότερες δυνατότητες γρηγορότερο και μετά το τελευταίο update που αφαιρούνται τα πλήκτρα κάτω από την οθόνη γενικά τα σπάει.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού από την Δευτέρα καμία σχέση με το Huawei mate 10 lite. Περισσότερες δυνατότητες γρηγορότερο και μετά το τελευταίο update που αφαιρούνται τα πλήκτρα κάτω από την οθόνη γενικά τα σπάει.

Aυτό το τελευταίο με τα πλήκτρα που αφαιρούνται πώς ακριβώς γίνεται;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aυτό το τελευταίο με τα πλήκτρα που αφαιρούνται πώς ακριβώς γίνεται;

 

Ρυθμίσεις -> Προβολή Πλήρους Οθόνης -> Χειρονομίες πλήρους οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Προβολή Πλήρους Οθόνης -> Χειρονομίες πλήρους οθόνης

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία τα gestures! Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε να δοκιμάσουμε μια Oreo πριν τη miui 1016f77a2b99b352df96fcdd8289bab8ff.jpg3268a71545b0656dfc26e15451953bbc.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειχα την resurrection remix oreo. Αυτή τι λέει;

Πες καμιά γνώμη διότι ψήνομαι!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την resurrection remix oreo. Αυτή τι λέει;

Πες καμιά γνώμη διότι ψήνομαι!

Μαζί με την Aosp Extended ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε custom rom για το redmi 5 plus, δυστυχώς από ότι κατάλαβα ο πιτσιρίκος που είναι maintener δεν έχει πλέον το τηλέφωνο οπότε δεν βλέπω να συνεχίζει

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, τα gestures για τη λειτουργία full screen είναι πολύ έξυπνα.

Κερδίζεις την οθόνη.

Καμία ιδέα πως να κλειδώνει η συσκευή χωρίς να πατας το κουμπί?

πχ πριν πατούσα παρατεταμένα το home button... τώρα δεν έχει home button...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, τα gestures για τη λειτουργία full screen είναι πολύ έξυπνα.

Κερδίζεις την οθόνη.

Καμία ιδέα πως να κλειδώνει η συσκευή χωρίς να πατας το κουμπί?

πχ πριν πατούσα παρατεταμένα το home button... τώρα δεν έχει home button...

 

Βάζεις widget για κλείδωμα οθόνης που στο έχει έτοιμο ή κατεβάζεις το συρτάρι και επιλέγεις "κλείδωμα οθόνης".

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Widget, δεν το σκεφτηκα

Ωραίος

Μπορείς να ενεργοποιήσεις και τον βοηθό αφής στις πρόσθετες ρυθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με την Aosp Extended ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε custom rom για το redmi 5 plus, δυστυχώς από ότι κατάλαβα ο πιτσιρίκος που είναι maintener δεν έχει πλέον το τηλέφωνο οπότε δεν βλέπω να συνεχίζει

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάποιο link??

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link??

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3785852&share_tid=3785852&share_fid=3793&share_type=t

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα και καλώς ήρθα στην παρέα σας.

Εχθες παρηγγειλα εναν plus 4X64 και θέλω να ρωτήσω δυο πραγματα.

1) Διαβάζω οτι εχει fast charging αλλα όχι τον κατάλληλο ανταπτορα. Αν αλλάξουμε ανταπτορα θα φορτίζει γρηγορότερα; Έχετε να προτείνεται κάποιον;

2) Για προστασία της οθόνης υπάρχει κάτι δοκιμασμένο που να ειναι διακριτικό και smooth στην χρήση;

 

Τέλος πείτε μου γιατι εχω διαβάσει πολλα και εχω ψηλοαπογοητευτει με αυτα που γράφονται για την κάμερα.

Δεν εχω τρελές απαιτήσεις αλλα ειναι τόσο χαλια;

Πρόσφατα έκανα μια κορούλα και επειδή το κινητο που εχω τώρα ειναι απαρχαιωμένο απο θεμα κάμερας θέλω να να μπορω να τραβήξω φωτο και βιντεάκια σε ενα ικανοποιητικό επίπεδο.

Αν ειναι να ακυρώσω την παραγγελία και να πάω στο note 5, αλλα το βρήκα σε καλη τιμή (150€) και δεν μπορω να δώσω και περισσότερα.

Τι λέτε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Kαταρχάς να σου ζήσει η κορούλα! :)

Για την ταχεία φόρτιση δεν νομίζω να γίνεται κάτι, αλλά δεν είμαι και 100% βέβαιος. Μια χαρά φορτίζει, δεν είναι τόσο αργό.

Όσο για την κάμερα, είναι πολύ καλή και βγάζει ωραίες φωτογραφίες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...