Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Έχει παραλάβει κανείς από Banggood με αριθμό αποστολής της μορφής CPXXXXXXXXXDE ?

 

Αναμένω 2 τεμάχια με τέτοιο αριθμό. Παραγγελία 6-11

Δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση

Στο 17 track μου λέει αυτό The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Link to comment
Share on other sites

Αναφορά για ενημέρωση (στατιστικά) χρόνων παραλαβής :

 

1. Από Banggood πακέτο με PDM μέσω NL post > αποστολή 15/10 > παραλαβή 30/10 (15 μέρες)

2. Από Banggood untracked δεματάκι (χαμηλής αξίας) > αποστολή 15/10 > παραλαβή 11/11 (27 μέρες)

3. Από Banggood πακέτο με PDM μέσω NL post > αποστολή 5/11 > παραλαβή 18/11 (13 μέρες)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

εμεις που ειμαστε στο The item is pre-advised to PostnL απο 4/11 να δουμε ποτε θα ξεκολλησουμε.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως

παραγγελία 11-11 στο gearbest

στις 12-11 track added

και σήμερα τα ξημερώματα 19-11 the item is pre-adviced to postnl

και μετα από 1 ώρα the item is ready for shipment, Greece

 

εγω παραγγελια απο Banggood 11/11

στις 15 pre-adviced to postnl κι ακομα περιμενω να ξεκολλησει αν και πιστευω τωρα θα αργησει λογω 11/11

Παλιοτερη παραγγελια απο Banggood ειχε κολλησει για ενα μηνα the item is pre-adviced to postnl και δεν ηρθε ποτε αλλα μας επστρεψαν τα λεφτα οταν συμπληρωθηκαν οι 60 μερες αφου ανοιξαμε και θεμα στο PayPal

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Αναμένω 2 τεμάχια με τέτοιο αριθμό. Παραγγελία 6-11

Δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση

Στο 17 track μου λέει αυτό The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

 

Παρε τηλ στην DHL και πες το track number κι αν απο εκει δεν βρισκουν τιποτα πες να κοιταξουν στα ασκαναριστα.Ετσι την ειχα παθει κι εγω με DHL γιατι τα φερνουν με φορτηγο απο Γερμανια μεσω Κινας και αν μενεις επαρχια ερχονται με Speedex.Ηταν στα ασκαναριστα το δικο μου και ειχε φτασει στο καταστημα speedex της περιοχης μου.Αν δεν το εψαχνα επειδη το δεμα δεν ειχε τηλεφωνο πανω απο τον πωλητη δεν θα ενημερωναν ποτε και θα το εστελναν πισω

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία απο Banggood UK untracked δεματάκι .

Αποστολή με EU Standard Shipping

( Shipping time:2-5 business days ) ποιος το παραδίδει ?

 

Ευχαριστώ . . .

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία απο Banggood UK untracked δεματάκι .

Αποστολή με EU Standard Shipping

( Shipping time:2-5 business days ) ποιος το παραδίδει ?

 

Ευχαριστώ . . .

Περιμενω και εγω απο Banggood UK με EU Standard Shipping (No tracking number available) shipped απο 4/11/2019 και ακομα τιποτα.

Σε αναλογες αποστολες απο UK περιμενουμε οπως και απο Κινα (2 Μηνες) για να ανοιξουμε PayPal Case?

Link to comment
Share on other sites

@Gioher

@patrik

Καί εγώ παρήγγειλα από το Banggood .

Παραγγελία 10.11.2019 με Priority Direct Mail από αποθήκη Hong Kong μέσω DHL.

 

Σήμερα ευτυχώς έφτασε Κολωνία

 

2019-11-20 17:00 Köln, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin

2019-11-10 17:58 The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Link to comment
Share on other sites

εμεις που ειμαστε στο The item is pre-advised to PostnL απο 4/11 να δουμε ποτε θα ξεκολλησουμε.
Εμένα μου έδωσαν 600 πόντους λόγων της καθυστέρησης , κολλημένο στο pre advise από 4/11

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις 12-9 παρήγγειλα ένα power bank xiaomi από banggood.com.

Τους έστειλα μήνυμα στο τσατ πριν 15 μέρες και μου λένε να περιμένω.

Μου έδωσαν και μένα 600 πόντους αλλά τι να τους κάνω;

Ή υπομονή εξαντλήθηκε και σήμερα άνοιξα dispute στο PayPal.

Τι Να κάνω; η αναμονή ξεπέρασε τους 2 μήνες.

Εντωμεταξύ και στο PayPal το Banggood μου λέει να περιμένω.

Μέχρι τις 10 - 12 πρέπει να βρούμε λύση αλλά βλέπω να πηγαίνει η υπόθεση στο PayPal

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους .

 

Από Gearbest και αποθήκη ( Πολωνίας χώρα ΕΕ ) ξέρουμε ποιος μας τα φέρνει ?

Χωρίς τελωνείο φαντάζομαι .

Μου έχουν δώσει Tracking Number: με 14 αριθμούς ( 12345678991011 )

 

Ευχαριστώ

 

Τελικά μας τα φέρνει με μεταφορική εταιρεία DPD ( μεγάλο δέμα ) .

Και το παραδίδει με άλλο Tracking Number η EASY MAIL

Χωρίς τελωνείο . . .

 

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω και εγω απο Banggood UK με EU Standard Shipping (No tracking number available) shipped απο 4/11/2019 και ακομα τιποτα.

Σε αναλογες αποστολες απο UK περιμενουμε οπως και απο Κινα (2 Μηνες) για να ανοιξουμε PayPal Case?

 

Έκανα την παραγγελία απο Banggood UK και μετά είδα ότι ήταν (No tracking number available ) .

Προσπάθησα να την ακυρώσω , άλλα την ίδια μέρα την έστειλαν .

Και η πλάκα είναι ότι σήμερα την έχει απο CN αποθήκη φθηνότερη κατά 10 ευρώ και με PDM .

Ότι έχω πάρει με PDM σε 15 ημέρες είναι στο σπιτι .

Θα σας γράψω εάν έρθει και πόσο καιρό έκανε .

Παραγγελία 18/11/19 Αναμενόμενη ημερομηνία παράδοσης: 29/11/19

Έτσι γράφουν μάλλον την πάτησα ίδωμεν .

Edited by stavai
Link to comment
Share on other sites

@Gioher

 

@patrik

 

Καί εγώ παρήγγειλα από το Banggood .

 

Παραγγελία 10.11.2019 με Priority Direct Mail από αποθήκη Hong Kong μέσω DHL.

 

 

 

Σήμερα ευτυχώς έφτασε Κολωνία

 

 

 

2019-11-20 17:00 Köln, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin

 

2019-11-10 17:58 The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Το δικό μου πακέτο έφυγε σήμερα από Γερμανία (από το Feucht) για Ελλάδα.

Σε επικοινωνία που είχα με την dhl στην Αθήνα μου είπαν ότι θέλει 7-10 εργάσιμες να φτάσει Ελλάδα και θα παραδοθεί από dhl.

Θα δείξει...

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία απο Banggood UK και μετά είδα ότι ήταν (No tracking number available ) .

Προσπάθησα να την ακυρώσω , άλλα την ίδια μέρα την έστειλαν .

Και η πλάκα είναι ότι σήμερα την έχει απο CN αποθήκη φθηνότερη κατά 10 ευρώ και με PDM .

Ότι έχω πάρει με PDM σε 15 ημέρες είναι στο σπιτι .

Θα σας γράψω εάν έρθει και πόσο καιρό έκανε .

Παραγγελία 18/11/19 Αναμενόμενη ημερομηνία παράδοσης: 29/11/19

Έτσι γράφουν μάλλον την πάτησα ίδωμεν .

 

Απο Banggood UK με EU Standard Shipping (No tracking number available) shipped απο 4/11/2019 και τελικα ηρθε σημερα!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το ένδοξον τελωνείο μου κρατάει δεματάκι από τις 18 του μηνός "αναμονή παρουσίασης στο τελωνείο" ..

Δυο ζευγάρια γάντια είναι, αξίας 16 ευρώ.

Να περιμένω, ή υπάρχει κανένα τηλέφωνο για να τους πάρω ;;:X

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το ένδοξον τελωνείο μου κρατάει δεματάκι από τις 18 του μηνός "αναμονή παρουσίασης στο τελωνείο" ..

Δυο ζευγάρια γάντια είναι, αξίας 16 ευρώ.

Να περιμένω, ή υπάρχει κανένα τηλέφωνο για να τους πάρω ;;:X

Εννοείται περιμένεις, τί να τους πεις?

Link to comment
Share on other sites

Και τηλέφωνο να πάρεις δεν το σηκώνουν ποτε

 

Όσο για το πακέτο μου πλέον λέει Feucht, Germany, The international shipment has been processed in the export parcel center

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Απο Banggood UK με EU Standard Shipping (No tracking number available) shipped απο 4/11/2019 και τελικα ηρθε σημερα!!

 

Αφού σου ήρθε τελικά σήμερα όλα καλά . . .

Link to comment
Share on other sites

203 ευρώ ήθελε η γενική για να στείλει το αντικείμενο των 6 κιλών πίσω στο banggood και λιγότερα η dhl.

Τελικά έπειτα απο τσακωμό με το support κατάλαβαν ότι έπρεπε να μου επιστρέψουν κατι πανω απο τα 2/3 της τιμής για να κρατήσω το άσχετο πράγμα που μου έστειλαν γιατί αλλιώς θα πλήρωναν τα άπειρα για μεταφορικά.

Αν δεν το είχα βγάλει απο το κουτι θα το έστελνα πίσω με το πρώτο "κινεζικό" email που θα μου έστελναν.

Link to comment
Share on other sites

Αγορα κινητου απο bangood στις 11/11 mi9 lite μετα απο την αποτυχημενη καλοκαιρινη αγορα κινητου ξανα ..... The item is pre-advised to PostnL .

 

Εχω την εντυπωση οτι ορισμενα δεν τα στελνουν καν. 2 στα 2 , αν και νωρις ακομα , μυριζομαι οτι δεν θα παραλάβω κινητο

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Αγορα κινητου απο bangood στις 11/11 mi9 lite μετα απο την αποτυχημενη καλοκαιρινη αγορα κινητου ξανα ..... The item is pre-advised to PostnL .

 

Εχω την εντυπωση οτι ορισμενα δεν τα στελνουν καν. 2 στα 2 , αν και νωρις ακομα , μυριζομαι οτι δεν θα παραλάβω κινητο

Στην ίδια κατάσταση είμαι κι εγώ.Το ίδιο κινητό έχω πάρει από το ίδιο κατάστημα.Στις 15 του μήνα έγραψε pre advised και από τότε δεν ξαναλλαξε η κατάσταση.Ας ελπίσουμε ότι είναι μεγάλος ογκος δεμάτων και γι'αυτό δεν έχει αλλάξει τίποτα ακόμα.Το ίδιο είχε πάθει και φίλος μου το περασμένο Μάιο και το κινητό που είχε παραγγείλει δεν ήρθε ποτέ.

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια κατάσταση είμαι κι εγώ.Το ίδιο κινητό έχω πάρει από το ίδιο κατάστημα.Στις 15 του μήνα έγραψε pre advised και από τότε δεν ξαναλλαξε η κατάσταση.Ας ελπίσουμε ότι είναι μεγάλος ογκος δεμάτων και γι'αυτό δεν έχει αλλάξει τίποτα ακόμα.Το ίδιο είχε πάθει και φίλος μου το περασμένο Μάιο και το κινητό που είχε παραγγείλει δεν ήρθε ποτέ.

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορεις να πεις αν ειχες βαλει shipping insurance ? Γιατι εγω επιτηδες δεν βαζω

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πεις αν ειχες βαλει shipping insurance ? Γιατι εγω επιτηδες δεν βαζω
Οχι σε κανένα από τα δύο κινητά δεν έβαλα ασφάλεια.Γιατι να εμπιστευτώ το κατάστημα σε έναν όρο που βάζει μόνο του για να βγάλει λεφτά παραπάνω εφόσον πληρώνω με PayPal;

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι σε κανένα από τα δύο κινητά δεν έβαλα ασφάλεια.Γιατι να εμπιστευτώ το κατάστημα σε έναν όρο που βάζει μόνο του για να βγάλει λεφτά παραπάνω εφόσον πληρώνω με PayPal;

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και γω αυτο σκεφτηκα , αφου με εξασφαλιζει το paypal , και στις 2 αγορες μου δεν εβαλα ασφαλεια , γι αυτο λεω μηπως παιζει καποιο ρολο. Τι να πω ας ελπισουμε να παραλαβουμε

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτο σκεφτηκα , αφου με εξασφαλιζει το paypal , και στις 2 αγορες μου δεν εβαλα ασφαλεια , γι αυτο λεω μηπως παιζει καποιο ρολο. Τι να πω ας ελπισουμε να παραλαβουμε

 

Κοιτα επειδη χθες εκατσα και διαβασα τα post που ειχα χασει μετα απο τοτε που ειχα ξαναγραψει εδω που ειχε παρει το κινητο ο φιλο μου και δεν ηρθε ποτε.Ειδα απο τοτε που εγινε αυτο την πρωτη φορα σε εσενα και στο φιλο μου το Banggood χρησιμοποιουσε μεταφορικη την Royal και επειδη χαθηκαν πολλα δεματα σταματησε να συνεργαζεται και μετα γυρισε στην παλια.Τωρα το δεμα μου φευγει απο αυτους εντος Κινας μεχρι να το παραλαβει το Ολλανδικο με την Flyt Express.Ενα κινητο που πηρα σε γνωστο μου παλι πριν απο ενα μηνα απο το Banggood με τον ιδιο τροπο ηρθε μεσα σε 17 μερες κι επειδη εχω το track ακομα και το συγκρινα τους χρονους που αλλαζει γι'αυτο εγραψα οτι ισως ειναι λογω 11.11 και λογο ογκου δεματων.Ας ελπισουμε οπως ειπες οτι θα πανε ολα καλα και ας αργησει λιγο παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...