Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα πρόβλημα. Ούτε με τη μπαταρία, ούτε με τον ήχο η 9.6.2.0.

Καλημερα στη παρεα, σημερα παρελαβα το 3/32 κ εκανα αναβαθμιση (με τα χιλια ζορια) στην 9.5.14.0.

Στα καπακια μετα βγηκε και η 9.6.3.0 αλλα καποιοι λενε για προβλημα με τη μπαταρια και τον ηχο.

Να την κανω την αναβαθμιση ή οντως υπαρχει θεμα? Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χτες παραγγειλα και γω το 5 plus 3 / 32GB για το ανηψακι μου , το αναμενω ...

 

θελω να παρω αλλο ενα ομως για τον αδελφο μου ( θα του παρω το 4 / 64GB ) και ηθελα να ρωτησω ... αξιζει η διαφορα να του παρω το 5 ( oχι το plus )

 

απλα το 5 plus το εχουμε δει σε βιτρινα καταστηματος και μα αρεσε τρομερα και προχωραμε στις αγορες, το σκετο 5 με την διπλη καμερα δεν το εχω δει πουθενα...

 

ερωτησουλες αν ξερει κανεις

 

1ον --- η οθονη μπροστα και στα δυο ειναι το ιδιο ? μηπως το 5 εχει πιο μεγαλο bezel πανω η ιδεα μου ειναι ?

2ον --- θα δω διαφορες στην διπλη καμερα του 5 σε σχεση με την μονη του 5 plus , η δεν αξιζει τον κοπο ?

 

κατα τα αλλα αν τα κινητα σε οθονη κυριως ειναι τα ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ ... σκεφτομουν το 5 το σκετο ..... τι λετε ?

Link to comment
Share on other sites

RAZIELI1799 εσύ έχεις το Redmi 5, το Redmi 5 Plus έχει τελευταία την 9.6.2.0.

Είπα κι εγώ... διότι δεν μου ήρθε αναβάθμιση!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

RAZIELI1799 εσύ έχεις το Redmi 5, το Redmi 5 Plus έχει τελευταία την 9.6.2.0.

 

Μα γι αυτο ρωτησα. Η μηπως ειναι η ιδια ρομ? Τελοσπαντων καποιος με την 9.5.3.0 που να μας πει αν εχει θεματα με την μπαταρια και τον ηχο τελικα?

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο νήμα! Παράγγειλα το τηλέφωνο για την γυναίκα μου και θα ήθελα να μου προτείνετε θήκες διάφανες που να καλύπτει και τη κάμερα, και γυαλί αντιχαρακτικο. Προτείνετε φουλ καβερ ή αυτή της νιλκιν; πλιζ και λινκς.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Το απλο και το plus υποστηριζουν και τις (3) μπαντες των ελληνικων δικτυων ή απουσιαζει η 20 ?

 

:!: p_k ή καποιος αλλος φιλος , απαντηστε μου αν θελετε . Σας ευχαριστω πολυ .

Link to comment
Share on other sites

Το global version βέβαια και υποστηρίζει όλες τις μπάντες

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Το απλο και το plus υποστηριζουν και τις (3) μπαντες των ελληνικων δικτυων ή απουσιαζει η 20 ?

 

:!: p_k ή καποιος αλλος φιλος , απαντηστε μου αν θελετε . Σας ευχαριστω πολυ .

Εάν στο κουτί γράφει "Global Version", σημαίνει ότι τις υποστηρίζει, κανένα πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

χτες παραγγειλα και γω το 5 plus 3 / 32GB για το ανηψακι μου , το αναμενω ...

 

θελω να παρω αλλο ενα ομως για τον αδελφο μου ( θα του παρω το 4 / 64GB ) και ηθελα να ρωτησω ... αξιζει η διαφορα να του παρω το 5 ( oχι το plus )

 

απλα το 5 plus το εχουμε δει σε βιτρινα καταστηματος και μα αρεσε τρομερα και προχωραμε στις αγορες, το σκετο 5 με την διπλη καμερα δεν το εχω δει πουθενα...

 

ερωτησουλες αν ξερει κανεις

 

1ον --- η οθονη μπροστα και στα δυο ειναι το ιδιο ? μηπως το 5 εχει πιο μεγαλο bezel πανω η ιδεα μου ειναι ?

2ον --- θα δω διαφορες στην διπλη καμερα του 5 σε σχεση με την μονη του 5 plus , η δεν αξιζει τον κοπο ?

 

κατα τα αλλα αν τα κινητα σε οθονη κυριως ειναι τα ιδια ΑΚΡΙΒΩΣ ... σκεφτομουν το 5 το σκετο ..... τι λετε ?

Έχω και τα δύο καμία σχέση το ένα με το άλλο... Και το plus είναι αξιόλογο αλλά αν θες κάτι πιο δυνατό δύο φορές επάνω είναι το Note 5... Η κάμερα του plus είναι καλή αλλά όχι όπως του note 5... Εξαρτάται τι χρήση θα κάνεις αν είναι απλή περιήγηση διαδίκτυο φβ κλπ το plus είναι μια χαρά... Δεν είναι όμως note 5...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω και τα δύο καμία σχέση το ένα με το άλλο... Και το plus είναι αξιόλογο αλλά αν θες κάτι πιο δυνατό δύο φορές επάνω είναι το Note 5... Η κάμερα του plus είναι καλή αλλά όχι όπως του note 5... Εξαρτάται τι χρήση θα κάνεις αν είναι απλή περιήγηση διαδίκτυο φβ κλπ το plus είναι μια χαρά... Δεν είναι όμως note 5...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωχ νόμιζα ότι έλεγες για το Note 5...παντως δες το στην τιμή κοντά ειναι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ναι εκτός αν πρόκειται για κάποια συσκευή που είναι να πρωτοκυκλοφορήσει ή έχει τεράστια ζήτηση και δεν μπόρεσαν να την καλύψουν

 

Τελικα έφυγε σημερα, 5 μέρες νωρίτερα. Μου έστειλαν μηνυμα.

Track number εχω LX..........NL.

Με το ολλανδικό παίζει να εχω προβλημα. Γιατι οι περισσότεροι τον παίρνουν μέσω βελγίου.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω το 4/64 εδώ και δύο εβδομάδες και προέρχομαι από ένα lg magna και η διαφορά για μένα είναι τεράστια γιατί σερνόταν το τελευταίο.. πώς καί μην!!το μόνο που παρατήρησα ότι ζεστενετε λίγο στο σερφαρισμα και λίγο πιο πολύ στα παιχνίδια..και δεν παιζω απλα για να δω..και δεν ξέρω αν έτσι είναι όλα..

Καί τό κουτί λέει Global version αλλά δεν ξέρω αν έχει την B20 μπάντα που δεν με με νοιάζει παρόλο πού είμαι επαρχία καί δεν ήμουν ποτέ στην wind παντα cosmote και 4g πιάνει μια χαρά,άρα πρέπει νά εχει δεν ξέρω..

Δεν έχω άλλο τίποτα παρόλο πού έχω πολλά και δεν μπορώ νά θυμηθώ τίποτα τώρα..

Σαν τηλέφωνο πάντως μου αρέσει!

Όποιος μπορεί νά απάντηση.. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το 4/64 εδώ και δύο εβδομάδες και προέρχομαι από ένα lg magna και η διαφορά για μένα είναι τεράστια γιατί σερνόταν το τελευταίο.. πώς καί μην!!το μόνο που παρατήρησα ότι ζεστενετε λίγο στο σερφαρισμα και λίγο πιο πολύ στα παιχνίδια..και δεν παιζω απλα για να δω..και δεν ξέρω αν έτσι είναι όλα..

Καί τό κουτί λέει Global version αλλά δεν ξέρω αν έχει την B20 μπάντα που δεν με με νοιάζει παρόλο πού είμαι επαρχία καί δεν ήμουν ποτέ στην wind παντα cosmote και 4g πιάνει μια χαρά,άρα πρέπει νά εχει δεν ξέρω..

Δεν έχω άλλο τίποτα παρόλο πού έχω πολλά και δεν μπορώ νά θυμηθώ τίποτα τώρα..

Σαν τηλέφωνο πάντως μου αρέσει!

Όποιος μπορεί νά απάντηση.. ευχαριστώ

Καλορίζικο το τηλέφωνο φίλε μου!

Να ξέρεις βέβαια ότι όλες οι εταιρείες χρησιμοποιούν την Β20, οπότε δεν είναι θέμα Wind.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι θα δούμε12c037f85e3d4823afc371abb3e59f7f.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Oreo ε;.....

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για το miui 10 πιο πολύ μιας και Oreo έβαλα από τότε που το πήρα με custom aosp rom

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το verne x ποια ειναι η γνωμη ,ειναι καλυτερα να το παρω απο ελλαδα; Γιατι τοσο (χαμηλη )τιμη για χιαoμι και με 4 gb ram? Εχω το υμι s2 αλλα μου επεσε και εσπασε το τζαμι και ειναι ασυμφορο να φτιαχτει Edited by polinerios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρήγγειλα σήμερα την συσκευή είναι global version να ρωτήσω κάτι θα πάρει miui 10; επίσης η αναβαθμίσεις του θα είναι Ota;

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρήγγειλα σήμερα την συσκευή είναι global version να ρωτήσω κάτι θα πάρει miui 10; επίσης η αναβαθμίσεις του θα είναι Ota;

 

ONEPLUS A5010

Τώρα σοβαρά ρωτάς αν θα πάρει miui 10;; το 5 plus έχει πάρει miui 10 σε beta.

Εδώ θα πάρουν συσκευές 2+ χρονών. Ναι ΟΤΑ έρχονται οι αναβαθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και τα δύο καμία σχέση το ένα με το άλλο... Και το plus είναι αξιόλογο αλλά αν θες κάτι πιο δυνατό δύο φορές επάνω είναι το Note 5... Η κάμερα του plus είναι καλή αλλά όχι όπως του note 5... Εξαρτάται τι χρήση θα κάνεις αν είναι απλή περιήγηση διαδίκτυο φβ κλπ το plus είναι μια χαρά... Δεν είναι όμως note 5...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωχ νόμιζα ότι έλεγες για το Note 5...παντως δες το στην τιμή κοντά ειναι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειχα το 5 plus για ενα μηνα περιπου, κ το εχω παρει και στον πεθερο μου, θα σου ελεγα οτι περαν της διπλης καμερας κ του πιο φρεσκου επεξεργαστη δεν εχει χτυπητες διαφορες για να δωσεις ενα 50αρικο παραπανω. Εγω το πηρα, γιατι το 5 plus το εδωσα στον κουμπαρο μου ειχε βγει κ σε καλη τιμη το note 5 και εκανα την αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...