Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ hammer, soup88:

 

Όπως μάλλον θα έχουν βαρεθεί αρκετοί να βλέπουν να το γράφω, :)

δοκιμάσατε να βάλετε τα tracking numbers σας στο tracking της FlytExpress, που συνήθως χρησιμοποιεί το banggood για να στείλει στην PostNL τα δέματα που φεύγουν με 'priority', μήπως τουλάχιστον πάρετε μια ιδέα για το αν έχουν όντως σταλεί και το πού βρίσκονται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@ hammer, soup88:

 

 

 

Όπως μάλλον θα έχουν βαρεθεί αρκετοί να βλέπουν να το γράφω, :)

 

δοκιμάσατε να βάλετε τα tracking numbers σας στο tracking της FlytExpress, που συνήθως χρησιμοποιεί το banggood για να στείλει στην PostNL τα δέματα που φεύγουν με 'priority', μήπως τουλάχιστον πάρετε μια ιδέα για το αν έχουν όντως σταλεί και το πού βρίσκονται;

Εγώ το έχω κάνει από τη στιγμή που διάβασα και το ποστ παραπάνω χθες.Εμενα λέει ότι έχει φύγει λογικά από το Banggood και απλά πρέπει να είναι στην αποθήκη της μεταφορικής.Διαβασα όμως και από το άτομο που πήρα το κουπόνι και το αγόρασα ότι είναι και άλλα άτομα στην ίδια κατάσταση με εμάς.338cf6f363e77f93f67a0abea7309e1c.jpg

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορα κινητου απο bangood στις 11/11 mi9 lite μετα απο την αποτυχημενη καλοκαιρινη αγορα κινητου ξανα ..... The item is pre-advised to PostnL .

Και εγω στην ιδια κατασταση απο 15/11 για κατι bluetooth ακουστικα. Οχι με priority αλλα με air parcel register

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα τώρα ένα δεματάκι από gearbest, που το έχει στείλει με CN Post (μικροπράγμα και δεν είχα ασχοληθεί ως τώρα να δω πού είναι).

Φαίνεται να είναι στο ταχυδρομείο κάποιας... πόλης της Κίνας εδώ και μέρες, χωρίς άλλη ενημέρωση.

Μήπως άραγε έχουν 'μπουκώσει' τα ταχυδρομεία τους εκεί και παρατηρούνται τώρα όλα αυτά...; (και γιατί άραγε...; μεθεόρτια της 11.11...?)

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω δεματακι μικρης αξιας που εφτασε Ελλαδα 8 Νοεμβρη και ακομα το περιμενω...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω το ALLDOCUBE X 64GB απο bangood στα 210 το εχει προσφορα !! ... εχετε απο ψη για το συγκεκριμενο ταμπλετ ? γιατι απο αποψη κατασκευης πληρει τα θελω μου :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να παρω το ALLDOCUBE X 64GB απο bangood στα 210 το εχει προσφορα !! ... εχετε απο ψη για το συγκεκριμενο ταμπλετ ? γιατι απο αποψη κατασκευης πληρει τα θελω μου :)
Mi Pad 4 plus 4/64

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θυμίστε μου λίγο γιατί έχω πολλά χρόνια να κάνω παραγγελία από Banggood -Gearbest τι επιλογή βάζουμε για ασφαλέστερη μέθοδο η αγορα θα ειναι tv box
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

ειχα το προηγουμενο μοντελο το μονο που με ενοχλει ειναιοι 8 ιντσες

 

to PLUS EINAI 10'

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θυμίστε μου λίγο γιατί έχω πολλά χρόνια να κάνω παραγγελία από Banggood -Gearbest τι επιλογή βάζουμε για ασφαλέστερη μέθοδο η αγορα θα ειναι tv box

 

Gearbest: Ολες οι Priority Επιλογές (Netherlands Registered PDM, EU Priority Line, EU Express, Priority Direct Mail, Europe Railway Priority Mail, Express for Electric Scooter only) είναι χωρίς τελωνείο. Βάση νομοθεσίας ότι έχει αξία κάτω από 22€ δεν υπόκειται έξτρα χρεώσεις οπότε επιλέγουμε ότι μέθοδο θέλουμε.

 

Banggood: Επιλέγουμε πάντα Priority Direct Mail που είναι η ΜΟΝΗ εγγυημένη μέθοδος χωρίς τελωνείο μαζί με την μέθοδο European Railway Direct Mail που εμφανίζεται σε βαριά αντικείμενα όπως drones, ποδήλατα σκούτερ κ.α. Βάση νομοθεσίας ότι έχει αξία κάτω από 22€ δεν υπόκειται έξτρα χρεώσεις οπότε επιλέγουμε ότι μέθοδο θέλουμε.

 

Η μέθοδος EU Priority Line στο Banggood είναι υπό δοκιμή

 

Από 2fdeals έκανες παραγγελία τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Δέμα από banggood με αποστολή pdm στις 13/11, έχει κολλήσει και δε λέει να προχωρήσει:

14/11/19 18:08 - Item in transit, Europe Processing center

 

Φυσιολογικό;

Όχι ότι καίγομαι για παραλαβή, κάτι παπούτσια είναι, αλλα απο περιέργεια ρωταω...

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gearbest: Ολες οι Priority Επιλογές (Netherlands Registered PDM, EU Priority Line, EU Express, Priority Direct Mail, Europe Railway Priority Mail, Express for Electric Scooter only) είναι χωρίς τελωνείο. Βάση νομοθεσίας ότι έχει αξία κάτω από 22€ δεν υπόκειται έξτρα χρεώσεις οπότε επιλέγουμε ότι μέθοδο θέλουμε.

 

Banggood: Επιλέγουμε πάντα Priority Direct Mail που είναι η ΜΟΝΗ εγγυημένη μέθοδος χωρίς τελωνείο μαζί με την μέθοδο European Railway Direct Mail που εμφανίζεται σε βαριά αντικείμενα όπως drones, ποδήλατα σκούτερ κ.α. Βάση νομοθεσίας ότι έχει αξία κάτω από 22€ δεν υπόκειται έξτρα χρεώσεις οπότε επιλέγουμε ότι μέθοδο θέλουμε.

 

Η μέθοδος EU Priority Line στο Banggood είναι υπό δοκιμή

 

Από 2fdeals έκανες παραγγελία τελικά?

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, ναι έκανα παραγγελία και πήγαν όλα καλά πήρα ένα taifun gtr ο οποιος μου άρεσε πάρα πολύ, εσύ είχες πάρει μήπως τον tripod από atmizoo σκέφτομαι γιατί να τον πάρω.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Tracking number σε αγορά είναι του τύπου LP00154920998150.

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά αυτή η μέθοδος είναι untracked εκτός Κίνας σωστά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Tracking number σε αγορά είναι του τύπου LP00154920998150.

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά αυτή η μέθοδος είναι untracked εκτός Κίνας σωστά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Σωστά

10 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, ναι έκανα παραγγελία και πήγαν όλα καλά πήρα ένα taifun gtr ο οποιος μου άρεσε πάρα πολύ, εσύ είχες πάρει μήπως τον tripod από atmizoo σκέφτομαι γιατί να τον πάρω.

Σωστά, πήρα και τον Menelaus, τρομερή γεύση, πιο αεράτος και με υπομονή στο στήσιμο. Έχω κοζάρει κ άλλους ατμοποιητές και μοντάκια αλλά προσπαθώ να συγκρατηθώ λίγο..:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησαν τελωνείο κάτι ακουστικά, τι στέλνω και που;θενξ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησαν τελωνείο κάτι ακουστικά, τι στέλνω και που;θενξ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου ζήτησαν αποδεικτικό αγοράς; Άν ναι τότε θα σου λένε και τί θέλουν αλλά και το email που θα το στείλεις. Λογικά είναι το geta@elta-geta.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα παιδιά. Κινιτο παραγγελία 10-11-19 με pdm το έστειλαν με dhl και παρέλαβα σήμερα 26-11 με speedex
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα παιδιά. Κινιτο παραγγελία 10-11-19 με pdm το έστειλαν με dhl και παρέλαβα σήμερα 26-11 με speedex
Πληροφοριακά, την αλλαγή του tracking number απο dhl σε speedex που την βρίσκεις. Υποθέτω ηρθε μέσω Γερμανίας;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα μήνυμα στο viber από speedex με το νέο traking number και σήμερα μου το έφεραν κιόλας.

Το traking number της dhl δείχνει ότι ειναι ακόμα Γερμανία

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο amazon uk δεν υπαρχει θεμα με τελωνειο η εχει αλλαξει κατι?

 

Εξακολουθεί να είναι στην ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησαν τελωνείο κάτι ακουστικά, τι στέλνω και που;θενξ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν λέει awaiting customs inspection και το ποσό είναι μέχρι 22€ θα περάσει είχα θήκη για κινητό και πέρασε έτσι από AliExpress με SG post και όταν μου ήρθε είχε πράσινο αυτοκόλλητο "τελωνειακός ελεύθερο".

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...