Jump to content

Redmi 5 / Redmi 5 Plus


ANTONIS_V
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας να ρωτήσω κάτι αν πάρω το κινητό απο το phonegallerystore υπάρχει πιθανότητα να είναι η κινέζικη version και όχι η global?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας να ρωτήσω κάτι αν πάρω το κινητό απο το phonegallerystore υπάρχει πιθανότητα να είναι η κινέζικη version και όχι η global?
Να τους πάρεις τηλέφωνα και να ρωτήσεις αν στην πλάτη του κινητού γράφει MEG7 είναι το global αν δεν γράφει δεν είναι
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην λίστα που έχει βγάλει η xiaomi με τις συσκευές που θα πάρουν την 10 το redmi 5 plus δεν είναι μέσα ,μακάρι να πρόκειται για λάθος....

Θέλω να ρωτήσω επειδή διαβάζω για την έκδοση 10 του MIUI αν την πάρει το κινητό γιατί μάλλον αφορά πολλά μοντέλα όχι όμως το συγκεκριμένο

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω και Android 8 θα πάρει, γιατί οι συσκευές με snapdragon όσες έχει βγάλει από την αρχή μια αναβάθμιση Android την πήραν μετά από καιρό
Link to comment
Share on other sites

Global version είναι πηρα για τον πεθερό μου από το συγκεκριμενο κατάστημα το 3/32, το δικό μου το πήρα από άλλο κατάστημα με 2 χρόνια εγγύηση κ είναι 4/64, πήρε το 32 κανονικά ενημερώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι γι αυτο φιλε μου. Miui 10 θα παρει. Android 8 δε ξερω κατα ποσο θα παρει και θα κολλησει στο 7.
Σίγουρα προσωπικά δεν αγχώνομαι αφού το πρώτο πράγμα που κάνω όταν γυρίζω ανά τακτά χρονικά διαστήματα σε xiaomi είναι twrp και ρουτ οπότε 8 ,πάρει δεν πάρει επίσημα, κάποια στιγμή θα βάλω

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι γι αυτο φιλε μου. Miui 10 θα παρει. Android 8 δε ξερω κατα ποσο θα παρει και θα κολλησει στο 7.

 

Όλα τα xiaomi μια αναβάθμιση android την παίρνουν σίγουρα. Το redmi note 4 με snapdragon, βγήκε με android 6 και πήρε και την 7.

Οπότε και το redmi plus θα πάρει την oreo.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι το Redmi 5 plus έχει τον 625. Παλιό μηχανάκι. Ελπίζω να μην μας ταϊσουν καμία φθηνή δικαιολογία με το 8αρι. Αν και η Xiaomi δεν συνηθίζει να πουλάει πνεύμα σε ότι αφορά τις αναβαθμίσεις.

 

Και εγώ πιστεύω ότι το 8αρι θα το πάρει.

Για το Redmi 5 plus μιλάω.

Για το Redmi 5...χμ...χλωμό...

 

from my Mi5s

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι το Redmi 5 plus έχει τον 625. Παλιό μηχανάκι. Ελπίζω να μην μας ταϊσουν καμία φθηνή δικαιολογία με το 8αρι. Αν και η Xiaomi δεν συνηθίζει να πουλάει πνεύμα σε ότι αφορά τις αναβαθμίσεις.

 

Και εγώ πιστεύω ότι το 8αρι θα το πάρει.

Για το Redmi 5 plus μιλάω.

Για το Redmi 5...χμ...χλωμό...

 

from my Mi5s

 

Δεν εχει να κανει με τον επεξεργαστη αλλα με την xiaomi.

Το redmi note 3 pro το εχω με την developer rom και παιρνω αναβαθμιση καθε εβδομαδα

Ακομη android 7 δεν εχω δει. Εχει κολλησει σε 6αρι, παρολο που εχει miui 9.Και ο 650 ειναι κλασεις καλυτερος απο τον 625. Οποτε αποψη μου παντα δεν προκειται να παρουμε android 8.Εμενα δε με απασχολει καθολου. Το θεμα ει αι να παιρνουμε τις καινουριες rom της xiaomi και σ αυτο ναι η xiaomi θα μας δωσει μεχρι και την τελευταια εκδοση miui που θα βγαινει παντα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας να ρωτήσω κάτι αν πάρω το κινητό απο το phonegallerystore υπάρχει πιθανότητα να είναι η κινέζικη version και όχι η global?
Global έχει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει με τον επεξεργαστη αλλα με την xiaomi.

Το redmi note 3 pro το εχω με την developer rom και παιρνω αναβαθμιση καθε εβδομαδα

Ακομη android 7 δεν εχω δει. Εχει κολλησει σε 6αρι, παρολο που εχει miui 9.Και ο 650 ειναι κλασεις καλυτερος απο τον 625. Οποτε αποψη μου παντα δεν προκειται να παρουμε android 8.Εμενα δε με απασχολει καθολου. Το θεμα ει αι να παιρνουμε τις καινουριες rom της xiaomi και σ αυτο ναι η xiaomi θα μας δωσει μεχρι και την τελευταια εκδοση miui που θα βγαινει παντα.

 

Το redmi note 3 pro οταν βγηκε ειχε android 5 και μετα απο 10 μηνες πηρε android 6 μια αναβαθμηση την πηρε

Link to comment
Share on other sites

Το redmi note 3 pro οταν βγηκε ειχε android 5 και μετα απο 10 μηνες πηρε android 6 μια αναβαθμηση την πηρε

Αυτό :cool:

To RN3 Pro πήρε ήδη ότι του αναλογούσε. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό :cool:

To RN3 Pro πήρε ήδη ότι του αναλογούσε. :)

 

κανονικα πρεπει να μας δωσουν μια ακομη λογου καμερας :)

Link to comment
Share on other sites

κανονικα πρεπει να μας δωσουν μια ακομη λογου καμερας :)

Της κάμερας; Έχει το RN3 Pro κάμερα;;;:lol:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που το ανοίγω το κινητό μου από αδρανοποιημένο μου βγάζει πάνω στις ειδοποιήσεις στην αρχική οθόνη το εικονιδιάκι κάρτας SD (πατήστε για άνοιγμα για εξερεύνηση). Μόνο σε εμένα βγαίνει ή σε όλους έτσι γίνεται? Υπάρχεί τρόπος να μην εμφανίζετε?
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που το ανοίγω το κινητό μου από αδρανοποιημένο μου βγάζει πάνω στις ειδοποιήσεις στην αρχική οθόνη το εικονιδιάκι κάρτας SD (πατήστε για άνοιγμα για εξερεύνηση). Μόνο σε εμένα βγαίνει ή σε όλους έτσι γίνεται? Υπάρχεί τρόπος να μην εμφανίζετε?

 

Ειναι bug. Σε ολους γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι bug. Σε ολους γινεται.

 

Ελπίζω σε επόμενη αναβαθμιση να σταματήσει να εμφανίζεται γιατια ειναι λίγο σπαστικό :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάει να κατέβει η 9.5.11 αλλά στο 60% περίπου σταματάει.... Και μου λέει να περιμένω 2 λεπτά και να ξαναδοκιμάσω.... Τι προτείνετε??

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου απλά προσπάθησε πάλι αργότερα το κάνει πολύ συχνά αυτό

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...