Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα!

 

Χθες μπήκα κανονικά σε ένα ασύρματο δίκτυο χάζεψα στο νετ και το απενεργοποιήσα...μετά όμως ηθελα να ξαναμπω και δεν μπόρεσα γιατί μου έβγαλε error στην επιλογή για wifi....

Aκόμη και τώρα γράφει error και όταν παω να ενεργοποιήσω το wifi δε μπορώ με τίποτα....

Εκανα κάτι λάθος?Εχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?Ευχαριστώ!:cry::cry::cry::cry:

 

Κλεισε το κινητο σου και ανοιξε το παλι, λογικα μετα θα ειναι ενταξει. Αλλιως μπορεις να πληκτρολογησεις αυτο το κωδικο *#*#526#*#* για να ξανακανει εγκατασταση τους drivers του wifi το κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κλεισε το κινητο σου και ανοιξε το παλι, λογικα μετα θα ειναι ενταξει. Αλλιως μπορεις να πληκτρολογησεις αυτο το κωδικο *#*#526#*#* για να ξανακανει εγκατασταση τους drivers του wifi το κινητο

Μου το έχει κάνει κι εμένα 1-2 φορές αλλά όπως είπες όταν έκλεισα και ξαναάνοιξα ήταν ΟΚ...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

καταρχην ειμαι νεοσ στο forum.είμαι κάτοχος του κινητου εδω και κανα μηνα. προσπαθώ να ενεργοποιησω τα mms,αλλα οπου και αν ζητησα βοηθεια(τμημα εξυπηρετισησ samsung kai wind,καταστημα wind) κανενας δεν μπορεσε να μου βρει λυση.στο καταστημα που πηγα μου ειπαν οτι θα πρεπει να το στειλουν στην αντιπροσωπια για να το δουν και να του κανουν αναβαθμιση.

δεν μου φαινετε λογικο,για να ενεργοποιησω τα MMS να πρεπει να μπω σε τετοια διαδικασια.

μηπωσ γνωριζει κανενασ τι αλλο θα μπορουσα να κανω?

επισησ,μετα την αναβαθμιση θα εχουν χαθει τα παντα,τισ φωτο,τισ επαφεσ, οκ θα τισ περασω στο κομπιουτερ,αλλα τα μηνυματα υπαρχει τροποσ να τα σωσω?

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά για αξεσουαρ.

Με το se w705 που ειχα πριν ειχα βρεί ένα αξεσουαρ της se φοβερό.

Δύο ηχεια πολύ μικρά που κατέληγαν σε ένα βύσμα που το συνεδεα στο κινητό και ακουγα απο κεί μουσική και ραδιοφωνο. Δεν ξέρω απο που έπαιρναν ρεύμα (ισως απο το κινητό), δεν ειχαν διακόπτη κτλ. Η ποιότητα ήχου ήταν φοβερή και με ειχε σώσει τόσα χρόνια. Διπλα στο κρεβάτι , στη παραλία..

 

Ξέρει κανένας σας αν υπάρχει τέτοιο πράγμα για το ace?

Οτι ηχεία έψαξα σε Πλαισιο, Media Markt Κτλ ήταν για υπολογιστή και επαιρναν ρεύμα μέσω Usb.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επιγωντος μια απαντηση στην ερωτηση μου? μπαινω κανονικα στο μαρκετ και οταν παταω μια εφαρμογη για να κατεβει μολις τελειωση μου λεει το εξης σφαλμα ¨η εφαρμογηδεν μπορει να αποθηκευτει σε χωρο αποθηκευσης usb και σε χωρο αποθηκευσης sd. αλλαξα καρτα και εβαλα πιο μεγαλη σε gb απο 2 σε 8 και παλι μου λει το ιδιο πραγμα. αρα δεν ειναι θεμα χωρου. δεν ξερω τι να κανω.

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια επιγωντος μια απαντηση στην ερωτηση μου? μπαινω κανονικα στο μαρκετ και οταν παταω μια εφαρμογη για να κατεβει μολις τελειωση μου λεει το εξης σφαλμα ¨η εφαρμογηδεν μπορει να αποθηκευτει σε χωρο αποθηκευσης usb και σε χωρο αποθηκευσης sd. αλλαξα καρτα και εβαλα πιο μεγαλη σε gb απο 2 σε 8 και παλι μου λει το ιδιο πραγμα. αρα δεν ειναι θεμα χωρου. δεν ξερω τι να κανω.

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!!!!!!!

Μπορείς να δώσεις περισσότερα στοιχεία; Είσαι root στο κινητό; Γιατί αλλιώς οι εφαρμογές αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη και ίσως αυτή να έχει εξαντληθεί.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επιγωντος μια απαντηση στην ερωτηση μου? μπαινω κανονικα στο μαρκετ και οταν παταω μια εφαρμογη για να κατεβει μολις τελειωση μου λεει το εξης σφαλμα ¨η εφαρμογηδεν μπορει να αποθηκευτει σε χωρο αποθηκευσης usb και σε χωρο αποθηκευσης sd. αλλαξα καρτα και εβαλα πιο μεγαλη σε gb απο 2 σε 8 και παλι μου λει το ιδιο πραγμα. αρα δεν ειναι θεμα χωρου. δεν ξερω τι να κανω.

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!!!!!!!

 

Το ιδιο επαθα κι εγω δεν μπορεσα να βγαλω ακρη αν και ημουνα root και τελικα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

Link to comment
Share on other sites

παιδια επιγωντος μια απαντηση στην ερωτηση μου? μπαινω κανονικα στο μαρκετ και οταν παταω μια εφαρμογη για να κατεβει μολις τελειωση μου λεει το εξης σφαλμα ¨η εφαρμογηδεν μπορει να αποθηκευτει σε χωρο αποθηκευσης usb και σε χωρο αποθηκευσης sd. αλλαξα καρτα και εβαλα πιο μεγαλη σε gb απο 2 σε 8 και παλι μου λει το ιδιο πραγμα. αρα δεν ειναι θεμα χωρου. δεν ξερω τι να κανω.

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!!!!!!!

 

Το ιδιο συμβαινει και στο δικο μου εδω και αρκετες μερες!

Εγω βεβαια εχω ενεργοποιημενο το a2sd με ξεχωριστο partition στην καρτα, και ισως φταιει κατι με αυτο.

Αλλα εχω την εντυπωση οτι κατι αλλο αλλαξε και μας βγαζει αυτο το λαθος...

Δεν ειχα χρονο να ασχοληθω και δεν το εψαξα παραπανω μιας και σκεφτομαι να φλασαρω την KPN καποια στιγμη.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις περισσότερα στοιχεία; Είσαι root στο κινητό; Γιατί αλλιώς οι εφαρμογές αποθηκεύονται στην εσωτερική μνήμη και ίσως αυτή να έχει εξαντληθεί.

 

δν ειμαι ροοτ αλλα δν λεει κατι για την εσωτερικη μνημη μονο για την καρτα sd

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις / Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας

 

Τα απενεργοποιείς όλα και στη λειτουργία δικτύου επέλεξε "Μόνο GSM".

 

Το δεύτερο που λες δεν το βρίσκω αλλά και πάλι δουλεύει.

 

Χίλια ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

εκανα επαναφορα εργαστηριακων ρυθμισεων και παλι τα ιδια μου λεει. τι μπορω να κανω. help επιγωντος γιατι δν εχω ουτε μια εφαρμογη τωρα και ουτε το gosms που μου έχει λυσει τα χερια στα μηνυματα.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ τα φώτα σας.

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Sygic Aura 11.0.2

  1. Πως μπορώ να βρώ την internal memory, ή όπως λέγεται, για να περάσω μέσα 2 αρχεία;
  2. Εγκατάσταση ενός .apk πως μπορώ να κάνω;
  3. Πρέπει να είμαι οπωσδήποτε root για να κάνω τα παραπάνω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτησει λοιπον ενας φιλος μου εχει το Ace και με ρωταει αν εχει βγει η gingerbread 2.3.3 (γιατι ασχολουμε γενικα με κινητα και αυτος δεν ξερει και πολλα πως και που να ψαξει) για να αναβαθμιση μεσω του kies η αν δεν εχει βγει μηπως ξερετε περιπου ποτε θα βγει ποιν μηνα;; Ειχα ακουσει οτι θα βγει Σεπτεμβριο η Οκτωβριο ισχυει;; Αν εχει βγει η βγει τους επομενους μηνες και θελει να κανει την αναβαθμιση τη θα χασει απο το κινητο;; Θελει μηνυματα και επαφες οπωσδηποτε για τις εφαρμογες οχι και τοσο τις ξανακατεβαζει μου ειπε!! Εχω βρει μια εφαρμογη για τα μηνυματα το sms backup & restore απο το market αυτη κανει-> https://market.android.com/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore&feature=search_result και να μπορω να του τα επαναφερω μετα ομως στην 2.3.3, οσο για τις επαφες μπορω να κανω Εξαγωγη στην καρτα μνημης και μετα εισαγωγη απο καρτα μνημης;;

Ευχαριστω!!! Περιμενω απαντηση σας και συγνωμη αν κανω πολλες ερωτησεις σε ενα μηνυμα!!

Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

εκανα επαναφορα εργαστηριακων ρυθμισεων και παλι τα ιδια μου λεει. τι μπορω να κανω. help επιγωντος γιατι δν εχω ουτε μια εφαρμογη τωρα και ουτε το gosms που μου έχει λυσει τα χερια στα μηνυματα.

 

μπορει να μου δωσει κανεις μια αποντηση για τι δεν ξερω τι να κανω και δεν εχω καθολου απο εφαρμογες που ειχα.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε πότε θα κυκλοφορήσει αυτή η 2.3 επιτέλους και αν βελτιώθει το βίντεο όπως διαβάζουμε
Link to comment
Share on other sites

εκανα επαναφορα εργαστηριακων ρυθμισεων και παλι τα ιδια μου λεει. τι μπορω να κανω. help επιγωντος γιατι δν εχω ουτε μια εφαρμογη τωρα και ουτε το gosms που μου έχει λυσει τα χερια στα μηνυματα.

 

Δοκίμασε να σβήσεις κάποιες εφαργμογές απο τη μνήμη του τηλεφώνου ώστε να απελευθερωθεί χώρος και ξαναπροσπάθησε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και καμποσο καιρο την ΚΡΗ και δεν εχω καποιο θεμα εκτος της αυτονομιας. Σημερα φλασαρα την ΚΡΝ στο κινητο ενος φιλου και ειδα οτι (η εκδοση απο samfirmware.com παντα) φαινεται αρκετα σταθερη. Μπηκα λοιπον σε λογικη να αναβαθμιστω το ΣΚ που ερχεται, και μολις διαπιστωσα οτι βγηκε κι αλλη εκδοση με κωδικο ΚΡΟ. Αντε παλι στο ψαξιμο για το αν βελτιωσανε την αυτονομια χωρις να χαλασουνε κατι αλλο...

 

...Και κατι ακομα: το 1ο θεμα στο samfirmware ειναι οτι εχασε η samsung το δικαστηριο απο την apple, και αυτο θα εχει συνεπειες στην διαθεση των S, S II & Ace στην Ευρωπη... απο τον Οκτωβριο...

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Ουπς.,νομιζα πως η apps2sd δεν χρειαζοταν root αλλα δουλευε κανονοκα στην συσκευη.

Αρα για μεταφορα εφαρμογων απο συσκευη σε καρτα ειναι μονοδρομος το root?

 

Σαφώς και ΔΕΝ χρειάζεται ροοτ το app2sd. Αν υπάρχουν εφαρμογές στο κινητό που μπορούν να πανε στην sd (αν υπάρχει) θα τις βγάλει στις "movable".

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω και εγώ τα φώτα σας.

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το Sygic Aura 11.0.2

  1. Πως μπορώ να βρώ την internal memory, ή όπως λέγεται, για να περάσω μέσα 2 αρχεία;
  2. Εγκατάσταση ενός .apk πως μπορώ να κάνω;
  3. Πρέπει να είμαι οπωσδήποτε root για να κάνω τα παραπάνω;

 

Ευχαριστώ

 

Να σε ενημερώσω ότι στο παρόν φόρουμ υποστηρίζουμε/συζητάμε μόνο τις επίσημες μεθόδους εγκατάστασης μιας εφαρμογής και αυτό στην περίπτωση του Aura που δεν είναι free, είναι μόνο μέσω του market.

 

Για να κάνεις browse στους φακέλους της συσκευής χρειάζεσαι έναν file explorer (πχ. ES File explorer από το market).

 

Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μόλις ξέμεινα απο παλιό κινητό και μάλλον θα πάω να αγοράσω το Ace το απόγευμα.

Μου αρέσει αυτό καθώς και το Nexus S, αλλά λόγω μεγέθους θα πάρω το Ace.

Έχω μια ερώτηση και χρειάζομε την βοήθεια σας.

Το Gps του Ace δουλεύει με την βοήθεια του δικτύου κινητής τηλεφωνίας ή όχι, γιατί δεν έχω καταλάβει ακόμα (για το nexus ένας φίλος που το έχει μου είπε πως δουλεύει αυτόνομα) ????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας....

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και αυτόνομα... και με υποβοήθηση από το δίκτυο.

Δηλαδή μπορώ να το χρησιμοποιήσω χωρίς καμία απολύτως χρέωση του πάροχου μου???

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου δωσει κανεις μια αποντηση για τι δεν ξερω τι να κανω και δεν εχω καθολου απο εφαρμογες που ειχα.

 

Αφου μετα απο επαναφορα σου βγαζει παλυ τα ιδια δεν πρεπει να ειναι θεμα μνημης κατι αλλο συμβαινει ,κι εγω το επαθα κ τελικα εβαλα τη gingerbread και βρηκα την υγεια μου.

Και μιας που εκανες επαναφορα μπαις αν θες στο recovery menu και δοκιμασε να κανεις wipe cache και test redbend αυτα με εσωσαν απο ενα κολημα που ειχα φαει δεν ξεκινουσε το κινητο με τιποτα κ αυτα το διορθωσαν

 

Παιδια οσοι ενδιαφερονται για custom roms βγηκε η fla.sh x2 ορματε

Edited by menel
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...