Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε σήμερα μήνυμα στο viber από speedex με το νέο traking number και σήμερα μου το έφεραν κιόλας.

Το traking number της dhl δείχνει ότι ειναι ακόμα Γερμανία

Το δικό μου πάλι αν και έφυγε την ίδια μέρα με το δικό σου από Γερμανία, δεν έχει φτάσει Ελλάδα. Πήρα την dhl 2 φορές και επιμένουν ότι θα φτάσει Ελλάδα από Δευτέρα.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε σήμερα μήνυμα στο viber από speedex με το νέο traking number και σήμερα μου το έφεραν κιόλας.

Το traking number της dhl δείχνει ότι ειναι ακόμα Γερμανία

 

Δεν στο ειχα πει οτι στη DHL ειναι οτι να ναι και ερχεται με φορτηγο.Εισαι τυχερος πυο ειχες ξαναπαραλαβει με speedex λογικα και ειχα περασει τον αριθμο σου οτι εχεις viber αλλιως πιστευω ακομα θα ελεγες οτι το δεμα μου ειναι ακομα Γερμανια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Σε οσους εχουν παραγγειλει απο Banggood 11/11 οπως κι εγω μου εστειλε μηνυμα οτι η παραγγελια εχει κολλησει στο τελωνειο τους και θα αργησει ακομα 7 εργασιμες.Αναμεσα στα συγγνωμη μου εδωσε και 600 ποντους.Οποτε τσεκαρετε τα email σας οσοι εχετε ιδες παραγγελιες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Σε οσους εχουν παραγγειλει απο Banggood 11/11 οπως κι εγω μου εστειλε μηνυμα οτι η παραγγελια εχει κολλησει στο τελωνειο τους και θα αργησει ακομα 7 εργασιμες.Αναμεσα στα συγγνωμη μου εδωσε και 600 ποντους.Οποτε τσεκαρετε τα email σας οσοι εχετε ιδες παραγγελιες

Ναι ισχύει

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή non tracked πακετου (δεν ειχε επιλογη για tracking) από το Baggood 22/10 και δεν έχω παραλάβει τίποτα. Κόστος περίπου 8€, φορτιστής και καλώδιο.

 

Έχει νόημα να μιλήσω με τους Κινέζους ή να αρχίσω να κλαίω το πακετακι? Έχω πληρώσει με Paypal, οποτε καταλαβαίνω ότι δεν θα χάσω τα χρήματα μου. Έχετε κάποιο link για τη διαδικασία?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αποστολή non tracked πακετου (δεν ειχε επιλογη για tracking) από το Baggood 22/10 και δεν έχω παραλάβει τίποτα. Κόστος περίπου 8€, φορτιστής και καλώδιο.

 

 

 

Έχει νόημα να μιλήσω με τους Κινέζους ή να αρχίσω να κλαίω το πακετακι? Έχω πληρώσει με Paypal, οποτε καταλαβαίνω ότι δεν θα χάσω τα χρήματα μου. Έχετε κάποιο link για τη διαδικασία?

Δύο πακέτα untracked από aliexpress από μέσα Οκτώβρη ακόμα τα περιμένω. Μάλλον με το νέο έτος βλέπω να παραλαμβάνουμε.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Περιμένω ένα ρολόι της κόρης μου ,αγορασμενο από Αλί 20€ .

Το tr.nr. μου γράφει ότι στις 21/11 ήρθε Ελλάδα και σήμερα μου έβγαλε import clearance success.

Οι πληροφορίες δεν είναι από ΕΛΤΑ αλλά από τον Κινέζο.

Να ρωτήσω τώρα.

Αν μου ερθει να πληρώσω δασμούς κ.τ.λ. πως θα αποδείξω ότι πλήρωσα 20€ ?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Με την απόδειξη από την κάρτα σου, αλλά για αυτή την αξία, μάλλον, δεν θα χρειαστεί.
Link to comment
Share on other sites

Με την απόδειξη από την κάρτα σου, αλλά για αυτή την αξία, μάλλον, δεν θα χρειαστεί.

 

Κι εγώ έτσι νόμιζα ,αλλά αυτό το import clearance success με παραξένεψε λίγο.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Η πληροφορία είναι από τον κινέζο, όπως είπες.

Ψάξε και σε άλλο/α tracking sites.

Link to comment
Share on other sites

Δύο πακέτα untracked από aliexpress από μέσα Οκτώβρη ακόμα τα περιμένω. Μάλλον με το νέο έτος βλέπω να παραλαμβάνουμε.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Και σε εμένα τα ίδια. Περιμένω παραγγελίες untracked από τα μέσα Οκτωβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Σε οσους εχουν παραγγειλει απο Banggood 11/11 οπως κι εγω μου εστειλε μηνυμα οτι η παραγγελια εχει κολλησει στο τελωνειο τους και θα αργησει ακομα 7 εργασιμες.Αναμεσα στα συγγνωμη μου εδωσε και 600 ποντους.Οποτε τσεκαρετε τα email σας οσοι εχετε ιδες παραγγελιες

Και σε εμένα το ίδιο, ήρθε email.

Κατά τα άλλα εμείς δεν ξέραμε να κάνουμε αναζήτηση και έπρεπε να μπούμε στο FlytExpress...

Αυτοι οι 600 πόντοι σε τι προϊόντα αντιστοιχούν περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο, ήρθε email.

 

Κατά τα άλλα εμείς δεν ξέραμε να κάνουμε αναζήτηση και έπρεπε να μπούμε στο FlytExpress...

 

Αυτοι οι 600 πόντοι σε τι προϊόντα αντιστοιχούν περίπου;

Το δικό μου δέμα ξεκόλλησε σήμερα και δείχνει να ειναι "in transit, Greece"

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να πάρω μια κατσαρόλα από bg, βγάζει επιλογή eu priority line μόνο,περνά τελωνείο; από gb πάει 20€ παραπάνω η τιμή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο από τον όγκο του δέματος, το πιθανότερο είναι ότι θα σταματήσει, αν και δεν γράφεις τιμή.
Link to comment
Share on other sites

42€

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι αντίστοιχο του pdm;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δέμα ξεκόλλησε σήμερα και δείχνει να ειναι "in transit, Greece"

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια από τα ίδια.Ελπιζω να μην κολλήσει Ολλανδία τώρα η στα δικά μας τα ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε εμένα το ίδιο, ήρθε email.

 

Κατά τα άλλα εμείς δεν ξέραμε να κάνουμε αναζήτηση και έπρεπε να μπούμε στο FlytExpress...

 

Αυτοι οι 600 πόντοι σε τι προϊόντα αντιστοιχούν περίπου;

Οι 600 πόντοι πάνε σε προϊόντα τα οποία δεν είναι σε έκπτωση η δεν είναι promο.Ουσιαστικα για μένα δεν προσφέρανε τίποτα.Οταν πας να αγοράσεις ένα τέτοιο προϊόν δεν σε αφήνει να βαλεις και τους 600 που τους για να πάρεις την έκπτωση.Σε περιορίζει ανάλογα την τιμή.Συμπερασμα.Βλακειες των Κινέζων.

 

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση με Priority Direct Mail για αγορα απο banggood δεν υπαρχει σιγουρα θεμα με το τελωνειο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση με Priority Direct Mail για αγορα απο banggood δεν υπαρχει σιγουρα θεμα με το τελωνειο? ευχαριστω

 

Θεωρητικά, δεν σταματάει το δέμα στο ελληνικό τελωνείο, αφού εκτελωνίζεται σε άλλη ευρωπαική χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα εποχής

---------------------------------------------

 

Tracking RUXXXXXXXXXXNL μπήκε τελωνείο και πλήρωσα 20,4 για αξίας πράγματα 23,3 €

Εξαντλήθηκε όλη η αυστηρότητα τους ! Ίδια μέρα άλλο μου πακέτο Tracking RUXXXXXXXXXXNL

αξίας 24,5 € πέρασε χωρίς καν να μπει τελωνείο! Τελικά δουλεύουν τα ΕΛΤΑ! :lol::lol:

---------------------------------------------

 

GearBest: παραγγελία 30-10 με ΒΕ παραλαβή 12-11 ε!! δεν πάμε καλά

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

[/color]Οι 600 πόντοι πάνε σε προϊόντα τα οποία δεν είναι σε έκπτωση η δεν είναι promο.Ουσιαστικα για μένα δεν προσφέρανε τίποτα.Οταν πας να αγοράσεις ένα τέτοιο προϊόν δεν σε αφήνει να βαλεις και τους 600 που τους για να πάρεις την έκπτωση.Σε περιορίζει ανάλογα την τιμή.Συμπερασμα.Βλακειες των Κινέζων.

Oτι να ναι δηλαδη...

Ευχαριστς για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δύο πακέτα untracked από aliexpress από μέσα Οκτώβρη ακόμα τα περιμένω. Μάλλον με το νέο έτος βλέπω να παραλαμβάνουμε.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος που περιμένει, γιατί σημαίνει ότι υπάρχει ελπίδα. Ας τα παραλάβουμε τότε, αρκεί να μη χαθούν στη διαδρομή...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα μου έτυχε ένα πρωτοφανές γεγονός στα τόσα χρόνια που αγοράζω απο Κίνα. Παραγγελία στις 11/11 απο ALIEXPRESS, μου δόθηκε tracking number το οποίο, αν και το προϊόν προοριζόταν για Πελοπόννησο, γύρισε τη μισή ΑΘήνα με ενδείξεις "προς παράδοση", ¨προώθηση σε άλλο υποκατάστημα ΕΛΤΑ" κλπ και τελικά μου παραδόθηκε σήμερα με συσκευασία BANGGOOD! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...