Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Παιδια οσοι ενδιαφερονται για custom roms βγηκε η flash.sh x2 ορματε

 

Από στοκ ΚΑ6 root μπορώ να τη φλασάρω ? αν και μασάω λίγο... μην το τουβλοποιήσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφου μετα απο επαναφορα σου βγαζει παλυ τα ιδια δεν πρεπει να ειναι θεμα μνημης κατι αλλο συμβαινει ,κι εγω το επαθα κ τελικα εβαλα τη gingerbread και βρηκα την υγεια μου.

Και μιας που εκανες επαναφορα μπαις αν θες στο recovery menu και δοκιμασε να κανεις wipe cache και test redbend αυτα με εσωσαν απο ενα κολημα που ειχα φαει δεν ξεκινουσε το κινητο με τιποτα κ αυτα το διορθωσαν

 

και εφαρμογες εσβησα και παλι τα ιδια. μηπως πρεπει να γινω ροοτ για να αποθηκευονται στην sd μου?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα! Μετά από σχετικό ψάξιμο, αγόρασα το Ace! Το πρώτο μου Andoid phone, μετά απο mid-range κινητά της Sony-Ericsson τυπου Κ750, Κ770i και C510! Εψαχνα συσκευη εως 300Ε, και μετα απο διαβασμα των 95 πρωτων σελιδων του τοπικ, ειμαι σιγουρος για την επιλογη μου. Με περιμενει πολλη μελετη ακομη για να μαθω τα σχετικα με το τηλεφωνο και το λογισμικο του, παντως με λιγο Ιντερνετ και τη μπαταρια να αναφερει χρηση σε αναμονη 42% επι του συνολου, κρατησε ανετα 48 ωρες. Λαμβανοντας υποψη οτι ειναι η πρωτη φορτιση της μπαταριας μου, ολα καλα θα ελεγα. . .

Το κινητο ειναι απο τη Vodafone, οποτε το rootάρισμα νομίζω ότι θα το τολμήσω.

Για τη Gingerbread, θα περιμενω την επισημη, δεν πατω καλα στα ποδια μου στο χωρο του Android ακόμη!

 

ΥΓ: Εξαιρετικα διαφωτιστικο το τοπικ και το forum! Θα το επισκεπτομαι τακτικοτατα! Χιλια ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορει καποιος να μου πει πως αλλαζει η λειτουργια του usb? ειχα htc wildfire και ηταν ευκολο, σ'αυτο δεν βγαζω ακρη. εγκατεστησα το kies το ειδε το τηλεφωνο κανονικα την πρωτη φορα και τωρα οποτε το συνδεω απλα φορτιζει δεν το αναγνωριζει. καμια ιδεα?

 

επισης με την μπαταρια τι παιζει? κατεβαινει σαν τρελη κατα τη διαρκεια της χρησης. με ελαχιστη χρηση θα κρατησει μιση μερα

Edited by vasman
προσθηκη ερωτησης
Link to comment
Share on other sites

Αφού το είδε την πρώτη φορά τότε λογικά πάνω αριστερά στο Keis πρέπει να σου εμφανίζει το Σύνδεση συσκευής.

αν το πατήσεις του κάνεις force να συνδεθεί. Το δοκίμασες ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,αυτό εννοούσα. Δεν σου εμφανίζει το όνομα της συσκευής πάνω αριστερά στο Kies ?

Δοκίμασε αν δεις πως δεν τα καταφέρνεις με τρόπους που θα σου πουν πιο μετά τα υπόλοιπα παιδιά να κάνεις πάλι "εγκατάσταση προγράμματος οδήγησης" από το Εργαλεία μήπως κάτι πήγε στραβά εκεί.

Το συνδέεις στην θύρα USB που το σύνδεσες την πρώτη φορά που στο αναγνώρισε ?? Σε ρωτάω γιατί εγώ δεν το συνέδεσα στην ίδια και για κάνα 2 φορές μου έβγαλε μήνυμα πως δεν υπάρχουν drivers για την συσκευή. Δεν ξέρω αν έτυχε αλλά δοκίμασε το.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

τότε σαν τελευταία συμβουλή που μου έρχεται στο μυαλό είναι να κοιτάξεις μέσα από την συσκευή τις επιλογές για να επιτρέπει δεδομένα από και προς την συσκευή να είναι ανοιχτές. :rolleyes:

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό μιας και την συσκευή την έχω λιγότερο από εβδομάδα .. :X

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Λογαριασμοί και συγχρονισμός - Συνεχής συγχρονισμός.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως πρέπει πρωτα να ανοίξεις το kies και μετά να συνδεσεις το τηλέφωνο αλλιώς δεν το βλέπει!
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως κι αυτο το εχω κανει

ευχαριστω πολυ παντως

 

Τσέκαρε μήπως σε κόβει κανένα περίεργο firewall ή antivirus απο το PC

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το πήρε χτες ένας φίλος (ένα μήνα μετά από μενα) και έχει android 2.3!!! Άντε να παίρνουμε σειρά....Άσχετο, αλλά πως θα το μάθουμε όταν υπάρχει διαθέσιμη η αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το πήρε χτες ένας φίλος (ένα μήνα μετά από μενα) και έχει android 2.3!!! Άντε να παίρνουμε σειρά....Άσχετο, αλλά πως θα το μάθουμε όταν υπάρχει διαθέσιμη η αναβάθμιση;

 

αστείο που ρωτάς:)

σήμερα το πρωί κυκλοφόρησε η 2.3.3 επίσημα και μπορείς να την κατεβάσεις με το kies.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά απορίες απο άσχετο επί του θέματος της αναβάθμισης :

1.πως βλέπουμε ποια έκδοση λειτουργικού έχουμε? εννοώ αυτά τα 2.2 , 2.3 κτλ

2. Αλλο το λειτουργικό άλλο το firmware?

3.Στο Kies βλέπω "this is the latest firmware".

απο κάτω βλέπω :

Current Firmware version : PDA:KAA / PHONE:KA6 / CSC:KA7 (EUR)

Latest Firmware version : PDA:KAA / PHONE:KA6 / CSC:KA7 (EUR)

4. αναβάθμιση πως κάνουμε μέσω Kies. Στο "firmware upgrade settings"

το "Latest Firmware auto-download" να το αφήσω τσεκαρισμένο (όπως το ειχε οταν εγκατέστησα το προγραμμα)?

Edited by dub
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που μόλις τώρα το σύνδεσα στο KIES το κινητό δεν μου έβγαλε τίποτα για ενημέρωση λογισμικού...Μια ερώτηση σε περίπτωση που βγει η 2.3:Όσοι είμαστε root κάνουμε κανονικά την αναβάθμιση ή πρέπει να γίνουμε unroot πρώτα?
Link to comment
Share on other sites

αστείο που ρωτάς:)

σήμερα το πρωί κυκλοφόρησε η 2.3.3 επίσημα και μπορείς να την κατεβάσεις με το kies.

εισαι σιγουρος;

+++Don't mistake lack of talent for genius+++
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος;

 

Εχω vodafone branded τηλεφωνο unrooted και σημερα το πρωι με το που ανοιξα το kies μουπροτεινε την αναβαθμιση με τη μια.

Link to comment
Share on other sites

και εμένα από voda αγορασμένο το ACE με το που το σύνδεσα στο Kies μου έβγαλε για αναβάθμιση.

Τι παραπάνω προσφέρει ?

Χάνουμε κάτι από την συσκευή ? (ρυθμίσεις, applications, επαφές κτπ ? )

 

Φίλε Asteriosd την εγκατέστησες ?

 

_____________________________________________________________________________________

 

Μόλις την εγκατέστησα. Το Kies σου δημιουργεί και αρχείο backup δεδομένων και δεν χάνεις τίποτα. (τουλάχιστον δεν παρατήρησα να έχει χαθεί κάτι).

Μέσα σε 10 λεπτά έχει τελειώσει η όλη διαδικασία.

 

Έκδοση Android : 2.3.3

Έκδοση βασικού Φάσματος : s5830XWKP6

Αριθμός κατασκευής : gingerbread.Bukpe

 

:)

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

και εμένα από voda αγορασμένο το ACE με το που το σύνδεσα στο Kies μου έβγαλε για αναβάθμιση.

Τι παραπάνω προσφέρει ?

Χάνουμε κάτι από την συσκευή ? (ρυθμίσεις, applications, επαφές κτπ ? )

 

Φίλε Asteriosd την εγκατέστησες ?

 

Την εγκατέστησα σήμερα το πρωί γύρω στις 10:00. οπτικά λίγες οι αλλαγές, τα fonts έχουν αλλάξει (το ρολόι στο standby) όπως είχε παρατηρήσει κάποιος φίλος λίγο παλιότερα. Το video έχει ανάλυση 640x480, μέχρι εκεί έχω δει αλλαγές, σε αυτονομία ακόμα είναι αρκετά νωρίς για να κρίνω. Πάντως όλα δείχνουν να παίζουν σωστά, δεν έχω χάσει κάτι, μάλλον θα πρότεινα την αναβάθμιση, για λόγους σταθερότητας, ασφάλειας κλπ. Αν παρατηρήσω κάτι παραπάνω θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις χειροκίνητα έλεγχο για αναβάθμιση λογισμικού, νομίζω υπάρχει κάπου στις καρτέλες του Kies. Μπορεί να στο βρει έτσι. Με συνδεδεμένη την συσκευή.

Δεν είδα να αναφέρει κάπου για Samsung pc studio κατά την διάρκεια της αναβάθμισης εκτός και αν ανέφερε κάτι για 2 λεπτά που είχα αφήσει το κινητό μόνο του :O

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δε μου βγάζει τπτ! Ερώτηση, χρειάζεται samsung pc studio κάπου; γιατι στο σαιτ της samsung δεν το έχει πια!

 

Μήπως δεν είναι vodafone branded το κινητό σου; γιατί υποψιάζομαι ότι ίσως αυτή να είναι η αιτία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...