Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το εχω δοκιμασει και δεν ειμαι και σιγουρος οτι θα δουλευει μιας και αν δεν κανω λαθος πρεπει να εχεις kernel που να υποστηριζει overclocking.

 

μάλλον .. γιατί και από αναζήτηση στο google δεν βρήκα τίποτα ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια χαρα και απο μενα εγω θα ηθελα να ρωτησω για βιντεο κληση πιο προγραμμα δουλευει εχω βαλει skype & viber αλλα κανενα απο τα δυο δεν εχει ουτε απο το gmail ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν το εχω δοκιμασει και δεν ειμαι και σιγουρος οτι θα δουλευει μιας και αν δεν κανω λαθος πρεπει να εχεις kernel που να υποστηριζει overclocking.

 

Δεν κάνεις καθόλου λάθος, ακριβώς έτσι είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε crazyio, υπάρχουν στο ebay κάρτες micro sd και μάλιστα class 10 (10mb min transf.) σε πολύ καλύτερες τιμές. Edited by themis04
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια!

Ενας φιλος με Galaxy ace σταθηκε πολυ ατυχος και στην πρωτη πτωση του κινητου,εσπασε το digitizer(οχι η οθονη απο μεσα).

Στο ebay βλεπω οτι γενικα ειναι φτηνο,αλλα δεν ξερω ποσο θα του το κατσουν στην samsung!

 

ΜΗπως εχει τυχει σε κανενα?(πραγμα που δεν το ευχομαι)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είδα πριν λίγο στο Samsfirmware πως υπάρχουν δύο KPO εκδόσεις, η μία CSC - S5830LUXKP1 και η άλλη CSC - S5830XENKP7.

Έχει διαφορά αν βάλω τη μία ή την άλλη (καλά, προφάνως κάτι τις κάνει και διαφέρουν, αλλά τι; )

Παρατήρησα πως η πρώτη έχει πολλά αρχεία στο zipάκι, ενώ η δεύτερη είναι ένα tar μόνο...

Edited by mclound
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Τι product code έχεις;

Πως μπορω να το δω αυτο?

 

Έχεις vf κινητό; Γιατί σε μένα απο cosmote δεν βγάζει ακόμα update διαθέσιμο.

Ναι απο vodafone ειναι.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

και δεν παίρνεις αυτόν εδώ για 5 ευρώ παραπάνω διπλάσια χωρητικότητα ??

 

Αυτο πηρα φιλε μου τελικα. Μονο που οταν το συνδεω μαζι με την καρτα στο laptop ή το pc μου βγαζει μια μπλε οθονη με περιεργα γραμματα και κατω λεει stop. Το ιδιο μου εβγαζε οταν εβαζα μονη την καρτα στο κενο που εχει στο laptop για να τις διαβαζει και για αυτο πηρα και τον ανταπτορα. Εχω XP και στα δυο. Τι μπορει να φταιει? Μπορω να κανω κατι για να τις διαβαζει?

 

Edit : Τελικα το προβλημα το κανει η καρτα των 2 Gb που ειχα στο παλιο κινητο. Με τη νεα των 8 Gb δεν υπαρχει τετοιο θεμα. Το προβλημα ειναι οτι ηθελα να κανω copy paste τα δεδομενα της και τωρα δεν μπορω. Υποψιαζεται κανεις ποιο μπορει να ειναι το προβλημα της καρτας και αν μπορω να διορθωσω κατι?

Edited by STK
Link to comment
Share on other sites

Χθές πήρα την samsung τηλ στο 801117267864 για να ρωτησω για το ποτε θα βγει το update 2.3.3. αφου πρωτα άνοιξα κωδικό πελάτη (3300068383) μετά εκπληκτος μου λέει η κοπέλα ότι έχει βγεί απο την δευτέρα (γιατί είχα μπει προχθές και δεν μου έβγαζε τιποτα)! Μπαίνω με το κινητό μου μέσω kies για update αλλα δεν μου βγάζει τίποτα. Βάζω πάνω το κινητό ενος φίλου που είναι και εκείνου αγορασμένο όπως και το δικό μου απο vodafone (ver PDA:KAA / PHONE:KA6/CSC:KA7 (EUR)) αλλα δεν βγάζει και εκείνου τίποτα. Το βάζουμε σε άλλο pc που έχει το kies σε win xp και οχι win 7 αλλα τίποτα. Ξαναπέρνω την samsung αλλα επιμένουν ότι έχει βγει. Τους εξηγώ την περίπτωση μου την Καταλαβαίνουν και μου λενε θα ενημερώσουν τους τεχνικούς. Μέχρι και τωρα δεν έχω δει τιποτα ακομα.... Πάντος πιστεύω οτι προφανως εχει βγεί αλλα ακόμα δεν την έχουν ανεβάσει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα το δικο μου κινητο ειναι απο vodafone

η ενημερωση εγινε με λειτουργικο win 7

Εκδoση Android

2.3.3

Eκδοση βασικου φασματος

S5830XWKP6

Εκδοση Kernel

2.6.35.7-perf-CL420230

root@DELL138#1

Αριθμος κατασκευης

GINGERBREAD.BUKPE

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση android

2.2.1

Εκδοση βασικου φασματος

S5830XXKA6

Εκδοση kernel

2.6.32.9-perf

root@DELL91#1

Αριθμος κατασκευης

FROYO.XWKAA

 

Αυτά και στα 2 κινητα.

και όταν τα βάζουμε για ενημέρωση μας βγαζει οτι εχουμε την τελευταια εκδοση υλικολογισμικου. Το είχαμε κανει root, τα έκανα unroot πριν λιγο μπας και επαιζε κατι απο εκει αλλα παλι τιποτα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση, αν και φοβάμαι τώρα με το θέμα της αναβάθμισης θα χαθεί και δεν θα απαντηθεί καθόλου:

Όταν είμαι στο σπίτι, θέλω να συνδέομαι με το wi-fi. Αρκεί που το ενεργοποιώ από τις συντομεύσεις; Εννοείται πως το βρίσκει και συνδέεται αμέσως. Ή μήπως πρέπει επιπλέον να απενεργοποιώ τα πακέτα δεδομένων από τις ρυθμίσεις;

 

Ξυπνητήρι όταν είναι κλειστό το κινητό γιατί δε χτυπάει;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν είμαι στο σπίτι, θέλω να συνδέομαι με το wi-fi. Αρκεί που το ενεργοποιώ από τις συντομεύσεις; Εννοείται πως το βρίσκει και συνδέεται αμέσως. Ή μήπως πρέπει επιπλέον να απενεργοποιώ τα πακέτα δεδομένων από τις ρυθμίσεις;

 

Καλό είναι να απενεργοποιείς τα πακέτα δεδομένων (υπάρχουν wdget που κάνουν τη διαδικασία εύκολη) αλλά αν ανοίξεις το wifi και συνδεθείς θα βλέπεις στην πάνω μπάρα αν είσαι συνδεδεμένος με αυτό.

 

Ξυπνητήρι όταν είναι κλειστό το κινητό γιατί δε χτυπάει;

 

Αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές του είδους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς αναβάθμιση με root κινητό?Αν ναι να μας πει τι χρειάζεται όταν ερθει και σε εμάς η αναβάθμιση

 

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνητήρι όταν είναι κλειστό το κινητό γιατί δε χτυπάει;

 

Ευχαριστώ!

 

Σε καμια Android συσκευη δεν χτυπαει το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειστη.

 

Δεν ειδα οτι απαντηθηκε, αν θελει καποιος mod να το διαγραψει.

Edited by p_george
Link to comment
Share on other sites

Bingooo!!!

χθες που τυχαια ανοιξα το Kies εβγαλε παραθυρο που ελεγε οτι ειχα την

PDA: KB7/PHONE:KB1/CSC/KC2 (XEU) και θα γινει αναβαθμιση στην

PDA: KPN/PHONE:KP6/CSC/KP1 (XEU) εκδοση Υλικολογισμικου.

.............................................................

Αφου το (m@λ@)Kies εφαγε πολλα κολληματα(μεχρι που μου ζητουσε λογισμικο εκτακτησς αναγκης+ κωδικους!), χωρις να ξεκινα την αναβαθμιση,επιτελους δουλεψε!

Το κολληματακι του βεβαια το εκανε στο τελος, με αποτελεσμα να μη βλεπω στο pc τι εξελιξη υπαρχει.

Ευτυχως το aceaki εκανε επανεκκινηση μονο του και ολα ΟΚ!!!

Διαρκεια λιγοτερο απο 10λεπτο

Απο Froyo 2.2 σε 2.3.3 πλεον!

(Εκδοση Κερνελ 2.6.35.7-perf-CL375596)

-----------

Απο μια γρηγορη ματια:

-Παρολο που εκανα Backups δεν εχασε τιποτα. Το μονο που εχασε ηταν ο κωδικος του gmail μου και τον ζητησε μπαινοντας στο market.

- δε μ'αρεσει η νεα εμφανιση της μπαταριας, του μετρητη σηματος και το κουμπι ηχος/δονηση

-απο διαρκεια μπαταριας, κολληματα κλπ θα δειξει......

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.

 

Να το αναβαθμίσω σε android 2.3 μόλις το πάρω ή να μείνω στο 2.2?Το ρωτάω αυτό γιατί το Htc Wildfire μου πήγαινε καλύτερα με android 2.1 παρά με 2.2.

 

Παίζει avi αρχεία?Γιατί αν παίζει θα παραγγείλω απο τώρα απο ebay και μία sd 16gb για να περνάω μέσα ταινίες και να τις βλέπω όταν ταξιδεύω καθώς ταξιδεύω πολύ.

 

Σε όσους το προμηθεύτηκαν απο vodafone...Συνοδεύεται απο hands-free ακουστικά ή θα πρέπει να τα παραγγείλω και αυτά εκ των προτέρων?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.

 

Να το αναβαθμίσω σε android 2.3 μόλις το πάρω ή να μείνω στο 2.2?Το ρωτάω αυτό γιατί το Htc Wildfire μου πήγαινε καλύτερα με android 2.1 παρά με 2.2.

 

Παίζει avi αρχεία?Γιατί αν παίζει θα παραγγείλω απο τώρα απο ebay και μία sd 16gb για να περνάω μέσα ταινίες και να τις βλέπω όταν ταξιδεύω καθώς ταξιδεύω πολύ.

 

Σε όσους το προμηθεύτηκαν απο vodafone...Συνοδεύεται απο hands-free ακουστικά ή θα πρέπει να τα παραγγείλω και αυτά εκ των προτέρων?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Παίζει avi και mp4 με srt για υπότιτλους με το mVideoPlayer, ψάχτο στο Market...

 

Σχετικά με την αναβάθμιση, αξίζει όπως όλοι συμφωνούμε. Σκέψου πως θα έχεις βίντεο 640x480 πλέον.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παίζει avi και mp4 με srt για υπότιτλους με το mVideoPlayer, ψάχτο στο Market...

 

Σχετικά με την αναβάθμιση, αξίζει όπως όλοι συμφωνούμε. Σκέψου πως θα έχεις βίντεο 640x480 πλέον.

 

Ωραία.

 

Τις ταινίες θα πρέπει να τις περνάω πρώτα απο convert στο pc για να τις κάνω 640x480 ή παίζουν αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

Bingooo!!!

χθες που τυχαια ανοιξα το Kies εβγαλε παραθυρο που ελεγε οτι ειχα την

PDA: KB7/PHONE:KB1/CSC/KC2 (XEU) και θα γινει αναβαθμιση στην

PDA: KPN/PHONE:KP6/CSC/KP1 (XEU) εκδοση Υλικολογισμικου.

.............................................................

Αφου το (m@λ@)Kies εφαγε πολλα κολληματα(μεχρι που μου ζητουσε λογισμικο εκτακτησς αναγκης+ κωδικους!), χωρις να ξεκινα την αναβαθμιση,επιτελους δουλεψε!

Το κολληματακι του βεβαια το εκανε στο τελος, με αποτελεσμα να μη βλεπω στο pc τι εξελιξη υπαρχει.

Ευτυχως το aceaki εκανε επανεκκινηση μονο του και ολα ΟΚ!!!

Διαρκεια λιγοτερο απο 10λεπτο

Απο Froyo 2.2 σε 2.3.3 πλεον!

(Εκδοση Κερνελ 2.6.35.7-perf-CL375596)

-----------

Απο μια γρηγορη ματια:

-Παρολο που εκανα Backups δεν εχασε τιποτα. Το μονο που εχασε ηταν ο κωδικος του gmail μου και τον ζητησε μπαινοντας στο market.

- δε μ'αρεσει η νεα εμφανιση της μπαταριας, του μετρητη σηματος και το κουμπι ηχος/δονηση

-απο διαρκεια μπαταριας, κολληματα κλπ θα δειξει......

 

 

 

φίλε μου μπορείς να ρίξεις μια ματιά σε αυτό που έχω αναφέρει μερικά ποστς πιο πάνω να δούμε τι γίνεται και σε εσένα ?

 

βρήκα Bug στην Gingerbread ... (εκτός και αν δεν το κάνει σε εσάς που την περάσατε οπότε το αναφέρετε για να δω τι μπορώ να κάνω).

 

Πατώντας παρατεταμένα το κουμπί του Power δεξιά έβγαζε μια οθόνη για Flight mode, Αθόρυβο κτπ και ανάμεσά τους είτε την επιλογή για "Λειτουργία δικτύου δεδομένων" όπου εκεί ενεργοποιούσες ή απ απεργοποιούσες τα δεδομένα.

Με την Froyo δούλευε κανονικά η επιλογή αυτή. Με την Ginderbread δεν αλλάζει η επιλογή και πρέπει να πας από τις ρυθμίσεις για να αλλάξεις την επιλογή.

Οι λοιπές επιλογές του συγκεκριμένου μενού παίζουν κανονικά ... μόνο η συγκεκριμένη δεν αλλάζει.

Το κάνει και σε εσάς ή έχει φάει το δικό μου κάποιο σκάλωμα (όπου ούτε με επανεκκίνηση έφτιαξε).

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις δοκιμασει τα ακουστικα mw600 με το Ace?

Δουλευουν κανονικα? Γιατι σκεφτομαι να τα παρω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

 

Τις ταινίες θα πρέπει να τις περνάω πρώτα απο convert στο pc για να τις κάνω 640x480 ή παίζουν αυτόματα?

Καλυτερα 320x480 για καλυτερα αποτελεσμτα

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...