Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει κανείς θέμα με 4G στην Καβάλα? από το πρωί δεν συνδέεται. ακόμα και σε κλήσεις υπήρχε διακοπές στο σήμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

έχει κανείς θέμα με 4G στην Καβάλα? από το πρωί δεν συνδέεται. ακόμα και σε κλήσεις υπήρχε διακοπές στο σήμα.

 

Και στην Αθήνα έχω πρόβλημα. Το 3G ανοίγει data, ενώ το 4G όχι... Νόμιζα ότι έφταιγε το κινητό μου. :p

 

Τώρα στο Μαρούσι όμως, λειτουργεί κανονικά. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς θέμα με 4G στην Καβάλα? από το πρωί δεν συνδέεται. ακόμα και σε κλήσεις υπήρχε διακοπές στο σήμα.

 

5G. Ετοιμαστείτε. Βέβαια αυτοί χρησιμοποιούν εξοπλισμό που είναι "πίσω", ενώ άλλοι εξοπλισμό που είναι μπροστά, αλλά άφαντος.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν η εταιρία είναι για πανηγύρια.

 

Την μια μου μπλοκάρει το unlimited και μου τρώει 10 μέρες χωρίς την υπηρεσία.

 

Σήμερα δεν κάνει εξερχόμενες με ενεργοποιημένα πάκετα. Καλώ απο σταθερό το 13738 για την κινητή την ώρα που μιλάω κόβεται και μετα όταν καλώ λέει ότι ο αριθμός αυτός δεν υπάρχει.

 

Ωραία πράγματα.

 

Τώρα Viber για επερχόμενη ήμαρτον

 

 

Edit: Τελικά κατέρρευσαν οι επικοινωνίες λόγο σεισμόυ

 

Τελικά θα αρχίσω να μαζεύω χρήματα για το δορυφορικό τηλέφωνο της thuraya.

https://www.thuraya.com/x5-touch

 

Thuraya_X5-Touch_Front_400pxX566px_1.png?itok=JydQMdwm

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

επίσης δε δουλεύουν volte και vowifi....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

επίσης δε δουλεύουν volte και vowifi....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από την ώρα του σεισμού έως τώρα είναι οφ το volte και VoWifi.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό να καταρρέουν οι τηλεπικοινωνίες στην χώρα, και όχι μόνο στην Αθήνα που σημειώθηκε ο σεισμός, και η "λύση" να είναι χρησιμοποιείτε τρίτες υπηρεσίες viber & skype .:worry:

Παίρνουν ένα σκασμό λεφτά και σε μια έκτακτη ανάγκη δεν μπορούν να υποστηρίξουν το δίκτυό τους.

 

Το κινητό το έχουμε για να μιλάμε με το Μαράκι μετά την δουλειά, αλλά όταν υπάρχει σοβαρός λόγος επικοινωνίας δεν μπορείς να βασιστείς στους παρόχους...

Υποτίθεται "ξοδεύουν πολλά" για συντήρηση και αναβάθμιση του δικτύου όλο τον χρόνο.

Αποδείχτηκε περίτρανα η "γύμνια" των εταιριών κινητής στην Ελλάδα.:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς ανεβάσαμε την ελάχιστη ανανέωση ακρίβεια στα πακέτα, κάναμε τα καρτοκινητά καρτοσυμβολαια γιατι έχουμε ανάγλυφο έδαφος και η συντήρηση των δικτύων είναι ακριβή γιατί οι καημένοι παροχοι δεν τα βγάζουν πέρα και μόλις έρχεται η σεζόν μπουκώνουν τα δίκτυα, ταχύτητες χάλια και σε έναν σεισμό καταρρέουν όλα...
Link to comment
Share on other sites

Η αιτία είναι η φορολογία .... η μεγαλύτερη στην ευρώπη και ίσως στον κόσμο.

Και η Ελληνική διαστροφή γενικά ... πχ πληρώνουμε 12 ευρώ για πάγιο σταθερού όταν το 95% του κόστους συντήρησης γραμμών είναι το μισθολογικό.

 

Αλλά οι εταιρίες δεν μπορούν να κατηγορήσουν τις κυβερνήσεις και να πουν ότι είναι άχρηστες γιατί θα τους αλλάξουν τα φώτα χειρότερα μετά , ούτε πως ο κόσμος είναι βλάκας που ψηφίζει και δεν καταλαβαίνει , οπότε θα σου πουν για την Γεωγραφία ώς μια από τις αιτίες που είμαστε τόσο πίσω αφήνοντας τα σοβαρά.

Συγγνώμη αλλά...τι εννοείς ακριβώς; Ότι ο υπάλληλος κοστίζει πολύ; Να πέσουν οι μισθοί; Να καταργηθεί η δημόσια ασφάλεια; Πρέπει να κατηγορήσω τον υπάλληλο επειδή η DT ανεβάζει τις τιμές στο προτεκτοράτο;

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για περίπου 1 ώρα, σχεδόν 100 σταθμοί βάσης της COTE είχαν βγει "off". Κυρίως σε τεχνολογία 2G. Ελπίζω τώρα να έχουν επανέλθει όλοι...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για δίκτυο, στο νοσοκομείο παίδων Πεντέλης με το που μπαίνεις στο κτήριο πιάνει μόνο σταθερό. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι σε πλάγια ή επειδή είναι πέτρινο, αλλά θεωρώ κακό να είσαι σε νοσοκομείο γενικά και να μη μπορείς να επικοινωνήσεις. Το είχα αναφέρει στην κοσμοτέ και όλο μου έλεγε αν είμαι σίγουρος. Της απανταγα ότι η κορη νοσηλεύτικε μια εβδομάδα και δεν πιάνει τίποτα μες στο κτήριο. Του ανέφερα ότι και τώρα που μιλάμε έχω βγει στο μπαλκόνι. Ήθελε να με βγάλει τρελό γιατί έχουν γίνει λέει μετρήσεις. Από εδώ το διαβάζει κανένας για βελτίωση;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για δίκτυο, στο νοσοκομείο παίδων Πεντέλης με το που μπαίνεις στο κτήριο πιάνει μόνο σταθερό. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι σε πλάγια ή επειδή είναι πέτρινο, αλλά θεωρώ κακό να είσαι σε νοσοκομείο γενικά και να μη μπορείς να επικοινωνήσεις. Το είχα αναφέρει στην κοσμοτέ και όλο μου έλεγε αν είμαι σίγουρος. Της απανταγα ότι η κορη νοσηλεύτικε μια εβδομάδα και δεν πιάνει τίποτα μες στο κτήριο. Του ανέφερα ότι και τώρα που μιλάμε έχω βγει στο μπαλκόνι. Ήθελε να με βγάλει τρελό γιατί έχουν γίνει λέει μετρήσεις. Από εδώ το διαβάζει κανένας για βελτίωση;

 

Σε κάποιες περιπτώσεις απαιτείται να μπουν micros μέσα στο κτίριο για να υπάρχει κάλυψη λόγω χοντρών τοίχων. Επομένως αν η ΚΟΣΜΟΤΕ θεωρεί ότι καλύπτει την περιοχή με τον καλύτερο δυνατό τρόπο με εξωτερικές κεραίες τότε δε νομίζω να μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρισκόμουν στην παραλία Επανομής προχθές

Απαράδεκτη κάλυψη. 4G έπιανε οπότε ήθελε και φυσικά αργούσε απελπιστικά πολύ.

Γυρνώντας το σε 3G, η κατάσταση ήταν εξίσου χάλια. Μέχρι και οι κλήσεις είχαν κενά

Πρώτη φορά βλέπω τέτοια πράγματα στην Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για δίκτυο, στο νοσοκομείο παίδων Πεντέλης με το που μπαίνεις στο κτήριο πιάνει μόνο σταθερό. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι σε πλάγια ή επειδή είναι πέτρινο, αλλά θεωρώ κακό να είσαι σε νοσοκομείο γενικά και να μη μπορείς να επικοινωνήσεις. Το είχα αναφέρει στην κοσμοτέ και όλο μου έλεγε αν είμαι σίγουρος. Της απανταγα ότι η κορη νοσηλεύτικε μια εβδομάδα και δεν πιάνει τίποτα μες στο κτήριο. Του ανέφερα ότι και τώρα που μιλάμε έχω βγει στο μπαλκόνι. Ήθελε να με βγάλει τρελό γιατί έχουν γίνει λέει μετρήσεις. Από εδώ το διαβάζει κανένας για βελτίωση;

 

Υπάρχει νομοθεσία για το πόσο κοντά σε νοσοκομείο μπορείς να βάλεις σταθμό βάσης. Είναι τα χέρια τους δεμένα.

Link to comment
Share on other sites

Βρισκόμουν στην παραλία Επανομής προχθές

Απαράδεκτη κάλυψη. 4G έπιανε οπότε ήθελε και φυσικά αργούσε απελπιστικά πολύ.

Γυρνώντας το σε 3G, η κατάσταση ήταν εξίσου χάλια. Μέχρι και οι κλήσεις είχαν κενά

Πρώτη φορά βλέπω τέτοια πράγματα στην Cosmote

 

Aν δεν είναι μόνιμο φαινόμενο τότε είναι εξαιτίας των αρκετών αλλαγών που κάνουν για το νέο δίκτυο. Καλό θα ήταν να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών σε κάθε περίπτωση, για αυτό υπάρχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει νομοθεσία για το πόσο κοντά σε νοσοκομείο μπορείς να βάλεις σταθμό βάσης. Είναι τα χέρια τους δεμένα.

 

Ζιμπάμπουε.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

426e594e6eee08805d2382c6abd793e6.jpg

 

Χανιά υπάρχει θέμα με την κοσμοτέ και μέσα στη πόλη αλλα και έξω προς Αγ.Μαρίνα δύσκολα βγάζεις κλήση και ιντερνετ προβλήματα σύνδεσης.

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Edited by Vasileios
Σύγκριση εταιρειών.
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα στην Cosmote μετά από 2 χρόνια στην Vodafone. Απαράδεκτο το σήμα στην Κρήτη ! Λόγω εργασίας βρίσκομαι 3-4 φορές την εβδομάδα στην εθνική και μετακινούμαι στο νησί. 4G μια γραμμή στις περισσότερες περιοχές. Σε άλλες μετά από χρόνια είδα το σύμβολο Ε. Τι να πω ! Μου έρχονται 2-3 φορές την ημέρα μηνύματα από κλήσεις που δεν χτύπησε το κινητό λόγω σήματος, κάτι που το είχα πραγματικά ξεχάσει όσο καιρό ήμουν στην Vodafone. Έχουν εφησυχάσει εκεί στην Cosmote και δεν κάνουν καμία βελτίωση δικτύου νομιζω.
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα στην Cosmote μετά από 2 χρόνια στην Vodafone. Απαράδεκτο το σήμα στην Κρήτη ! Λόγω εργασίας βρίσκομαι 3-4 φορές την εβδομάδα στην εθνική και μετακινούμαι στο νησί. 4G μια γραμμή στις περισσότερες περιοχές. Σε άλλες μετά από χρόνια είδα το σύμβολο Ε. Τι να πω ! Μου έρχονται 2-3 φορές την ημέρα μηνύματα από κλήσεις που δεν χτύπησε το κινητό λόγω σήματος, κάτι που το είχα πραγματικά ξεχάσει όσο καιρό ήμουν στην Vodafone. Έχουν εφησυχάσει εκεί στην Cosmote και δεν κάνουν καμία βελτίωση δικτύου νομιζω.

 

 

 

Και Ενδοχώρα Ηρακλείου προς Μοίρες Βενεράτο-Αυγενική-Αγια Βαρβαρα τα ίδια με Cosmote δεν βγάζεις κλήση με vodafone κανένα θέμα το λιγότερο 3 γραμμες σηματος 4G.Ταχύτητες ιντερνετ σχεδόν το ιδιο καμία δεν εχει ταχυτητες πάνω απο 15-20 Μbps.Ηρακλειο μεσα δεν παρατήρησα προβλημα με τις κλήσεις.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ξενοδοχείο μετά την Λεπτοκαρυά προς Σκοτίνα που ήμουν κάποιες ημέρες με 800 άτομα κόσμο εκεί, με το σήμα που είχα δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Ούτε κλήσεις ούτε ίντερνετ. Έκανα δουλειά ευτυχώς με την κύρια κάρτα που έχω στο τηλέφωνο από άλλη εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα, στην περιοχη Κορωπιου όχι μεσα στο κεντρο λιγο παραεξω σε κατι κτηματα για γαμους κτλ σημα μονο Edge, ομιλια ΟΚ, ιντερνετ χαλια μαυρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στην περιοχη Κορωπιου όχι μεσα στο κεντρο λιγο παραεξω σε κατι κτηματα για γαμους κτλ σημα μονο Edge, ομιλια ΟΚ, ιντερνετ χαλια μαυρα!!!
Έτσι είναι αυτή η περιοχή. Μόνο κέντρο κορωπι πιάνει καλό ίντερνετ. Γύρω γύρω νέκρα.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...